Serooskerke knokt zich naar een punt Walcheren zakt naar voorlaatste plaats Weer zege Noormannen Jong Ambon verslaat ook FC Bergen René Brasser GRATIS Theorielessen 1 AUTORULES: W PZC Maandag 5 november 2007 33 Frank Allaart zorgt in slotfase voor de verdien de gelijkmaker. door Barry van der Hooft SEROOSKERKE - Met twee razend snelle doelpunten leek Terneuzen- se Boys zaterdag bij Serooskerke klaar voor een demonstratie. De koploper leidde na tien minuten met 2-o maar dat bleek niet vol doende voor de zesde seizoensze ge. Serooskerke toonde veerkracht en sleepte een dikverdiend punt uit het vuur (3-3). Het resultaat zorgde voor tevreden gezichten bij de Walcherse forma tie. „Na een sterke start van de competitie hebben we nu een min dere periode", zei Alexander van Keulen. „Dan is een punt tegen de koploper een goed resultaat." De trainer had vooral na rust een sterke ploeg gezien, die tot de laat ste minuut bleef knokken. Van Keulen had over de inzet niets te klagen, maar benadrukte wel dat zijn spelers wat brutaler en gehaai der mogen worden. „Want dit is een groep met vijftien lieve school jongens", aldus Van Keulen. „Ik zeg niet dat we gele kaarten moe ten pakken, maar het is typerend Serooskerke houdt koploper Ter- neuzense Boys op een 3-3-gelijk- spel. De Walcherse ploeg heeft geluk dat de Bos na een 2-0-voor- sprong niet doordrukken. dat we er vandaag geen krijgen. Het collectiefis sterk, maar we mis sen iemand die ervoor zorgt dat een zege over de streep wordt ge trokken" Van Keulen probeerde Terneuzen- se Boys te verrassen door met drie spitsen te beginnen. „Maar het kwam er niet helemaal uit", beken de hij na afloop. Dat de bezoekers razendsnel twee keer scoorden, hielp ook niet mee bij de gekozen tactiek. Evert-Jan van Opdorp - in buitenspelpositie - en Ruud Hoo- gesteger zorgden voor 0-2. Omdat Terneuzense Boys niet doordruk te, kon Serooskerke terugkomen. Frank Rooze benutte na twintig minuten een strafschop. Een blun der van doelman Ronald Gort, die de bal voor de voeten van Jeroen Geerse sloeg, betekende kort na rust 2-2. Serooskerke drong aan, Terneuzense Boys zakte steeds ver der weg en leed veel en makkelijk balverlies. De derde treffer viel let terlijk en figuurlijk uit de lucht en kwam op naam van Ali Eryürük (2-3). Frank Allaart schoot tien mi nuten voor tijd de terechte gelijk maker binnen: 3-3. Serooskerke-Terneuzense Boys 3-3 (1-2). 5. Evert-Jan van Opdorp 0-1,9. Ruud Hoogesteger 0-2, 22. Frank Rooze 1-2 (strafschop), 52. Jeroen Geerse 2-2, 75. Ali Eryürük 2-3, 80. Frank Allaart 3-3. Scheidsrechter: A.J.A. Simonse (Heinkens- zand). Gele kaart: Gokhan Ersahin en Ayhan Atmaca (beiden Terneuzense Boys). Aantal toeschouwers: 175. SSV'65 wacht nog steeds op eerste zege GOES - SSV'65 wacht dit seizoen nog altijd op de eerste competitie zege. De thuiswedstrijd tegen Ro- da Boys uit Aalst ging zaterdag met 1-3 verloren. De Goesenaren kwamen in de tweede minuut op voorsprong via Christiaan Boon. Na zeventien mi nuten stond de 1-2 al op het score bord via doelpunten van Marco van Engelenburg en Frans van der Steenhoven. Kort na rust besliste Van Engelenburg de wedstrijd met zijn tweede treffer. Ploeg blijft in spoor van koploper DFS, dat wedstrijd meer speelde. door Marco Puik GOES - Koploper DFS rekende in de vierde klasse A op eigen veld met ruime cijfers af van 's Heer Arendskerke (5-2). De Noorman nen was met 2-0 te sterk voor We- meldinge en blijft daarmee de ploeg met de minste verliespun- ten. MZVC won bij Mevo en Nieuwland pakte een punt bij Borssele. De Noormannen-Wemeldinge 2-0: In het eerste half uur had We- meldinge het betere van het spel. Toch kwam de thuisclub op voor sprong door een doelpunt van Adrie van Belzen. 