Verdubbeling van de Sloeweg (N62) JÉ Publicatie Milieueffectenrapportage (MER) 'orsele gemeente U06S Provincie Zeeland 1 Van 6 november tot en met 17 december 2007 tigt de Milieueffectenrapportage IMERI Sloeweg ter inzage. Hierin staat, voor alle al ternatieven om de Sloeweg te verbeteren, wat het effect ervan is op het milieu of de leefomgeving. Uit het onderzoek komt een Meest Milieuvriendelijk Alternatief IMMAI. Tijdens de inspraakperiode wordt u in de gelegenheid gesteld om uw zienswijze over het MER kenbaar te maken. Woensdag 14 november bent u vanaf 18.30 uur welkom op een informatieavond. Gemeente Terneuzen. Oostelijk Bolwerk 4, Terneuzen Rijkswaterstaat Zeeland, Poelendaelesingel 18, Middelburg Waterschap Zeeuwse Eilanden, Kanaalweg 1, Middelburg Zeeland Seaports, Schelpenpad 2, Terneuzen Zeeuwse Bibliotheek, Kousteensedijk 7, Middelburg Openbare Bibliotheek, Stengeplein 1. Heinkenszand Openbare Bibliotheek, 0ostwal34, Goes Openbare Bibliotheek, Van der Biltlaan 32, Kapelle Openbare Bibliotheek, Spuistraat 6, Vlissingen Openbare Bibliotheek, Magnoliastraat 16, 's-Gravenpolder Verenigingsgebouw 'Ammekore', Pr. Beatnxstraat 19. Nieuwdorp Dorpshuis 'Vijverzicht', Plein 3. Borssele Verenigingsgebouw 'De Jeugdhoeve', BlikhoekA, 's-Heerenhoek Gemeentelijk verenigingsgebouw, Zandkreekstraat 33, Lewedorp Dorpshuis Heer Arendhuis, Torenring 46, 's-Heer Arendskerke Daarnaast kunt u op de website www.zeeland.nl/sloeweg het MER. de samen vatting en eerder gepubliceerde documenten bekijken. Wilt u een gedrukt exem plaar van het MER ontvangen, dan kunt u deze aanvragen bij het Informatiepunt Sloeweg. Hoe kunt u inspreken? U kunt reageren op de inhoud van het MER. Tot uiterlijk 18 december 2007 kunt u een schriftelijke zienswijze sturen naar het Informatiepunt Sloeweg, Postbus 300, 4330 AH in Middelburg. Uw zienswijze is van harte welkom! Het Informatiepunt verzamelt alle zienswijzen en behandelt deze zorgvuldig. Na afloop van de termijn van tervisielegging bundelt het Informatiepunt de zienswij zen en stuurt deze naar de betrokken ambtenaren, projectverantwoordelijken en de Commissie m.e.r.. De gebundelde zienswijzen kunt u inzien op de inzage- punten. Als u heeft gereageerd op het MER, krijgt u een brief met daarin het to tale aantal zienswijzen, wanneer u een antwoord op uw zienswijze kunt verwachten en wat de volgende stap in de besluitvorming is. Wat zijn de volgende stappen? De Commissie m.e.r. wordt gevraagd om de inhoud van het MER te toetsen aan de Richtlijnen en de kwaliteit van de milieu-informatie te beoordelen. Ook andere adviseurs wordt om advies gevraagd. Als iedereen de kans heeft gekregen te re ageren op het MER, bepaalt het Bevoegd Gezag - in overleg met de initiatiefne mer - welk alternatief de voorkeur heeft De gekozen oplossing wordt verder uitgewerkt en planologisch ingepast. Wat is er aan de hand op de Sloeweg? De Sloeweg (N62) is de doorgaande verbinding tussen enerzijds het Sloegebied en de Westerscheldetunnel en anderzijds de A58. In het noorden sluit de Sloeweg aan op de A58 en de Nieuwe Rijksweg (N664, voorheen N254Ï; in'het zuiden sluit deze aan op de Westerscheldetunnelweg (ook N62) en op de Bernhardweg IN254). Na de opening van de Westerscheldetunnel is het flink drukker geworden op de Sloeweg Door de ontwikkeling van nieuwe activiteiten in het Sloegebied zal de drukte de komende jaren nog verder toenemen. Op de lange termijn komt er te veel verkeer op de weg om een vlotte en veilige doorstroming te garanderen. Wat is er onderzocht in het MER? De Provincie Zeeland en andere overheden in Zuid-Beveland willen de capaciteit van de Sloeweg (N62) verbeteren. De verschillende oplossingen moeten voldoen aan de doelstellingen van het project Sloeweg. 1. Extra verkeerscapaciteit 2. Verkeersveiligere situatie 3. Vermindering sluipverkeer T 'dens de m.e.r.-studie is voor de verschillende oplossingen bekeken wat de ef- f .eten ervan zijn op het milieu en de leefomgeving. Het gaat hierbij om de Imi- lieu)aspect.en: verkeer en vervoer, ruimtelijke organisatie en sociale beleving, geluid, bodem en water, ecologie, externe veiligheid, lucht, landschap en ar cheologie. Uit het onderzoek komt een Meest Milieuvriendelijk Alternatief (MMA). Op basis van het MER, de inspraak en het advies van de Commissie m.e.r. kan het Bevoegd Gezag een goed afgewogen beslissing nemen over het aan te leggen al ternatief. Het Bevoegd Gezag wordt gevormd door de gemeenten Goes en Bor- sele. MER lezen? Het MER ligt van 6 november tot en met 17 december 2007 ter inzage op open bare locaties. U kunt het MER tijdens de reguliere openingstijden inzien op de volgende inzagepunten: Provinciaal Informatiecentrum, Abdij 9, Middelburg Gemeente Borsele, Stenevate 10, Heinkenszand Gemeente Goes, Oostsingel 2, Goes Gemeente Kapelle, Kerkplein 1, Kapelle Gemeente Middelburg, Kanaalweg 3, Middelburg Gemeente Vlissingen, Paul Krugerstraat 1Vlissingen Inspraak- en informatieavond 14 november Heeft u een vraag over het MER of wilt u mondeling reageren? Woensdag 14 november vindt er van 18.30 uur tot 21.00 uur een informatie avond plaats in restaurant Landlust, Landlustweg 1 te Nieuwdorp. Het programma ziet er als volgt uit: 18 30-21.00 uur: Informatiemarkt 19.00-19.30 uur: Officiële presentatie 19.30-20.00 uur: Mogelijkheid tot het mondeling inbrengen van zienswijzen Bevoegd Gezag: gemeente - Initiatiefnemer: Nadere informatie MER: voor het aanvragen van een exemplaar van het MER en voor meer informatie over de inhoud van het rapport kunt u contact opnemen met: Informatiepunt Sloeweg - Postbus 300 - 4330 AH Middelburg - tel: 0118-655191 - fax: 0118-655110 - e-mail: stoeweg@zeeland.nl www.zeeland.nl/sloeweg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 64