Biljarters Delta zijn Het probs Contracten 36 Maandag 5 november 2007 PZC VIJF VRAGEN AAN Mare de Kunder hield zaterdag de eer aan zichzelf en stapte op bij RIA W. Zonder de trainer speelde de zondag-vierdeklasser gis teren in en tegen Axel met 1-1 gelijk. Naam: Mare de Kunder Woonplaats: Terneuzen Beroep: postbode Functie: voetbaltrainer bij Zaamslag 2 en voor malig trainer van RIA W. door Barry van der Hooft Zaterdagochtend heb je voorzitter Walter van Haelst gebeld. Wat heb je hem precies verteld? „Dat ik per direct opstapte, omdat ik niet meer de motivatie en het ple zier had om door te gaan. Er zijn de afgelopen tijd zoveel dingen ge beurd, dat ik er geen zin meer in had. Ik heb de voorzitter vervolgens gevraagd om iedereen in te lichten. Het bestuur, de spelers en de rest van de technische staf." Waarom heb je zelf bijvoorbeeld niet je assistent Jan Dooms ingelicht „Dat had ik moeten doen, maar ik zat er op dat moment echt vol van. Ik ben meteen vertrokken, omdat ik met het tweede elftal van Zaamslag moest spelen. Het is erbij ingeschoten, maar ik ga Jan de komende da gen nog wel even bellen." Wat was uiteindelijk de druppelJullie stonden er slecht voor, maar de spe lers wilden gewoon met je verder. „Mijn relatie met de spelersgroep was inderdaad nog prima. Het pro bleem was dat ik van bepaalde mensen binnen de club steeds op- en aanmerkingen kreeg over mijn keuzes. Dat ging me tegenstaan en vrijdagavond moest ik me weer verantwoorden. Dat was de druppel." Komt het nog wel goed met RIA W.? „Absoluut. Ik had er ook nog wel vertrouwen in, maar ik was het gezeur zat. Mensen die de afgelopen seizoenen op je schouder stonden te klop pen, kwamen nu alleen nog met kritiek." En nu richt je je dus op het tweede elftal van Zaamslag „Daar gaat het wel goed. We wonnen zaterdag en staan nu op de twee de plaats. We hebben het zaterdagavond uitgebreid gevierd tijdens de Herfstfeesten. Dat kon ook, want ik had zondag geen verplichtingen." Best lekker gegeten vori ge week. Maar niet zo goed als je in een ster renrestaurant zou verwach ten. De chef-kok was net voor heel veel geld gaan werken in een ander restaurant en zijn opvolger moest koken met producten die zijn voorgan ger gekocht had. De eigenaar verontschuldigde zich, maar zei dat hij er ook niks aan kon doen: „Als ik de kok ge dwongen had te blijven, zou u het vandaag waarschijnlijk helemaal niet te vreten heb ben gevonden." De week ervoor hadden we in een ander restaurant ook al zoiets raars meegemaakt. We konden geen wijn krijgen bij het eten. De eigenaar had net zijn hele voorraad ver kocht aan een collega. Hij kreeg er zo veel geld voor dat hij het aanbod niet kon weige ren. Een goede verstaander heeft maar een half woord nodig. Dit stukje gaat natuurlijk niet over lekker eten. Dat laten we aan Edith en Raymond over. Het gaat vanzelfsprekend over Ronald Koeman, Henk ten Cate, Wesley Sneijder en al die andere voetbalmensen die tijdens het seizoen zon der met de ogen te knipperen van club veranderen. Of er mee stoppen, zoals de onver moeibare Jaap Stam. Ze tekenden nog niet eens zo lang geleden contracten bij PSV en Ajax die hen goud geld opleverden, maar ze blij ken niets waard. Eén ding is zeker: niets is zeker, sprak de helaas te vroeg overleden schrijver Cees Buddingh' ooit. Hij was zijn tijd ver voor uit. Contracten, afspraken, inten tie-verklaringen, conventies, rituelen, tradities; het hele zaakje kan in het hedendaag se tijdgewricht de schroot hoop op wanneer er iemand met een dikke portemonnee voorbijkomt. En wat erger is: we vinden het nog normaal ook. Enkele voorspellingen voor de nabije toekomst: Balkenen de volgt Poetin op, het ko ninklijk huis verkast naar Bel gië, de naam Ajax verandert in Deportivo la Coruna, Ke nia wordt een stukje Neder- 'land waardoor we het medail leklassement van de Olympi sche Spelen winnen en Sinter klaas hult zich voortaan in de kledij van de kerstman. Om de uitspraak van Bud dingh' voor uw gemoedsrust een beetje te nuanceren: de PZC verschijnt morgen vrij wel zeker. Ach, het is even wennen alle maal, maar je zult zien dat het leven best leuk blijft. Wees eerlijk: waarom zou je tegenwoordig nog afspraken maken? Koen de Vries De oude meester Raymond Ceulemans was in het team van Crystal Kelly één van de kwelgeesten voor Delta/Frans Bev Jean Paul de Bruijn de enige winnaar tegen topteam Crystal Kelly. door Frits Bakker goes - Enkele uren voordat Jean Paul de Bruijn op het vliegtuig naar het WK in Ecuador moest stappen, liet de Hulster biljarter nog even zien dat hij in een groot se vorm verkeert. In vliegende vaart raasde hij over tegenstander Raimond Burgman. De start van de partij was al hele maal spectaculair: De Bruijn leid de met 26-0 in acht beurten, een score die maar hoogst zelden voor komt in de eredivisie van het drie banden. Met de andere biljarters van het team van Delta/Frans Be vers gaat het veel minder goed. Het topteam van Crystal Kelly ging met de volle winst aan de haal in de Carambowl in Goes. Jean Paul de Bruijn won zijn partij uiteindelijk met 50-29 (25 beur ten). Roland Forthomme knokte zich wonderbaarlijk terug in zijn gevecht met Frans van Kuyk (50-50 in 32 beurten), maar op het andere biljart gingen de twee wed strijden verloren. Raymond Ceulemans liet zijn klas se nog maar eens zien tegen Henk Habraken (50-34 in 35 beurten) en Frédéric Caudron glipte zelfs in een voor zijn doen slechte dag langs Peter de Backer (50-42 in 41 beurten). Wat gaat er toch allemaal mis met de landskampioen van twee jaar geleden, die in het nieuwe thuis- honk toch minstens verplicht is om de play-offs te halen? En daar is het Zeeuwse team na zeven wed strijden (twee overwinningen, vijf nederlagen) ver van verwijderd. Jean Paul de Bruijn hoeft zich die verbijsterend zwakke start niet aan te trekken. „Ik speel met veel vertrouwen en heb al een paar uitschieters van bo ven de twee gemiddeld gehad", vertelde hij voordat hij gisteravond vertrok voor de lange reis naar Ecu ador. Rafael Nadal wordt vernederd door bijna perfecte Argentijn. door Fardau Wagenaar den haag - Wat is er toch aan de hand met David Nalbandian, de Argentijn die gisteren het Masters- toernooi (indoor) van Parijs won? Hij presteert al weken ongekend sterk en overtuigend en verneder de Rafael Nadal door hem met 6-4 en 6-0 te verslaan. En dat was nog lang niet alles: Nal bandian (25) won in Parijs voor de tweede keer achter elkaar van de nummer één van de wereld Roger Federer. Vorige maand won de ten nisser het Masterstoernooi van Ma- David Nalbandian versloeg in Parijs opnieuw zowel Roger Federer en Rafael Nadal, de nummers één en twee van de wereldranglijst. foto AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 52