Moeder Radcliffe imponeert als vanouds as M Favoriete maakt haar status waar Schakers spelen gelijk op EK Kemmer troeft Van Grunsven af Het Net 9ï Rose zegeviert Probeer gewoon pzc Maandag 5 november 2007 29 Daphny van den Brand Europees kampioen veldrijden. hittnau - Daphny van den Brand is gisteren in het Zwitserse Hitt- nau opnieuw Europees kampioe ne veldrijden bij de vrouwen ge worden. De 29-jarige uit het Bra bantse plaatsje Zeeland afkomstige wielrenster verdedigde daarmee met succes haar vorig jaar verover de titel. Landgenote Linda van Rijen eindigde als achtste. In Huijbergen werd Van den Brand ook op het vorige EK win nares. Ze onttroonde destijds een Nederlandse, Marianne Vos. Vos ontbrak deze keer, omdat ze zich als baanrenster voorbereidt op de Olympische Spelen van Peking. Van den Brand was mede daar door de grote favoriete. „Heel knap dat ze het heeft waarge maakt", zei bondscoach Johan Lammerts. Volgens Lammerts was Van den Brand vooral in technisch opzicht superieur aan haar voornaamste belagers. „Met name op basis van die kwaliteit bleef ze haar tegen standsters die wellicht fysiek even sterk waren voor. Toch ging het niet gemakkelijk. Ze heeft er hard voor moeten werken." Uiteindelijk finishte Van den Brand met bijna tien seconden voorsprong op de nummer twee, de Franse wereldkampioene Ma- ryline Salvetat. Brons was voor Christel Ferrier, ook uit Frankrijk. Derde Nederlandse was Reza Ra- venstijn, die tiende werd. Bij de junioren werd de Nederlan der Tijmen Eising vierde. De titel ging hier naar de Tsjech Lubomir Petrus. Britse atlete wint de fameuze marathon van New York. door Hans Kocnekoop NEW YORK - Paula Radcliffe heeft een glorieuze rentree gemaakt op haar geliefde afstand. De 33-jarige Britse atlete won gisteren de fa meuze marathon van New York in een tijd van 2 uur, 23 minuten en 9 seconden. Het was haar eerste optreden in een marathon in meer dan twee jaar. De Keniaan Martin Lel zegevierde bij de mannen in 2.09.04. Hij her haalde gisteren zijn stunt uit 2003 door solo over de meet in Central Park te komen. Wereldrecordhoudster Radcliffe (2.15.25) vocht in de Big Apple een prachtig duel uit met Gete Wami. De 33-jarige Ethiopische bleef de hele wedstrijd in het spoor van Radcliffe en capituleerde pas in de slotkilometer. Ze finishte in 2.23.32. „Wami heeft me er vaak uitgesprint en ik was niet van plan dat weer te laten gebeuren", zei de winnares. Wami verzekerde zich met haar tweede plaats wel van de winst in het klassement van de World Major Marathons, een pre mie van 500.000 dollar. Het was Radcliffe niet aan te zien dat ze meer dan twee jaar geen ma rathon had gelopen. Ze rende door New York in dezelfde majes tueuze tred als in haar voorgaande zes marathons die ze won. Het jaar 2005 sloeg ze over wegens de Zeeuwse deelnemers Van de negentien Zeeuwen die in New York aan de start kwamen was Marlies Jonge- rius-Kort uit Burgh-Haamstede het snelst. Ze finishte als 23e vrouw in 2.50.00. Vlissinger Franky Beljaars was de op een na snelste loper uit de provincie. In het veld van 38.000 deelnemers werd hij 477e in 2.54.24. - Middelburger Marius Besuyen werd 553e in 2.56.09. Andere Zeeuwse resultaten: Giel Joziasse 3.23.16 Anita Joziasse 3.26.19 Jon van Caspel 3.29.35 Robert Carol 3.31.03 Jack van Aspert 3.31.34 Arjan Beije, Jan de Wilde en Annet van der Linde 3.37.34 Jack van Stel 3.43.08 geboorte van haar dochter Isla, vo rig jaar hinderde een hardnekkige stressfractuur haar sportieve aspira ties. Radcliffe droeg de zege op aan haar dochtertje: „Ik heb nooit ge dacht dat het krijgen van een kind het einde van mijn carrière zou zijn. Het was zwaar en mijn benen deden zeer op het eind. Ik zei tel kens 'ik hou van je Isla' om mijn ritme vast te houden." Wami leverde een bijzondere pres- 'Het was zwaar en mijn benen deden zeer op het eind' tatie. Pas vijf weken geleden zege vierde ze nog in de marathon van Berlijn en gisteren liep ze soepel mee in het spoor van Radcliffe. Haar doel was de Letse