'Deze stichting Werkzaamheden aan kering eerder gereed Jong en oud steken handen uit de mouwen in De Schouwersweel Jongeren lopen niet warm voor starterslening *'4 Maandag 5 november 2007 pzc B Bouw voetbalmuseum op een later tijdstip middelburg - Het slaan van de eer ste paal voor het voetbalmuseum in Middelburg is vertraagd. Op 13 november zou die paal de grond ingaan. Omdat de bouwaan- vraag nog niet is ingediend, is er volgens directeur J. Kouwer vertra ging opgetreden. Kouwer weet nog niet wanneer de eerste paal de grond ingaat. Hij re kent er nog wel op dat het mu seum in het voorjaar van 2009 opengaat. Wilgen knotten bij Nisse tijdens landelijke natuurwerkdag. door Luc Oggel nisse - De wilgen rondom De Schouwersweel bij Nisse staan er weer keurig gekortwiekt bij. Het gebiedje was één van de 250 loca ties die zaterdag tijdens de landelij ke natuurwerkdag onder handen zijn genomen door vrijwilligers. Volgens Natuurmonumenten was er bij De Schouwersweel - ooit ontstaan door een dijkdoorbraak - werk voor vijftig mensen, maar er hebben zich er slechts twaalf aan gemeld, onder wie een paar kinde ren. „Het hadden er best iets meer mogen zijn, maar ja, er wordt op meer plekken in de regio ge werkt", zegt André Hannewijk van Natuurmonumenten. Hij heeft een kar vol trappen, zagen en snoeischaren meegenomen, waarmee de club aan de slag gaat. Een paar jochies zetten hun zaag meteen in de eerste de beste tak die ze zien. In een aantal bomen zijn echter kasten voor steenuilen geplaatst en die moeten eerst wor den gecontroleerd op inhoud. De takken kunnen bovendien niet luk raak worden afgezaagd, het moet op ongeveer vijf centimeter van de aanzet, legt Hannewijk uit. Een deel van het hout moet op zo geheten rillen worden gelegd; een aantal palen waartussen de takken Belg betaalt hoge prijs voor buxus waarde - Diefstal van een buxus in Waarde is een 41-jarige Antwer penaar vrijdagavond duur komen te staan. Een getuige had gezien dat de man zich verdacht ophield bij een perceel buxussen aan de Schaarweg en met een emmertje richting zijn auto liep. Aan de hand van het kenteken werd de Belg gevonden. Hij kreeg een boe te van 220 euro. Ook moest hij de kosten van een uitgespitte buxus- bol a 20 euro betalen. kunnen worden opgestapeld en op die manier weer als een soort schuilplaats voor kleine dieren dienst zullen doen. Wout Gevaert (11) uit Goes heeft zijn (zaagjtanden inmiddels ook 'Ik vind het leuk om te doen, thuis help ik ook vaak mee in de tuin' in één van de wilgen gezet. Onder toeziend oog van zijn moeder haalt hij het stuk gereedschap vol overgave heen en weer over een stugge tak, die zich echter gauw ge wonnen geeft en ter aarde stort. Of hij niet liever iets anders had ge- Colijnsplaat zwaait burgemeester uit colijnsplaat - Colijnsplaat heeft zaterdag op ludieke wijze afscheid genomen van burgemeester Cees van Liere van Noord-Beveland. Hij treedt per 1 januari vervroegd uit. Het organisatieteam onder leiding van Pim Schenkelaars en Irma Bo- lijn had een dagvullend program ma in elkaar gedraaid. De 'nietsver moedende' Van Liere werd onder meer rondgereden door het dorp. In de haven is een kade naar de burgemeester vernoemd. daan op zijn vrije zaterdag? „Nee hoor, ik wilde dit zelf graag doen en ik vind het wel leuk. Thuis help ik ook vaak mee in de tuin", ver telt hij, ondertussen stug doorzag end. Ook de andere vrijwilligers schie ten al aardig op, één man heeft 'zijn' wilg in slechts