Het beusje is de Presentatrice Sonja Silva opent wereldrecordpoging darten Discussie over grens op strand Beeldspraak gaat in afgeslankte vorm toch door met nieuwe opzet Studio Sanérie Van Dok eind deze week naar Peijs 22 Dinsdag 6 november 2007 PZC Pijltjesgooier Michael van Staalduinen begint maandag aan klus. door Martijn de Koning OUWERKERK - Over een week is hij bezig, beseft Michael van Staaldui nen. En over anderhalve week nog steeds. De Kamperlander begint komende maandag in Ouwerkerk aan zijn wereldrecordpoging dart pijlen gooien. Pas 125 uur later, in de nacht van zaterdag op zondag, wil hij ermee ophouden. De eigenaren van café Steilööre, de locatie van de recordpoging, doen hun best om Michael zo veel mogelijk afwisseling te bieden en mensen naar hun uitspanning te halen. Bijna elke dag is er livemu ziek, onder meer van Zeeuwse Ric ky en dj Polleke, die afgelopen au gustus in Renesse nog het wereld record muziekdraaien vestigde. De organisatie zoekt nog naar meer grote namen en leuke acts. Wel duidelijk is dat zangeres en presentatrice Sonja Silva (ex-TMF en nu Yorin) samen met Schou- wen-Duiveland-wethouder Ad Verseput de opening komt doen. De komst van Silva is logisch. Ze is ambassadrice van Kika, de stich ting die zich inzet voor kinderen met kanker. En Kika is ook het goe de doel waarvoor Michael zich in zet tijdens zijn recordpoging. Daar om zoekt hij nog sponsors, vertelt hij. „Mensen kunnen dat op aller lei manieren doen. Bijvoorbeeld een bedrag per uur sponsoren, of een bijdrage geven voor elke 180'er die ik gooi. Dat hoeven helemaal geen grote sommen te zijn. Alles is welkom." De vermoeidheid wordt de groot ste vijand, beseft Michael. Daarom roept hij iedereen op om een pot je tegen hem te komen spelen. Ge woon binnenlopen in Steilööre is genoeg. „Een wedstrijdje spelen is goed voor de afwisseling en de rust. Volgens de regels mag ik te gen anderen spelen, maar als er geen tegenstanders zijn, moet ik in mijn eentje darten. En dat is een stuk vermoeiender." ■F| Meer info over sponsoring en de re- cordpoging: www.dartenvoorkika.nl. Michael begint maandag aan zijn recordpoging. foto Dirk-Jan Gjeltema Waterschap: paviljoens op onze grond door opschuivende duinen. door Martijn de Koning ZIERIKZEE - Waterschapsbestuur- der Sophie van 't Westeinde vindt het logisch dat waterschap Zeeuw se Eilanden een deel van de huur opbrengst van strandpaviljoens wil innen. Dat zegt ze in een reac tie op opmerkingen van wethou der Ad Verseput van Schou- wen-Duiveland. Die reageerde af gelopen weekeinde verbaasd op de mededeling van het waterschap dat 'opeens' de helft van de huren van vier strandpaviljoens op Schouwen-Duiveland wil hebben. Nu krijgt de gemeente die nog he lemaal. Volgens Van 't Westeinde is het waterschap er onlangs achter geko men dat de paviljoens op haar grondgebied staan. „In principe is het strand van de gemeente en de duinen van ons. De grens is ooit aan de voet van de duinen getrok ken. Maar die zijn in de loop van de tijd landinwaarts opgeschoven. Die grens is wel dezelfde gebleven. Die ligt nu dus op het strand. Pavil joens die in de tussentijd zijn ge bouwd, staan dus op onze grond." De opmerking van wethouder Ver seput dat het waterschap dan ook maar de helft van de schoonmaak kosten van het strand moet op hoesten, vindt ze onzin. „De ge meente heeft de plicht het strand te onderhouden, of er nu een pa viljoen staat of niet. Net zoals wij met de duinen doen." Wethouder Verseput noemt het verhaal