Tweede plaats raakt uit beeld voor tafeltennissers TTC Middelburg f v., RCS kijkt voorzichtig naar boven na ruime zege op Madese Boys Nog geen juichstemming bij winnend BC Vlissingen De Stormvogel verliest van hoogvlieger Toernooizege Middelburgs damkwartet if&Fyfn I Jn Rudley St Jago aan de bal in het duel met Madese Boys. foto Ruben Oreel Talentvolle Yordi Nijland (17) uitblinker in eenzijdig duel. door Marco Puik oost-souburg - RCS kende giste ren op eigen veld geen enkel pro bleem met Madese Boys. De Sou burgers rekenden met 5-1 af met de nieuwe hekkensluiter van de tweede klasse E. Trainer Romeo van Aerde hield een goed gevoel over aan de wed strijd. Alleen de tegentreffer stem de hem minder tevreden. „We had den graag de nul gehouden. Voor de rest ben ik heel tevreden." Het eerste doelgevaar van de thuisclub leverde in de 11e minuut direct de openingstreffer op. Rud ley St. )ago zag zijn van richting veranderde inzet via de onderkant van de lat in het doel belanden. Toen Mohammed Ben Kaddour, die de zieke Alwin van Ham ver ving, op aangeven van Hoessein Boezambou de 2-0 binnenschoof leek het Brabantse verzet al gebro ken. In de tweede helft werd het duel beslist. Dennis de Nooijer, die kort na rust al een goede kans Basketbalsters gaan na zeven wedstrijden ongeslagen aan kop. door Bas Koel OOST-SOUBURG - De vrouwen van BC Vlissingen hebben zaterdaga vond hun zegereeks voortgezet. In sporthal van Duyvenvoorde werd het Tilburgse High Five met 91-52 verslagen. De basketbalsters voe ren door de overwinning de rang lijst in de hoofdklasse aan. De Vlissingse ploeg ging flitsend van start en stond al snel op een 18-o-voorsprong. Even leek het er op dat de wedstrijd na het eerste kwart al gespeeld zou zijn, maar de Tilburgers gaven zich niet zo maar gewonnen. High Five kwam sterk terug in het tweede kwart en naderde Vlissin gen tot op twee punten. De ploeg van trainer Tom Joziasse zette daar op de 3-0 had laten liggen, schoot de bal op aangeven van broer Gérard via de binnenkant van de paal in het doel. Het vierde doel punt van RCS werd gescoord door linksback Yordi Nijland, die de bal na een schitterende passeeractie van Bouzambou in het dak van het doel schoot. Nijland is één van de jonge exponenten van het nieu we RCS. De onlangs 17 jaar gewor den verdediger greep in de voorbe reiding zijn kans en is niet meer weg te denken uit de basiself Van Aerde: „Yordy is een kanjer. Door het vertrek van spelers aan het ein de van vorig seizoen is hij erbij ge komen. Ik sta wekelijks van hem te genieten. Hij bezit alles om een topper te worden." Het slotakkoord van RCS kwam op naam van Hoessein Bouzam bou. Nadat keeper Richard Bou- wens redding bracht op een inzet van Dennis de Nooijer was Bou zambou alert in de rebound: 5-0. Ondanks de zege blijft trainer Van Aerde realistisch: „Stiekem kijk je naar boven, maar we hebben een krappe selectie en het wegvallen van spelers zou ons nog kunnen opbreken." na nog één keer aan, waarna zijn ploeg met 44-32 ging rusten. Jozias se: „We begonnen heel goed aan de wedstrijd. Nadat we op een gro te voorsprong waren gekomen, was ik bang dat de wedstrijd ge speeld zou zijn, maar High Five liet gelukkig de kopjes niet han gen. Hierdoor moesten we er vol voor gaan. Dat zijn de lekkerste wedstrijden. Bovendien lukte alles en wonnen we toch nog met