'Zo ging het balletje rollen' k PZC Dinsdag 6 november 2007 1 5 Jerney Kaagman Ontdekt door de muzikanten van Earth Fire Natasja Froger Ontdekt door manlief René Frans Bauer Yolanthe Cabau van Kasbergen gedraaid, ik was immers negende geworden. 'Je kunt zó verdomde goed zingen, met jóu wil ik een plaat maken', zei hij toen." Chantal Janzen presenteerde de der de editie van Idols met Martijn Krabbé en werd zelf eveneens op Jdo/s-achtige wijze ontdekt. „Toen ik nog op de theaterschool zat en stage liep, heb ik auditie gedaan voor de musical 42nd Street", ver telt ze. „Marianne van Wijnkoop, de vaste casting director voor de musicals van Joop van den Ende, pikte me eruit en zei daarna: 'Joop, op dat meisje moet je let ten'." Dat deed hij: Janzen schitter de in 4.2nd Street en groeide uit tot een musical- en televisiester. „Sinds die auditie is het werken ei genlijk nooit meer opgehouden. Dat zou trouwens best eens een jaartje minder mogen, haha." Frans Bauer 'vergeet nóóit meer' de naam van de vrouw die hem als zanger voor het eerst onder de aandacht bracht van het grote pu bliek. „Ze heet Hanny Arnolds en werkte voor het TROS-muziekpro- gramma Op Volle Toeren", zegt de zanger. „Zij liet mij in het program ma optreden. Waarom juist ik? Geen idee, misschien vanwe- ■maO»,, ëe m')n bruine ogen. Hoe dan ook, ik ben haar nog steeds erg dankbaar. We hebben nog een tijd contact gehou den. Ze is nu met pensioen vol gens mij." Antje Monteiro werd ontdekt door Joop van den Ende. „Ik ben in 2001 uit negenhonderd kandida ten uitgekozen om in zijn produc tie Aïda de rol van Amneris te spe len", vertelt de zangeres. „Daarna is mijn carrière in een stroomver snelling terechtgekomen." Hoewel ze geen persoonlijk contact onder houdt met 'een groot man als loop', denkt ze met warme gevoe lens terug aan de man die volgens haar een vaderfiguur is voor zijn sterren. „Toen ik jarig was, hebben fans ooit diverse mensen gevraagd iets over mij te zeggen en me dat aangeboden. Joop heeft toen héle speciale dingen op papier gezet. 'Eens in de zoveel tijd schijnt er een ster die vanzelf begint te stra len en waar ik niks aan heb hoe ven doen', schreef hij. Dat vond ik zó bijzonder. Ik krijg weer kippen vel als ik eraan terugdenk." De komende weken wordt bij talentenjacht Idols wellicht een nieuw Nederlands talent ontdekt. Hoe zijn de sterren zelf komen bovendrijven? Wie gaf Natasja Froger dat ene zetje? Hoe werd Idols-jurylid Gordon zelf een idool? door Thalia Brandt Yolanthe Cabau van Kasbergen maakte haar entree in de show bizz dankzij fotograaf William Rutten. „Ik kende hem uit Hilver sum en hij heeft toen wat foto's van me gemaakt", zegt de actrice uit de soap Onderweg naar Mor gen. „Kort daarna zag Charly Lus- ke die foto's en wilde me voor zijn videoclip. William gaf hem mijn nummer, ik belandde in de clip van zijn lied I'm Not Sorry en daar door is het balletje gaan rollen." Zo toevallig kan het gaan. Jerney Kaagman was een 22-jarige directiesecretaresse toen de man nen van de Haagse popgroep Earth Fire bij haar aanbelden. „Ze vroegen of ze met me over muziek mochten praten. Ik dacht eerst nog dat het Jehova's getuigen waren. Maar ze zochten een zange res." Jerney, nu Ido/s-jurylid en di recteur van Stichting Buma Cul tuur, had op haar 16e al in een band gezongen en ook auditie ge daan als zangeres voor Shocking Blue. „Maar ik werd afgewezen." De bandleden van Earth Fire waren wél meteen enthousiast en lijfden Jerney in. De band scoorde hierna hits als Ruby Is The One en Wild And Exciting. Natasja Froger. tegenwoordig pre sentatrice met de programma's Schoondochter Gezocht en Hart In Aktie op haar cv, dankt haar car rière aan manlief René. „Ellen Meijerse van televisieproductie maatschappij Eyeworks heeft mij ontdekt tijdens een concert van René. Daarna zei ze: 'Met jou wil ik een programma doen en