over de opgeschoven duin rand 'vreemd'. „Het waterschap gaat momenteel heel de kust langs met deze mededeling. Zijn die dui nen overal opgeschoven? Boven dien zou dat betekenen dat de hui dige grens midden op het strand ligt. Moeten wij dan de ene helft van het strand gaan schoonmaken en zij de andere? Het lijkt me ver standiger hier samen een prakti sche oplossing voor te bedenken." Interviewprogramma houdt basisstructuur zonder steun gemeente. door Ali Pankow ZIERIKZEE - Het Zeeuwse land schap geldt als overkoepelende the ma in de nieuwe opzet van het li ve-interviewprogramma Beeld spraak in filmtheater Fizi in Zierik- zee. Het gemeentebestuur wil er geen extra subsidie voor beschik baar stellen. „Technisch gezien zal het daardoor in een wat uitgeklede vorm moeten, maar we hebben be sloten het initiatief toch voort te zetten. Bovendien blijft de basis structuur behouden: twee intervie wers, drie gasten, één thema per uitzending en zeer dynamisch", zegt secretaris Frans Meulenberg van Fizi. Het Zierikzeese filmtheater werkt voor deze activiteit samen met Jaap Verseput en Atske Warnaar van de Stichting Zonnemaire Bui tengewoon en Marinus van Dijke van De Bewaerschole in Burgh-Haamstede. De eerste aflevering van Beeld spraak zondagmiddag in Fizi heeft als subthema 'Geluid'. Drie gasten die zich op verschillende manie ren met geluid bezighouden, schui ven hiervoor aan tafel. Het zijn au dio- en visueel kunstenaar Toine Horvers, geluidstechnicus Henk Tjoonk en Ted Sluijter, medewer ker bij Neeltje Jans én bestuurslid van de Natuur- en Vogelwacht. Zij worden geïnterviewd door laap Verseput en Dieuwke Parle- vliet. Geluid binnen het Zeeuwse landschap komt aan de orde door middel van gesprekken, filmbeel den, foto's, kunstwerken, strips, clips en het belichten van actuali teiten. Het programma is interac tief door gebruik te maken van de Sleutelhouders koesteren opgeknapt praathuisje. door Esme Soesman BRUINISSE - Als ontmoetingsplek is de hoek Steinstraat/Boomdijk in Bruinisse zo oud als wat. Sinds een jaar of twintig markeert een tot praathuis omgedoopt bushokje dit uitzichtpunt 'over de rede'. „Het is de mooiste plek van Brui nisse", wijst Riet Steketee om zich heen. „De tegenpool van de elek tronische snelweg", zegt Jacob de Ronde over het onlangs opgeknap te beusje. Met Gerrie de Bonte, Ina Kik en Tom Hage verzamelen deze 'sleu telhouders' zich in no time op de dijk. Het beusje (met de inscriptie Ter ka je nie aolles g'iaove wa ze zae' boven de deur) is hen best dierbaar. De Ronde's vader, Steke- tee's vader, Ina's schoonvader: al leen zij al hebben er uren doorge bracht. De in gouden letters gevat te tekst op het praathuisje is ge maakt door de vader van buurtbe woner Ineke Geelhoed. Ook zij schuift spontaan aan. De goede onderlinge sfeer bewijst de waarde van deze ontmoetingen op de dijk. „Even met elkaar pra ten", zegt De Ronde. „Het is een heel sociale buurt", verklaart De Bonte. Niet dat het beusje alleen voor buurtbewoners is bestemd. Integendeel. De sleutelhouders openen het praathuis elke dag voor buurtbewoners én passanten. Kijk, wijzen Riet en Sjaak Steketee op de pracht om hen heen. Vanaf het beusje op de dijk heb je prima zicht op de brug bij het vissers dorp, de Krammersluis, nabijgele gen dammen en scheepvaart. „Hoogwater, laagwater. Vakantie gangers", sommen de sleutelhou ders op. „Het is zo'n verschrikke lijk mooie plek. Er is altijd bedrij vigheid", vatten zij samen. Dat moet ooit ook de bron van het