'We lappen het hier toch maar' Dag van Kunstuitleen Terneuzen Bed Breakfast 1 4 Maandag 5 november 2007 pzc Z Fanfare Sint Jan uit Sint-Jansteen trad zaterdag op in het Scheldetheater. foto Wim Kooyman Harmonie Oostburg in Ledeltheater oostburg - Muziekliefhebbers be leefden zaterdagavond in het Ledel theater in Oostburg een muzikaal optreden van Muziekvereniging Harmonie Oostburg in het pro gramma Spotlight. Naast het pro gramma van de vereniging waren er diverse optredens met blaas- en meerdere soorten slagwerkinstru menten. Medewerking werd ver leend door de drummers van OKK Groede-Schoondijke. Sikkie I is prins der Mosselkrauwers philippine - Prins Sikkie I (Eric d'Hont) is zaterdagavond gekozen om prins der Mosselkrauwers te zijn voor het komende carnavals seizoen. Hij zal deze titel voor de vierde maal dragen. Nar is volgend jaar Pazzie II (Patrick Hamerlinck). Hij doet dat voor de zesde keer. Matthew Hulscher is tot jeugd prins der Mosselkrauwers geko zen. Hij liet Jocye d'Hont en Deve- ny van Dierendonck achter zich. Man bekneld na aanrijding in Terneuzen terneuzen - Een 51-jarige man uit Arnhem moest zaterdagmiddag per ambulance worden overge bracht naar het ziekenhuis nadat hij bij een botsing op de kruising Handelspoort/Ambachtsstraat in Terneuzen bekneld was geraakt. De brandweer moest het slachtof fer bevrijden. Een 24-jarige auto mobiliste, bij wie de man in de au to zat, verleende geen voorrang aan een 19-jarige Terneuzenaar. Man deelt kopstoot uit in Terneuzen terneuzen - Een 19-jarige Terneu- zenaar is gisteren in de Nieuw- straat in zijn woonplaats aangehou den. De man had omstreeks 05.00 uur een 26-jarige plaatsgenoot een kopstoot en enkele klappen gege ven. Hij dacht dat de 26-jarige om hem lachte, maar deze lachte om een opmerking van een vriend. De 19-jarige werd na verhoor weer in vrijheid gesteld. Drankrijder gepakt op eigen oprit huis terneuzen - Op de oprit van zijn woning moest een 54-jarige auto mobilist uit de gemeente Terneu zen gisteren om 01.30 uur zijn rij bewijs inleveren. De man, die on der invloed van alcohol was, werd slapend in zijn auto aangetroffen en bleek meer dan 3 1/2 keer de toegestane hoeveelheid alcohol te hebben gedronken. Even daarvoor had hij nog met zijn auto gereden. ZEEUWSE De Terneuzenaar keek zondagmor gen raar op toen hij in een café in zijn woonplaats werd aangespro ken door enkele agenten. Tijdens een bezoek aan het toilet was hij in slaap gevallen. Het personeel had ondertussen af gesloten en was naar huis gegaan. Anderhalf uur later werd een bar- medewerkster gewekt door de alar Concertconcours van de KNFM in Scheldetheater in Terneuzen. door Jean-Lou de Gucht terneuzen - „Het is eigenlijk net een examen", zegt een van de jon geren die zaterdagmiddag deelne men aan het concertconcours van de Koninklijke Nederlandse Fede ratie van Muziekverenigingen (KN FM) in het Scheldetheater in Ter neuzen. Vijf muziekverenigingen, waaron der twee Zeeuws-Vlaamse, uit de derde divisie moeten deze middag met de billen bloot. Jazeker, moe ten. Veel muziekverenigingen moe ten eens in de vijfjaar aan een con cours deelnemen. Als ze tenmin ste nog voor een gemeentelijke subsidie in aanmerking willen ko men. En dus tellen ze de minuten Tip? redactie@pzc.nl mcentrale en keerde met agenten terug naar de kroeg. Daar zat de jongeman, die inmid dels netjes had doorgetrokken en de wc had verlaten, aan een tafel tje. Nietsvermoedend keek de nog halfslapende cafébezoeker de agen