het spoor bijster eem: David Nalbandian PZC Maandag 5 november 2007 37 Verlies Buys Incasso De driebanders van Buys Incas so hebben gisteren kansloos verloren in de eredivisie. De Goese ploeg verloor met 8-0 van de ongeslagen koploper Hanze Catering. Ondanks de nederlaag vond de ploeg dat het zijn beste wed strijd van het seizoen had ge speeld. Met 1.075 werd een seizoensrecord teamgemiddel de neergezet. Uitgezonderd Richard de Bruin speelde de hele ploeg van Buys Incasso dik boven de één gemiddeld, maar kwam niet in de buurt van de ge doodverfde kampioenskandi daat: 1.680. De Bruin ging tot de pauze ge lijk op met Ad Koorevaar, maar moest daarna zijn karre tje afhaken. Kees Wittens speel de een bijzonder knappe partij tegen Martin Horn, maar ver loor eervol. Voor Martin Spoormans en Ronny Daniëls viel er geen eer te behalen tegen de wereldtop pers Torbjörn Blomdahl en Dick Jaspers. Voor beide top pers was het niet meer dan een mooie oefenpartij voor het WK in Ecuador (Cuenca). Hanze Catering-Buys Incasso 8-0. Torbjörn Blomdahl-Martin Spoormans 50-31 (22); Dick Jaspers-Ronny Daniëls 50-25 (19); Martin Hom-Kees Wit tens 50-41 (29); Ad Koore- vaar-Richard de Bruin 50-36 (49). Roland Forthomme, die mondiaal tot de top vijf behoort, haalt in de competitie niet zijn hoge niveau. „Twee jaar geleden was het anders om, dan speelde ik sterk in de Ne derlandse competitie en veel min der in de toernooien voor de we reldbeker." Hoe het komt dat hij nu in heel de wereld beter speelt dan in Goes kan de Luikenaar niet verklaren. Peter de Backer mag als excuus aanvoeren dat hij naar de eerste Het driebandenteam van Delta Frans Bevers uit Goes zakt weg naar de onderste regionen van de eredivisie. Tegen Crystal Kelly wordt met 6-2 verloren. positie in het team is gegroeid en daardoor de kopstukken van de eredivisie ontmoet. Misschien dat het de druk verhoogt, want een optreden zoals tegen Caudron is de kopman onwaardig. En dan is er nog Henk Habraken, de vierde man, de speler die in het sterke jaar van Delta veel kostbare punten binnensleepte. Met de Bra bander loopt het niet zoals hij zelf zou willen. Tegen de onverstoor baar carambolerende Ceulemans had hij gisteren in 35 beurten maar liefst twintig nullen. Het totale niveau lag toch al niet zo hoog. Jean Paul de Bruijn was in dit niet geringe gezelschap de beste speler van de middag. Vooral bij de start van zijn partij schitter de hij met prachtige series. De voortreffelijke vorm vertaalt zich alleen nog niet in internatio naal aansprekende resultaten. In de wereldbeker heeft hij door uit schakeling in de eerste ronden zijn plaats in de top twaalf van de rang lijst verspeeld. Op het WK in Ecuador, dat op gro te hoogte wordt gespeeld, krijgt De Bruijn deze week een nieuwe kans om zich omhoog te werken. Hij verwacht er woensdag voor het eerst in actie te komen. De Hulstenaar is in de voorrondepou le ingedeeld met de Duitser Chris tian Rudolph en de Nederlander Dave Christiani. drid en daarin verraste hij de we reld door de Zwitser opzij te zet ten. Het was bovendien de eerste keer dat een speler in twee opeen volgende finales eerst de nummer één en vervolgens de op één-na-beste (Nadal) heeft versla gen. Goed was hij altijd al wel, op vallend niet echt. Nalbandian haal de de finale van Wimbledon in 2002, maar verloor daarin van Lley- ton Hewitt. Daarna schopte hij het niet meer zo ver als op het Londense gras, maar de toppers van de wereld wisten dat het altijd moeilijk was als ze de Argentijn aan de overkant van het net trof fen. Maar het was nooit onoverko melijk. Daar lijkt nu verandering in te zijn gekomen. Op indrukwekkende wij ze heeft Nalbandian zich door de laatste twee toernooien geslagen. Gisteren benaderde hij in de twee de set bijna de perfectie. Iets wat voorheen toch alleen Federer was gelukt. „Ik had een groot probleem", zei Nadal na afloop. „En dat was Nal bandian. Ik speelde vandaag tegen een tennisser die beter is dan ik, maar die ook beter speelt dan alle spelers op dit moment. Hij heeft de beste return ter wereld." Overi gens was het de eerste keer dat Na dal in Parijs verloor. De drievoudig winnaar van Roland Garros won 26 keer op rij in de Franse hoofd stad. Bovendien was het lang gele den dat hij een set met 6-0 ver loor, dat was in mei in Hamburg, de tegenstander was toen Federer. Nalbandian is gestegen naar de ne gende plaats van de wereld. „Wat er aan de hand is met me? Ik weet het niet. Ik speelde de hele week al goed. Nadat ik Nadals service had gebroken, voelde ik dat ik beter was dan hij. Ik was ontspannen, begon vanuit alle hoeken winners te slaan. Dat gaf me