Veere spaart FC Dauwendaele Baas op schot voor Arnemuiden BenZeker VCK redt punt in topper Springers MTV mogen naar NK De goedkoopste autoverzekering van Nederland? vergelijkt en helpt u op weg! 32 Maandag 5 november 2007 PZC W Oostkapelle boekt verrassende zege bij topteam Nieuwdorp. door Marco Puik GOES - In de tweede klasse E van het zaterdagvoetbal leed koploper Terneuzense Boys puntverlies in 'de uitwedstrijd tegen Serooskerke .•(3-3). Marinus Baas had met drie treffers een belangrijk aandeel in de 5-0-zege van Amemuiden op WC'68. De Walchenaren klom men naar de derde plaats omdat Nieuwdorp op eigen veld met 0-2 verloor van Oostkapelle. Arnemuiden-WC'68 5-0: Nadat de eerste helft weinig kansen ople verde nam Arnemuiden na rust af stand van WC'68. Marinus Baas zorgde eerst voor 1-0 en verzilver de vervolgens een strafschop. Via Thijs Roovers werd het 3-0, waar na Baas met zijn derde treffer van de middag de stand naar 4-0 tilde. Arjen Kats bepaalde de eindstand op 5-0. Nieuwdorp-Oostkapelle 0-2: Nieuwdorp had een slechte dag en daar profiteerde Oostkapelle dank baar van. De ploeg zette vanaf de aftrap flink druk op de achterste mensen van Nieuwdorp, waar door de opbouw werd verstoord. Vlak voor rust scoorde Maarten van Maldegem 0-1, toen hij bij de tweede paal een voorzet vanaf rechts beheerst langs keeper Mark Geelhoed schoot. Na rust nam Oostkapelle geen enkel risico. Al leen bij corners en vrijetrappen kon Nieuwdorp bij het doel ko men, maar de Bevelanders werden zelden of nooit gevaarlijk. Ver in blessuretijd maakte Arjen Pattenier, met afstand de beste spe ler van Oostkapelle, de beslissende 0-2. Ointeloord - Bruse Boys 0-2 (0-2): Dimi- tri Hooftman 0-1, Olaf Willemse 0-2. Zwaluwe - Zaamslag 1-3 (0-1): Joris Ra demakers 0-1, Niels van der Stelt 1-1, Peter Dieieman 1-2, Peter Dieleman 1-3. AZVV-Kapelle 1-1 (0-0): Romano van Overmeire 1-0, Rob Oostrom 1-1. Ploeg van trainer Carlos de Jonge mist de mooiste kansen. door Ron de Waal MIDDELBURG - Door defensief ge klungel van FC Dauwendaele leek Veere zaterdag een eenvoudige middag tegemoet te gaan. Toch was de ploeg van Carlos de Jonge niet in staat de genadeklap uit te delen. De thuisploeg sleepte onver wacht een punt uit het vuur: 3-3. Aan kansen geen gebrek voor Veere in de uitwedstrijd tegen FC Dauwendaele. Het benutten hier van was een heel ander verhaal. „Dat is een beetje ons probleem", beaamde trainer Carlos de Jonge. „We creëeren genoeg kansen, maar we scoren gewoon te weinig. Op de momenten waarop we Dau wendaele van ons af konden schudden, ontbrak de scherpte." Trainer Gérard de Nooijer moet kromme tenen hebben gekregen van de manier waarop zijn spelers stonden te schutteren. De ene fou te pass volgde de andere in rap tempo op, terwijl keeper Remco van Wijngaarden een bron van on rust was. „We hebben inderdaad wel wat weggegeven", hield De Nooijer zich na afloop nog aardig op de vlakte. Al in de tweede mi nuut ging het mis bij de thuis ploeg, toen keeper Van Wijngaar den en de jonge Timothy Brak man in de fout gingen. Jacky Goudswaard profiteerde: 0-1. Die situatie herhaalde zich nog twee maal, maar beide keren kon René Michel Gerritsen niet profiteren. Joachim Cornelisse deed dat wel, toen hij, opnieuw met hulp van keeper Van Wijngaarden, in de korte hoek raak schoot: 0-2. Dau wendaele leek rijp voor de slacht, maar uit de eerste fatsoenlijke aan val scoorde de ploeg via