Jonker zit nu op stoel van zijn vriend Zweedse voetballegende Liedholm (85) overleden Soccertoernooi nodigt dit jaar alle Zeeuwse clubs uit voor deelname Politiepet past ook topsporters 34 Dinsdag 6 november 2007 PZC ARNHEM - In navolging van defensie heeft nu ook de politie een topsportselectie. Volgens Erica Terpstra, voorzitter van de sportkoepel NOCNSF, mag dat een succes heten. „Wat mij betreft heeft de politie de strijd met Defensie gewonnen, want qua aantal sporters is Defensie meteen door de politie voorbijgestreefd." Zeventien sporters heb ben een arbeidscontract met de hermandad gete kend. Zij kunnen zich daardoor tegelijk sportief en maatschappelijk ontwikkelen. De topatleten hebben een contract waarbij zij zich voor 50 pro cent kunnen concentreren op hun sportieve car rière en zich voor 50 procent inspannen voor de politie. De voornaamste sportambassadeurs van de poli tie zijn judoka Claudia Zwiers (foto, achterop) en baanwielrenner Teun Mulder (voorop). foto Frouwkje Bijlstra/GPD Volgens nieuwe technisch directeur is er geen crisis bij Willem II. door Wilber Hack tilburg - Andries Jonker is sinds gisteren technisch directeur van Willem II. De benoeming werd met een tussenzin bekend ge maakt tijdens een drukbezochte persconferentie waarop voorzitter Hans Verbunt het vertrek van trai ner Dennis van Wijk en bestuurs lid technische zaken Pieter Jan Wassing toelichtte. Jonker was al technisch manager en nu - tijdelijk - hoofdtrainer. Zijn eerste grote taak wordt het zoeken naar een nieuwe hoofdtrai ner. Als die gevonden is zal hij van het veld stappen. Jonker heeft er geen moeite mee dat hij zelf tijde lijk op de stoel van vriend Van Wijk gaat zitten. „Ik heb een open relatie met Dennis. Die belde me na zijn aanstelling bij Willem II op. Hij had drie namen van poten tiële assistenten en vroeg om ad vies. Een paar dagen later vroeg Van Wijk of ik het zelf niet wilde doen." Op advies van Van Wijk kreeg Jon ker bij Willem II steeds meer tech nische bevoegdheden. Dat leidde tot zijn aanstelling als technisch manager. Volgens Jonker heeft Wil lem II in de jaren na de plaatsing voor de Champions League de aan sluiting gemist. „Het linkerrijtje is, als je naar onze begroting kijkt, uit het zicht verdwenen. Clubs als Utrecht, Roda )C en Heerenveen beschikken over grotere stadions. Wij kunnen niet mee met hun fi nanciële mogelijkheden." 'Het linkerrijtje is, als je naar onze begroting kijkt, uit het zicht verdwenen' Jonker zegt dat de indruk wordt ge wekt dat er bij Willem II niets van deugd. „Er is een sfeer gecreëerd. Daarom is Pieter Jan Wassing, een door Aector Doorns terneuzen - Het soccertoernooi wordt dit jaar uitgebreid met ploe gen uit heel Zeeland. Was het zaal voetbalspelletje met de boarding in het verleden voornamelijk Zeeuws-Vlaams getint, dit keer heeft de organisatie voor de 22e uitgave van het toernooi ervoor ge kozen om alle Zeeuwse amateur clubs uit te nodigen. Twintig clubs hebben zich inmid dels aangemeld. Daarbij zitten on der meer RCS, Terneuzen (win naar vorig jaar), HW'24, Terneu- zense Boys, Zaamslag, Steen, Wal cheren en Clinge. De organisatie streeft naar een deelnemeraantal van minimaal 32. Deze week loopt de inschrijvingstermijn af Volgens Stichtingsvoorzitter Hans Lauret leert de ervaring dat veel ploegen op het laatste moment nog inschrijven. „Ik verwacht dus nog wel een aantal inschrijvingen. We hopén verder dat er 'buiten Zeeuws-Vlaanderen meer animo van de beste bestuursleden waar ik ooit mee heb gewerkt, gesneu veld. Dat is triest." Van een crisis wilde Jonker niets weten. Hij zegt dat er genoeg facto ren aan te wijzen zijn. Hij wees op de schorsingen van Boutahar en Bobson en de geringe beschikbaar heid van Douglas. „Het zijn re denen waarom de club weinig punten heeft. Dan weet je dat je onder druk komt te staan. Dat is de waanzin van de topsport. Eigen lijk gaat het om niets. Maar dat is voetbal." Als Willem II een opvolger voor Van Wijk heeft gevonden, gaat de club ook op zoek naar een nieuw bestuurslid technische zaken. zal zijn, want het blijft toch uniek om Zeeuwse clubs van alle ni veaus op één toernooi bijeen te krijgen." Met de grootschaliger aan pak heeft de