Soort Ysebaert heeft scherpte terug GWV danst op jubileum van Hiensch W PZC Maandag 5 november 2007 31 Trainer Leushuis wijst Hoek de weg naar zege op Nunspeet. door Frits Bakker HOEK - De roep om een schutter van het kaliber Jan Huygens bij Hoek is verstomd. Sam Ysebaert heeft zich aangediend als de nieu we topscorer van het elftal. Met de winnende goal schoot de Bel gische aanvaller zijn club zaterdag naar een zwaarbevochten i-o-zege op Nunspeet. „We hebben nu een ploeg om kampioen mee te wor den", straalde de matchwinnaar na afloop. Zoals Jan Huygens vorig jaar is Yse baert nu al weken de koele afma ker in het elftal dat zaterdag liet zien ook mindere wedstrijden te kunnen winnen. De tegenstander was soms bikkelhard in de duels, voor rust was het een weinig at tractieve partij en Hoek raakte pas in de tweede helft op volle toeren. Het bevrijdende doelpunt viel drie minuten voor het einde. Daarna werd er nog wel tien minuten bles suretijd bijgeteld, omdat Nunspeet voor de goal met eindeloos tijdrek- ken op o-o had gegokt. „We kwamen er voor die tijd niet door, want ze bleven met zes, ze ven man voor de goal hangen", voerde John Schot als excuus aan voor de vergeefse jacht op goals. Sam Ysebaert kon zich als diepe spits amper bewegen in het over bevolkte strafschopgebied en liet zich om die reden nogal eens te rugvallen uit het centrum om ruimte voor de opkomende spe lers te scheppen. „Het ging na de rust opeens veel beter, met veel tikken, in een hoog tempo", vond de aanvaller. Kort voor tijd werd de ploeg ervoor be loond. John Schot gaf een steekbal letje, Thomas Ragut kwam vrij voor de goal, schampte de bal en liet Ysebaert van dichtbij scoren. Met vijf goals in de laatste vijf duels lijkt de ex-prof zijn vroegere niveau en scherpte terug te heb ben. „Ik klop het afhoor, maar het gaat met mijn gezondheid heel goed", vertelde hij na de wedstrijd. En zaterdag bleek ook dat Ysebaert in deze vorm onmiskenbaar een betere voetballer is dan Huygens, die in de eerste plaats een koele af maker was. Hoek toonde zaterdag na een geza pige start karakter en vechtlust. Willem Leushuis voelde feilloos het moment aan om zijn elftal op portunistisch en met risico's te la ten aanvallen. „Want als je kam pioen wilt worden, moet je dit soort wedstrijden gewoon win nen", doceerde de coach. „Ook als je belangrijke spelers als Imagbudu en Alfons moet missen." Björn Langeveld maakte na de rust al zijn rentree. Als centrale man op het middenveld was hij de mo tor van het elftal in de opbouw. Twee keer kroop Hoek na de rust weliswaar zelf door het oog van de naald, maar Joan van Belzen voor kwam met prachtige reddingen dat Van de Bunte en Schouten konden scoren. Bert den Hamer, na de rust naast Ysebaert de spits ingestuurd, miste op zijn beurt tegen het einde een reuzenkans op 2-0. Hij schoof de bal oog in oog met keeper Reijs naar rechts, maar te onzorgvuldig om invaller Mark de Haas voor een lege goal te zetten. Leushuis kon er in de euforie van PW Hoek worstelt zich in het duel met Nunspeet naar een 1-O-zege. Sam Ysebaert maakte de winnen de goal voor de Zeeuws-Vlaamse hoofdklasser. de winst om lachen. „Met de mid delen die we hebben, vind ik dat we uitstekend hebben gespeeld", vond hij. „De omzetting met Bert den Hamer in de spits pakte goed uit en met Björn Langeveld gingen we nog beter voetballen." Het was, verzuchtte de trainer, wel een opluchting dat de goal toch nog viel. „Ik heb zelf genoeg mee gemaakt, maar mijn spelers moe ten de druk ook aankunnen." Terwijl er harde rockmuziek uit de kleedkamer opsteeg, trok hij tevre den aan een dun sigaartje. Een uit dagende vraag: „Kan hij met dit Hoek kampioen worden? Ja, na tuurlijk, lachte Leushuis. „Anders was ik hier toch nooit trainer ge worden." Genadeloos pak slaag voor Kloetinge in Veenendaal: 6-0 door Jan Dagevos VEENENDAAL - De jubileumwed- strijd werd een desillusie. Trainer Diederik Hiensch zat zaterdag voor de 200e keer op de bank tij dens een competitiewedstrijd van Kloetinge in de hoofdklasse en werd op een ongenadig pak slag ge- tracteerd. Tegenstander GWV ver pulverde de Bevelandse formatie: 6-0. Eigenlijk was het jubileum na der tien minuten al van alle versierse len ontdaan. Kloetinge keek op dat moment tegen een 1-0-achter- stand aan (Wouter van Hoof kop te in de tweede minuut raak) en moest even later met tien man ver der, toen Erwin van der Woerdt rood kreeg. In een poging lichtzin nig uitverdedigen van André Siere- veld te corrigeren, pakte de aan