Marianne de Kok op herhaling Zwemmers naderen de minuutgrens Otten verliest in eerste ronde pzc Maandag 5 november 2007 39 Marianne de Kok moest diep gaan tijdens de 4,7 kilometer van de Moerschanscross. Ze eindigde bij de vrouwen als eerste. foto Camile Schelstraete Atlete uit Lewedorp gaat tot gaatje in eerste cross van het seizoen. door Koen de Vries hulst - Eerst hing ze uitgeteld over een hekje en daarna hijgde ze uit op het hoogste treetje van het erepodium. Marianne de Kok moest zaterdag diep gaan om de eerste wedstrijd voor het Zeeuws cross-klassement te winnen. In de Moerschanscross komen al tijd wel wat onbekende Belgen aan de start en dat was zaterdag bij de opening van het seizoen niet anders. Marianne de Kok had in de beginfase van de 4,7 kilometer korte wedstrijd voor vrouwen vooral concurrentie van Els Mer- ckx van Volharding uit Stekene. „Ze liep goed met me mee", wist de 36-jarige inwoonster van Lewe dorp. „Ik kende haar niet en dan weet je het dus nooit. Daarom heb ik het laatste stuk stevig doorge trokken." Echt nodig was dat niet, want Merckx finishte op bijna der tig seconden en bleek nog ver- goes - Pieter Otten heeft op het Open Tsjechië geen potten kun nen breken. Dit was mede te wij ten aan een ongelukkige loting. De darter uit Oostkapelle moest name lijk aantreden tegen Patrick Loos, die uiteindelijk het toernooi op zijn naam schreef Otten begon slecht aan de wed strijd, waardoor hij al snel op een 2-0-achterstand stond. De Oostka- pellenaar kwam na een 3-0-stand nog terug tot 3-2, maar verloor uit eindelijk met 4-2. moeider dan de winnares. Meteen na de streep stortte ze naar adem happend ter aarde. De Kok trainde vele jaren op eigen houtje, maar wordt sinds begin dit jaar begeleid door Anjolie Wisse en Anton Engels, het duo dat op 5 oktober vader en moeder werd van een stevige zoon. „Ik heb niet iemand nodig die me stimuleert. Eerder iemand die me remt. Ik ben in mijn carrière vaak gebles seerd geweest omdat ik te veel trainde. Je weet hoe dat gaat: het gaat lekker en je doet daarom nog iets extra. Juist dan gaat het fout." Marianne de Kok won tien jaar ge leden ook al de Moerschanscross. „Ik dacht er deze week nog aan", meldde de Bevelandse nadat ze haar cooling down had beëindigd. „Ik was toen net zwanger van mijn zoon Bas. Het was voorlopig mijn laatste wedstrijd. Ik versloeg Leonie Ton. Ik had gehoopt dat ze er vandaag ook zou zijn." Ton zou in de crosscompetitie een concur rent kunnen zijn van De Kok, net als Frederique Versluijs. Maar ook de West-Zeeuws-Vlaamse liet ver- Zeven mannen zwemmen onder de 1 minuut en 5 seconden. door Jeroen Dellebeke terneuzen - Het niveau op de 100 meter vlinderslag bij de mannen in het Zeeuwse zwemmen is aan verandering onderhevig. Tijdens de eerste wedstrijd in de Zeeuwse competitie eerste klasse in Terneu- zen streden de mannen van De Bruinvis en Luctor et Emergo om de hoogste eer en kwamen maar stek gaan. Nu was Sandra de Block de grootste concurrente. Zij werd op ruime afstand derde. „Jam mer", vond De Kok. „Het niveau in Zeeland is toch al niet zo hoog. Er is in Zeeland maar één echt goe de vrouw en dat is Marlies Jonge- rius. Zij loopt iedereen eruit." Bij de mannen werd de wedstrijd gedomineerd door een atleet met een Aziatisch uiterlijk, de Belg Karl Raymaeckers uit Bornem. Hij werd op zijn vijfde geadopteerd door zijn huidige ouders. De 26-ja- rige atleet van AC Waasland komt uit India, maar spreekt niettemin accentloos Vlaams. Hij had na 9360 meter een ruime voorsprong op vijfvoudig winnaar Rik van Laarhoven en op nummer drie Tim Pleite. Raymaeckers kende kind noch kraai in Hulst. Pas na een kilometer of drie had hij door dat hij aanspraak maakte op de ze- De Moerschanscross wordt bij de mannen gewonnen door de Belg Karl Raymaeckers. Rik van Laar hoven wordt tweede, gevolgd door Tim Pleite. liefst zeven mannen onder de 1 mi nuut en 5 seconden. Davy Bisslik slechtte de minuut- grens net niet in 1.00,09. De jeugdi ge Simon Edenburg zwom een sterke 1.04 op deze afstand, waar bij hij zijn meerdere moest erken nen in clubgenoten Joeri van Wal lenburg (1.00,70), Toby Aarnoutse (1.01,48) en Charles Potin (1.01,50). Niek de Ridder was veruit de snel ste