Het Witte Paard verliest kansloos, Middelburg wint verbazingwekkend Veelbelovend debuut van Sebastiaan Zweedijk Gebrek aan scherpte nekt mannen van Rapide Judoteams succesvol 38 Maandag 5 november 2007 PZC Jeugd sportschool Oost-Souburg wint prijzen op judotoernooi. door Edward Oranje LEUSDEN - Tijdens de elfde editie van het internationale teamjudo toernooi van Theo Meijer Sport zijn twee jeugdteams van Sport school Geelhoed in de prijzen ge vallen. De sportschool uit Oost-Souburg won met de mini's (tot 10 jaar) goud. Het pupillenteam (tot 12 jaar) verloor de finale tegen Ben Rietdijk Sport uit Velserbroek en moest zich hierdoor tevreden stel len met zilver. Het teamtoernooi werd afgesloten met de eerste ron de van de nationale mixedteam- competitie voor senioren. Paul Me- chielsen uit Terneuzen maakte deel uit van het team van Sport school Essink. De Eindhovenaren verloren beide partijen. Weinig punten voor Zeeuwse teams in de schaakcompetitie. door Roeland Alders GOES - De schakers van Het Witte Paard uit Sas van Gent hebben za terdag een kansloze nederlaag gele den in de Meesterklasse van de lan delijke schaakcompetitie. Tegen HMC Calder verloren ze met 7-3. Ook de andere teams van HWP verloren hun wedstrijden. Middel burg en Terneuzen haalden wel punten binnen. HMC Calder- HWP Sas van Gent 7-3: Na de vooruit gespeelde partij van Tanguy Ringoir begonnen de Sassenaren met een 1-0-achter- stand. Koen Leenhouts speelde re mise, waarna het snel bergaf waarts ging met de Zeeuws- Vla mingen. Na een nederlaag van Helmut Car- don, volgden Frederic Decoster en Hans Groffen ook met puntver lies. Gunther Deleyn wist zijn par tij in winst om te zetten. Dit kon HMC Calder niet deren, want een nederlaag van Johan Goormach- tigh bracht hen de zege. Tom Pi- cue maakte de stand voor Het Wit te Paard nog iets dragelijker door netjes te winnen. Kennemer Combinatie - HWP Sas van Gent 2 5'/j-2Vi: De reser ves van Het Witte Paard kwamen er tegen het sterke team uit Bloe- mendaal niet aan te pas in de twee de klasse. Marc Lacrosse vergiste zich in de opening, waarna hij ach ter de feiten aanliep. Na een remi se van Mark de Waal werd het af zien. Gert van Rij vergat een tus- senzet en verloor. Harry Provoost en Etienne van Leeuwen volgden hem, waarna de eerste nederlaag van het seizoen een feit was. Terneuzen-Goes 6-2: In de derde klasse stond de Zeeuwse derby tus sen Terneuzen en Goes op het pro gramma. Terneuzen was duidelijk een maatje te groot. De strijd tus sen de rivalen Matthieu Freeke en Joey Grochal eindigde in het voor deel van eerstgenoemde. Op de overige borden stond Terneuzen eveneens in het voordeel. Enkel Louis Nieuwenhuijse kon zijn par tij voor de Goesenaren in winst omzetten. Middelburg-Dordrecht 4-4: Mid delburg blijft vriend en vijand ver bazen. Tegen het veel sterker ge achte Dordrecht werd knap een punt gehaald. Verrassend genoeg verschenen de punten op de onderste borden. Alex Jonkheer, Hendrik-Jan Meijer en Ronald Lauer wisten de winst punten te pakken. Souburg - Charlois Europoort 3-5: De Souburgers staan na drie ronden nog met lege handen. Dit keer werd verloren van kampioens kandidaat Charlois. In volle oor logssterkte kwamen de Rotterdam mers naar Zeeland. Koos Zomer en Jeroen Hekhuis moesten een nederlaag incasseren, waarna Cor- né Boogaard wat terug deed. On danks dat zat er niet veel meer in. Messemaker 1847 2 - HWP Sas van Gent 3 q-Vi-iVi: Weer hadden de Sassenaren het geluk niet aan hun zijde. Tegen het aardig sterke team uit Gouda werd een neder laag geleden. Lange tijd leken de Zeeuws-Vlamingen meer uit de wedstrijd te kunnen halen. Donna Schut en Herman van de Wynkele wisten hun voordelige stelling niet te verzilveren. Beide partijen werden remise, waardoor een nipte nederlaag geleden werd. Kapellenaar wordt derde in A-categorie wedstrijd ATB Cup. door Wim de Vos 's-HEER ARENDSKERKE - Trainer Pa trick Tolhoek had hem een rustpe riode voorgeschreven. Daarom had Sebastiaan Zweedijk de laatste dagen weinig of niet getraind. Een wedstrijdje van de Zeeuwse ATB Cup meepakken moest wel kun nen, oordeelde hij desondanks. Met gemak ging Zweedijk zaterdag in 's-Heer Arendskerke met de bes ten mee, maar door het gebrek aan trainingsarbeid moest hij zijn me devluchters Edzard van Ewijk en Robbert Vleugel laten gaan. Zweedijk werd derde terwijl Van Ewijk opnieuw de sterkste was. De jonge 'boefjes' zijn in aantocht in de Zeeuwse