PZC Maire terug in oude luister VERLAAG UW CHOLESTEROL IMINIDRINK PER DAG. Rijles strandt in zand Gevarieerd concert in De Schutse SCHOUWEN-DUIVELAND 30 en 31 21 27 TÉ- HOU HART Inbraak in bedrijfspanden Hypotheek m féDSk. É0M. n ipO H MM HSH W 'SB® wis 1IÜ Weckfles is nooit verdwenen Natuurorganisaties willen meer invloed in waterschapsbestuur Dinsdag 6 november 2007 Tip? redzzee@pzc.nl Struweel weg in kader Life-duinherstelproject bij Nieuw-Haamstede. door Piet Kleemans NIEUW-HAAMSTEDE - De dynamiek van vroeger moet terugkeren in na tuurgebied De Maire en het duin gebied in de Kop van Schouwen. Dat is het doel van het Life Duin- herstelproject. Staatsbosbeheer is begonnen met het de tweede fase van weghalen van bomen en strui ken in het Mairegebied. De eerste fase werd in 2005 afge rond. In het vroongebied - de over gang tussen duin en polder - wordt geplagd. Het duingebied was in vroeger tijden open en kaal. Stryweel was er nauwelijks en orchideeën bloeiden in natte duinvalleien. De duinvalleien zijn verdroogd en het Mairegebied dichtgegroeid met wilg, berk en duindoorn. Met grote machines gaat gebiedsbeheerder staatsbosbe heer dat ongewenst groen te lijf Hard nodig volgens boswachter Dirk Fluijt. „Het was helemaal dichtgegroeid met struiken. Als die weg zijn kunnen we het gebied weer gaan beheren zoals dat vroe ger werd gedaan: met begrazing. Tegelijkertijd met het weghalen van het groen in De Maire en het maken van de vier coupures in het duin is Staatsbosbeheer actief in het vroongebied tussen Renesse en Haamstede. Door onder meer luchtvervuiling is de grond zowel in De Maire als op de vroongron- den daar in de loop der jaren van kalkrijk veranderd in verzuurd. Door de verzuring is een totaal an dere vegetatie ontstaan. „Je ziet daar nu planten als pijpestro en pitrus. Dat hoort daar helemaal niet thuis. Wij willen graag het dwergvlas en de Parnassia terug." Niet alleen in De Maire wordt stru weel weggehaald, maar ook in het duingebied pal achter de zeereep aan de westkant van Boswachterij Westenschouwen. Staatsbosbe heer wil daar de natte duinvalleien terug. Op vier plaatsen wordt het m Staatsbosbeheer is in het kader van het Life-duinherstelproject bezig met het weghalen van struweel in De Maire en het plaggen van vroongronden. duin weer open gemaakt door woekerend struikgewas te rooien. Daar blijft het niet bij. Om de wind vrij spel te geven moeten ook naar schatting 200 dennen er aan geloven. „We hopen dat we de dynamiek terugkrijgen in het duin gebied en dat dieren als de zandha- gedis en planten zeeraket terugke ren." Verder is Staatsbosbeheer bezig met het plaatsen van een nieuw raster rond de Meeuwenduinen. Het is de bedoeling dat de Meeu wenduinen en Zeepeduinen straks één groot graasgebied worden. In het kader van het Life-project wordt in Nederland totaal 47000 hectare duingebied hersteld. Het miljoenenproject is mogelijk dank zij Europees subsidiegeld. In natuurgebied De Maire worden wilg, berk en andere ongewenste bomen en struiken weggehaald. foto Dirk-Jan Gjeltema ■MTSPMifHSvasR mtl 4IÜ8RSM3. Becêj) VAN JE Kijk voor meer informotie op de verpakking of op www.becel.nt. door Martijn de Koning BROUWERSDAM - De KNRM-kust- wachtpost van Ouddorp kon zon dagavond na een melding de boot eens laten liggen. De redders moes ten er met een strandwagen op uit om een vastzittende auto van het strand aan de Brouwersdam los te trekken. De Poolse eigenaar van het voer tuig verklaarde dat hij zijn vrouw rijles wilde geven en daarom het rustige strand had opgezocht. De redders trokken de auto los en ad viseerden de man vriendelijk doch dringend om voor vervolglessen een rijschoolhouder in de arm te nemen. Toen de redders net terug op hun post waren, werden ze opnieuw opgeroepen. Dit keer was er een vissersboot vastgelopen op de kust bij de Kop van Goeree. Ter plaatse bleek dat de Prinses Margriet van de reddingspost in Stellendam al in actie was gekomen. Zij trokken het schip vlot, waarna bleek dat de visser geen schade had opgelopen en op eigen kracht de haven van Stellendam kon bereiken. BURGH-HAAMSTEDE - Een avondvul lend concert wordt het, de jaaruit voering van muziekvereniging Witte van Haemstede. Harmonie, slagwerkgroep en blokfluitgroep tonen een staaltje van hun kun nen. Het jaarconcert wordt zater dag 10 november verzorgd in dorpshuis De Schutse. Geen the ma deze keer, maar een breed pa let aan muziek. De harmonie speelt werk van onder anderen Mi chael Sweeney en Ivo Kouwenho- ven Ook op het programma staat muziek uit The Pirates of the Ca ribbean. De slagwerkgroep brengt in haar eerste optreden onder meer Flashdance. Na korte optre dens van de blokfluitgroep en het leerlingenorkest speelt de slagwerk groep werk van Phil Collins. De harmonie kiest vervolgens even eens voor pop met een medley van Abba-hits voor kinderen en Queens Bohemian Rhapsody. Het jaarconcert wordt afgesloten met een gezamenlijk door leerlin genorkest, harmonie en slagwerk groep gespeelde mars Semper Fide- lis. Daarna wordt het muzikale feest voortgezet met een bal na waarbij een dj de muziek verzorgt. ZIERIKZEE - Dieven sloegen afgelo pen weekeinde toe in een bedrijfs pand aan de Deltastraat in Zierik- zee. Ergens tussen zaterdagmiddag en gisterochtend braken ze in en namen een kluis mee. Daarin za ten een bankpas, enkele honder den euro's, kentekenbewijzen en een sleutel. Ook in het Zuid-Beve- landse 's-Gravenpolder was het af gelopen weekeinde raak. Bij een be drijf aan de Baarlandsezandweg werden alle lades en kasten door zocht. De dieven gingen ervandoor met een onbekend geldbedrag. WWKEEHSM» Tip? redactie@pzc.nl Zwaar onder de indruk van hun nieuwe huis, kwetterden Tom (5) en Imke (8) op de bank bij opa en oma vrolijk over hun prachti ge kamers en de grote tuin. Ja, ze voelden zich werkelijk bevoor recht. Ze hadden zelfs een beetje medelijden met opa en oma. Jullie kunnen geen nieuw huis kopen. Dat kunnen jullie niet be talen", wist Tom te melden. Nou, zo zat het niet precies, nu anceerde oma. „Wij kunnen het wel betalen, maar we willen dat niet. Wij vinden dit huis ook heel fijn." Imke zag het financiële probleem dat haar broertje schetste ook niet. „Anders neem je toch ge woon een hypotheek."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 37