Talmacsi verovert wereldtitel in 125cc Waarom inspreken? Inspraak Aanvullende Startnotitie Waterkwaliteit Volkerak-Zoommeer 30 Maandag 5 november 2007 pzc Hongarije heeft eerste wereldtitel in de motorsport. door Hans Koenekoop valencia - Wegracer Gabor Tal macsi heeft Hongarije zijn eerste wereldtitel in de motorsport be zorgd. De coureur van Aprilia had gisteren op het circuit van Valen cia in de slotrace van het seizoen voldoende aan een tweede plaats om de wereldtitel in de i25cc-klas- se te veroveren. De Spanjaard Hector Faubel won weliswaar de wedstrijd, maar ver diende daarmee niet genoeg pun ten om zijn teamgenoot Talmacsi in te halen. De 26-jarige Hongaar slaagde er in de Grote Prijs van Va lencia vrij makkelijk in het spoor van Faubel te volgen. Joey Litjens eindigde in de laatste race van het seizoen als 24e. De 17-jarige rijder uit het De Graaf Grand Prix-team sloot daarmee het seizoen teleurstellend af Zijn doelstelling, punten voor het WK halen, heeft hij niet gereali seerd. Dani Pedrosa won in de konings klasse MotoGP. De kleine Span jaard eindigde door zijn zege in de Grote Prijs van Valencia als twee de in het WK achter wereldkampi oen Casey Stoner. De Australiër legde in de slotrace in Valencia be slag op de tweede plaats. De Ame rikaan John Hopkins werd derde. Pedrosa passeerde in de eindstand Valentino Rossi. De veelvoudig we reldkampioen uit Italië startte met gebroken botjes in zijn rechter hand, maar haalde de finish niet door een technisch mankement aan zijn Yamaha. Hij werd derde in de WK-eindstand met één punt minder dan Pedrosa. Pedrosa zette gisteren een unieke reeks neer in Valencia. De Honda-rijder is de enige die in alle WK-klassen (125CC, 250CC en MotoGP) op het Spaanse circuit heeft gewonnen. De Fin Mika Kallio (KTM) won de 250cc-race. Gabor Talmacsi viert zijn wereldtitel. foto ap U kunt laten weten wat u vindt van het waterbeheer. U kunt onderwerpen aan de orde stellen of oplossingen aandragen. Op eventuele onjuistheden kunt u ook reageren. Door te reageren kunnen bijvoorbeeld (plaatselijke) belangen beter worden beschermd. Inspreken kan zorgen voor nieuwe invalshoeken. Daarom is het belangrijk dat u reageert op overheidsplannen. GOEREE OVERFLAKKEE HOEKSE WAARD SCHOUWEN DUIVEIAND NOOR.D -BE VELAN D ZU1D-3EVEI.AND Volkeraksiutzen NOORD- BRABANT Van 6 november tot en met 17 december 2007 ligt de Aanvullende Startnotitie Waterkwaliteit Volkerak- Zoommeer ter inzage. De Aanvullende Startnotitie Waterkwaliteit Volkerak-Zoommeer doorloopt een inspraakprocedure overeenkomstig de Wet milieubeheer en de Algemene wet bestuursrecht. Op grond daarvan kunt u in deze periode uw mening over de inhoud van de Aanvullende Startnotitie kenbaar maken. Achtergrond Sinds het begin van de jaren 90 is er sprake van ernstige waterkwaliteitsproblemen in het Volkerak-Zoommeer. Het natuurlijk evenwicht is verstoord, waardoor het ecologisch systeem niet goed functioneert. Hierdoor is er sprake van jaarlijks terugkerende blauwalgenbloei. Het Bestuurlijk Overleg Krammer-Volkerak (BOKV) heeft het initiatief genomen voor een planstudie gericht op het ontwikkelen van maatregelen die op de middellange termijn (2015) deze problemen oplossen. Gezien de aard van deze maatregelen moet hiervoor een milieueffect rapportage worden opgesteld. In de Startnotitie Planstudie Waterkwaliteit Volkerak-Zoommeer, die