een halfuurtje al van alle takken ontdaan. Het duurt echter nog even voordat de 'lamme armen' even rust krijgen; nog anderhalf uur tot de lunchpau ze. Maar dan wacht wél een wel verdiende kop soep. Behalve bij De Schouwersweel is zaterdag op De Bevelanden ook ge werkt bij Zwart Sluisje en De Hol- landsche Hoeve in Goes en bij de familie Goorden in Tholen. Marinus en Conny Weulink gaan het helemaal anders doen. door Rob Paardekam goes - „De voedselhulpstichting is mijn lust en mijn leven." Aan het woord is Marinus Weulink uit Goes. Ondanks alle ellende die over hem en zijn gezin is heenge- komen, heeft hij nooit overwogen om te stoppen. „Maar we gaan het wel helemaal anders doen." Het moet vooral professioneler. Di recteur Maarten Sas van woning corporatie RWS riep dat een jaar geleden al toen hij een poging deed om de voedselhulpstichting van de Weulinkjes op het juiste spoor te krijgen. Hij stuitte echter op de eigengereidheid van Mari nus, die het liever allemaal zelf deed. Het gevolg was dat de RWS een nieuwe voedselbank steunde en de stichting van het echtpaar Weulink een langzame dood leek 'Ik ga alles op alles zetten om een professioneel bestuur op te zetten' te sterven. Zeker toen Marinus en Conny begin dit jaar in grote finan ciële nood geraakten en zelfs uit huis dreigden te worden gezet. Maar ze zijn terug. „En nu ben ik Maarten Sas toch wel heel erg dankbaar voor het inzicht dat hij me heeft gegeven", zegt Marinus. „Ik ga nu alles op alles zetten om echt een professioneel bestuur op te zetten. Daarvoor zoek ik nog mensen. Nieuwe vrijwilligers zijn ook welkom hoor, maar een goed bestuur heeft prioriteit." Marinus en Conny zijn de afgelo pen maanden altijd brood blijven uitdelen aan een stuk of twintig ge zinnen, maar sinds een paar we ken zijn dat weer voedselpakket ten, of beter gezegd gezondheids pakketten, zoals de Goesenaar ze noemt. Want er komen alleen maar verse en gezonde producten in. „We vragen daar nog wel 3,50 euro voor", vertelt Marinus. „In de toekomst kan het misschien wel gratis, maar dan zullen we spon sors moeten vinden. Die komen waarschijnlijk pas als we zijn ge professionaliseerd." De Goesenaar zit weer vol met plannen. Zo werkt hij onder de noemer 'werkende handen' aan een plan om gehandicapten pas send werk te bieden. „Dat ze bij voorbeeld op een stukje land hun eigen verse groenten kunnen kwe ken", legt hij uit. „Maar het kan ook om ander werk gaan. Ik hoop te kunnen samenwerken met de sociale dienst, bureau Halt of het maatschappelijk werk." Concreter is het idee om sport- en speldagen voor kinderen uit arme gezinnen te gaan organiseren, sa men het het CIOS bijvoorbeeld. „Iedereen roept altijd dat sporten zo belangrijk is, maar vaak kun nen ouders helemaal geen sport vereniging betalen. Voor kinderen uit dat soort gezinnen willen wij iets gaan doen." De eerste sport en speldag wordt waarschijnlijk al in december gehouden. „We hebben er zin in", besluit Weulink, die privézaken en de hulpstichting vanaf nu strikt ge scheiden wil houden. „Dus er wor den geen pakketten meer opge haald bij ons aan huis, want daar hebben de buren zich best wel eens aan gestoord", zegt hij. „En we zullen ook niet meer uit de por temonnee van de stichting lenen, zoals we wel eens deden." De voedselbank De hulpstichting van Marinus Weulink mag niet de naam 'voedselbank' dragen, omdat in Goes sinds begin dit jaar een officiële voedselbank actief is. Veel vrijwilligers