beusje zijn geweest. Met de dijkverzwaring in 1970 was het, be schut door het aangevoerde materi aal, goed toeven. „De gemeente Bruinisse zag de noodzaak en de nut van het samenscholen in", grijnst De Ronde. TWee afgedankte bushokjes werden tot praathuisje samengesmeed. Het beusje op de hoek Steinstraat/Boomdijk (er is er in Bruinisse nog één aan de Ha venkade) was geboren. Recent heeft de gemeente Schou wen-Duiveland het zwaar verpau perde - aan vandalisme ten prooi gevallen - praathuisje opgeknapt. „Het was er te vies om te zitten. De vaste toeloop nam af. De gene- 'Bruinisse zag de noodzaak en de nut van het samenscholen in' ratie die er intensief gebruik van maakte, is ook grotendeels wegge vallen", omschrijft De Ronde de neerwaartse spiraal. Met de opknapbeurt is de buurt zeer blij. Al betekent het ook een stuk verantwoordelijkheid voor de omwonenden, die voortaan (op ei gen initiatief) sleuteldienst gaan draaien en toezicht houden. Hage: „Het zou te makkelijk zijn om het dan maar weg te halen". Sjaak Steketee: „We kunnen in ie der geval proberen of dit werkt. En we moeten ook niet te drama tisch over dat vandalisme doen. Dit is voor het eerst in 20 jaar dat er iets aan is gedaan. Zie het maar als groot onderhoud." Officiële opening van het Bruse beusje - Het beusje is grondig schoongemaakt, geschilderd en van kunststof ra men voorzien. Wethouder A. Verseput opent het opgeknapte praathuisje vrijdag om 11.00 uur. Buurtbewoners sluiten de stek bij toerbeurt 's nachts af. Die aanpak wordt in Zierikzee sinds een jaar of twee met succes op 't Luitje be proefd. Het vandalisme is daar fors afgenomen. De opknapbeurt heeft rond de 3500 euro gekost. mogelijkheden van internet. On derwerpen die tijdens het debat op tafel komen, kunnen direct met beelden ondersteund worden. „Door toelichting van de gasten, hun overeenkomsten maar zeker ook hun meningsverschillen, ho pen we de bezoekers op een ande re manier naar zaken te laten kij ken", zegt laap Verseput. Volgens hem leren de kijkers de gasten op een andere manier kennen. De drie genodigden krijgen namelijk de mogelijkheid een toelichting te geven op fragmenten naar hun keuze. Beeldspraak wordt elke tweede zondag van de maand ge houden. De subthema's die in de loop van de reeks aan de orde ko men zijn: water, eten, landschap, vermaak en ontspanning en archi tectuur. Live-interviewprogramma Beeld- spraak, zo. 11 nov., Filmtheater Fizi, reservering, tel. 0111-411223. Figuurcorrectie- en Afslankcenter BESTAAT 1 JAAR Dankzij onze infraroodtechnologie kunt U snel afslanken en de huid verstevigen. U krijgt van ons bij het afsluiten van een advieskuur 3 BEHANDELINGEN GRATIS Aanbieding is geldig van 6-11-2007 t/m 7-12-2007 Openingstijden: ma. en do. 9-12 en 17-21 uur; di., wo. en vr. 9-15 uur Fort den Haakweg 15AVrouwenpolder BEL SNEL: Tel, 0118-594098 www.studiosanerie n Gratis én vrijblijvende figuuranalyse! VLISSINGEN - Burgemeester A. van Dok praat eind deze week met commissaris van de koningin K. Peijs over de ontstane Vlissingse si tuatie. Het gesprek vindt donder dag of vrijdag plaats, zegt haar woordvoerster. Daarna besluit Van Dok of ze haar ontslag indient. Ze zei eerder al zich verantwoordelijk te voelen voor het besluit dat het college deze zomer nam over het Scheldekwartier. „Ik heb als burge meester weliswaar een bijzondere positie binnen dat college, maar het is ook een bijzondere situatie en een bijzonder besluit."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 38