Zeeland Zorg over verkeer in Wijngaardstraat Wijkvereniging leeft in zuid Noord-Bevelander wil record darten breken Vlissingse burgemeester Van Dok praat eind deze week met Peijs zé Studio Sanérie 22 I Dinsdag 6 november 2007 PZC Michael van Staalduinen gaat voor een werelduurrecord darten in Ouwer- kerk op Schouwen-Duiveland foto Dirk-Jan Gjeltema Michael van Staalduinen doet poging in Ouwerkerk. door Martijn de Koning OUWERKERK - Over een week is hij bezig, beseft Michael van Staaldui nen. En over anderhalve week nög steeds. De Kamperlander begint maandag 12 november in Ouwer kerk aan zijn wereldrecordpoging dartpijlen gooien. Pas 125 uur later, in de nacht van zaterdag 17 op zon dag 18 november, wil hij ermee op houden. De eigenaren van café Steilööre, de locatie van de recordpoging, doen hun best om Michael zo veel mogelijk afwisseling te bieden en mensen naar hun uitspanning te halen. Bijna elke dag is er live mu ziek, onder meer van Zeeuwse Ric ky en dj Polleke, die afgelopen au gustus in Renesse nog het wereld record muziekdraaien vestigde. De organisatie zoekt nog naar meer grote namen en leuke acts. Wel duidelijk is dat zangeres en presentatrice Sonja Silva (ex-TMF en nu Yorin) samen met Schou- wen-Duiveland-wethouder Ad Verseput het startsein geeft. De komst van Silva is logisch. Ze is ambassadrice van Kika, de stich ting die zich inzet voor kinderen met kanker. En Kika is ook het goe de doel waarvoor Michael zich in zet tijdens zijn recordpoging. Daar om zoekt hij nog sponsors, vertelt hij. „Mensen kunnen dat op aller lei manieren doen. Bijvoorbeeld een bedrag per uur sponsoren, of een bijdrage geven voor elke 180'er die ik gooi. Dat hoeven helemaal geen grote sommen te zijn. Alles is welkom." De vermoeidheid wordt de groot ste vijand, beseft Michael. Daarom roept hij iedereen op om een pot je tegen hem te komen spelen. Ge woon binnenlopen in Steilööre is genoeg. „Een wedstrijdje spelen is goed voor de afwisseling en de rust. Volgens de regels mag ik te gen anderen spelen, maar als er geen tegenstanders zijn, moet ik in mijn eentje darten. En dat is een stuk vermoeiender." h Meer info over sponsoring en de re cordpoging: www.dartenvoorkika.nl. |T1 Vermoeidheid wordt grootste vij- and, beseft darter uit Kamper land. Hij moet 125 uur achter el kaar vol zien te maken om we reldrecord te halen. VLissiNGEN - Burgemeester A. van Dok praat eind deze week met commissaris van de koningin K. Peijs over de ontstane Vlissingse si tuatie. Het gesprek vindt donder dag of vrijdag plaats, zegt haar woordvoerster. Daarna besluit Van Dok of ze haar ontslag indient. Ze zei eerder al zich verantwoordelijk te voelen voor het besluit dat het college deze zomer nam over het Scheldekwartier. „Ik heb als burge meester weliswaar een bijzondere positie binnen dat college, maar het is ook een bijzondere situatie en een bijzonder besluit." Figuurcorrectie- en Afslankcenter BESTAAT 1 JAAR Dankzij onze infraroodtechnologie kunt U snel afslanken en de huid verstevigen. U krijgt van ons bij het afsluiten van een advieskuur 3 BEHAN Aanbieding is geldig van 6-11-2007 t/m 7-12-2007 Openingstijden: ma. en do. 9-12 en 17-21 uur; di., wo en vr. 9-15 uur Fort den Haakweg 15A, Vrouwenpolder BEU SNEU Tel. 0118-594098 www.studipsqngrig.nl Gratis én vrijblijvende f iguuranalyse! Bouw parkeergarage