organisatie besloten om het prijzengeld met meer dan de helft te verhogen. De winnaar krijgt 1.000 euro. De loting voor het soccer is woens dag 28 november in hotel Au Port in Philippine. Balthazar Boma en Carmen uit de Vlaamse televisiese rie FC De Kampioenen zullen bij de loting assisteren. De voorronde van het soccer is op zaterdag 29 december en mogelijk op de avonden van 27 en 28 decem ber, afhankelijk van het aantal deel nemers. De fnale is per traditie op de eerste zaterdag van het nieuwe jaar: 5 januari 2008. Het soccertoer nooi wordt gehouden in sportcen trum Vliegende Vaart in Terneu zen. Ploegen kunnen voor informatie ook terecht op de website www.so- ccerzeeland.nl Afellay accepteert aanbieding PSV niet eindhoven - De gesprekken met PSV over een nieuw, verbeterd contract hebben Ibrahim Afellay niet de overtuiging gegeven dat de club hem écht voor langere tijd wil houden. „Ik wil met alle ple zier nog vele jaren bij PSV voetbal len, maar dan moeten ze wel laten zien mij graag erbij te willen heb ben." Het huidige contract van Afellay loopt nog door tot medio 2010. Sinds eind vorig jaar hebben club en speler meerdere gesprekken ge voerd over de toekomst, maar er is nog altijd geen akkoord. Emanuelson hoopt topper te kunnen halen amsterdam - Urby Emanuelson heeft goede hoop dat hij zondag met Ajax in actie kan komen tij dens de uitwedstrijd bij Feye- noord. De linksback is bijna her steld van de knieblessure die hij vo rige week in het uitduel met FC Utrecht opliep. Emanuelson verscheen gisteren weer op het trainingsveld van Ajax. Hij werkte daar met de fysio therapeut verder aan zijn herstel. „Ik heb al genoeg dingen kunnen doen", aldus de linksback. „Het ziet er wat mij betreft goed uit." Figo breekt kuitbeen op 35e verjaardag milaan - Luis Figo blijkt tijdens de wedstrijd Inter-Juventus (1-1) zijn rechterkuitbeen te hebben ge broken. Dat heeft nader onder zoek gisteren uitgewezen. De Por tugese aanvaller van de Milanese club zal vandaag worden geope reerd. Inter kon nog niet zeggen hoelang Figo zal zijn uitgeschakeld. De rou tinier viel zondag op zijn 35e ver jaardag in de tweede helft uit na een charge van de Tsjech Pavel Nedved. Deze kreeg geel voor de overtreding. Nominatie Booij voor titel 'beste hockeyster' lausanne - De internationale hockeyfederatie FIH heeft Minke Booij genomineerd voor de titel van beste hockeyster ter wereld in 2007. De Nederlandse won de pres tigieuze prijs in 2006 ook al. Behal ve Booij maakt namens Nederland ook Marilyn Agliotti nog kans op de titel. De speelsters van de beste landenploegen bepalen of Booij, Agliotti of een van de zes andere genomineerden de prijs wint. De FIH maakt half december be kend welke mannen kans maken op de uitverkiezing. Nalbandian komt met stip binnen in top tien parijs - Tennisser David Nalban dian is terug in de top tien van de wereldranglijst. De Argentijn, die zondag het sterk bezette toernooi van Parijs won en in korte tijd al twee keer van Roger Federer won, vindt zich terug op de negende po sitie. Nalbandian was vorige week nog de nummer 21 van de wereld ranglijst. De Zwitser Federer voert de lijst van beste tennissers nog steeds aan, Robin Haase blijft de best ge klasseerde" Nederlander; Hij staat nu 97e. rome - De Zweedse voetballegen de Nils Liedholm is gisteren op 85-jarige leeftijd overleden. Hij won met de Zweedse voetbalploeg goud op de Olympische Spelen van 1948 en was aanvoerder van de Zweedse formatie die tien jaar later in eigen land de WK-finale verloor van Brazilië. Liedholm, die overleed in het Itali aanse plaatsje Cuccaro, maakte in de verloren finale tegen Brazilië nog wel de openingstreffer. Hij was toen 36. Zweden verloor uit eindelijk met 5-2. Liedholm speel de in Zweden voor Norrköping en verhuisde later naar AC Milan, waarmee de middenvelder in 1951, 1955.1957 en 1959 de titel in de Se rie A binnenhaalde. Na zijn loopbaan als voetballer ging Liedholm als trainer in Italië aan de slag. Hij veroverde de lauds- Nils Liedholm in 1983 als coach van titel met AC Milan (1979) étl 1 *4S Rorria. In dat jaar won hij zijn Roma (1983). tweede landstitel als trainer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 48