E/ Protesten tijdens herdenking vermoorde Rabin Marokko woedend om bezoek koning Spanje Toetanchamon toont zijn ware gezicht Nog 21 dagen Controleer je verlichting Zakenjet stort op woonwijk PZC Maandag 5 november 2007 7 LUXOR - Toetanchamon, de mysterieuze farao uit de Oudheid, heeft sinds gisteren een gezicht. Zijn mummie is te zien in een kist met airconditioning in zijn graftombe in Egypte. 85 Jaar geleden ontdekte Howard Carter het vrijwel ongeschon den graf van de farao, die in de veertiende eeuw voor Christus Egypte regeerde. Sindsdien hebben slechts rond de vijftig mensen een blik op het gezicht van Toetanchamon kunnen werpen, hoewel duizenden inmiddels zijn sarcofaag hebben be wonderd. foto Ben Curtis/EPA TEL AVIV - Meer dan honderddui zend mensen hebben zaterdaga vond in Tel Aviv de op 4 novem ber 1995 vermoorde premier Yit zhak Rabin herdacht. De herdenking vond plaats op het Rabinplein, waar de joodse extre mist Yigal Amir Rabin twaalf jaar geleden na afloop van een vredes- manifestatie doodschoot en dat la ter naar de vermoorde premier werd vernoemd. Aan het begin van de herdenking werden opnamen vertoond van de toespraak die Rabin in 1995 tot de vredesdemonstranten op het plein hield. Tijdens de herdenking werd ook Geldinzameling voor nieuwe piano Suu Kyi LONDEN - Britse vrouwen die actief zijn in de artistieke en culturele wereld, zamelen geld in voor een nieuwe piano voor oppositieleid ster Aung San Suu Kyi in Myan mar (Birma). Zij is een begaafd ver tolker van het werk van Johann Se bastian Bach en Domenico Scarlat ti, maar haar piano is kapot. Suu Kyi, die in 1991 de Nobelprijs voor de Vrede kreeg, heeft al jaren huis arrest. Tsjaad laat zeven 'kindontvoerders' vrij N'Djamena - De van kindersmok- kel verdachte drie Franse journalis ten en vier Spanjaarden hebben Tsjaad gisteren verlaten. Ze werden kort na aankomst van de Franse president Sarkozy vrijge laten. Die was naar Tsjaad geko men om te praten over het lot van de zeventien mensen die vastza ten op verdenking van ontvoering van 103 Afrikaanse kinderen. Israël doodt Palestijnen in Gazastrook CAZA - Israëlische raketten hebben gisteren in de Gazastrook vier Pa lestijnen gedood. Het Israëlische leger zegt dat van uit een vliegtuig is gevuurd op drie Palestijnen die juist raketten op Israël hadden afgevuurd. Een tweede actie richtte zich tegen een raket die voor een aanval op Israël klaarstond. Volgens Israël hebben Palestijnen in vier maanden dui zend raketten op Israël afgevuurd. China steekt miljarden in kerncentrales PEKING - China investeert ruim 40 miljard euro in nieuwe kerncentra les. De hoeveelheid opgewekte kerne nergie moet in 2020 zijn verdub beld in vergelijking met nu. Dan is overigens nog slechts 4 procent van de elektriciteitsproductie af komstig van kerncentrales. China wil alleen hypermoderne kerncen trales bouwen, in eigen beheer. gedemonstreerd tegen het besluit van een rechter om de besnijdenis van de vorige week geboren zoon van Amir zondag te laten plaats vinden in de gevangenis waar de voor de moord tot levenslang ver oordeeld Amir vastzit. Amir trouwde, toen hij al gevan gen zat en mocht in de gevangenis gemeenschap hebben met zijn vrouw. Amir kreeg geen toestem ming om de gevangenis voor de besnijdenis van zijn zoon te verla ten, maar een rechter besloot dat de baby in de gevangenis besne den mocht worden, uitgerekend op de datum waarop Rabin werd vermoord. door onze correspondent Henk van den Boom BARCELONA - Marokko is boos op Spanje vanwege het bezoek van daag en morgen van de Spaanse koning ]uan Carlos aan Melilla en Ceuta, de twee Spaanse enclaves op de Marokkaanse kust. Koning Mohammed VI van Marokko heeft zijn ambassadeur uit Spanje teruggeroepen en alle bilaterale contacten bevroren. Politieke partijen hebben hun aan hang opgeroepen vandaag aan de grens met de enclaves te proteste ren tegen het bezoek. De Marokka nen vinden dat de twee steden bij Marokko horen en beschouwen het bezoek van de Spaanse mo narch en zijn vrouw als een provo catie. Het bezoek van het koninklijk paar is slechts de druppel die de di plomatieke emmer doet overlo pen. Marokko heeft zich flink ge- stoord aan de aankondiging vorige week door de Spaanse onderzoeks rechter Baltasar Garzon om der tien Marokkaanse politiemensen te vervolgen wegens vermeende volkerenmoord in de Westelijke Sahara, een voormalige kolonie van Spanje, veertig jaar geleden. Ook de gewelddadige uitzetting van een Marokkaans immigranten gezin uit een kraakpand in Madrid heeft kwaad bloed gezet. De relatie tussen Marokko en Spanje is supergevoelig. Zes jaar ge leden brak er bijna een oorlog uit toen Marokkaanse troepen het on bewoonde eiland Perejil (Peterse lie Eiland) bezetten. Het Spaanse leger heroverde met groot machts vertoon het betwiste rotseilandje. De laatste jaren leken de betrekkin gen iets te verbeteren. Er werden ondermeer afspraken gemaakt om het illegale immigratieprobleem sa men aan te pakken. SAO PAULO - Een klein straalvlieg tuig is gisteren kort na het opstij gen op een dichtbevolkte wijk van de Braziliaanse stad Sao Paulo ge stort. Daarbij zijn minstens zeven doden en drie gewonden gevallen. Het zou gaan om een Learjet van een in patiëntenvervoer gespecia- leerd luchttaxibedrijf Na de crash ontstond een brand die door de brandweer snel werd geblust. GerechtsOeurwoöfdersKantoor j Zeeland GERECHTSDEURWAARDERS KANTOOR ZEELAND Uit een exploot van gerechtsdeurwaarder B.J. Meijering d.d. 25-10-2007 blijkt, dat t.v.v. Adriana Johanna Zoutendijk, aan MOHAMMED ZIATY, zonder bekende woon- of verblijfplaats, is betekend een beschikking van de rechtbank te Middelburg d.d. 10-10-2007 waarbij is bepaald dat het gezag over de daarin ver melde minderjarige kinderen voortaan alleen aan de vrouw toekomt. Genoemde M. Ziaty kan een afschrift van dit exploot met bijlage verkrijgen op één van onder staande adressen. Gerechtsdeurwaarders kantoor Zeeland Dam 2 Westsingel 132 Middelburg Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 7