1\vaalf minuten voor tijd zorgde loost Grootjans voor de definitieve beslissing door Belangrijke winst Zeeland Sport in strijd tegen degradatie. door Jos van Belzen VLISSINGEN - In de vierde klasse A blijft debutant Jong Ambon het prima doen. De wedstrijd bij FC Bergen werd vrij eenvoudig met 3-0 in winst omgezet. Even verder op hield Domburg een uur lang stand bij SC Gastel, maar verloor uiteindelijk met 0-2. Zeeland Sport pakte drie belangrijke pun ten via een 1-0-zege op Vivoo. Zeeland Sport-Vivoo 1-0: Kort voor het einde van een gelijkop- gaande eerste helft opende Sjim- mie Kort de score namens de Vlis- singers: 1-0. De tweede helft bracht beide ploegen kansen. Te gen het einde werd de doorgebro ken Sjimmie Kort ten koste van Smerdiek komt niet langs staartploeg: 2-2 GOES - De voetbalsters van Smer diek deden zichzelf tekort tegen hekkensluiter Rijsoord: 2-2. Binnen twee minuten stond de thuisclub op 1-0. Ondanks een overvloed aan kansen liep Rijs oord nog voor de pauze uit naar 2-0. Mandy Roels deed daarna iets terug en in de tweede helft bracht Suus Hopstaken de stand weer in evenwicht. Smerdiek kreeg vervol gens nog voldoende kansen op de zege, maar scoren bleek het groot ste probleem deze middag. 2-0 te scoren. Borssele-Nieuwland 0-0: On danks diverse mogelijkheden kwa men Borssele en Nieuwland niet tot scoren. Met 0-0 kreeg het duel een terechte eindstand. Mevo-MZVC 1-2: In een door scheidsrechter Akdemir prima ge leid duel vielen de treffers na rust. Yoram Rijkse bracht de stand op 0-1, waarna Pieter van der Neut uit een vrije trap de gelijkmaker scoorde. Alexander Bom zorgde een klein kwartier voor tijd voor de 1-2-eindstand. Mevo-speler Er- win Fonteine liep een sleutelbeen breuk op na een botsing met de doelman van MZVC. De Noormannen blijft de ploeg met de minste verliespunten in de vierde klasse van het zaterdag voetbal. De Westkappelaars ver sloegen Wemeldinge met 2-0. een rode kaart gestuit door de Bra bantse doelman. Zijn collega aan de andere kant, Hayo Castel, voor kwam in de slotfase met een fraaie redding de gelijkmaker van de be zoekers, waardoor Zeeland Sport enige afstand neemt van de geva renzone. FC Bergen-Jong Ambon 0-3: De Middelburgers dicteerden de wed strijd, maar toch duurde het tot halverwege de eerste helft voordat Levi Waisapy de score opende: 0-1. Tien minuten later zag Josi- mar Pattinama zijn inzet vanaf de stip gekeerd door de Brabantse doelman. Toch werd het op slag van rust alsnog 0-2 door door PW Jong Ambon blijft aan kop van de vierde klasse dankzij een 0-3-zege bij FC Bergen. Domburg houdt lang stand bij SC Gastel, maar verliest met 2-0. Oostkapelle krijgt lesje in effectiviteit GOES - De vrouwen van Oostkapel le leden een 1-0-nederlaag bij Rijn vogels. Het was de middag van de gemiste kansen. Tot tweemaal toe stond het houtwerk een Zeeuwse treffer in de weg en ook diverse andere mogelijkheden werden onbenut gelaten. Vijf minuten voor tijd kreeg Oostkapelle hiervoor de reke ning gepresenteerd toen Rijnvo gels haar eerste mogelijkheid van de