Jelena Pro- kopcuka voor te blijven. De twee voudig winnares in New York was Wami's laatste concurrente voor de jackpot van de Major Mara thons. Prokopcuka eindigde als derde in 2.26.13. Wereldkampioene Catherine Ndereba uit Kenia werd vijfde in 2.29.08. Martin Lel rekende in de slotkilo meter af met de Marokkaan Abder- rahim Goumri. Met een splijtende demarrage liep hij weg van Goum ri, met wie hij eerder dit jaar ook al duelleerde in de marathon van Londen. Toen was Lel ook al de beste. Toen gaf Goumri luttele se conden prijs, nu kwam hij twaalf seconden later binnen in 2.09.16. Het duo had ruime voorsprong op de Zuid-Afrikaan Hendrick Ra- maala, die als derde finishte in 2.11.25. Olympisch kampioen Stefa- no Baldini kon het tempo van de voorsten evenmin volgen en werd vierde in 2.11.58. De 29-jarige Lel kan inmiddels bo gen op een indrukwekkend palma res op de marathon met twee ze ges in Londen en twee in New York. De jackpot van 500.000 dol lar ging aan zijn neus voorbij. Die vette winstbonus in de World Ma jors had zijn landgenoot Robert Cheruiyot al in zijn zak gestoken. Nederlandse toplopers waren giste ren niet actiefin New York. Paula Radcliffe viert met haar dochter Isla de winst in de marathon van New York. foto Kathy Willens/AP chersonissos - Net als zaterdag hebben de Nederlandse schakers ook gisteren in de zevende ronde van de Europese titelstrijd voor landenteams gelijkgespeeld. Tegen Tsjechië werd het 2-2, evenals een dag eerder tegen Noorwegen. Het team bezet de veertiende plaats in de stand. Ivan Sokolov won gisteren zijn partij, maar Er- win l'Ami verloor. Sokolov zege vierde in het weekeinde in allebei zijn partijen, l'Ami won en verloor een keer. Sergei Tiviakov en Erik van den Doel moesten gisteren ge noegen nemen met remises. De Nederlandse vrouwen boekten in het weekeinde twee overwin ningen, waardoor ze stegen naar de derde plaats. Polen en Rusland staan twee punten voor. Zaterdag werd het tegen Servië 3.5-o,5, een dag later won Neder land met 2,5-1,5 van Slovenië. Zhaoqin Peng en Bianca Muhren wonnen, Tea Bosboom-Lanchava verloor en Marlies Bensdorp remi seerde. SOTOGRANDE - Golfer Justin Rose heeft voor het eerst in zijn loop baan de Europese Order of Merit binnengehaald. De 27-jarige Engelsman won giste ren de Volvo Masters in Sotogran- de op de tweede extra hole. Rose eindigde na vier speeldagen gelijk met zijn landgenoot Simon Dyson en de Deen Soren Kjeldsen. Het drietal was na vier dagen uitgeko men op 283 slagen. Robert-Jan Derksen eindigde in de Spaanse golfplaats als 38e. Zijn to taal was 302 slagen. Amazone tevreden met de prestatie van haar aankomende toppaard. affalterbach - Anky van Gruns ven is bij internationale dressuur- wedstrijden in Affalterbach dit weekeinde zowel in de Grand Prix als de Grand Prix Special tweede geworden. Beide keren presteerde ze dat met haar aankomende top paard Painted Black. De Duitse Heike Kemmer was be ter dan de Nederlandse wereld kampioene in de Grand Prix van het toernooi. Kemmer haalde za terdag op haar geroutineerde paard Bonaparte 1812 punten. Van Grunsven kwam tot 1795 punten. Isabell Werth, die met Warum Nicht derde werd, was in tegenstel ling tot Kemmer evenmin met haar voornaamste paard aanwezig. Van Grunsven was bijzonder opge togen over de score van Painted Black, bijna 75 procent. Een derge lijk totaal wordt zelden gehaald door een paard dat nog aan het be gin van zijn internationale loop baan staat. Van haar blessures, die ze midden oktober opliep door een val van een van haar paarden, had Van Grunsven ogenschijnlijk geen hinder meer. Van Grunsven, die met Nelson ook twee bijrubrieken won, werd ook tweede in de Grand Prix Spe cial van zondag. Opnieuw met Painted Black. Binnenkort verschijnt de amazone voor de eerste keer dit seizoen met haar 'olympische' paard Salinero aan de start. Dat gebeurt bij Jum ping Indoor Maastricht. A|uana« Alt&t Ga naar hetnet.nl of Primafoon Gewoon Het Net

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 45