Adrie Koster kent geen vrees r£Aj 125 36/37 Driebanders van Delta Frans Bevers in onderste regionen Tip? sport@pzc.nl Roda JC-speler Pa-Modou Kah (rechts) vloert Luis Suarez van Ajax. De actie resulteert in een penalty voor Ajax. foto Marcel Antonisse Ajax is koploper na 4-2-overwinning op Roda JC. door Jop van Kempen AMSTERDAM - Onder interim-trai ner Adrie Koster won Ajax in één week drie wedstrijden. Na het duel met Roda JC (4-2) staan de Amsterdammers aan kop. „We moeten uitgaan van onszelf." Adrie Koster moest even met de ogen knipperen toen hij zag met welke elf spelers Roda JC zou aan treden in de Arena. Trainer Ray mond Atteveld had maar liefst drie aanvallers én een aanvallende middenvelder op het wedstrijdfor mulier gezet. Bij het vierde duel onder zijn lei ding had ook Koster offensieve plannen: Siem de Jong moest als nummer tien achter een driemans voorhoede opereren. Hoewel de Zeeuw erop had gerekend dat Ro da zich veel meer zou ingraven, bleef Koster zijn oorspronkelijke aanvalsplan trouw. „Want", zei Koster, „wij moeten het initiatief nemen." Het gevolg was een aantrekkelijke wedstrijd waarbij vanaf het begin over het hele veld één-op-één werd gespeeld. Dat Koster in strate gische zin voet bij stuk hield, was gedurfd, want in de fysieke duels was Roda sterker dan Ajax. De 2-1-voorsprong waarmee de Am sterdammers dankzij goals van Klaas-Jan Huntelaar en Luis Sua rez mochten rusten, was dan ook een beetje geflatteerd. Pas in de tweede helft paste Koster de strijdwijze aan en liet hij Ajax met de punt naar achteren spelen om het fysieke voordeel van Roda te beperken. De Amsterdammers werden daarbij geholpen door Ro- da-verdediger Davy de Fauw, die de bal verloor en Suarez in staat stelde om te soleren en Albert Lu- que de 3-1 op een presenteerblaad je te geven. Toch liet Koster ook in de tweede helft zien dat hij lef had. Dankzij blessures en het afscheid van Stam zijn de tieners Siem de Jong (18) en Gregory van der Wiel (19) al vaste krachten geworden bij Ajax. Na een uur debuteerde ook nog een andere tiener: Jan-Arie van der Heijden (19) kwam in het veld voor de moegestreden Robbert Schilder. Het was voor Van der He ijden de eerste keer dat hij bij de selectie zat. Koster vond het haast vanzelfspre kend dat er opnieuw een speler van Jong Ajax debuteerde. „Waar om zou dat niet kunnen?", vroeg de interim-trainer zich af „Als spe lers goed genoeg zijn, zijn ze ook oud genoeg. Bovendien ken ik Van der Heijden goed. Ik heb met hem bij Jong Ajax gewerkt." Het publiek kon het debuut van Van der Heijden waarderen. In de tweede helft klonk plots van de tri bunes: „Adrie Koster, we worden kampioen." Het debuut van Kos ter ging twee weken geleden nog gepaard met massale fluitconcer ten en rellen voor de hoofdingang. Hoewel de agressie zich toen richt te op de clubleiding in plaats van op Koster, geven de goedgeluimde Ajax is klaar voor de topper te gen Feyenoord. De Amsterdamse formatie wint met 4-2 van Roda JC en is nu koploper in de eredivi sie. spreekkoren wel de gevoelsomslag weer op de tribunes van Ajax: van cynisme naar optimisme. Het klimaat van vertrouwen dat Koster in de selectie tracht te scheppen pakt bij een speler als bij voorbeeld Jan Vertonghen veel be ter uit dan het voortdurende span ningsveld dat Kosters voorganger Ten Cate propageerde. Vertonghen speelde gisteren als linksback op nieuw een ijzersterke wedstrijd. Het enige slippertje van de Belg ge beurde vlak voor het einde. Andres Oper speelde Vertonghen door de benen en bood Bodizsar Bodor de kans op de 3-3. Anouar Hadouir had een kwartier daar voor al de 3-2 had ingeschoten. Kort na de gemiste kans van Bo dor stuurde debutant Van der Heij den invaller Dennis Rommedahl de diepte in. Waar Huntelaar een strafschop miste en Suarez ook twee grote kansen verprutste om de wedstrijd al eerder in het slot te gooien, schoot de Deen wél raak: 4-2. Koster had ervan genoten. En hij keek alvast een week vooruit. „Het wordt zondag een prachtige wedstrijd, uit bij Feyenoord." Kevin de Pagter breekt enkel GOES - Nog voor het cross-seizoen begonnen is, is het voor Kevin de Pagter al voorbij. De winnaar van het Zeeuwse crossklassement van vorig jaar liep eind vorige week bij een ongeluk een scheurtje op in zijn enkel waardoor hij maanden uitgeschakeld is. De Pagter botste met zijn scooter in Zoutelande op een auto die uit een uitrit kwam. Zijn enkel kwam niet ongeschonden uit de strijd en ging voor zes weken in het gips. Daarna moet de 20-jarige inwoner van Westkapelle nog weken revali deren. Amerikaan Shay overlijdt in marathon NEW YORK - De Amerikaanse lange- afstandloper Ryan Shay is zaterdag in New York tijdens de kwalifica tiemarathon voor de Olympische Spelen overleden. De 28-jarige Shay, viervoudig Amerikaans kam pioen op de weg, zakte na onge veer 8 kilometer ineen. Hij werd direct per ambulance afgevoerd naar het ziekenhuis. Daar verklaar den artsen hem dood. De wed strijd ging ondanks het sterfgeval door. Ryan Hall won in 2.09.02. Willem II ontslaat trainer Van Wijk TILBURG - Voetbalclub Willem II heeft gistermiddag trainer Dennis van Wijk vanwege slechte presta ties ontslagen. Assistent-trainer Andries Jonker, tevens technisch directeur, neemt met Edwin Her mans de honneurs waar tot een opvolger van Van Wijk is gevon den. Van Wijk is ontslagen vanwe ge de slechte prestaties van het elf tal in de eredivisie. Uit tien compe titieduels haalde Willem II zes punten. Hakkinen zegt het autoracen vaarwel STUTTGART - Mika Hakkinen heeft zijn afscheid van het autoracen aangekondigd. De tweevoudig we reldkampioen in de Formule 1 deed dat zaterdag tijdens het jaar lijkse autogala van Mercedes in Stuttgart. De 39-jarige Fin was eind jaren negentig de grote tegen strever van Michael Schumacher in de Formule 1 en veroverde in 1998 en 1999 voor McLaren-Merce des de wereldtitel. Hij won twintig Grands Prix. Pa-Modou Kah valt eigen doelman aan AMSTERDAM - Trainer Raymond At teveld van Roda JC gaat de komen de week een pittig gesprek met Pa-Modou Kah voeren. De verdedi ger was zo boos over de manier waarop Ajax gisteren op een voor sprong van 2-1 kwam, dat hij zijn eigen doelman Bram Castro aan viel. „Dat kan natuurlijk niet", ver klaarde Atteveld. „Ik vond dat echt te gênant voor woorden. Hier is het laatste woord nog niet over ge zegd."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 41