en Een groot aantal organisaties en bekende Nederlanders zetten zich deze week in om de verschrikkingen in de Sudanese provincie Darfur onder de aandacht te brengen van het grote publiek. Al vier jaar jagen de Arabische janjaweed-milities, ('geesten te paard') op de Afrikaanse bevolking van Darfur. Volgens deskundigen stuurt de regering in Khartoem de milities rechtstreeks aan en heeft ze maar één doel voor ogen, de etnische zuivering van de westelijke regio. Het gevolg: zo'n 200.000 doden en miljoenen mensen op de vlucht. Bovendien is het geweld op buurland Tsjaad overgeslagen. En het gevaar bestaat dat ook Niger en de Centraal Afrikaanse Republiek op termijn aan het etnische vuur ten prooi vallen, met de mogelijkheid dat op termijn de hele regio in brand staat. De door de VN en de Afrikaanse Unie toegezegde vredesmacht van 26.000 man en de eind oktober gestarte vredesonderhandelingen bieden enige hoop. En die is hard nodig, want de beelden van de afgelopen jaren tonen niets dan radeloosheid. O Vluchtelingen kampen IS! f - S- V':- mgenT. S U D DARFUR Nyala ZUID-SUDAN Alvaro Ybarra Zavala/HH Een groep ontheemden ontvluchten de verschrikkingen in Darfur. De teller staat inmiddels op zes miljoen van huis en haard verdrevenen weed-milities optrekt tegen christelijke, Afrikaanse guerrilla's. De wereld heeft tot dusverre slechts toegekeken. Tekenend voor het gebrek aai in Darfur. Waar de Verenigde Staten onverbloemd over 'genocide' spraken, wilde onder meer de Europese Unie die term niet hanteren. Volkei Kindsoldaten van de SLA-guerrilla, een van de rebellengroepen in Darfur die zich verzetten tegen het regime in Khar toem. Onafhankelijke waarnemers hebben erop gewezen dat rekrutering van kinderen in Darfur toeneemt en dat alle partijen in het conflict zich er schuldig aan maken, aldus een VN-gezant in februari dit jaar. Een gewo gehinderd Die willen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 10