in december 2004 door het BOKV is uitgebracht, zijn twee alternatieven gepresenteerd die de algenbloeiproblematiek zouden kunnen oplossen: Alternatief Zoet en Alternatief Zout. Onderzoek heeft inmiddels uitgewezen dat deze alternatieven niet voldoen. Alternatief Zoet blijkt de problematiek helemaal niet op te kunnen lossen en Alternatief Zout zou hiertoe aangepast moeten worden. Het BOKV is van mening dat de kans dat er een einde komt aan de jaarlijks terugkerende blauwalgenbloei het grootst is met een zout Volkerak-Zoommeer en heeft de staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat geadviseerd hiernaar aanvullend onderzoek te laten uitvoeren De staatssecretaris heeft hiermee ingestemd. Procedure In het aanvullende onderzoek wordt onderzocht in hoeverre het Alternatief Zout moet worden aangepast om te kunnen voldoen als oplossing voor de ernstige waterkwaliteitsproblemen in het Volkerak-Zoommeer. Deze Aanvullende Startnotitie beschrijft het onderzoek naar het Aangepaste Alternatief Zout, Na inspraak, advies en bestuurlijk overleg worden aanvullende richt lijnen voor het MER opgesteld. Aan de hand hiervan wordt het milieueffectrapport gecompleteerd. Hoe komt u aan meer informatie? U kunt gedurende de hele inspraakperiode de Aanvullende Startnotitie Waterkwaliteit Volkerak-Zoommeer tijdens de reguliere openingstijden inzien op de volgende locaties: - de gemeentehuizen van Reimerswaal, Tholen, Schouwen-Duiveland, Bergen op Zoom, Steenbergen, Moerdijk, Oostflakkee, Middelharnis, Rotterdam, Bernisse, Spijkenisse, Oud-Beijerland, Korendijk, Cromstrijen, Strijen en Dordrecht; - de kantoren van de waterschappen Brabantse Delta in Breda, Zeeuwse Eilanden in Middelburg en Hollandse Delta in Dordrecht; - de provinciehuizen van Zuid-Holland, Zeeland en Noord-Brabant; - de bibliotheken van de ministeries van Verkeer en Waterstaat en van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit, beide in Den Haag. Op donderdag 6 december 2007 wordt een informatie bijeenkomst gehouden, waarbij u ook mondeling kunt inspreken op de aanvullende startnotitie. De locatie van de bijeenkomst is: Restaurant De Gevelingen, Parallelweg 1, Grevelingendam in Bruinisse De avond begint om 19.30 uur met een inloopmarkt (zaal open: 19.00 uur). Om 20.00 uur wordt de Aanvullende Startnotitie toegelicht en kunt u vragen stellen over het project. Voor uw mondelinge inspraak reactie is een notulist aanwezig. Hoe kunt u inspreken? U kunt gedurende de gehele inspraakperiode schriftelijk of mondeling reageren op de Aanvullende Startnotitie Waterkwaliteit Volkerak-Zoommeer. Uw schriftelijke reactie kunt u van 6 november tot en met 17 december 2007 sturen naar: Inspraakpunt, Waterkwaliteit Volkerak -Zoommeer, Postbus 30316, 2500 GH Den Haag. Via internet Op www.inspraakpunt.nl kunt u online uw mening geven door het invullen van een reactieformulier. Tijdens de informatiebijeenkomst op donderdag 6 december 2007 bestaat de gelegenheid om bij een notulist uw mondelinge inspraakreactie te geven op de Aanvullende Startnotitie. Indien u van deze mogelijkheid gebruik wilt maken, verzoeken wij u vriendelijk dit vooraf aan te geven bij het Inspraakpunt. U kunt dit telefonisch doen via het hiervoor vermelde telefoonnummer. Uiteraard kunt u altijd inspreken, ook wanneer u dit niet vooraf heeft gemeld. Wat gebeurt er met uw reactie? Het