Afval ondergronds in gehele centrum Gestrand in 't zand Noord-Bevelander wil record darten breken voor het kankerfonds E Milieumisdrijf Tholen in Opsporing Verzocht Herfstlabeldagen KORTINGEN Marco de Groot bijna beste vader WPZC Dinsdag 6 november 2007 25 Middelburgse centrum binnen twee jaar vol afvalcontainers. door Emile Calon MIDDELBURG - De komende twee jaar wordt de gehele binnenstad van Middelburg en de omgeving van de Veersesingel voorzien van ondergrondse afvalcontainers. Daarna ligt het in de bedoeling om in de vijf daaropvolgende ja ren ook in de Edelstenenbuurt en delen van de Bomenbuurt/Griffioen zulke on dergrondse containers aan te brengen. Het gaat om die delen waar hoogbouw is. De bewoners van de laagbouwwoningen moe ten hun afval in rolcontainers blij ven aanbieden. Wethouder H. van Klinken vertel de gisteren aan de leden van de Raadscommissie Ruimte dat het niet de bedoeling is om in de toe komst ook ondergrondse verzamel bakken te plaatsen voor het plastic afval. Volgens hem kost het nu al veel moeite om geschikte plaatsen te vinden voor de gewone onder grondse afvalbakken. In het noordelijk deel van de bin nenstad wordt al enige tijd ge werkt met de ondergrondse afval containers. Daar staan er 66. In de rest van het centrum komen er der komende jaren nog 92 bij. Vol gens een berekening van de ge meente gaat dat 1,47 miljoen euro kosten. De leden van de commis sie hebben geen probleem met de uitbreiding, noch met de kosten. Een ruimte meerderheid steunt ook het plan van het college om een garantiesubsidie van 24 mille te geven aan een West-Brabantse ondernemer die op Arnestein een bewaakte vrachtwagenparkeer plaats wil opzetten. Wethouder H. Kool stelde dat ondernemers al lang aandringen op zo'n parkeer plaats. Als die er is kan de politie ook beter optreden tegen chauf feurs die hun vrachtwagencombi naties nu in de woonwijken parke ren en daar voor overlast zorgen. De wethouder voorspelde ook dat tal van chauffeurs gebruik zullen maken van die parkeerplaats. Na ondergrondse afvalcontainers in het noordelijk deel van het Middelburgse centrum, ver dwijnt binnen twee jaar al het af val in het centrum ondergronds. JL_ Provinciale Staten Provincie Zeeland In Zeeland bruist het van de ideeën om de economie te laten groeien. De provincie wil het bedrijfsleven meer mogelijkheden geven die ideeën uit te werken. Negen van de dertien gemeenten doen mee, ook onderwijsinstellingen zijn enthousiast. Samen hebben ze de Economische Impuls Zeeland (EIZ) opgericht. In de eerstvol gende vergadering van vrijdag 9 novem ber praten de statenleden verder over de uitvoering van dit plan waarover partijen het in grote lijnen met elkaar eens zijn. De vergadering is via www.zeeland.nl en Omroep Zeeland televisie te volgen. Bas Feijtel (CDA) en Ad Dorst (SGP) geven hun Bas Feijtel "We hebben de beste scholen, de beste res taurants en ruimte"en cultuur in vele vor men. Leeftijdsgenoten van me die in de Randstad wonen hoor ik wel eens zeggen: 'Als ik in Zeeland een baan kan vinden, kom ik er wonen Maar er zit te weinig dynamiek in onze economie, ook al is iedereen binnen zijn sector goed bezig. Misschien laten we wel kansen liggen. Ik denk daarbij aan samenwerking tussen verschillende secto ren als toerisme en zorg. Of aan kennis en ontwikkeling van nieuwe technologieën: de kenniseconomie. Dat laatste vind ik een belangrijk onderdeel. Het onderwijs dat we in de provincie hebben, moeten we hier zien te houden. We moeten zelfs nog meer leer lingen van buiten de provincie aantrekken door te laten zien dat het onderwijsniveau hier goed is. Onderwijsinstellingen moeten meer samenwerken en gezamenlijk naar buiten treden. En dan heb je verder natuur lijk het toerisme. Volgens mij zijn daar nog slimme arrangementen te verzinnen. Niet alleen zee en strand promoten, maar ook zorgen dat er alternatieven zijn. Daarbij denk ik aan arrangementen, bijvoorbeeld tussen evenementen en hotels. Partijen kunnen samen iets nieuws brengen, maar ze zullen het zelf moeten oppakken. De pro vincie jaagt het aan en neemt een deel van de kosten voor haar rekening. Daar staat het CDA achter, maar een voorwaarde is wel dat we elk jaar evalueren en kijken of het de moeite loont Ad Dorst "Met het oog op werkgelegenheid is econo mische groei belangrijk. Een vaak gehoorde klacht van jongelui die afgestudeerd zijn op hoger- of universitair niveau is dat ze hier geen banen kunnen vinden. Ze trekken weg. Daarbij komt nog dat de landbouw van steeds minder betekenis wordt voor de werkgelegenheid, dat het werk in het toeris me onder druk staat als de zomers slecht zijn en dat het aantal banen in de havens terugloopt. Wat je ziet is dat we ons -histo risch gezien- te weinig met kenniseconomie en dienstverlening hebben beziggehouden. Dus zorg dat de scholen in Zeeland blijven. In die zin zijn wij als SGP het roerend met het CDA eens. En of die scholen nou