Vlissingen kan leven met gelijkspel Onverwachte nederlaag voor handbalsters EMM Nipt verlies GPC in Heerjansdam 34 Maandag 5 november 2007 pzc W Zierikzee-aanvaller Ben Verwest struikelt over Rico Witsenburg van VC Vlissingen. foto Ronald den Dekker Ploeg Ruud Pennings kan sterke eerste helft geen vervolg geven. door Klaas Verspoor ZIERIKZEE - Bij rust leidde Vlissin gen gisteren in de topper tegen Zie- rikzee in de derde klasse van het zondagvoetbal verdiend met o-i, maar na afloop moesten beide ploegen genoegen nemen met een ï-i-gelijkspel. „Hier kunnen wij moed uit put ten", reageerde Vlissingen-aanvoer- der Peter de Jong na afloop. Vlis singen blijft met Roosendaal in de derde klasse A op vier punten staan van koploper Zierikzee. Het sterke Roosendaal liet tegen Meto belangrijke punten liggen, zodat Zierikzee als morele winnaar het weekeinde kon afsluiten. Natuurlijk ging Vlissingen in de topper voor de volle winst. De stand op de ranglijst was daar im mers naar. Maar na een sterke eerste helft moest Peter de Jong toegeven dat een gelijkspel in de kraker een te rechte afspiegeling van de krachts verhoudingen was. „Er zat bij ons een wereld van ver schil tussen de eerste en de twee de helft. Voor rust speelden we agressief en goed. Jammer dat we de voorsprong toen niet uit kon den bouwen." De spelers van Vlissingen vonden elkaar voor rust eenvoudig. Boven dien werden ze door Zierikzee in het zadel geholpen omdat die ploeg opbouwende en verdedigen de fouten aan het opstapelen was. Dat geklungel leidde na een half uur voetballen na balverlies van Freek Torensma tot de o-i. Randy de Dreu pakte de bal af en speelde Mark Minderhoud aan, die doelman Peter Brussé het nakij ken gaf. Nog geen twee minuten later had Vlissingen de wedstrijd op slot kunnen gooien, maar Minderhoud trof na balverlies van Jens Kok de paal. „De eerste helft was het top punt van onachtzaamheid', vond Zierikzee-trainer Marco Groene- veld. Trainer Ruud Pennings had een soortgelijk gevoel. „Het is al leen jammer dat wij niet optimaal geprofiteerd hebben van de fouten bij Zierikzee." Na rust speelde Zierikzee scherper en bleek vooral Matthijs Hage ge vaarlijk. In de 65e minuut had Ha- ge de gelijkmaker al op zijn schoen, maar schoot hij vrij voor Jacco Nelen hard op de lat. Vijf mi nuten later kreeg Zierikzee loon naar werken. Hage omspeelde Vlis- singen-aanvoerder Peter de Jong, zocht en vond vervolgens in het strafschopgebied het uitgestoken been van Vlissingen-speler Rico Witsenburg. Gedecideerd wees arbiter Bokelaar naar de stip, waarna Hage voor de negende keer dit seizoen trefzeker was. Het bijna traditionele vuur werk, en protesten van doelman Jacco Nelen, zorgden daarna voor W* De topper in de derde klasse van het zondagvoetbal tussen Zierik zee en Vlissingen eindigt in 1-1. Daarmee blijft Zierikzee koplo per met vier punten voorsprong. een korte onderbreking door scheidsrechter Bokelaar uit Arne- muiden. „De onderlinge acceptatie werd minder. Ik wilde even aan de 22 spelers en mezelf denken", rea geerde Bokelaar. Na de hervatting kregen beide ploegen één kans op de overwin ning, maar Nelen redde uitmun tend op een inzet van Ingmar Quist en aan de andere kant miste Davy van Geertsdaele vlak voor tijd vrij voor Brussé. Pennings: „Wij wilden hier in ie der geval niet verliezen. Dat was het belangrijkst. Alle topploegen hebben wij nu uit gehad. Het gat blijft te overbruggen en ik heb van daag een ploeg gezien die er voor wil gaan!" Zierikzee - Vlissingen 1-1 (0-1). 