Jorrit PJI FC Dauwendaele sleept tegen Veere een 3-3-gelijkspel uit het vuur. De ploeg profiteert van het gebrek aan schotkracht van de te genstander. Schuurman 1-2. Direct na de her vatting sloeg via Theo van Taten- hove keihard terug: 1-3. Die voor sprong had veel verder uitge bouwd kunnen worden, maar dat lieten de bezoekers achterwege. De gevolgen hiervan bleven niet onbestraft. Eerst scoorde een kwar tier voor tijd invaller Dave Patti- peiluhu (2-3), waarna de andere in valler Ignacio Misaine het feest in de slotfase compleet maakte door de 3-3 van dichtbij te maken. „Een compliment voor de vecht lust van die jongens, want ze ble ven er in geloven. Toch mogen we onze handen ook wel een beetje dichtknijpen met dit punt", con cludeerde Gérard de Nooijer. LANDGRAAF - De springers van MTV Middelburg hebben zich op drie onderdelen geplaatst voor het NK springen. Ze wonnen een gouden, een zilve ren en een bronzen medaille tij dens de plaatsingswedstrijd afgelo pen zaterdag in Landgraaf! Het NK wordt 9 februari volgend jaar ge houden. De Middelburgse seniorspringers leverden met dit resultaat een prachtige prestatie, te meer omdat ze op een hoger niveau turnden dan vorig jaar. Het goud werd gehaald bij het tumbling springen, het zilver op de minitrampoline/pegases en het brons bij het tafelspringen. Op mi- nitrampoline werd de vierde plaats behaald. Ook de junioren sprongen een goe de wedstrijd. Ze werden vierde op minitrampoline /pegases en het ta felspringen. Op de minitrampoli ne werden de Middelburgse junio ren vijfde. Rillandia buigt na rust 0-2-achterstand om in 2-2 en krijgt kans op 2-3. door Klaas Verspoor GOES - De topper in de derde klas se A van het zaterdagvoetbal tus sen VCK en Rillandia eindigde in 2-2. FC Dauwendaele hield Veere op 3-3- VCK-Rillandia 2-2: Al in de ope ningsfase zorgde Erik Goudt voor de 1-0 en in de 26e minuut leidde een individuele actie van Merijn Dek voor de 2-o-voorsprong van de thuisploeg. Een tweede gele kaart voor Simon Voet in de 35e minuut betekende de ommekeer in de wedstrijd. Rillandia was na rust dreigend en kwam uit een door Arjan Koopmans benutte strafschop op 2-1. Amar Malaine zorgde daarna voor de gelijkmaker van Rillandia, dat daarna nog di verse mogelijkheden op de win nende treffer onbenut liet. Apollo'69-De Meeuwen 1-2: Meeuwen kwam door goals van Timme Kwast en Ewout Maas op een o-2-voorsprong, waar de be zoekers eigenlijk meer afstand had den moeten nemen. Op slag van rust zorgde Jean-Paul Harthoorn voor de 1-2. Na rust waren er kan sen over en weer. In de 48e mi nuut schoot Meeuwen-speler Rein- ier Francke een strafschop hoog over, waardoor het lang spannend bleef in 's-Gravenpolder. WHS - Heinkenszand 2-1 (1-1). Robin van Dijke 1-0, Maarten Griep 1-1, Arman do van de Repe 2-1. Noad'67 - Duiveland 2-0 (1-0). Arjan Moerland 1-0, Iwan Geense 2-0. Colijnsplaatse Boys - Krabbendijke 7-1 (5-0): Arjan Verburg 1 -0, Nigel Holmes 2-0, Nigel Holmes 3-0, Nigel Holmes 4-0, Michiel van de Weele 5-0, Nigel Holmes 6-0, Martin Bal 6-1, Robbert-Jan van de Genugten (strafschop) 7-1. SVG-Tholense Boys 2-7 (1-2): Pierre van de Berg 1-0, Nick de Lang 1-1, Johan Uijl 1-2, Niels Hopmans 1-3, Ronnie de Graaf 1 -4, Niels Hopmans 1 -5, J. Gitz 2-5, R de Graaf 2-6, Jeroen Nieuwkoop 2-7. Joram Moes van FC Dauwendaele (rechts) snelt langs een speler van Veere. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 48