mountainbikewe reld. Vorige week maakte Robbert Vleugel in Kortgene al veel indruk. Zaterdag in 's-Heer Arendskerke tijdens de tweede wedstrijd om de Zeeuwse ATB Cup deed de We- meldingenaar dat opnieuw door tweede te worden. Sebastiaan Zweedijk zorgde eveneens voor een aangename verrassing. Zelf was Zweedijk van mening dat er nog meer in had gezeten dan de derde plaats in de A-categorie waarin hij debuteerde. „Ik zit mo menteel in een rustperiode. Mijn trainer Patrick Tolhoek heeft me De ATB-wedstrijd voor jeugd t/m 8 jaar startte met een valpartij. Joppe de Vries werd eerste. dat voorgeschreven. Als ik de laat ste weken meer had getraind, dan had er wellicht nog meer ingeze ten. Ik denk zelfs dat ik dan een kans gehad zou hebben om te win nen", zei Zweedijk met veel bra voure na afloop. In de Zeeuwse wedstrijden debu teert de Kapellenaar in de A-cate gorie, maar landelijk mag hij gelet foto Willem Mieras op zijn leeftijd (17 jaar) nog uitko men bij de junioren. Ook volgend seizoen maakt hij nog deel uit van deze categorie waarin hij behoorlij ke resultaten heeft geboekt. Zo bleef Zweedijk eerder dit jaar in de GP Kivada in Berlicum een ander Zeeuws talent, Marco Minnaard uit Wemeldinge, nog voor. In 's-Heer Arendskerke bewees Se bastiaan Zweedijk dat hij in de Zeeuwse competitie met de besten mee kan. Hij was er al vroeg in de wedstrijd bij toen er een gaatje ge slagen werd. Hij vond Edzard van Ewijk en Robbert Vleugel, die in tegenstelling tot in Kortgene nu wel vanaf het eerste moment mee ging. Samen trokken ze op avon tuur en ondanks krampachtige te genreacties van onder meer Den nis Raadtgever, Kevin Gideonse en Luc van Eek bleef het trio het ge zicht van de wedstrijd bepalen. In de aanloop naar de slotfase liet Ed zard van Ewijk blijken in een goe de vorm te verkeren. Eerst moest Zweedijk lossen, later kon ook Vleugel het hoge tempo niet meer volgen en reed Van Ewijk naar zijn tweede opeenvolgende over winning. Bij de vrouwen was de eerste plaats voor Cristel Janssen uit Aag- tekerke. Bij de jeugd waren er eer ste plaatsen voor Leroy Wachtels, Niels van de Boomgaard, Milan Va der en Marijn de Vrieze. Edzard van Ewijk zet zijn tweede overwinning op rij neer in de tweede wedstrijd om de Zeeuw se ATB Cup. Robbert Vleugel ein digt als tweede. Derdeklasser hockeycompetitie verliest met 0-1. door Aector Dooms TERNEUZEN - De mannen van Rapi de leden gisteren in Hulst een 0-1- nederlaag in de derde klasse van de hockeycompetitie. De vrouwen verloren met 1-2 van Zevenbergen. De vrouwen van Olympia hadden in de vierde klasse meer succes, de mannen gingen met 4-2 onderuit. Rapide-Voorne 0-1: De thuis ploeg speelde voor rust een prima wedstrijd, het grote manco was het scoren. Kansen kwamen er vol gens coach Ab Klaeijssen genoeg. „Maar we misten de scherpte." Na rust had Voorne een licht over wicht dat resulteerde in een tref fer. Daarna beperkte de tegenstan der zich tot verdedigen, waardoor de hockeyers uit Hulst nog nauwe lijks kansen konden afdwingen. Op basis van de eerste helft had Rapide een gelijkspel verdiend. Pelikaan-OIympia 4-2: Tot aan de 2-2-stand ging het duel in de vier de klasse gelijk op. Daarna drukte Pelikaan door en kregen de Ter- neuzenaren in korte tijd twee doel punten te incasseren. Jack 't Angre- mond opende voor Olympia de score, maar nog voor rust was de Het vrouwenteam van Olympia wint in de vierde klasse met moeite van Bommelerwaard. Het mannenteam moet het on derspit delven tegen Pelikaan. stand in evenwicht. In de tweede helft ging de thuisclub bij een 2-2-stand op zoek naar winst. Peli kaan scoorde nog twee keer. Olym pia was teveel aangeslagen om nog terug in de wedstrijd te komen. Rapide-Zevenbergen 1-2: De ba sis voor winst in het duel in de der de klasse werd door de Brabantse vrouwen gelegd door twee keer te scoren voor rust. De thuisploeg speelde in die fase te tam. Na rust werd Rapide sterker en kon Sonja Matena uit een strafcorner de aan sluitingstreffer scoren. Rapide kreeg daarna volop kansen maar de gelijkmaker bleef uit. Bommelerwaard-Olympia 1-2: Vierdeklasser Olympia begon te ge makkelijk aan de wedstrijd en stond al snel met t-o achter. Daar na nam Olympia het initiatief dat leidde tot de gelijkmaker van Karin Schueler. In de tweede helft verzilverde Stephanie Verhelst een voorzet van Daphne Verhoeven. Dat bleek voldoende voor de 2-1-winst.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 54