27. Mark Minderhoud 0-1, 70. Matthijs Hage 1-1. Scheidsrechter: A. Bokelaar (Arne- muiden). Gele kaart: Ingmar Quist en Benjamin Verwest (beide Zierikzee), Jac co Nelen en Rico Witsenburg (beiden Vlis singen). Aantal toeschouwers: 325. door Wim Kakebeeke middelburg - De mannen van EMM zijn nog ongeslagen in de tweede klasse. De ploeg versloeg gisteren Witte Ster 2 met 20-17. De vrouwen van EMM leden verras send de eerste nederlaag. Mannen EMM-Witte Ster'75 2 20-17: In de voorste linies hapert het behoorlijk. „Vandaag hadden er zeker dertig binnen geknald moeten worden", vond trainer Hans Dierickx. Alleen Marcello Tax en Ben Alexandere haalden een voldoende. Zeschoten er sa men veertien in. Er was ook een hoofdrolletje voor sluitpost Erwin van de Broek. „Achterin hebben we het aardig op de rit," zei Die- rickx na afloop. „Voorin zal er nog gesleuteld moeten worden." Scores EMM: Marcello Tax en Ben Alexandere 7, Tijs de Vos en Rinaldo Schipper 2, Prosper Minnaert en Arnold Zevenbergen beiden 1 Vrouwen. D'n Boemelaer-EMM 19-18: Aan een fraaie serie kwam gisteren een eind. Nooit had coach Hans Nijsen het gevoel dat de pun ten mee naar huis genomen zou den worden. Zelfs de scoredrift van de flanken van Daniëlle Carol (7 treffers) konden het tij niet ke ren. Blauw Wit 2-EMM 2 16-26: De eerste zege van EMM 2. Er werd ook op gerekend want vorig sei zoen was er ook tweemaal winst. „We waren niet alleen slimmer maar ook doeltreffender," aldus trainer Eric Dingemanse. Olympus-HMC 4 23-13: De Vlis- singse ploeg heeft de smaak na de zege op Elshout 3 aardig te pak ken. Vooral voor de pauze was er het nodige vuurwerk. De kloof liep snel op naar 8 treffers. „Zo lang we in ons eigen spelletje gelo ven, is er niks aan de hand," zei trainster Rita van den Velde. heerjansdam - De voetballers van GPC Vlissingen zijn er voor de zes de keer op rij niet in geslaagd een wedstrijd in de eerste klasse van de zaterdagamateurs te winnen. Heerjansdam was met 2-1 te sterk. GPC kwam uitstekend uit de start blokken en had in het eerste kwar tier twee grote mogelijkheden om op voorsprong te komen. Jimmy Pinas kreeg een vrije schotkans, maar mikte over het doel. Danny Bomer kwam in een één tegen één situatie tekort tegen de keeper. Het was de opmaat voor een aan vallende wedstrijd met kansen over en weer, waar GPC in de laat ste tien minuten van de eerste helft blij mocht zijn niet op achter stand te komen. In het tweede be drijf was Heerjansdam sterker en kwam die pit eg op voorsprong. Een van rit h ag veranderd af standsschot van Sven Ronde gaf GPC hoop, maar drie minuten voor tijd was het toch Heerjans dam dat de winst binnenhaalde. Vierde plaats De Kam op NK eventing goes - Marcelle de Kam uit Dom burg is op het NK eventing in Hat- tem in de klasse Z met het paard Ganymedes of Lafont op de vierde plaats geëindigd. De combinbatie had de klassering vooral te danken aan een prima cross. De talentvol le Mara Klaver miste in de klasse M met Oeterma een podiumplaats door drie fouten op het springcon cours. Marcelle de Kam werd in M met Solid Touch gediskwalificeerd. Nieuwe uitzege van Terneuzen dordrecht - Zondagtweedeklas- ser Terneuzen blijkt ook uitwed strijden te kunnen winnen. Nadat vorige week HW'24 al ver slagen werd (1-2), bleek de ploeg van trainer Lekaj gisteren ook te sterk voor RCD. In Dordrecht werd het 1-2. Dennis de Kraker scoorde uit een strafschop 0-1. Tien minuten voor tijd besliste Jo nathan Constancia de wedstrijd. HW'24 kan slechte reeks niet doorbreken drunen - Ook tegen RKDVC kon HW'24 gisteren de neerwaartse spiraal niet doorbreken. De twee deklasser incasseerde de derde ne derlaag op rij (2-1). Voor rust was HW beter en wa ren Christoph Praet en Tim Me- chelink dichtbij een treffer. Na de pauze ging het een stuk slechter. Binnen tien minuten leidde de thuisclub met 2-0. Tim Mechelink maakte de 2-1. Derde zege voor reserves EMM goes - De vrouwen van EMM 2 hebben in de vierde klasse de touwtjes aardig in handen. Giste ren werd ook het derde duel ge wonnen. Bij Mixed Up werd het 10-15. Eenvoudig was de derde ze ge niet. Het spel was te hard en er mocht te veel. „Ik ben blij dat we er zonder kleerscheuren vanaf zijn gekomen", aldus de Middelburgse coach Sophie Felius. ;c. -- i

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 50