Inspraakpunt bundelt alle reacties. De gebundelde reacties kunnen na afloop van de inspraaktermijn worden ingezien Iedere inspreker krijgt antwoord. Inspraak kan leiden tot aanpassing van de plannen. Nadere informatie Nadere informatie over het project 'Waterkwaliteit Volkerak-Zoommeer' is te vinden op de website www.volkerakzoommeer.nl. U kunt ook contact opnemen met de projectorganisatie 'Waterkwaliteit Volkerak- Zoommeer' van Rijkswaterstaat Zeeland, telefoon 0118 622 227. Hier kunt u ook een exemplaar van de Aanvullende Startnotitie aanvragen. Voor vragen over de procedure kunt u terecht bij het Inspraakpunt, telefoon 070 351 96 00. Ministerie van Verkeer en Waterstaat Volkerak Zoommeer Inspraakpunt www.inspraakpunt.nl Korfbalteam in kwartfinales brno - Het Nederlands korfbal team heeft overtuigend de kwartfi nales bereikt van het wereldkampi oenschap in het Tsjechische Brno. Oranje behaalde zaterdag de derde klinkende groepszege. Na Catalo- nië (29-11) en Portugal (30-10) kreeg China er met 41-10 van langs. Bij rust stond het al 22-4. Michiel Gerritsen, Jos Roseboom, Tim Bakker en Suzanne Struik wa ren allen goed voor zes doelpun ten. Leon Simons mikte vijf keer in de korf Het team van coach Jan Sjouke van den Bos gaat als groeps winnaar naar de laatste acht. Rugbyers walsen over Zwitserland heen amsterdam - De Nederlandse rug byers hebben zaterdag een riante overwinning geboekt op Zwitser land. Oranje won het vriendschap pelijke duel in Amsterdam met 49-12. Bart Viguurs was de top schutter aan Nederlandse zijde met twee try's, drie conversies en één rake penaltykick. Piet-Hein Schram maakte ook twee try's. Het nationale rugbyteam bereidt zich voor op de wedstrijden in de Europese Competitie Divisie 2A te gen Oekraïne (10 november) en Moldavië (17 november). Roemeense turners winnen Swiss Cup zür1ch - Het Roemeense duo Ste- liana Nistor en Flavius Koczi heeft gisteren in Zürich het tumtoer- nooi om de Swiss Cup gewonnen. De twee bleven in het toernooi voor gemengde duo's de Duitsers Oksana Tsjoesovirina/Eugen Spi- ridonov voor. Het Nederlandse koppel Verona van de Leur/Epke Zonderland eindigde als negende. Van de Leur behaalde in de eerste ronde 13,450 punten op sprong, op balk kwam ze tot 13,600. Zon derland scoorde op rek 14,450. Op sprong deed hij het beter' 15,700. Juffermans wint schaatsmarathon eindhoven - Cees Juffèrmans heeft gisteren in Eindhoven de der de schaatsmarathon voor de Es- sent Cup op zijn naam geschre ven. De voormalig shorttracker uit Alphen aan den Rijn ontsnapte in de slotfase uit een kopgroep van zes man en reed solo naar de eind streep. Titelverdediger Jan Maarten Heide- man kwam tijdens de wedstrijd ten val. Hij liep daarbij een wond aan zijn onderbeen op en is voor onderzoek naar een ziekenhuis ge bracht. Veldrijder Sven Nys wéér succesvol hamme-zogge - Sven Nys heeft gis teren met grote overmacht de tweede Superprestige-cross van het seizoen gewonnen. De Bel gische veldrijder bereikte in de Bel gische plaats Hamme-Zogge solo de finish. De Tsjech Zdenek Sty- bar werd tweede, Belgisch kam pioen Bart Wellens eindigde als derde. Vorige maand had Nys ook al de eerste SP-cross gewonnen. Gerben de Knegt werd zaterdag achtste in de Houtlandcross in het West-Vlaamse Eernegem. De zege ging naar Klaas Vantornout.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 46