ten aan en zei: „Wel netjes deze mogelijkheid van Bed Break fast..." af voordat ze het podium van het Scheldetheater op mogen. Eén ding is duidelijk: muzikanten heb ben een hekel aan concoursen. „En eigenlijk is dat helemaal niet nodig", zegt dirigent Bart Pic- queur van de Koninklijke Stedelij ke Harmonie uit Hulst. Hij heeft daarom een veel beter idee. „Iede re twee jaar een concours. Dan wordt het allemaal wat gewoner en hoeft niemand meer in de stress te zitten." Zo ver is het nog niet. De gezich ten voor het begin van het optre den staan wat gespannen. Ook bij fanfare Sint Jan uit Sint-Jansteen. Heel even maar. Geconcentreerd kijkend naar dirigent Patrick van den Eynde. Totdat hij z'n schou ders losmaakt en het teken geeft dat de muzikanten kunnen begin nen. Iedere vereniging speelt een inspeelwerk, een verplicht werk door Cino van den Broecke terneuzen - Met zo'n honderd be langstellenden waren de medewer kers van de Kunstuitleen Terneu zen afgelopen zaterdag meer dan tevreden. Tijdens de dag werd voor de derde keer aan de Bel- lamystraat in Terneuzen het start schot gegeven voor Kleintje Kunst. Vanaf zaterdag worden met Klein tje Kunst tal van nieuwe kunstwer ken geëxposeerd en te koop aange en een keuzewerk. Sint Jan heeft voor het keuzewerk het oog laten vallen op Rainbow Warrior van Kees Vlak. Een nummer dat met momenten opzwepend is als de woeste golven waarop het schip Rainbow Warrior van Greenpeace de walvisjagers verdrijft. Uiteinde lijk eindigend met een rustige pas sage. De jagers zijn verdreven, de walvissen zwemmen vredig in het rond. En ontspannen gezichten van de musici. „Benieuwd hoe we er uitspringen", zegt een van hen. De tweede Zeeuws-Vlaamse deel nemer is de Koninklijke Stedelijke Harmonie uit Hulst. Na het ver plichte werk Ivanhoe van Bert Ap- 'Wij huren ook geen extra krachten in om beter voor de dag te komen' boden. Voor deze derde editie brengt een twaalftal kunstenaars meer dan 100 kunstwerken van maximaal 300 euro onder bij de Kunstuitleen Terneuzen. Boven dien begint de Kunstuitleen een actie om nieuwe leden te werven. „Mensen die zich in november in schrijven hoeven geen inschrijf geld te betalen, mogen twee maan den gratis lenen (bij een looptijd van één jaar) en de eerste vijf in permont spelen zij als keuzewerk Castellum van Jan van der Roost. Na een rustig begin en een dyna mische passage met zwaar koper eindigt het nummer in een triom fantelijk slot. En dan is het voor de Koninklijke Stedelijke Harmonie wachten of het oordeel van de ju ry ook triomfantelijk zal zijn. Want net als bij een examen volgt er ook een cijfer. Een gemiddelde van 82,33 voor Sint Jan. „We lap pen het toch maar", zegt een tevre den waarnemend voorzitter Jo Ver schelden. „En dat terwijl we pas een jaar een nieuwe dirigent heb ben." Voorzitter Toon Biesbroeck van de harmonie uit Hulst zegt niet ontevreden te zijn met 75,34. „Bij ons gaat het om het plezier in het spelen. En mag iedereen op een concours meedoen. Wij huren ook geen extra krachten in om be ter voor de dag te komen." schrijvingen krijgen de French Ca rafe (winnaar van de Design Plus prijs) van Stijn Roodnat cadeau. We hebben complimenten gekre gen over ons aanbod", aldus Maartje Faas namens de Kunstuit leen. In de leencollectie zijn vele kunstwerken te vinden. Van schil derijen tot brons en van keramiek tot glaswerk. De expositie Kleintje Kunst is nog te zien tot en met 22 december.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 32