in Vlissingen staan of in Goes, dat is van min der belang, daar moeten we in goed overle-g uitkomen. Wat ik hiermee wil zeggen is dat de SGP het belangrijk vindt, dat alle gemeenten samenwerken Het is dus jam mer dat de kleinere gemeentes - Sluis, Noord-Beveland, Kapelle en Borsele - on danks een positieve grondhouding, niet meedoen met de EIZ. Zij zeggen: 'We moe ten maar zien of dit zoden aan de dijk zet, als er grote bedrijven naar Zeeland komen, gaan die toch naar de grotere steden.' Bovendien staat de overeenkomst niet toe dat partijen na bijvoorbeeld een periode van twee jaar kunnen zeggen: 'We stappen eruit De SGP zal Gedeputeerde Staten dus vragen nog eens op die manier naar de regeling te kijken AANTREKKELIJKE OP DIVERSE ARTIKELEN GIMBRÈRE MIDDELBURG BOBBE MODE VLISSINGEN www.gimbreremode.com serooskerke (s) - Oud-inwoner van het Schouwse Serooskerke Marco de Groot is tweede gewor den bij de verkiezing Vader van het Jaar 2007, die is gehouden als onderdeel van de Jonge Gezinnen Beurs. De Groot werd door zijn vrouw Clara aangemeld. Met twee andere jonge vaders werd hij geko zen uit 1500 inschrijvingen. BROUWERSDAM - De KNRM-kust- wachtpost van Ouddorp kon zon dagavond na een melding de boot eens laten liggen. De redders moes ten er met een strandwagen op uit om een vastzittende auto van het strand aan de Brouwersdam los te trekken. De Poolse eigenaar ver klaarde dat hij zijn vrouw rijles wil de geven en daarom het rustige strand had opgezocht. Toen de redders net terug op hun post waren, werden ze opnieuw opgeroepen: er was een vissers boot vastgelopen op de kust bij de Kop van Goeree. Ter plaatse bleek dat de Prinses Margriet van de red- dingspost in Stellendam al in actie was gekomen. Zij trokken het schip vlot, waarna de visser op ei gen kracht de haven van Stellen dam kon bereiken. Michael van Staalduinen doet een poging in Ouwerkerk. door Martijn de Koning OUWERKERK - Over een week is hij bezig. En over anderhalve week nog steeds. Michael van Staaldui nen uit Kamperland begint maan dag 12 november in Ouwerkerk aan zijn wereldrecordpoging dart pijlen gooien; 125 uur later, in de nacht van zaterdag op zondag, wil hij ermee ophouden. De eigenaren van café Steilööre, de locatie van de recordpoging, doen hun best om Michael zo veel mogelijk afwisseling te bieden en mensen naar hun uitspanning te halen. Bijna elke dag is er live mu ziek, onder meer van Zeeuwse Ric ky en dj Polleke, die afgelopen au gustus in Renesse nog het wereld record muziekdraaien vestigde. De organisatie zoekt nog naar meer grote namen en leuke acts. Wel duidelijk is dat zangeres en presentatrice Sonja Silva (ex-TMF en nu Yorin) samen met Schou- wen-Duiveland-wethouder Ad Verseput het startsein geeft. De komst van Silva is logisch. Ze is ambassadrice van Kika, de stich ting die zich inzet voor kinderen met kanker. En Kika is ook het goe de doel waarvoor Michael zich in zet tijdens zijn recordpoging. Daar om zoekt hij nog sponsors. „Men sen kunnen dat op allerlei manie ren doen. Bijvoorbeeld een bedrag per uur sponsoren, of een bijdrage geven voor elke 180'er die ik gooi. Dat hoeven helemaal geen grote sommen te zijn. Alles is welkom." De vermoeidheid wordt de groot ste vijand, beseft Michael. Daarom roept hij iedereen op om een pot je tegen hem te komen spelen. Ge woon binnenlopen in Steilööre is genoeg. „Een wedstrijdje spelen is goed voor de afwisseling en de rust. Volgens de regels mag ik te gen anderen spelen, maar als er geen tegenstanders zijn, moet ik in mijn eentje darten. En dat is een stuk vermoeiender." Meer info over sponsoring en de re cordpoging: www.dartenvoorkika.nl. Vermoeidheid wordt grootste vij and, beseft darter uit Kamper land. Hij moet 125 uur achter el kaar vol zien te maken om we reldrecord te halen. Televisieprogramma besteedt aandacht aan lozing vijf vaten olie. oud-vossemeer - Het televisiepro gramma Opsporing Verzocht be steedt vanavond voor het eerst aan dacht aan een milieudelict. De pri meur gaat naar Oud-Vossemeer. Aan de Hollaereweg en de Krab- benkreekweg, in het gebied tussen Oud-Vossemeer, Sint-Annaland en Sint Philipsland, werden zondag 23 september vijf vaten olie in de berm gedumpt. Toen ze werden gevonden, waren ze al leeggelopen in de berm en de sloot. Vierhon derd meter aan oppervlaktewater raakte vervuild en verder moest 250 kubieke meter vervuilde grond worden afgegraven. Over een lengte van 45 meter werd bo vendien het asfalt gefreesd, waar na een nieuwe laag moest worden aangebracht. De kosten bedroegen in totaal 150.000 euro. Het water schap en de politie konden overi gens net voorkomen dat er olie in het grondwater terecht kwam. Het Avro-programma begint om 21.45 uur op Nederland 1. Tips kun nen worden doorgegeven via tele foonnummer 0900-8844. Volg vrijdag de Statenvergadering via www.zeeland.nl of Omroep Zeeland televisie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 27