Eerste centrum opvoedadvies PAAUWE Korting alle showmodellen 35% SAS Natuurbelang wordt ondergesneeuwd in waterschapsbestuur Weinig dure huizen in provincie Zeeland MEUBELEN Steuntje voor basisonderwijs Sas Paauwe meubelen wordt TMC-Goes GOES PZC Dinsdag 6 november 2007 27 GerechtsDei/rwaordersKantoor Zeeland GERECHTSDEURWAARDERS KANTOOR ZEELAND Uit een exploot van gerechtsdeurwaar der B.J. Meijering d.d. 31-10-2007 blijkt, dat t.v.v. Maria Hendrika van den Berge, wonende te Tholen, aan ARIE TEUNIS DE VRIES, zonder bekende woon- of verblijfplaats, is betekend een verzoekschrift tot echt scheiding van 17-10-2007 met aan zegging dat uiterlijk 06-02-2008 een verweerschrift kan worden ingediend door een procureur bij de rechtbank te Middelburg. Genoemde A.T. de Vries kan een afschrift van dit exploot met bijlage verkrijgen op één van onder staande adressen. Gerechtsdeurwaarders kan to or Zeeland Dam 2 Westsingel 132 Middelburg Goes Geestelijk vader pleit bij lancering voor gebruik van bewezen methoden. door Claudia Sondervan zierikzee - Het wordt een gebouw met hulp voor probleemgezinnen, 'echte mensen van vlees en bloed', sprak wethouder G. Houtekamer gisteren bij de lancering van het eerste Centrum voor Jeugd en Ge zin (CJG) van Zeeland in zijn ge meente Schouwen-Duiveland. Aankloppen in de Zierikzeese Gre- velingenstraat kan nog even niet. Het centrum moet als eerste van de drie Zeeuwse proefcentra de ko mende maanden gevuld worden met personeel en zinvolle hulppro Drie Zeeuwse natuurorganisaties willen meer invloed. door René Schrier MIDDELBURG - De natuurbescher mingsorganisaties moeten nadruk kelijker vertegenwoordigd zijn in het bestuur van het waterschap. Dat bepleiten ze bij de provincie. Landbouw en industrie dreigen de categorie natuur en landschap on der te sneeuwen, vinden de Zeeuwse Milieufederatie, Het Zeeuwse Landschap en de Vereni ging Natuurmonumenten. De natuurbeschermingsorganisa ties wijzen erop dat een aanzien lijk deel van de zetels in het be stuur van tevoren wordt verdeeld via de zogenaamde geborgde ze tels. Die geborgde zetels worden in meerderheid toegewezen aan vertegenwoordigers van de land bouw en bedrijven. Door de uitwerking van de nieu we Waterschapswet in Zeeland kan 30 procent van de zetels bij het Waterschap Zeeuwse Eilanden en 28 procent van de zetels bij het waterschap Zeeuws-Vlaanderen van te voren verdeeld. Kiezers heb ben daardoor, geven de natuurbe- CBS telt 92 huizen met WOZ-waarde boven de één miljoen euro. door René Schrier GOES - In Zeeland staan 92 huizen met een WOZ-waarde van meer dan een miljoen euro. Dat is erg weinig op het totale woning bestand van ongeveer 170.000, na melijk 0,05 procent. Alleen in de provincie Drenthe staan nog min der huizen uit dit dure marktseg ment. De meeste huizen met een WOZ-waarde van meer dan een miljoen euro staan in de provincie Noord-Holland, namelijk 7000. gramma's. Het moet model staan voor de twee andere proefcentra die komende lente in Terneuzen en Middelburg openen. Medio 2009 worden die centra getest, en het is de bedoeling dat de overige tien Zeeuwse gemeenten een jaar later dan ook over zo'n centrum voor opgroei- en opvoedhulp, ad vies en informatie beschikken. 'Geestelijk vader' van de Centra voor Jeugd en Gezin, jeugdzorgdes- kundige Jo Hermanns, maande de gemeenten gisteren om 'bewezen' methoden te gebruiken. „Zeker als gemeenten mensen dwingen om hulp te accepteren, moeten zij garanties durven geven dat die hulp werkt. Dat het helpt, moet in een halfjaar duidelijk zijn. Anders is het bijna kindermishandeling." Bewezen hulpprogramma's zijn voorhanden, ook in Zeeland, weer sprak Hermanns recente kritiek op de effectiviteit van jeugdzorg. Zee land is verder dan welk landsdeel ook met de eendrachtige aanpak van de CJG's, complimenteerde Hermanns. Maar er blijven gevoeligheden, toonde voorzitter M. Velthuis van de Zeeuwse Taskforce Jeugdbeleid van de Zeeuwse gemeenten en de provincie. Zij vond het 'vreemd' 12 In Zierikzee is het eerste Cen trum voor Jeugd en Gezin gelan ceerd. In 2010 moet elke Zeeuw se gemeente zo'n loket voor op- groei- en opvoedhulp hebben. dat onderzoeker A. van Montfoort vorige week de schuld voor de op lopende wachtlijsten in de jeugd zorg grotendeels bij de gemeenten neerlegde. Volgens hem krijgen veel kinderen