WMO-raad uit kritiek op gemeente Zeeland Handen uit de mouwen voor natuur Prijzen voor tekentalent Dweilband Tandsjen Bei viert 25-jarig bestaan in Westdorpe CDA'ers zetten zich in tijdens vrijwilligersweekend Z PZC Maandag 5 november 2007 1 5 Beeldvorming voor gemeente Hulst ontbreekt. door Jean-Lou de Cucht HULST - De WMO-raad in de ge meente Hulst maakt zich ernstige zorgen over de uitvoering van de Wet Maatschappelijke Ondersteu ning (WMO). Deze wet brengt met zich mee dat de gemeente al lerlei beleidsnota's zoals Zorgloket 2008-2010, Bibliotheekvisie en Be leidsnota Kunst en Cultuur moet opstellen. In een brief aan de gemeenteraad en het college van B en W van Hulst stelt de WMO-raad dat de nota's voor de burger onduidelijk zijn. Bovendien mist de raad de lo kale visie en doelstellingen waarop later moet worden getoetst. 'Wij zien veel tekst en veel landelijke normen, maar missen de beeldvor ming voor de gemeente Hulst.' De WMO-raad stelt daarom voor een tijdspad aan te geven waarin doelen worden gesteld. 'Duidelijk heid moet voor de burger voorop staan.' Ook wijst de WMO-raad er op dat de betrokkenheid van heel veel or ganisaties zeer beperkt is. 'Dit Volgens wethouder Frank van Driessche wordt er wel degelijk naar de burgers geluisterd. Er is volgens hem een ruime inspraak voor iedereen geweest. blijkt uit het draagvlak dat voor sommige nota's ontbreekt.' De WMO-raad vraagt zich af hoe het Zorgloket georganiseerd wordt. 'Hoe is de communicatie met de burger geregeld? Veel wordt gesproken over digitale com municatie. Kan iedere burger dat wel? Of is er ook behoefte aan communicatie op papier? Ook oppositiepartij CDA heeft for se kritiek op alle WMO-beleids- plannen. „We zien door de bomen het bos niet meer", zegt los van Eek. „Alles hangt als los zand aan elkaar. Er is geen enkel verband. Op het gebied van het Zorgloket is helemaal niets geregeld. De ge meente maakt er een farce van. Ze ker omdat er niet naar de burgers geluisterd wordt." Volgens wethouder Frank van Driessche wordt er wel degelijk naar de burgers geluisterd. „Er is een meer dan ruime inspraak voor iedereen geweest. En bovendien zijn we nog niet aan het einde van het traject. Belangrijk is nu de vol gende stap. Dat betreft de uitvoe ring. Het is aan de raad om aan te geven wat voor beleidsmaatrege len ze willen." De WMO wordt volgens Van Driessche door ieder een veel te ingewikkeld gemaakt. „En je kunt niet alles tegelijk doen. Wat voor mij telt is dat de commis sie Samenleving verder wil met de beleidsnota's. Vervolgens is het aan de raad om er een mening over te hebben." Natuurwerkdag op verschillende locaties in Zeeuws-Vlaanderen. door Edy de Witte HOEK - Enkele honderden natuur liefhebbers hebben zaterdag op drie locaties in Zeeuws-Vlaande- ren de handen uit de mouwen ge stoken tijdens de landelijke natuur werkdag. Er werd flink gekapt en gesnoeid in het Erasmusbos in Cadzand, 't Jagertje in Hulst en het Toorenbos in Hoek. De activi teiten in het Toorenbos stonden onder leiding van Luciën Calle, medewerker Landschapsbeheer Zeeland. Met ruim 230 aanmeldin gen, onder wie flink wat jeugd, kon Calle de lijnen goed uitzetten. „Door de medewerking van drie scoutinggroepen en jeugdige Stelt- 'Op de eerste plaats wil je de jeugd eerbied bijbrengen voor de natuur' kluutleden hebben we het dagpro gramma ook een beetje speels inge vuld", zegt Calle. „Óp de eerste plaats wil je de jeugd eerbied bij brengen voor de natuur. De kinde ren waren zeer enthousiast om ook hun steentje bij te dragen aan de werkzaamheden." Langs de kreek werden ruim veer tig knotwilgen gesnoeid, bomen verwijderd en houtrillen gemaakt. Deze langwerpige houtstapels, die op den duur verteren, vormen een prachtige biotoop voor dieren. In het Erasmusbos in Cadzand richt te het werk zich op enkele perceel tjes authentiek hakhout en