Een waas van verwondering 32 Dinsdag 6 november 2007 PZC AGENDA OP PAD L.H. Wiener Schrijver Wiener praat over zijn boeken en zijn werk als docent. Kaarten a 6 euro zijn te krijgen bij boekhandel De Vries en de bibliotheek Zierikzee. Zierikzee, Theo Thijssenschool, 20 uur Oude ambachtenmarkt Zorgcentrum 't Opper in Bruinisse houdt een oude ambachtenmarkt. Vóór het cen trum staan oude tractoren. Bruinisse, 't Opper, 13-16 uur MUZIEK Herman van Veen Theaterconcert door Herman van Veen. Antwerpen, Arenbergschouwburg, 20.15 uur Vlaamse Reuzen Recital met werk van Beethoven, Brahms, Szymanovski en Stravinski door de Griek se violist Leonidas Kavakos en de Hon gaarse pianist Denes Varjon. Gent, Handelsbeurs, 20.15 uur Bach Adventscantaten van Bach: concert door het Collegium Vocale Gent o.l.v. Philippe Herreweghe. Gent, Bijloke, 20.00 uur Opera Concertante uitvoering van Verdi's opera door de Staatsopera van Tatarstan. De voorstelling is uitverkocht. Goes, Theater De Mythe, 20.00 uur Oosterhuis Trijntje Oosterhuis geeft een concert met gitarist Leonardo Amuedo, die ook het podium met haar deelde in A Thousand Days Tour. Jarenlang was ze sa men met broer Tjeerd het gezicht van To tal Touch. Bergen op Zoom, De Maagd, 20.15 uur THEATER Varekai Theatrale circusvoorstelling over een een zame jongen die avonturen beleeft in een betoverende wereld, door Cirque du So- leil. Antwerpen, Gedempte Zuiderdokken 20.00 uur Wolfskers Wolfskers is een theaterstuk van Guy Cas- siers, gebaseerd op drie films van de Rus sische cineast Aleksandr Sokurov over Lenin (Taurus), Hitler (Moloch) en Hirohi- to (The Sun), Brugge, Stadsschouwburg, 20.00 uur meer agendanieuws op www.pzc.nl Film by the Sea door het jaar presenteert in Vlissingen de voor première van: Lions for Lambs van Robert Redford, die zelf een van de hoofdrollen vertolkt, naasrt Meryl Streep, Tom Cruise, Peter Berg, John Brently Reynolds, Andrew Garfield, Louise Lin ton, Derek Luke, Michael Pena. Diverse personen zijn verwik keld geraakt in de oorlog in Afganistan. Een politicus (Cruise) probeert de strategie te verdraaien bij een journalist (Streep). Een idealistische professor (Redford) wil één van zijn beste stu denten (Garfield) ervan overtuigen dat hij een andere richting moet kiezen in zijn leven. En twee jonge mannen hebben zich aangemeld bij het leger (Luke en Pena) om al vechtende in Afga nistan hun leven zinvoller te maken. Acteur Robert Redford levert met Lions for Lambs zijn zevende film als regisseur af. Met zijn regiedebuut Ordinary People uit 1980 won hij een Oscar voor Beste Regie. Het script werd ge schreven door Matthew Michael Carnahan, die tevens het scena rio van The Kingdom afleverde van regisseur Peter Berg. Die is ook van huis uit een acteur, en heeft eveneens een rol in Lions for Lambs. De voorstelling in Cine City begint om 19.30 uur. Op de foto vlnr Meryl Streep, Robert Redford en Tom Cruise. Schilderijen van Mieke Spierenburg verraden sterke verbondenheid. door Anita Tournois AARDENBURG - Anneke Verbraak, al vijftig jaar intens bevriend met Mieke Spierenburg, herhaalde het regelmatig in haar openingsspeech afgelopen weekeinde in Casa Por- tiera. „Mieke schildert en kan al leen schilderen waar ze zich mee verbonden voelt." Bij het zien van het werk van deze kunstenares begrijpt men ogenblik kelijk wat ze daarmee bedoelt. Spierenburg weet namelijk bewon dering en respect voor een, haar aan het hart liggend, onderwerp zichtbaar te maken. In verfijnde olieverfschilderijen tilt ze dagelijk se zaken naar een hoger plan. Zo als in de serie afbeeldingen van een boerderij in sereen winters landschap van grijswitte nevel, waarbij de rust van die natuur voelbaar is gemaakt tot in de kern. Maar ook in de overdadige bloei en kleurenpracht van een camelia of in het