Goes kan tot gevaarlijke verkeerssituaties leiden. door Frank Balkenende GOES - Ondernemers aan en rond de Kolveniershof, politici en Goese burgers maken zich zorgen over de verkeersafwikkeling tijdens de bouw van de parkeergarage op het Bleekveld/Kolveniershof. Verkeer mag vanaf deze week via de zeer smalle Bleekerstraat (nu voet gangersgebied) rechtsaf de Wijn gaardstraat in. Een haakse, krappe bocht die onoverzichtelijk is. Verschillende bezoekers van een informatieavond over de bouw van de parkeergarage spraken gis teravond in theater De Mythe hun zorg uit. De gemeente erkent dat de situatie verre van ideaal is, maar moet roeien met de riemen die ze heeft. „We moeten goed be kijken hoe de verkeersafwikkeling verloopt, zeker in de Wijngaard straat", liet wethouder M. Diele- man weten. Vandaag begint aannemer BAM met het bouwrijp maken van de kavel. De bouw begint begin de cember en duurt tot eind 2009, mogelijk begin 2010. Tijdens het karwei resteren er zestien parkeer plaatsen op het Kolveniershof voor kortparkeerders (maximaal een uur). Op het Bleekveld blijven zo'n veertig vakken beschikbaar. Bij Gall 8c Gall komt een nieuwe inrit. Vrachtverkeer, zowel voor de bouw van de garage als bevoorra ding van winkels, moet via die in rit erin en er weer uit. Op het Kol veniershof levert dat niet de groot ste problemen op. De bereikbaarheid van het Bleek veld is lastiger. Tussen het bouw- De hoek Bleekerstraat/ Wijn- gaardstraat kan een gevaarlijk kruispunt worden, nu auto's via de smalle Bleekerstraat het Bleekveld mogen verlaten. terrein en 'de krul' blijft slechts een smalle corridor over. Om te zorgen dat voetgangers geen ge vaar lopen, verrijzen daar verkeers lichten. De gemeente wil het aantal ver keersbewegingen door de corridor beperken. Om die reden moeten personenauto's het Bleekveld verla ten via de smalle Bleekerstraat rich ting Wijngaardstraat, waarvan de zuidelijke helft weer wordt vrijge geven voor autoverkeer. Om files door wachtend bouwver- keer op de Westwal te voorko men, hebben aannemer en de ge meente afgesproken dat vrachtwa gens zich op een parkeerterrein aan de rand van de stad (bijvoor beeld Praxis) opstellen. Ze kunnen dan op afroep naar de bouwplaats rijden. Gisteren opperde PvdA-raadslid W. Brouwer bouw- verkeer veel eerder op te vangen, bijvoorbeeld bij Kapelle. Op die manier blijft de drukke Ring baan-West vrij van bouwverkeer. Trefpunt voor mensen met een herseninfarct GOES - Zorgcentrum Tér Valcke in Goes zet weer een CVA-trefpunt op touw. Iedere inwoner van de Bevelanden kan zaterdag 10 november terecht met vragen over de gevolgen van of problemen van een beroerte of herseninfarct. Deze bijeenkomst, die om 14.30 uur begint en twee duurt, staat in het teken van voe ding en de invloed daarvan op een CVA-patiënt. Kerk 's-Heer Abtskerke weer avond bioscoop 's-HEER ABTSKERKE - De kerk van 's-Heer Abtskerke doet vrijdag 16 november weer dienst als bio scoop. De culturele commissie van de kerk vertoont de bekroonde film Das Leben der Anderen over het door de veiligheidsdienst ge controleerde leven in voormalig Oost-Duitsland. De film begint om 20.00 uur. Reserveren kan via 0113-312822 of -316054.R Ondernemersprijs voor Schildersbedrijf Geluk THOLEN - De Thoolse onderne mersprijs 2007 is gisteravond uitge reikt aan Geluk Schilders uit Sint