met niemand anders. Je gedraagt je vrij voor de camera's en blijft onder alle omstan digheden een mensenmens'. Ge lukkig heeft Ellen me ontdekt, want ik vind dit vak heel leuk. Al had ik nooit gedacht dat het iets voor mij zou zijn." Cordon, nu jurylid bij de televisie talentenjacht Idols, ging bewust op zijn doel af. Hij toog in 1991 in een vogelkostuum - „ik hoopte op die manier op te vallen" - naar Tineke de Nooij, die destijds het tv-pro- gramma Tineke presenteerde. Bij haar wilde de zanger zijn single Kon Ik Maar Even Bij Je Zijn onder de aandacht brengen. „Het eerste wat ze zei was 'trek dat belachelij ke pak uit'. Toen ik eenmaal begon te zingen, barstte Tineke in huilen uit en wilde ze het per se in haar uitzending hebben", aldus Gor don. „Daarna stond de telefoon bij RTL roodgloeiend, gooide Frits Spits het liedje in de ether en kwa men er nóg veel meer reacties." Naast Frits Spits en Tineke de Nooij heeft Gordon zijn succes te danken aan Ruud van Dulken- raad, oud-hoofdredacteur van mu ziekbladen en talentenscout. „Hij was in eerste instantie verantwoor delijk voor dit drama dat nu al zes tien jaar duurt", lacht hij. „Ruud belde me in 1990 op toen ik net had meegedaan aan het Nationaal Songfestival. Ik dacht dat hij het verkeerde nummer had en haar kind goed kan combine ren. „Ik wil de juiste balans vin den", aldus de 26-jarige ster. Kappers dankbaar voor Leco-Look Leco van Zadelhoff heeft giste ren de Achievement Award ge kregen van de Koninklijke Alge mene Nederlandse Kappersorga nisatie (ANKO). De kappers vin den de haarstylist/visagist een trendsetter op het gebied van li festyle en beauty. „Een kroon op mijn werk", reageerde de uitvin der van de zogenoemde Leco- Look (in z'n klassieke vorm niet af zonder zonnebanktint, blond haar, bleke lippen en veel lipli- ner). Hij werd via een videofilm gefeliciteerd door enkele vaste klanten en vrienden als Leonti- ne Borsato, Caroline Tensen, Daphne Bunskoek, Winston Gerschtanowitz, Daphne Dec kers, Estelle Gullit en Albert Ver linde. Katie Melua trapt af op 'Domino Day' De Britse zangeres Katie Melua geeft vrijdag 16 november het startsein voor Domino Day 2007. Ze duwt in Leeuwarden de eer ste steen omver, in de hoop dat er 4,5 miljoen volgen. Het huidi ge wereldrecord ligt op 4.079.381 stenen. Artiesten als Lionel Richie, Anastacia, Kim Wilde, A-Ha en Ilse de Lange gingen Ka tie Melua al voor. Meer dan tach tig bouwers uit elf landen zijn al Blanchett en Aguilera nu officieel zwanger Actrice Cate Blanchett en pop ster Christina Aguilera hebben allebei aangekondigd dat ze in verwachting zijn. Blanchett be valt april volgend jaar van haar derde kind, vertelde ze journalis ten in Sydney. Aguilera, die al sinds juni zichtbaar dikker wordt, krijgt haar kind begin 2008. In het tijdschrift Glamour zei ze te hopen dat ze haar werk ó'(VA\WA - v--. AXïWww. Ontdekt door fotograaf i/illiam Rutten Ontdekt door Hanny Arnolds van 'Op Volle Toeren' ,1 weken bezig het parcours uit te zetten. Vorig jaar trok de show tachtig miljoen kijkers. De pre sentatie van Domino Dau 2007 is in handen van Nance en Hans Kraay jr. Het thema van Domino Day 2007 is Falling into Life. Tom Cruise trots Katie's marathon Actrice Katie Holmes (28) had het zwaar, zondag tijdens de ma rathon van New York. Tot halverwe ge haar beroemde echtgenoot Tom Cruise met baby Su- ri in zijn armen een eindje meerende en Ka tie kuste en aanmoedigde. De ac trice liep de marathon in iets minder dan vijfeneenhalf uur. „Ik ben kapot", zei ze te gen People Magazine. Hoewel ze in het dage lijks leven geen stap buiten de deur kan doen zonder paparaz zi voor haar neus, lukte het Holmes nu lange tijd bui ten beeld te blij ven. Totdat haar immer spontane echtgenoot uit het pu bliek brak en haar verraste. Katie Holmes. foto AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 15