die vroeger voor Weulink werkten, heb ben zich bij die nieuwe voedsel bank aangesloten. De 'echte' voedselbank is ge huisvest is een voormalige piz zeria aan de Abel Tasmanstraat in Goes-West. Daar kunnen de 'klanten' elke zaterdag een gra tis pakket ophalen, s- De Weulinkjes bezorgen hun pakketten bij de mensen thuis. Geluidshinder door nieuwe voegen straks stukken minder. door Melita Lanting neeltje jans - Kedeng, kedeng, kedeng. Het is het monotone ge luid van een auto die over de stormvloedkering rijdt, maar dat hoort binnenkort tot het verleden. Over een paar weken zal het eerste stukje vernieuwde weg - over de Roompot - in gebruik worden ge nomen. Dan zal het geluid ter plek ke gereduceerd worden. „Ja, tot het geluid wat je ook hoort bij een normale voegovergang in de snel weg", zegt E. van de Ketterij van Rijkswaterstaat. Al anderhalf jaar is een deel van de stormvloedkering afgezet voor het autoverkeer. Werken aan de voegovergangen, staat op een groot bord te lezen. „Half december is het eerste stuk helemaal klaar en gaan we aan de Oosterscheldekant beginnen. Het zal nu ook een stuk sneller gaan. De aannemer verwacht voor de zo mer 2009 klaar te zijn. Dat is an derhalfjaar eerder dan gepland." Toen de Oosterscheldekering is ge bouwd, zijn de techneuten er van uit gegaan dat et voldoende spe ling tussen de pijlers moest zitten om bewegingen tijdens een grote superstorm op te kunnen vangen. „Dan praat je over een storm met windkracht 9 of harder die 36 uur achter elkaar aanhoudt", zegt Van de Ketterij. Tussen de pijlers zat een ruimte van meer dan veertig centimeter. Over die gaten is des tijds een ingenieuze constructie ge bouwd met stalen balken en bewe gende delen. Invloed van weer en zout hebben de voegovergangen tot een roestige bende gemaakt en daarom moesten ze vervangen goes - Het loopt nog niet storm voor de startersleningen die de ge meente sinds deze zomer op de Goese woningmarkt aanbiedt. Tot nu toe is er nog maar een starters lening uitgegeven. Wel zijn er inmiddels op het stads kantoor van Goes enkele aanvra gen voor informatie binnengeko men, meldt een gemeentewoord voerder. „Als blijkt dat er te weinig bekendheid onder starters is, gaan we misschien een folder uitgeven. Het zou zonde zijn als er met die pot van 400.000 euro niets wordt gedaan." Met de regeling wil het college van burgemeester en wethouders de 'koopstarter' een duwtje in de rug geven. Er zijn in Goes weinig hui zen te koop onder de 160.000 eu ro. De gemeente wil het financie ringsgat overbruggen met de star terslening, die als tweede hypo theek wordt aangeboden. worden. Inmiddels zijn de inzich ten van Rijkswaterstaat ook veran derd. Er wordt iets meer risico ge nomen op de kans op schade. „Met de nieuwe voegen is statis tisch gezien de kans eens in de 333 jaar dat de kering beweegt of ver zakt, zodat er schade ontstaat. Als die superstorm volgende week komt, hebben we pech." De nieu we voegen zijn een stuk smaller en worden gevuld met een rubbe ren strip. Daarvoor zijn de pijlers aan beide kanten breder gemaakt door er als het ware beton aan 'vast te plakken'. I^j Het werk aan de Oosterschelde- kering loopt voor op schema. De aannemer verwacht voor de zo mer 2009 klaar te zijn met de aanpassingen aan de weg. foto Marijke Folkertsma De Oosterscheldekering krijgt nieuwe voegen. Ook jonge deelnemers zetten zich in tijdens de natuurwerkdag. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 36