kwetsbare van een oud poesje. Een zelfde kwetsbaarheid en over gave ervaart men in een drieluik van zelfportretten. In tegenstelling tot het toch vaak enigszins narcisti sche van dergelijke portretten lijkt het alsof de kunstenares zich af vraagt: ben ik het? Het is een sfeer waar tegelijkertijd een zekere be scheidenheid uit spreekt. Geschil derd in een realistische stijl, geken merkt door een drang naar perfec tie en soms zo verfijnd dat bijvoor beeld kleurschakeringen van de iris zichtbaar zijn. Drieluik zelfportretten van Mieke Spierenburg. foto Camile Schelstraete Omdat elk thema wordt weergege ven in een waas van verwonde ring, ontstijgt het daarmee het fo tografische beeld. Anne Sturm, evenals Verbraak een jeugdvriendin, presenteerde vrij dag in Oostburg haar boek M'n eign taole. Spierenburg maakte daarvoor het omslag. Een tafereel van de boerderij van Sturms vader in Klein Brabant, een gehucht tus sen Oostburg en Waterlandkerkje, siert de buitenkant. Op de flappen aan de binnenkant zien we vader Sturm aan het werk in het vlas en Anne als jong meisje met haar hondje Swieta, zo afgebeeld dat ze als het ware het boek uitwandelt. Ook deze werken zijn te zien op de tentoonstelling. Spierenburg, geboren in Oostburg, groeide op in Zeeuws-Vlaanderen. In deze periode, die ze als kind en jong meisje zo intens beleefde en ervoer, ontwikkelde zich een die pe niet uit te wissen band: een sterke verbondenheid met het landschap en de mensen rondom haar. Dat komt duidelijk naar vo ren in een deel van het geëxposeer de werk. Na het voltooien van de mms,, volgde ze in Tilburg de opleiding Naaldsierkunst. In 1972 vertrok ze naar Amerika, waar zij tot 1989 woonde en werkte. In die tijd maakte zij vooral werken in een combinatie van naaldsierkunst en schilderen. Toen bleek dat schilde ren haar het meest trok, keerde zij terug naar Nederland, naar Am sterdam, haar huidige woonplaats. Daar bekwaamde ze zich verder met cursussen. In 1996 sloot ze de avondopleiding aan de Rietveldaca demie af Diverse exposities in het land volgden. Met de expositie in Casa Portiera presenteert de kunstenares haar werk voor de eerste keer in Zeeuws-Vlaanderen. In dit restau ratieatelier annex galerie van eige naresse Monica Martens worden tevens handgemaakte lampen van Marsha Roth en Roemeens glas werk van de jonge kunstenares He lena tentoongesteld. 1=1 Werk Mieke Spierenburg, t/m 2 de- cember in Casa Portiera, Weststraat 3 in Aardenburg. Geopend: di. t/m za. 14.00-18.00 uur. Het boek M'n eign taole/Mijn eigen taal van Anne Sturm is daar verkrijgbaar. De Staatsopera van Tatarstan presenteert de opera Aida van Verdi in thea ter De Mythe in Goes. FILM BERGEN OP ZOOM Cinem'actueel, Halloween: 20.00 uur; Al les is liefde: 20.00 uur; Stardust: 20.00 uur; Venus: 20.30 uur. GOES 't Beest, Planet terror: 20.30 uur. MIDDELBURG Schuttershof, La Stella che non c'è: 20.00 uur. TERNEUZEN Merral, Alles is liefde: 20.00 uur; The bra ve one: 20.15 uurRush Hour 3: 20.00 uur; The Heartbreak Kid: 20.15 uur. VLISSINGEN CineCity, An unfinished life: 14.00 uur; Lions for lambs: 19.30 uur; Alles is liefde: 16.15, 19.15 en 22.00 uur; Atonement: 16.15,19.00 en 21.45 uur; Death Senten ce: 21.45 uur; Plop en de pinguïn: 14.00 uur; Ratatouille: 13.45 uur; Rogue Assas sin: 13.45, 16.15, 19.00 en 21.45 uur; Rush Hour 3: 19.15 uur; Stardust: 13.45 uur; Surfs Up: 16.15 uur; The Bourne Ul timatum: 21.45 uur; The Heartbreak Kid: 16.15, 19.00 en 21.45 uur; The Kingdom: 22.00 uur; Timboektoe: 13.45, 16.15 en 19.15 uur; Waar is het paard van Sinter klaas?: 14.00 en 16.00 uur. ZIERIKZEE FiZi, Brokeback mountain: 13.00 uur. Planet Terror van regisseur Robert Rodriguez is een perfecte imitatie van een slechte B-film. foto GPD UITGAANSTIP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 46