knot- bomen. In het bos van 't iagertje in Hulst werd de dominante Ame rikaanse vogelkers aangepakt en enkele sloten geschoond. Hier kre gen de vele jeugdige deelnemers knutselwerkjes en excursies aange boden. VI ietstraat 15.Terneuzen Tel. 0115-614082 Bij ziekenhuis "De Hontc" Expositie van middelbare scholieren in 's Landshuis in Hulst. door Jeanette Vergouwen HULST - 116 leerlingen tussen 12 en 19 jaar van middelbare scholen in Zeeuws-Vlaanderen hebben deel genomen aan de tweede Prince- wedstrijd Beeldende Kunst, uitge schreven door de Orde van de Prince. Zaterdag maakte burge meester Jan Frans Mulder in 's Landshuis in Hulst de prijswin naars bekend. De werken zijn be oordeeld door Ronny Ivens en Herman Thielens. Er was veel waardering voor de weergave van licht en donker en de beweging in de werken. Zeventien leerlingen vielen in de prijzen. Drie van hen kregen ook een speciale vermei- ding. Twee leerlingen van het Reynaert- college: Veerle Dobbelaer (17) met haar tekening (beoordeling: sterke compositie, rustig kleurgebruik) en Lise van der Gucht (17) (oor deel: mooie beweging, krachtige positie). Daila-Leigh Koole van De Rede kreeg als oordeel: sterke uit drukking, mooie techniek en inge sloten rust. De expositie is nog te zien tot en met 11 november. foto Wim Kooyman door Cino van den Broecke WESTDORPE - Je brengt negen dweilbands bij elkaar. Je plaatst een grote tent voor het café, huurt een presentator in, zet een po dium neer en zorgt voor voldoen de bier en andersoortige versnape ringen. Succes verzekert dus. En dat succes is er zeker ook zaterdaga vond in Westdorpe tijdens de elf de editie van het Dweilbandfesti val. De Westdorpse dweilers van Tandsjen Bei tekenen voor de orga nisatie en ook dit keer is het weer een schot in de roos. Café 't Oude Raedthuys zit afgeladen vol met wagenbouwers, muzikanten en carnavalsverenigingen. Ook in de feesttent is het uitgaanspubliek goed vertegenwoordigd. door Cino van den Broecke HOEK - De bewoners van zorgcen trum Vremdieke in Hoek kregen hun 'natje en droogje' afgelopen zaterdag van gelegenheidsperso- neel. De Terneuzense CDA-fractie bood extra ondersteuning tijdens het nationale vrijwilligersweek end. De lokale politici kregen alle maal verschillende taken, die vari eerden van koffie serveren tot bak- Het dweilbandfestival is een afslui ting van een feestelijke dag voor Tandsjen Bei. Als de avond is gevallen over de Graafjansdijk, hebben de jubile rende toeteraars al een feestelijke receptie én een heuse cd-presenta- tie achter de rug. De band viert het 25-jarig jubileum en doet dat dus geheel in stijl. Niet burgemeester Jan Lonink, ook aanwezig tijdens het festival 's avonds, is de trotse eigenaar gewor den van het eerste exemplaar. Die eer valt te beurt aan kroegbaas Piet, al jaren gastheer van de West- dorpse muzikanten. „En je mag best weten dat ik daar bijzonder trots op ben!", roept hij 's avonds als hij zich met lege glazen een weg baant door de drukte. kerdienst lopen tijdens het ontbijt en van soep inscheppen tot activi teiten verzorgen voor cliënten psy chiatrie en psychogeriatrie. „Het was een mooie en leuke erva ring. Wij willen op deze manier als fractie laten zien, dat we niet al leen regeren maar ook doén. Het was erg plezierig om met het per soneel van Vremdieke te werken en ook het contact met de bewo ners was hartelijk. Dit was voor ons de eerste keer dat we aan het vrijwilligersweekend deelnemen, maar het is ons allemaal zeer goed bevallen", zei fractievoorzitter Henk Siersema. Vremdieke is met de centrale voor ziening en aanleunwoningen voor een groot deel afhankelijk van vrij willigers en was dus maar wat blij met de extra handen. Kinderen vermaakten zich prima tijdens de natuurwerkdag zoals hier in het bos bij Hoek. foto Wim Kooyman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 33