Debat ontslagrecht steeds grimmiger Provo overleden die 'de rookbom' wierp Rustige demonstraties Turken en Koerden m Verdachte van drama Monster voorgeleid 4 Maandag 5 november 2007 pzc Werkgeversorganisaties en vakbonden vliegen elkaar in de haren. den haag - Werkgeversvoorzitters Bernard Wientjes en Loek Her mans hebben gisteren furieus ge reageerd op de opmerking van CNV-voorzitter René Paas dat het huidige ontslagstelsel werknemers beschermt tegen 'de hufterigheid van werkgevers'. Paas deed zijn uit lating in het televisieprogramma Buitenhof. De voorzitters van respectievelijk VNO-NCW en MKB Nederland vinden dat Paas hiermee een schandalige en vooral onzakelijke wending geeft aan de langslepen de discussie over herziening van het ontslagrecht. De woordvoerder van Paas zegt desgevraagd dat de uitlating van de CNV-voorzitter niet per onge luk was. De .woordvoerder van Wientjes reageert verontwaardigd. „Hier mee geeft Paas aan in zijn eigen werkelijkheid te leven. Werkgevers gedragen zich niet hufterig en zul len dat bij een soepeler ontslag recht ook niet gaan doen. Ook bij andere ontslagregels blijven er ge noeg garanties dat werknemers fat soenlijk worden behandeld." Namens Hermans verklaart zijn woordvoerder dat bedrijven ont slag al vervelend genoeg vinden. „Het is schandalig dat Paas op zo'n manier de discussie probeert te beïnvloeden. De ondernemers in Nederland gaan pas na ampele overweging over tot ontslag. Dat is voor niemand leuk, dat beseffen wij terdege. Dat dan het begrip 'hufterigheid' in de strijd wordt ge worpen, is onbegrijpelijk. Wat CNV-voorzitter René Paas vindt dat het huidige ontslagrecht per soneel beschermt tegen de 'huf terigheid van werkgevers'. Die reageren furieus. amsterdam - Oud-provo Peter Bronkhorst is overleden. Het voor malige straatschoffie claimde de rookbom te hebben gegooid bij het huwelijk van Beatrix en Claus op 10 maart 1966. Dat beroemde projectiel had als doelwit de koninklijke trouwstoet en de gouden koets waarin het bruidspaar Beatrix en Claus op weg was naar de Westerkerk voor de inzegening van hun huwelijk. De bom richtte geen schade aan maar de politie trad keihard op en de beelden van de dikke witte rookwolken gingen de hele wereld over. Een jaar eerder gooide Bronk horst uit protest tegen de oorlog in Vietnam al een rookbom naar het Amerikaanse consulaat op het Museumplein. Als tiener sloot Bronkhorst zich aan bij de Pacifisti sche Socialistische Jongerenwerk- groep, waar hij de anarchistische Rob Stolk leerde kennen. Die richt te in 1965 samen met de links-in tellectuele Roel van Duijn de Pro vobeweging op. PETER VAN STRAATEN voor frustratie zit hier achter?" Werkgevers en vakbonden voeren al geruime strijd over het ontslag recht. Van minister Piet Hein Don- ner (CDA, Sociale Zaken en Werk gelegenheid) wordt eind deze week een plan verwacht. CNV en FNV reageerden afgelo pen weekeinde op hun beurt gepi keerd op het plan van MKB Neder land om werknemers in hun eigen tijd cursussen te laten volgen. CNV-vicevoorzitter Rienlc van Splunder noemde zaterdag dat voorstel 'te gek om los te lopen'. Hij benadrukte dat de verantwoor delijkheid voor bijscholing van de werknemers niet alleen bij het per soneel, maar ook bij de werkge vers ligt. Het MKB-dreigement dat werkne mers die de scholing in eigen tijd weigeren, kunnen worden ontslagen, is volgens de CNV een 'motie van wantrouwen'. De FNV vindt het plan eveneens 'een beet je lachwekkend'. monster - De verdachte van de schietpartij in Monster wordt van daag voorgeleid aan de rech- ter-commissaris. Dat heeft de poli tie zaterdag gemeld. Bij het schiet incident kwamen vrijdagmiddag een 68-jarige man en vrouw in een huis aan de Ruysdael om het leven. De verdachte, een 40-jarige man uit Naaldwijk, meldde zich kort na de schietpartij op het poli tiebureau. Hij zei het echtpaar te hebben neergeschoten. Mediabe richten dat de verdachte een voor malige schoonzoon is van het echt- paar kon de politie zaterdag niet bevestigen. De politie zwijgt 'in het belang van het onderzoek' over de toedracht van het drama. Grote politiemacht op de been bij betoging Koerden in Den Haag. deventer - Zeker duizend Turken hebben gistermiddag in Deventer gedemonstreerd tegen de acties van Koerdische PKK-rebellen in Noord-Irak. De tocht is volgens de politie rustig verlopen, er is nie mand aangehouden. De betogers trokken naar het Turk se consulaat. Er