Grote steun voor goede basiszorg VERLAAG UW CHOLESTEROL INIINIDRINK PER IAGH Afspraken Gravestraat WALCHEREN 30 en 31 27 SI Commando's herdenken Operatie Infatuate I en II spaar sa veor 4 euro KORTING. Beo HART B oei) Roep om stop N57 in Veere Hypotheek Dinsdag 6 november 2007 Tip? redwalch@pzc.nl Weckfles is nooit verdwenen 121 Natuurorganisaties willen meer invloed in waterschapsbestuur Honderden reacties op internetsite voor behoud van ziekenhuis. door Emile Calon MIDDELBURG - Honderden mensen maken gebruik van de speciale website om te pleiten voor een vol waardig basisziekenhuis op Wal cheren. Gisteravond hadden ruim driehonderd mensen laten weten dat ze die strijd van de Walcherse CDA-fracties ondersteunen. Afgelopen zaterdagmiddag ging die speciale site de lucht in. Reden daarvoor is dat het CDA vindt dat de bevolking ook een mogelijk heid moet hebben om te laten we ten hoe er gedacht worden over de toekomst van de zorg op Walche ren. Van de stemmers blijkt dat 96 procent vindt dat Walcheren zo'n goed basisziekenhuis met intensi- ve-careafdeling niet kan missen. De reacties op die site spreken ook boekdelen. Zo somt een zekere Hooijdonk tien argumenten op waarom Walcheren een volwaar dig ziekenhuis nodig heeft. Varië rend van de lange aanrijtijden tot en met de milieuaspecten. Jan de Kok op zijn beurt noemt ook het slechte openbaar vervoer tussen Walcheren en Goes. Hij vraagt zich af wat nu het belangrijkste is. het redden van levens of het effi ciënt runnen van een ziekenhuis. C. Reidsma-Wiersma voert aan dat het concentreren van de zorg in strijd is met de campagne om meer mensen naar Zeeland te ha len. Eli is bevreest voor het slechte vervoer tussen de beide regio's, en pleit voor een ziekenhuis in Mid- Initiatief Walcherse CDA-fracties vindt weerklank bij honderden mensen. Overgrote deel steunt de strijd voor behoud van een goed Walchers basisziekenhuis. delburg of Arnemuiden. „Kost iets meer maar dan is alles goed, ook de parkeermogelijkheden." Dat Walcheren de grootste bevol kingspopulatie kent is voor velen ook een reden om te pleiten voor een goed basisziekenhuis. Daar naast wijzen veel bezoekers van de website ook op het toeristisch be lang. Het is volgens hen niet ver antwoord om zo'n druk met toeris ten bevolkte regio op te schepen met een gestript ziekenhuis. Daar naast vrezen ze dat recreanten de regio voortaan mijden als ze besef fen dat de zorg niet optimaal is. Op het forum van de site zijn nau welijks bjidragen te vinden waarin steun wordt geuit voor het meer concentreren van de zorg in Goes. Wel wordt door sommigen geop perd om tussen Goes en Middel burg een nieuw ziekenhuis te bou wen. Anderen vinden weer dat er veel te veel naar de financiële kos ten en baten wordt gekeken door de directie van het ziekenhuis. Omdat lang niet iedereen beschikt over een internetverbinding heeft het CDA-Walcheren ook een post bus geopend: Ziekenhuis Blijft, Postbus 33, 4370AA Koudekerke. www.ziekenhuisblijft.nl VLISSINGEN - De bevrijding van Walcheren, code- commando's naar 'hun' monument aan de Com- king van de bevrijding van hun dorp, operatie In- naam Operatie Infatuate, leidde op 3 november mandoweg (foto), om Operatie Infatuate I te her- fatuate II. Daarom is de herdenking verzet naar 1944 tot de bevrijding van Vlissingen. Afgelopen denken. Twee dagen 'te laat' dus, maar met een een weekdag. Gistermiddag kwamen kinderen en zaterdag herdacht de stad daarom officieel het goede reden. Schoolkinderen van De Lichtstraal commando's samen op de begraafplaats bij de herwinnen van de vrijheid. Gisteren kwamen de in Westkapelle nemen altijd deel aan de herden- Westkappelse vuurtoren. foto Ruben Oreel VAN JE Kijk voor meer informatie op de verpokking of op www.becel.nl. door Miriam van den Broek VLISSINGEN - „Er wordt wel dege lijk door de politie extra gecontro leerd op het verkeer in de Vlissing- se Gravestraat. Die afspraak is ge woon gemaakt." Dat zegt demissio nair wethouder T. Croné van Vlis singen. Bewoners van de Gravestraat zijn het zat dat wethouders steeds belo ven dat de verkeerssituatie in de Gravestraat beter wordt, maar dat er in praktijk niets gebeurd. Sinds de opening van de Koningsweg is het in de Gravestraat veel drukker geworden. Bovendien wordt er dik wijls te hard en gevaarlijk gereden. Bewoners merkten op dat de poli tie, ondanks beloftes van de ge meente, niet extra controleert in de straat. De politie zelf zei vorige week niets te weten van afspraken met de gemeente. Volgens Croné is die afspraak wel gemaakt. Hij be loofde binnen een maand met de politie te gaan praten. Ook wor den er 'zeer binnenkort' matrixbor- den geplaatst, waarop mensen kunnen zien hoe hard ze rijden en hoeveel boetes zijn uitgedeeld. door Henk Postma VEERE - Minister Eurlings hoeft in Veere geen nieuwe N57 aan te leg gen. Hij kan volstaan met het ver beteren van de huidige weg. Dat schrijven de Zeeuwse en Veerse fracties van PvdA en GroenLinks. Ze dringen er bij gedeputeerde Poppelaars op aan die mogelijk heid serieus bij de minister aan de orde te stellen. De gedeputeerde praat woensdag met de minister. Hij hoopt dan een akkoord te bereiken over de fi nanciering van de nieuwe N57 op Walcheren. Die is veel duurder dan verwacht, waardoor te weinig geld overblijft voor aanleg van het gedeelte op Veers grondgebied. De fracties dringen er bij Poppe laars op aan geen extra geld of ga ranties toe te zeggen, mocht de mi nister daar om vragen. 'Want, bete re doorstroming, betere bereikbaar heid en betere verkeersveiligheid kan ook bereikt worden door aan passing van de bestaande weg. Dat kost minder geld, en kan sneller worden uitgevoerd.' De fracties voorspellen dat een nieuwe N57 een onbeheersbaar groeiende stroom vrachtverkeer aantrekt. Met als gevolg een forse aanslag op landschap en toerisme. 8—1 ■TT vrA Tip? redactie@pzc.nl Zwaar onder de indruk van hun nieuwe huis, kwetterden Tom (5) en Imke (8) op de bank bij opa en oma vrolijk over hun prachti ge kamers en de grote tuin. ja, ze voelden zich werkelijk bevoor recht. Ze hadden zelfs een beetje medelijden met opa en oma. Jullie kunnen geen nieuw huis kopen. Dat kunnen jullie niet be talen", wist Tom te melden. Nou, zo zat het niet precies, nu anceerde oma. „Wij kunnen het wel betalen, maar we willen dat niet. Wij vinden dit huis ook heel fijn." Imke zag het financiële probleem dat haar broertje schetste ook niet. „Anders neem je toch ge woon een hypotheek."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 23