voerder van Kloetinge een doorge broken tegenstander even vast. Scheidsrechter Geuze legde Van der Woerdt de zwaarste sanctie op. „Vanaf dat moment speelden we een verloren wedstrijd", wist Hiensch. „Het was een kwestie van de schade beperken." Dat lukte niet. GWV rook bloed, buitte de numerieke meerderheid uit en speelde Kloetinge suf. Hiensch probeerde met enkele om zettingen zijn ploeg nog te ontlas ten, maar er was geen houden aan. Rudy van Doorn zorgde voor 2-0 en 3-0. Edwin van Rooijen kopte op slag van rust GWV naar een riante 4-0-stand. Met de staart tus sen de benen droop Kloetinge af Er werd voor dubbele cijfers ge vreesd. Toch kwamen die er niet. De Bevelandse ploeg zwoegde na de pauze en GWV leverde aan scherpte in. Hierdoor werd het 'slechts' 6-0 via treffers van spits Edwin van Rooijen. „Dit is een flinke klap", stelde Hiensch. De oefenmeester had het vooraf mooi uitgedacht. Kloetinge speel de wederom met twee spitsen (Daan Esser-Joël Manusama) en had Regilio Pinas daar kort achter. Niels Kole stond dit keer linkshalf, Jaap Esser speelde voor zijn defen sie en Etienne Mallie moest de rechterzone bespelen. Achterin wa ren Erwin van der Woerdt en Bram Plomp de mandekkers. Hiensch: 'Dit is de eerste wedstrijd waarin we kansloos waren' André Siereveld en Arjan van der Smissen bestreken de vleugels. Het tactisch plan kon na twee mi nuten echter al in de prullenbak, omdat Bram Plomp ten onrechte instapte, zijn duel op links verloor, waarna Wouter van Hoof uit de strakke voorzet prachtig inkopte. Toen André Siereveld vervolgens de bal zomaar inleverde en Van der Woerdt via een overtreding aan de noodrem moest trekken, was het helemaal gebeurd met Kloetinge. Hiensch wees nader hand op de ongelijke strijd, maar ook hij kon toch niet ontkennen dat Kloetinge in het restant soms abominabel verdedigde en zich wel heel gemakkelijk naar de slachtbank liet leiden. Kloetinge was weerloos en voor het eerst dit seizoen rezen er twij fels over een succesvol vervolg van het hoofdklasse-avontuur. De jon ge Bevelandse ploeg mist een lei der en heeft een kwalitatief smalle selectie voor de hoofdklasse. Ver der is de ploeg zowel in verdedi gend als aanvallend opzicht kwets baar. Hiensch ging in die constate ringen niet mee. „Dit is de eerste wedstrijd waarin we kansloos wa ren en daar zijn nog redenen voor ook. We hebben bewezen dat we mee kunnen. We hebben niet voor niets al negen punten." Karakteristieken Hoek-Nunspeet 1-0 (0-0). 87. Sam Ysebaert 1-0. Scheidsrech ter: H. van Beek (Cothen). Gele kaart: Eric Atuahene, Pieter de Munnik, Bert den Hamer (allen Hoek), Erwin Schouten, Barry Reijs (Nunspeet). Aantal toe schouwers: 700. Hoek: Joan van Belzen; Pieter de Munnik, Giovanni Siereveld, Mamadouba Gueye, Maarten van Rosevelt; Thomas Ragut, Ramazan Kesikbas (84. Mark de Haas), Bert den Hamer, Eric Atuahene (51. Björn Lange veld); John Schot, Sam Ysebae rt. GVVV-Kloetinge 6-0 (4-0). 2. Wouter van Hoof 1-0, 30. Rudy van Doorn 2-0, 35. Rudy van Doorn 3-0, 45. Edwin van Rooi jen 4-0, 70. Edwin van Rooijen 5-0, 79. Edwin van Rooijen 6-0. Gele kaart: Joël Manusama, Jaap Esser (beiden Kloetinge), Edwin van Rooijen (GWV). 13. Rode kaart: Erwin van der Woerdt (Kloetinge). Aantal toe schouwers: 500. Kloetinge: Jaco van der Schee; André Siereveld, Erwin van der Woerdt, Bram Plomp (52. Ro bin de Pagter), Arjan van der Smissen; Etienne Mallie, Jaap Esser, Niels Kole (72. Aleksan- der Veljanoski), Regilio Pinas; Daan Esser en Joël Manusama. 1600e Zeeuwse goal Sam Ysebaert (Hoek) maakte zaterc het 1600e doelpunt voor een Zeeuw club op het hoogste amateurniveau. Mechiel de Visser van AZVV maakte 27 augustus 1966 de eerste tegen Kozakken Boys. 100 Joost de Ridder 11-10-1 Arnemuiden 200 Gerard Schipper 30-03-1 Oostkapelle 300 Harry Koster 22-09-1 Serooskerke 400 Jaap Lobbezoo 01-05-1 Serooskerke 500 Franky Standaert 30-09-1 Hoek 600 Paul Schipper 12-10-1 Kloetinge 700 Erwin Dek 22-11-1 Hoek 800 Marcel Lourens 05-04-1 Kloetinge 900 Marcel Lourens 29-04-2 Kloetinge 1000 Wilco de Valk 17-03-2 Kloetinge 1100 Wilco de Valk 01-12-2 Kloetinge 1200 Wilco de Valk 16-11-2 Kloetinge 1300 Emiel Dorst 22-11-2 Kloetinge 1400 Regilio Pinas 10-09-2 Kloetinge 1500 Ramazan Kesikbas 14-10-2 Hoek Giovanni Siereveld (midden) en Gerjan Mulder van Nunspeet vechten een duel uit. Mamadouba Gueye geeft rug dekking. foto Wim Kooyman Sam Ysebaert (foto) 03-11-2 Hoek PZC Felix Binicewicz bron Rudy Bi

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 47