Philipsland. De onderneming be gon 23 jaar geleden als eenmansbe drijf en heeft inmiddels meer dan honderd mensen in dienst. „Zestig procent van hen is eigen kweek", zegt Leen Geluk, en juist dat lever de hem de overwinning op. Het thema van dit jaar was namelijk opleiden en ondernemen. Kindersportinstuif in Stenge Heinkenszand HEINKENSZAND - In De Stenge in Heinkenszand is morgen voor alle kinderen van vier tot twaalf jaar een sportinstuif De begeleiding is in handen van ervaren sportleid- sters. De deelnemers kunnen zich uitleven op een spannend sportcir- cuit. De entree is 2,90 euro. De in stuif is van 13.30 tot 15.30 uur. Wie wil meedoen, moet zelf gymschoe nen en sportkleding meenemen. Informatiebijeenkomst pensioenen in de bouw GOES - Vakbond CNV Hout en Bouw houdt woensdag 14 novem ber vanaf 19.30 uur in hotel Van der Valk Goes een informatie avond over pensioenvoorziening in de bouw. Alle pensioenfondsen zijn sinds dit jaar verplicht een pensioenoverzicht te geven. Duide lijk zijn die overzichten echter niet altijd. Ook wordt gesproken over het pensioengat. Aanmelden via www.cnvhb.nl of 076-572.46.30. Zeeuwse computerclub in 's-Gravenpolder 's-CRAVENPOLDER - Magic video de luxe 2008 is vandaag het thema op de clubavond van de Zeeuwse afde ling van computerclub HCC. Wal ter Meerbeek houdt een lezing over het thema. De bijeenkomst begint om 20.00 uur en vindt plaats in dorpshuis Ons Dorpsle ven aan de Poelvoordestraat in 's-Gravenpolder. Toegang is gratis voor zowel leden als niet-leden. Tien mensen melden zich voor initiatiefgroep Overzuid en Ouverture. door Lilian Dominicus GOES - Bestaat er in de Goese wij ken Overzuid en Ouverture voe ding voor een wijkorganisatie? Die vraag stelden Marjo de Goffau en Ruud Maartense zich kort geleden, la, die is er, kunnen ze sinds gister avond beamen. Circa twintig belangstellenden kwamen af op een bewonersbij eenkomst in het ROC-gebouw van Goes. Daarvan stelden acht zich beschikbaar om deel te nemen aan een initiatiefgroep, die de plannen voor de oprichting van een wijk vereniging zal uitwerken. De Gof fau had al via e-mail twee aanmel dingen gekregen; het clubje begint dus waarschijnlijk met tien men sen. Zij zullen de komende tijd na denken over de doelen van de vere niging. Antwoorden op vragen als: willen we alleen de wijkbelangen beharti gen of gaan we ook sociaal-culture le activiteiten organiseren? En moeten we de wijkvereniging van Goes-Zuid er dan ook niet bij be trekken? Straks wordt de wijk Aria gebouwd; betrekken we die bewo ners ook bij de vereniging? En: moeten we aparte commissies in het leven roepen voor problemen die specifiek voor één van de wij ken gelden, zoals de perikelen rond de hoge energietarieven bij Essent in Ouverture? De aanwezigen noemden direct al een aantal punten van aanpak, zo als de overlast die in de weekein den komt van de skatebaan. „Dat is 's avonds een hangplek", consta teerde een aantal bewoners. Ander heet hangijzer is het ver- 'Behartigen we alleen wijkbelangen of organiseren we ook andere activiteiten?' keer. De bewoners verwachten dat na openstelling van de verlengde Nansenbaan het verkeer, vanaf de 's-Gravenpolderseweg naar de Mc Donalds, enorm zal toenemen. „Het geluid komt dichterbij", con stateerde een van de aanwezigen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 34