op de 200 meter vrije slag met 2.01,48. Romy Hoogendijk maakte een goe de indruk door de 100 meter rug- ge. „Ik had al een paar keer aan Van Laarhoven gevraagd of hij over wilde nemen, maar zag uitein delijk dat hij dat niet kon", aldus de lichtvoetige leraar lichamelijke opvoeding. Van Laarhoven (29) was niet in goeden doen. Hij is druk bezig zijn promotie-onder zoek af te ronden. De ingenieur na tuurkunde begint op 1 december aan een baan bij ASML in Veldho ven. „En dan moet ik dat boekje wel afhebben. Ik zit een beetje in de stress, van hardlopen is weinig terechtgekomen de laatste tijd." De derde plaats van Tim Pleite was volgens de trainers Anjolie Wisse en Anton Engels niet slecht. „Tim is nog maar net met de win- tertraining begonnen. Het beste moet nog komen." Of hij het beste uit zichzelf naar boven moet halen om de cross-competitie te winnen is de vraag. Nu Kevin de Pagter is uitgescha keld, zal Miquel van Tongeren waarschijnlijk zijn grootste concur rent worden. De 35-plusser werd vierde op vier seconden van Pleite. slag te winnen in een tijd van 1.20,27. De elfjarige zwemster van Luctor et Emergo bleef daarmee haar veelal oudere concurrentes voor. In haar leeftijdsgroep won ze bovendien de 100 meter wisselslag in 1.19.96 en zette ze een derde tijd neer op de 200 meter schoolslag. Jacqueline Boonman was voor De Bevelanders succesvol met winst op de 50 meter vlinderslag. Erpe- linck werd tweede, Onderdijk der de. Boonman zette ook de 100 meter wisselslag en 100 meter vlinderslag op haar naam. Erwin Mesu pakt vier punten op het ijs utrecht - Middelburger Erwin Me su heeft zijn eerste punten in het landelijke marathoncircuit voor B-rijders binnengehaald. Samen met Andries Minderhoud uit Waarde liet hij zich gelijk na de start zien. Na een zware valpartij werd opnieuw gestart en was Me su opnieuw erg bedrijvig. In de slotfase schaatste hij naar de kop groep. Daar aangekomen dender de het peloton over hem heen. Me su werd uiteindelijk nog zeventien de, Minderhoud moest halverwe ge staken. Theo Trui won de race Schweertman mee naar WK voor landenteams alphen aan den rijn - Squasher Piedro Schweertman heeft een uit nodiging gekregen voor het WK voor landenteams dat in december in India wordt gehouden. De spe ler uit Koudekerke dankt die uitno diging aan zijn goede prestaties de laatste weken. TWee weken gele den won hij een Dunlop-toernooi in Amsterdam, zaterdag won hij eenzelfde toernooi in Alpen aan den Rijn. In de finale versloeg hij de Engelsman Jaymie Haycocks in vijf games, met 11-8 in de laatste. Schweertman staat momenteel vijfde op de nationale ranglijst. Krappen in topvorm naar winst in Tsjechië goes - Karin Krappen heeft het Open Tsjechië in Praag gewonnen. De dartster uit Vlissingen verpul verde de Oostenrijkse Barbara Kuntner in de finale met 5-0. Voor Krappen was vooral haar overwinning op Carla Molema in de halve finale belangrijk. Ze ver sloeg haar landgenote met 4-0. „Normaal is dat altijd een lastige te genstandster, maar dit keer had ze geen schijn van kans. Ik stond ge woon heel goed te gooien." Volgen de week speelt Krappen in Noord-Ierland. Cert-Jan Smit wint korte cross hulst - De korte cross van de Moerschanscross was zaterdag een prooi van Gert-Jan Smit. De atleet van AV'56 liep in de laat ste meters het gat met Zeeuws-Vla ming Angelo Postma dicht en fi nishte met een seconde voor sprong. Sjaak Luteijn uit Oostburg had ook aardig de vlam in de pijp in de categorie 35+. Hij werd twee de achter Miquel van Tongeren in een snelle 32.57. Jo van Waesberg- he uit Hulst was de snelste bij de mannen 60+. Theo den Herder (AV56) won bij de mannen 50+. Derde plaats voor Wim van Sparrentak goes - Wim van Sparrentak is gis teren als derde geëindigd in de ma rathon van Terschelling, ook wel Berenloop genoemd. De Middelburger die op het Wad deneiland tevens zijn 38e verjaar dag vierde, noteerde in de loop die iets minder zwaar is dan de Zeeuwse Kustmarathon een tijd van 2.49.03. Van Sparrentak rukte in de slotfase op van de vijfde naar de derde plaats. Zijn plaatsgenoot John Guequièrre finishte in 3.38.50. Erik Goossen uit Terneu- zen finishte in 3.01.12.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 55