te zware jeugzorg toegekend bij gebrek aan lichtere hulp. Die ondersteunende hulp valt onder de WMO, de welzijnsre- geling die de gemeenten moeten uitvoeren. Die lijken onwillig daar ongeoormerkt WMO-geld in te steken, bekritiseerde college van Gedeputeerde Staten van Zeeland meermaals. Maar wat is de Task force dan aan het doen?, repliceer de Velthuis. „Dat komt nog wel ter sprake," besloot GS-lid G. van Heu- kelom, initiator en lid van de task force, gisteren. schermingsorganisaties aan, min der mogelijkheid om met hun stem invloed op de samenstelling van het waterschapsbestuur uit te oefenen. Daar komt bij dat de pro vincie Zeeland gekozen heeft voor het maximaal aantal geborgde ze tels. „De direct toegewezen zetels zijn ook nog eens onevenwichtig verdeeld. In beide Zeeuwse water schappen gaan alle geborgde zetels op één na naar landbouw en be drijven", melden de natuurbe schermers in een reactie op de uit werking die het provinciaal be stuur aan de Waterschapswet heeft gegeven. Ze constateren dat de Zeeuwse economie mede draait op de aantrekkingskracht van na tuur. Ze weten zich gesteund door het Intomarktonderzoek Zeeuws Milieu van begin dit jaar, waaruit naar voren kwam dat 92 procent van de Zeeuwen natuur in deze provincie belangrijk vindt. Begin volgend jaar worden weer verkiezingen voor een nieuw wa terschapsbestuur gehouden. I^j Zeeuwse natuurbeschermingsor- ganisaties pleiten bij de provin cie voor een evenwichtiger verte genwoordiging van de natuur in het waterschapsbestuur. Aan de tientallen jaren lange meubelhistorie van Paauwe/Sas Paauwe in Goes komt per 1 januari 2008 een einde. Sas Paauwe gaat met pensioen. De naastgelegen woonwinkel TMC-Goes neemt de zaak over, inclusief het personeel. Ook de garantie- en service op geleverde meubelen en de uitlevering van bestellingen worden door TMC uitgevoerd. De uitgebreide capaciteit van TMC en de deskundigheid van het personeel betekenen dat er voor klanten in de Marconistraat een woonwereld om uit te kiezen aanwezig blijft. Reden genoeg om te blijven komen, kijken, kopen. De nog resterende Sas Paauwe collectie gaat wel in de uitverkoop, want TMC voert nu eenmaal een ander assortiment. Daar kan iedereen dus mooi van profiteren! zitmeubelen - relax-fauteuils eetkamers - kasten slaapkamers - tienerkamers matrassen en bedbodems verlichting - woonaccessoires Marconistraat 15B Goes, 01 13 - 226962 www.saspaauwe.nl In heel Nederland staan 16.500 wo ningen met een WOZ-waarde van meer dan een miljoen euro. Dat is 0,25 procent van het totale aantal huizen in Nederland. Dat zijn er zeven miljoen. De gemiddelde WOZ-waarde van de Zeeuwse huizen is 180.000 eu ro, maakte het Centraal Bureau voor de Statistiek gisteren bekend. Alleen in de provincies Groningen en Friesland is de gemiddelde WOZ-waarde lager. De provincie met de hoogste ge middelde WOZ-waarde is Utrecht. Die ligt daar op 250.000 euro. Noord-Brabant komt daar vlak achter met gemiddeld 245.000 eu ro aan WOZ-waarde. OnderwijsCampus zoekt onder meer vervanger zieke leraar. door René Schrier TERNEUZEN - De nieuwe stichting OnderwijsCampus in Terneuzen wil schooldirecteuren uit het basis onderwijs werk uit handen ne men. Drie Zeeuwse schoolorgani saties maken al gebruik van Onder wijsCampus en de stichting is nu ■zover-dat meer-scholen zich kun nen aansluiten. De medewerkers van de stichting richten zich momenteel vooral op de vervanging van leerkrachten, maar er kan ook aan andere taken gedacht worden, zoals arbo-gerela- teerde zaken, aanvragen van subsi dies, bemiddeling bij onderwijsva- catures en bij competentiemeting en -training. Veel basisschooldirecteuren moe ten zelf - vaak op het laatste mo ment - telefonisch een lijstje afwer ken om voor vervanging van een (zieke) leerkracht te zorgen. Dat gaat meestal gepaard met nogal wat (administratieve) rompslomp. OnderwijsCampus kan putten uit een poule van 214 invalkrachten. De stichting maakt gebruik van een computerprogramma waarin alle beschikbare invalkrachten en hun profiel staan vermeld. De in vallers kunnen daarin ook zelf aangeven wanneer ze bijvoor beeldbeschikbaar zijn. Ook scho len kunnen op dit programma in- loggen. Dit schooljaar heeft Onderwijs Campus tot deze week -driehon derd vervangingen verzorgd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 41