wedstrijd meteen in een doel punt omzette. Verkeersschool ICMVAfi MOTORRIJLES: 20 motorrijlessen examen voertuigenbeheersing examen verkeersdeelneming 795,- UlOavOessen Autorijles Opfriscursus (cat. A en B) Aanhanger (EAB) RIS (rijden in stappen) Motorrijles Training/T■ninutg verhoogde rijvaardigheid (cat. A) Voor uw auto- en motorrijlessen 0118-471950/417464 www.renebrasser.nl Dazz Hitijahubessy, terwijl er ook nog een doelpunt van Jong Am- bon (ten onrechte?) werd afge keurd wegens buitenspel. Een kwartier na rust verstuurde Zico Tomasoa een lange pass op Levi Waisapy die hieruit de 0-3 aante kende. SC Gastel-Domburg 2-0: Voor rust waren de ploegen redelijk aan elkaar gewaagd, kregen zij beide enkele kansjes, maar werd er niet gescoord. In de tweede helft kwam een fel ler SC Gastel na een kwartier op voorsprong door Michael van Steen: 1-0. Domburg probeerde nog wel, maar wist weinig gevaar te stichten tegen de stugge Bra bantse verdediging die dit seizoen tot dusver slechts twee tegentref fers toestond. Kort voor tijd bepaal de Michael van Steen de eindstand op 2-0. Zware nederlaag Zeelandia Middelburg bij Steen: 4-1. door Jos van Belzen VLISSINGEN - Door de resultaten van de andere ploegen in de staart van de ranglijst en een 1-4-neder- laag bij Dosko, is Walcheren ge zakt naar de voorlaatste plaats in de derde klasse A van het zondag voetbal. De Vlissingers staan nu in punten gelijk met rode lantaarn drager Clinge, dat met maar liefst 0-9 verloor van Goes. Steen pakte tegen Zeelandia Middelburg via een 4-1-overwinning drie belangrij ke punten. Zierikzee en Vlissingen hielden elkaar in een topduel in evenwicht: 1-1. Dosko-Walcheren 4-1: Ondanks een overwicht voor de thuisploeg, bracht Fred Compeer de Vlissin gers uit een vrije trap, die via een Dosko-verdediger in het doel ein digde, op voorsprong: 0-1. Op slag van rust maakte Michael Mehmet gelijk uit een strafschop: 1-1. De tweede helft was duidelijk voor de ploeg uit Bergen op Zoom en in de 61e minuut kopte Jeroen Alle man verdiend de 2-1 binnen. Wal cheren kon hier weinig tegenover stellen en in de slotfase liep de thuisploeg via twee treffers van Mi chael Mehmet verder uit naar 4-1. Steen-Zeelandia Middelburg 4-1: Nadat een vanaf het begin aandrin gend Steen enkele kansen om zeep had geholpen, was het na een halfuur dan toch raak via Stein Dobbelaer: 1-0. Kort voor rust zorgde dezelfde speler ook voor de 2-0 halverwege. In de tweede helft drongen de Middel burgers wat meer aan. Dennis Buijs profiteerde van de ruimte die hierdoor ontstond en sloot een solo vanaf eigen helft af met de 3-0. Bestoun Awrahman (3-1) en Siem Gans bepaalden de eind stand in de laatste tien minuten op 4-1. Clinge-Goes 0-9: Voor Clinge-trai- ner Honny Claessens kwam het verlies niet echt hard aan. „Het klasseverschil is te groot. Ik had na tuurlijk liever met een kleiner ver schil verloren, maar dat zat er niet in vandaag." Clinge miste tegen Goes een half elftal.De winnende trainer Carl Vergouwen had een gretig Goes gezien, dat voor de der de achtereenvolgende keer tot winst kwam. De Goese doelpun ten kwamen van Streven Fitsch (2x), Padden van de Water (3x), Jordy den Toonder, Niels Paarde- kooper en Geert Bosschaart (2xj. Evert-Jan van Opdorp (rechts) van Terneuzense Boys vecht een duel uit met Serooskerke-verdediger Willem-Jan Schoe. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 49