vertrouwen." En nu, op weg naar de absolute top? „Pas als je het hele seizoen zo speelt, kun je de beste worden. Maar het is echt niet makkelijk om op gravel, gras, hardcourt en in door de beste te zijn. Er is maar een speler die dat op dit moment kan en dat is Roger. Hij doet dat al vier jaar." Als ik Cruijff hoor zeggen dat Van Nistelrooij een slechte voet baller is, denk ik: hoeveel expertise heeft deze man nog. De wereld draait door. Vroeger ergerde ik me aan Cruijff, nu vind ik het komisch om hem te horen." Oud-voetbalinternational Tscheu la Ling in de Volkskrant over de wijsheden van lohan Cruijff. „Volleybal loslaten is niet moeilijk, maar de drang om iets bijzon ders te presteren zal blijven. Ik wil mensen brengen op plaatsen waarvan ze dachten nooit te komen. Als je het onmogelijke waar wil maken, heb je mij nodig." Avital Selinger, bondscoach van de Nederlandse volleybal- sters, is nogal grenzeloos ingesteld. In de Telegraaf. „Wij moeten alle nieuwe maatregelen vanuit de pers vernemen. Nooit worden wij direct op de hoogte gesteld van wat de instan ties willen doen." Wielrenner Andy Schleck reageert in de Telegraaf op alle nieuwe anti-doping maatregelen. „Ik moest af van die wandelingen met mijn vriendin waarbij de ene helft van mij luisterde naar haar verhaal en de andere helft be zig was trainingsschema's te bedenken." Schaatscoach Gerard Kemkers heeft geleerd verder te kij ken dan zijn werkzaamheden als trainer. In Sportweek. „Ie lichaam krijgt ontwenningsverschijnselen. Fysiek doe ik niet ge noeg. Ik móet bewegen. Mijn lichaam is ingesteld op sport. Ik slaap momenteel hartstikke onrustig." Polsstokhoogspringer Rens Blom revalideert van een ope ratie aan zijn achillespees. In Nieuwe Revue. Platini pleit voor vijf scheidsrechters Als het aan Uefa-voorzitter Michel Platini ligt, wordt het aantal arbiters in het inter nationale topvoetbal snel uit gebreid van drie naar vijf „We moeten andere dingen uitproberen om de kans op ar bitrale fouten te verkleinen. Het systeem met een scheids rechter en twee assis tent-scheidsrechters is verou derd", liet de Franse oud-in ternational zaterdag weten. Platini wil de werkwijze met vijf arbiters op het veld ko mend jaar uittesten bij een ti- teltoernooi voor junioren. Fans van Willem II en Sparta in protest Na de nederlaag in de stadsderby tegen Excel sior (4-3) is de fansite van Sparta uit de lucht gehaald. Op de website stond gisteren alleen te lezen: 'Wij willen voetbal zien!' Ook de suppor ters van Willem II hebben de monstratief een fansite 'op zwart' gezet. Onder de tekst 'Willem II is dood' kunnen fans zogenaamd een condo leanceregister tekenen. De Til- burgers verloren vrijdag van WV-Venlo (2-1) en staan op de zestiende plek in de eredi visie, twee plaatsen boven de nummer laatst Sparta. RUC Peking stelt hogere eisen aan de auto's Vanaf 1 januari 2008 gaat Peking de eisen die het aan auto's stelt opnieuw ver scherpen. De stad hoopt hier mee de luchtvervuiling tegen te gaan. In augustus van het volgend jaar worden in de Chinese hoofdstad de Olym pische Spelen gehouden. Alle bezinestations in Peking wor den verplicht het komend jaar schonere brandstof te ver kopen. Eerder al werden de milieueisen voor nieuw te ver kopen wagens verhoogd. In Peking rijden dagelijks iets meer dan drie miljoen auto's. Staf van AZ ruziet met walkietalkie De technische staf van AZ hield zaterdag in de thuis wedstrijd tegen NEC (4-0) contact met de geblesseerde trainer Louis van Gaal via een walkietalkie. Dat ging echter moeizaam. „Pas na twintig minuten hadden we in de ga ten hoe dat apparaat werkte", vertelde assistent-trainer Edward Metgod, die Van Gaal als eindverantwoordelijke ver ving. „Maar toen stonden we al met 2-0 voor." Van Gaal brak vrijdagavond op een reünie van de Acade mie voor Lichamelijk Opvoe ding zijn enkel en kuitbeen. 200 Diederik Hiensch was zaterdag voor de 200e keer als trainer van Kloetinge actief in de hoofdklasse van het zaterdag voetbal. Hij zal die mijlpaal niet licht vergeten, want zijn ploeg verloor met 6-0 bij GWV. Die nederlaag is meteen één van de zwaarste die Kloetinge ooit leed in de hoofdklasse. De zwaarste is nog altijd de 8-1-nederlaag tegen Spakenburg (no vember 1999). Daarop volgt een 6-o-nederlaag tegen Dovo in mei 1999). De balans van Diederik Hiensch is de laatste weken omgebogen in een negatieve. Van de 200 duels onder Hiensch won Kloetinge er 73, verloor het er 76 en speelde het 51 keer gelijk. Het doelsaldo is na vorige week negatief: 349 voor, 356 tegen. ?rs. Hij versloeg een andere routinier: Henk Habraken. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 53