was veel politie op de been om de demonstratie te be geleiden. Straten in de Deventer binnenstad waren afgezet. De Turkse demonstranten hadden spandoeken bij zich met teksten als 'Stop PKK' en 'Verbied PKK in Nederland'. Bij het consulaat hiel den ze een minuut stilte voor de Turkse slachtoffers die in Noord- Irak zijn gevallen. De protestmars duurde ruim anderhalf uur, tot on geveer vier uur. De politie is vol gens een woordvoerder tevreden over het verloop. Zaterdag demonstreerden in Den Haag ongeveer 1500 Koerden voor Zowel Turken als Koerden de monstreerden dit weekeinde naar aanleiding van de spannin gen tussen Turkije en de Koerdi sche terreurbeweging PKK. een vreedzame oplossing van het conflict in het Midden-Oosten en tegen de dreigende Turkse invasie in Noord-Irak. De demonstratie was georganiseerd door onder meer de Federatie Koerden in Ne derland (FedKom). In het centrum van Den Haag was een grote politiemacht op de been om de demonstratie in goede ba nen te leiden. De demonstranten werden met een grote boog om de Turkse ambassade geleid, waarbij veel mensen van de mobiele een heid paraat stonden. Ook deze de monstratie verliep rustig. Er is nie mand aangehouden. De demon stranten liepen vanaf het Malie veld door het centrum van Den Haag. Ze hadden spandoeken bij zich, met daarop teksten als 'We kiezen voor een vreedzame oplos sing', 'Vrijheid voor Koerdistan' en 'Geen oorlog maar dialoog'. Ook riepen de Koerden leuzen als 'PKK', 'Vrij Koerdistan' en 'Turkije terroristen'. Ze scandeerden de naam van de gevangen zittende lei der van de Koerdische Arbeiders partij (PKK), Abdullah ÈOcalan. Op het moment dat de betogers de Amerikaanse ambassade pas seerden, klonk uit de menigte een luid gefluit. pagina 9: PKK-rebellen bij vuurge vechten gedood l< BE\J JE C7ESAJ PAT WEET IK,£>«-T W E.E-T Q lJ DAT VAJCTBAj 2LIJ TOcH KI IE-T Onfortuinlijke inbreker belandt onder bus den haag - Een 44-jarige inbreker is in de nacht van zaterdag op zon dag hard gestraft voor zijn voorge nomen misdaad. De Hagenaar werd gesnapt bij een auto-inbraak en vluchtte de rijbaan op. Een aan komende bus van HTM kon de man niet ontwijken. De onfortuin lijke inbreker kwam onder de bus terecht en moest met ernstig letsel naar het ziekenhuis worden ge bracht. Zetel erbij voor Verdonk in peiling den haag - Rita Verdonk heeft met haar beweging Trots op Ne derland weer een zetel gewonnen in de peiling van Maurice de Hond. Als er nu Kamerverkiezin gen zouden zijn, zou Verdonk 25 zetels behalen. Trots op Nederland is daarmee na het CDA (35) de grootste partij. De PvdA blijft in de peiling op 22 zetels staan. De CU zou op zes uitkomen. Man (21) overlijdt na feest in Alkmaar bergen - Een 2i-jarige man uit Alk maar is afgelopen weekeinde in Bergen door geweld om het leven gekomen. Om wat voor geweld het gaat, wilde de politie gisteren nog niet zeggen. Er zijn twee man nen aangehouden. Het incident had plaats bij het terrein van een woning aan de Herenweg in Ber gen. Bij het pand werd een feest ge houden. Op het feest waren onge veer 150 personen aanwezig. Auto rijdt schietend door Arnhemse wijk arnhem - Onbekenden hebben in de nacht van zaterdag op zondag in de Arnhemse wijk Klarendal vanuit een rijdende auto schoten gelost. Zeker drie auto's hebben schade opgelopen. De politie is be zig met een buurtonderzoek. Voor zover bekend is er niemand ge wond geraakt. Onderzoek moet nog uitwijzen of er meer schade is aangericht. Schietpartij bij café in Utrecht utrecht - Een nog onbekende man is zaterdagnacht neergescho ten bij een café in Utrecht. Het slachtoffer is in zeer kritieke toe stand naar het Universitair Me disch Centrum gebracht. De man werd rond 02.00 uur aange sproken in een café. Toen hij sa men met deze persoon naar bui ten liep, werd de man neergescho ten. De schutter is nog voortvluch tig- Nederlands Taalunie debatteert over Engels den haag - De Nederlandse Taalu nie houdt op 12 november een de bat over de opmars van het Engels in het Nederlandse taalgebied. On der de titel Uitdaging, fait accompli of blessing? praten tientallen taal deskundigen over dat onderwerp. De deelnemers discussiëren, in Brussel, met elkaar 'volgens de gebruiken in het Engelse Lager huis'. Turken houden in Deventer een protestmars tegen de acties van Koerdi sche PKK-rebellen in Noord-Irak. foto Robert Vos/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 4