Zeeland PZC Kans op uitstel sloop Goes-West VERLAAG UW CHOLESTEROL IMINIDRIHK PER DAG. BEVELANDEN-THOLEN 30 en 31 21 27 Alleen nog slingerend over sluiproute naar Sloegebied MMPTsmtkumn Thools college niet enthousiast over bouwen zonder welstand HART Lozen van olie vanavond op tv Hypotheek Weckfles is nooit verdwenen Natuurorganisaties willen meer invloed in waterschapsbestuur Dinsdag 6 november 2007 Tip? redgoes@pzc.nl RWS legt huurders in noordelijk deel wijk twee keuzes voor. door Frank Balkenende GOES - De kans bestaat dat de Re gionale Woningbouwvereniging Samenwerking (RWS) de sloop van een groot deel van haar huur huizen in Goes-West uitstelt tot 2025. Bewoners van het noordelijk deel mogen zich deze week in een wijkraadpleging uitspreken over twee mogelijkheden: plan RWS óf uitstel van sloop in Goes-West- noord. De corporatie staat aan de voora vond van een grootscheeps ver nieuwingsplan voor de wijk West. Daarbij moeten 383 van de 570 huurwoningen over een periode van dik tien jaar tegen de vlakte. Een groep huurders in het noorde lijk deel van Goes-West verzet zich tegen de sloop van het gros (146 van de 250 woningen) van de naoorlogse huurhuizen. De RWS houdt wel 35 vooroorlogse wonin gen aan de Zwakestraat en Schen- gestraat overeind, omdat ze karak teristiek zijn. Verder wil de corpo ratie 69 huurhuizen, verspreid over enkele straten, behouden. De tegenstanders vinden het plan te massaal. Ze vrezen dat de socia le samenhang uit de wijk wordt 'gebulldozerd'. Verder zijn ze bang voor schade aan de woningen als aan de overzijde een blok wordt gesloopt; de grond zou te instabiel zijn. Ook vrezen ze dat ze straks voor hogere huurlasten staan. De criticasters hebben de RWS een tegenvoorstel gedaan: uitstel De RWS is bereid om eventueel de helft van haar sloopplan voor Goes-West tien jaar uit te stel len. Ze polst nu de mening van huurders in het gebied. tot 2025 voor 250 huizen in het noordelijk deel van Goes-West. Dat idee komt tegemoet aan de wens van een deel van de gemeen teraad, die bang is dat er straks te weinig goedkope huurhuizen in Goes overblijven. De RWS polst daarom de mening van alle bewoners in het bewuste deel van de wijk, waarbij de Jacob Catsstraat de zuidelijkste grens vormt. Huurders kunnen deze week op twee avonden een stern- kaart inleveren, of die de komende veertien dagen opsturen. De uit slag is niet bindend. „Maar uiter aard telt de mening van de huur- 's-HEER ARENDSKERKE - Slingerend moeten auto mobilisten sinds kort van de provinciale weg bij 's-Heer Arendskerke op de Sloeweg richting Vlis- singen-Oost zien te komen. De provincie heeft gedaan waarop actiegroep Knip N254/N664 Nu al jaren aandringt: sluipverkeer over de oude rijks weg langs 's-Heer Hendrikskinderen en 's-Heer Arendskerke van en naar het Sloegebied tegen gaan. Vrachtwagenchauffeurs zullen het wel uit hun hoofd laten nog zo te rijden, met al die kron kels. Peter Gruijters van de actiegroep hoopt het, maar hij moet het nog zien. „We gaan over twee of drie maanden weer eens meten", kondigt hij al vast aan, „en dan weten we zeker of de ingrepen hebben geholpen." foto Willem Mieras HILl4E£5ïMf®C. VU JE Kijk voor meer informatie op de verpakking of op www.becel-nf. door Rob Paardekam SINT-MAARTENSDIJK - Burgemees ter en wethouders van Tholen ne men vooralsnog een afwachtende houding aan als het gaat om wel- standsvrij bouwen. Alleen op re creatieparken mag binnenkort ge heel naar eigen inzicht worden ge bouwd. De discussie over bouwen zonder welstand is eerder dit jaar aange zwengeld door de WD. Die vindt dat mensen die een huis willen realiseren hun plan niet meer voor zouden moeten leggen aan de ge meente. Voor beschermde dorpsge zichten zou een uitzondering moe ten worden gemaakt. Het college wil de raad nu voorstel len om het welstandsvrij bouwen alleen in te voeren voor vakantie parken. In een later stadium wordt bij wijze van proef misschien ook een nieuwbouwwijk aangewezen, maar daar oriënteren B en W zich nog over. Wel willen ze meer klei ne bouwwerken onder de zogehe ten sneltoetscriteria laten vallen. ders zwaar mee bij onze beslis sing, die we in december voorleg gen aan de gemeenteraad", zegt H. Bekker, sectormanager woonservi- ce bij de RWS. Volgens Bekker hoeft het geen pro bleem te zijn om woningen een jaar of tien langer te laten staan. „We zullen dan een klein beetje in vesteren om de woningen te isole ren en te onderhouden." De RWS houdt vandaag vanaf 19.00 uur en donderdag vanaf 13.00 uur raadplegende bijeenkomsten in haar informatiecentrum aan de Evertsen- straat 15. door Rob Paardekam OUD-VOSSEMEER - Het televisiepro gramma Opsporing Verzocht be steedt vanavond voor het eerst aan dacht aan een milieudelict. De pri meur gaat naar Oud-Vossemeer. Aan de Hollaereweg en de Krab- benkreekweg, in het gebied tussen Oud-Vossemeer, Sint-Annaland en Sint Philipsland, werden zondag 23 september vijf vaten olie in de berm gedumpt. Toen ze werden gevonden, waren ze al leeggelopen in de berm en de sloot. Vierhonderd meter aan oppervlak tewater raakte vervuild en verder moest 250 kubieke meter vervuil de grond worden afgegraven. Over een lengte van 45 meter werd bo vendien het asfalt gefreesd, waar na een nieuwe laag moest worden aangebracht. De kosten bedroegen in totaal 150.000 euro. Het water schap en de politie konden overi gens net voorkomen dat er olie in het grondwater terecht kwam. Omdat het lozen van olie volgens de politie een ernstig misdrijf is, komt de kwestie vanavond aan bod in Opsporing Verzocht. Het Avro-programma begint om 21.45 uur op Nederland 1. Tips kunnen worden doorgegeven via telefoon nummer 0900-8844. Tip? redactie@pzc.nl Zwaar onder de indruk van hun nieuwe huis, kwetterden Tom (5) en Imke (8) op de bank bij opa en oma vrolijk over hun prachti ge kamers en de grote tuin. ja, ze voelden zich werkelijk bevoor recht. Ze hadden zelfs een beetje medelijden met opa en oma. „Jullie kunnen geen nieuw huis kopen. Dat kunnen jullie niet be talen", wist Tom te melden. Nou, zo zat het niet precies, nu anceerde oma. „Wij kunnen het wel betalen, maar we willen dat niet. Wij vinden dit huis ook heel fijn." Imke zag het financiële probleem dat haar broertje schetste ook niet. „Anders neem je toch ge woon een hypotheek."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 33