grote cijfers." loziasse was zeer te spreken over de manier waarop de Tilburgers aan de kant werden gezet. „We hebben twee keer gas moeten ge ven om de wedstrijd binnen te ha len. Doormiddel van goed basket bal hebben we het ons zelf eigen lijk geen enkel moment moeilijk gemaakt." Na de grote overwinning op High Five zijn de Vlissingers nog altijd ongeslagen. Toch wil de trainer Vrouwen SAR zakken steds dieper weg in de eerste divisie. door Alex Krappen goes - De tafeltennissers van TTC Delta Middelburg kwamen in Wes- sem tegen Westa niet verder dan 5-5. De vrouwen van SAR/Rabobank verloren met 9-1 van Red Stars 2. In het Limburgse Wessem was Paul van de Leur de grote kwel geest voor de spelers van TTC Mid delburg. Hij bleef ongeslagen, maar moest tegen Jan-Henk Bom- hof wel tot het uiterste gaan. Het duel eindigde pas bij 11-9 in de vijf de game. Bomhof won zijn andere twee partijen gemakkelijk, Ook Jos Verhulst won tweemaal. Wesley Wegman had een mindere dag en verloor onverwacht van Vanja van Pol. De concurrent voor de tweede plaats in de eerste divisie, Bran- dersstad uit Schiedam, haalde de maximale winst uit de wedstrijd tegen Red Stars, het werd 10-0. TTC Delta Middelburg zal nu ruim van Brandersstad moeten winnen om nog tweede te wor den. In de eerste divisie verloren de vrouwen van SAR/Rabobank met Vlissingers komen menskracht tekort tegen Vlaardingen 3. door Ko Mechielsen goes - De waterpoloërs van de Stormvogel kwamen zaterdag te kort tegen ZV Vlaardingen 3. Het tweede team verpletterde De Wa rande 4 met 2t-o. De Ganze-man- nen schoven dankzij de 9-8-over- winning op De Vennen 3 op naar de tweede plaats in de vierde klas se district. ZV Vlaardingen 3-De Stormvo gel 3-8: Door wat afzeggingen kon nog niet denken aan het kam pioenschap of een promotie. Jo ziasse: „We zijn nog helemaal niet bezig met promotie. Op dit mo ment is Pendragon de grote favo riet voor het kampioenschap, zij winnen hun wedstrijden met nog veel grotere cijfers. Ons eerste doel is goed blijven spelen en dan kij ken we wel waar het schip strandt." 9-1 van Red Stars 2 en raakten daardoor verder achterop en de strijd tegen degradatie. Op de be slissende momenten zijn de tegen standsters net iets slimmer en vas ter, ook nu verloren de Zeeuws-Vlaamsen weer drie wed strijden in vijf games. Lacey Koole redde de eer. Eigenlijk kan alleen ruime winst op nummer vier Swift 2 SAR nog redden. In de tweede divisie hield Chantal Remorie SAR 2 tegen Woerden nog een beetje op de been. In Woerden werd het 8-2, Remorie won tweemaal. Haar teamgenoten Nathalie van Wolffelaar en Marie ke Munne lieten diverse scorings kansen onbenut. Echt erg was dat nog niet, maar de onderlinge wed strijd tegen nummer vijf Tavernie is nu van levensbelang voor de Zeeuws-Vlaamsen. In de jongens A-klasse voegde TTC Delta Middelburg een nieuw dieptepunt toe aan de slechte reeks van dit seizoen. In Eindho ven was nu zelfs hekkensluiter Flash te sterk voor De Zeeuwen, het werd 7-3. Anthony Laco en Emiel de Rijke wonnen beiden éénmaal. De play-offs zijn nu defi nitief uit zicht, al het aanwezige ta lent ten spijt is het Middelburgse team niet meer dan een midden moter. De Stormvogel met slechts acht spelers naar Vlaardingen reizen voor de uitwedstrijd tegen num mer drie op de ranglijst. De ploeg uit Vlaardingen die zeven selecties heeft en waarvan de hoofdmacht eerste klasse speelt, had twaalf spe lers aan de kant. Tot 4-3 konden de Vlissingers het bolwerken, daar na was het gedaan en boekte de thuisploeg een simpele zege. Scores De Stormvogel: Pim Bekkers 2 en Frank Leijnse 1 maal. De Warande 4-De Stormvogel 2 0-21: Het verschil tussen De Wa rande 4 en De Stormvogel 2 was erg groot, net als de gemiddelde Mocht Vlissingen de kans krijgen om te promoveren, dan is het nog maar de vraag of de ploeg dat ook wel wil. loziasse: „We kunnen een niveau hoger aan, maar het kost klauwen veel met geld en heel veel tijd. Een hoop speelsters heeft al op een hoger niveau gespeeld. Het is maar de vraag of ze zin hebben om elke week van die verre reizen te maken." pzc Maandag 5 november 2007 j 35 In de B-klasse deed TTCM 2 uitste kende zaken in de titelstrijd. Het won met 9-t van Avanti. Bas Mees ters en William Marinissen bleven beiden ongeslagen, alleen Kristian Davidse verloor een partij. Scaldi- na hielp TTCM een handje door ATTC met 6-4 te verslaan. Dennis Smalheer is in de tweede competitiehelft niet te houden en won weer driemaal. ATTC haakt voorlopig af in de titelstrijd, voor TTCM 2 blijft alleen OTTC nog als concurrent over. In de hoofdklasse stelden SAR/Rabobank en TTCM 2 bei den een plaats in de play-offs vei lig. Beide teams hadden vier pun ten nodig, de onderlinge wedstrijd eindigde in 6-4 voor de Zeeuws-Vlamingen. Voor SAR bleef Wim 't Hooft ongeslagen, aan TTCM-zijde won Wouter van der Mark tweemaal. In de andere poule fopte SAR 2 zichzelf de play-offs uit door met 9-1 van Belcrum 4 te verliezen. Die uitslag is gunstig voor TTCM 3, dat hekkensluiter Taverbo/Sabo met 8-2 versloeg. TTCM 3 gaat nu met twee winstpartijen op zak de play-offs in. Het krijgt daarin gezelschap van Arnemuiden dat met 6-4 van the Backhands won. Mare Hackenberg bleef ongeslagen. leeftijd. De oudste speler bij De Warande 4 was dik zestig en daar hadden De Stormvogel-mannen op snelheid geen probleem mee. Scores De Stormvogel 2: Henk Riemens en Martijn Mechielsen 7, Jeroen Riek 3, Jermo de Lange 2 en Simon Marijs en Lennart Swennen 1 maal. De Ganze-De Vennen 3 9-8: De Ganze speelden zaterdag een ster ke wedstrijd. De Ganze had een goede start: 5-1. Via 6-3 en 7-5 ein digde het duel na een spannende vierde periode in 9-8. Scores De Ganze: Cheyenne van Berkel 3, Maarten Buijs en Franske IJzermans 2 en Jos Schrijver en Thomas Murre 1 maal. aagtekerke - Het Rabo-sneldam- toernooi in Aagtekerke werd zater dag een prooi voor het viertal van de Middelburgse damclub. Het team, met Daaf Kasse, Jaap de Jon ge, Ad Goudzwaard en Jan Moens in de gelederen, was in de voorron de al veel sterker dan de concurren tie. In de halve finale van de play-offs namen de Middelburgers eerst met 6-2 revanche op Aagtekerke 2, dat in de voorronde de latere win naar de enige nederlaag had toege bracht. In de finale moest Middel burg het opnemen tegen Tholen, dat zich ten koste van Sint Philips- land geplaatst had. Dankzij zeges van topscorer Jan Moens en Daaf Kasse en remises van Jaap de Jonge en Ad Goud zwaard stelde Middelburg de eer ste plaats veilig. Sint Philipsland werd derde na een 7-1-zege op Aag tekerke 2. Twee speelsters van High Five proberen een basketbalster van BC Vlissin gen af te stoppen. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 51