Zeeland 'Hulst dupeert ouderen' D7P Wandelen of marcheren naar Knokke ZEEUWS-VLAANDEREN 21 jl Mj\j 13 17 Keltische mystiek in 't Klooster van Rilland Maandag 5 november 2007 Persoonlijke vetes deden PvdA Zeeland de das om Tip? redtern@pzc.nl Katholieke Bond van Ouderen verzet zich tegen 'afbraakbeleid'. door Jean-Lou de Cucht hulst - De gezamenlijke katholie ke ouderenbonden in de gemeen te Hulst hebben forse kritiek op het concept van de gemeentelijke beleidsnota voor het accommoda- tiebeleid. 'Hier is maar één woord voor: af braakbeleid', stellen KBO-kringbe- stuurders Annie De Maeijer (Hulst) en Piet Everaert (Hulst) in een brief aan het college van burge meester en wethouders en de ge meenteraad. De kring Hulst van de Katholieke Bond van Ouderen (KBO) vertegenwoordigt ongeveer 3500 leden in de gemeente. In de beleidsnota voor het accom- modatiebeleid kondigt het college van burgemeester en wethouders aan dat het 'hoognodig' tijd is om over te gaan tot aanpassing van de tarieven. De dorpshuizen krijgen nu subsidie op basis van exploita tietekort, maar het college over weegt de hoogte van de gemeente lijke steun te koppelen aan het acti viteitenaanbod. 'Dan zal aanpas sing van de tarieven tot commer cieel niveau groter zijn. De exploi tatie moet dan immers door de ei gen bedrijfsvoering worden uitge voerd', zo stelt het college. De KBO komt tot de kritiek na de achterban geraadpleegd te hebben op vergaderingen vorige maand. 'Subsidiëring op basis van activitei ten leidt mogelijk tot een regelrech te bezuiniging met als gevolg dat de bestaanszekerheid van de dorps huizen in de kernen sterk wordt bedreigd. Gemeenschapshuizen vervullen ook voor onze doel groep een heel belangrijke, zo niet onmisbare functie in een kern. Er moeten andere oplossingen zijn.' Uiteindelijk zal het volgens de ouderenbond er op uitdraaien dat het aantal activiteiten voor oude- Wethouder Toon Maas van de ge- meente Hulst vindt dat de oude renbonden een beetje te hard van stapel lopen met hun kritiek op de gemeente. ren zal verminderen of onbetaal baar wordt. 'Wij vinden dat er geen financiële drempels mogen zijn voor deelname aan de activi teiten voor ouderen. Deelnemen aan meer dan één activiteit zal voor velen een financiële barrière opwerpen. Hoezo eenzaamheids- bestrijding.' Volgens wethouder Toon Maas zal het allemaal zo'n vaart niet lopen. „Ik denk dat de KBO een beetje te hard van stapel loopt. Er is hele maal nog niets bekend over tarie ven. Natuurlijk zullen wij er ook op letten dat mensen niet achter de geraniums blijven zitten. Dorps huizen zijn van essentieel belang voor de leefbaarheid van de ker- Canadese militairen liepen voorop tijdens de bevrijdingsmars. Voor de 34ste keer bevrijdingsmars Hoofdplaat-Knokke. door Frank Cijsel oostburg - Bijna 1400 wandelaars trokken gisteren vanaf Hoofdplaat naar het Belgische Knokke om de tocht van de dappere Canadese mi litairen te herdenken. Met deze 34ste bevrijdingsmars - die voert langs markante herinne ringsstenen in het landschap - bootsen de deelnemers de bevrij ding van West-Zeeuws-Vlaande- ren na tijdens de Operatie Switch back in 1944. Het biedt een mooi schouwspel met marcherende mili tairen, zwaaiende scouts en pipers. De gewone wandelaar volgt met ferme stap in de voetsporen. De fanatieksten arriveren al rond de klok van tienen bij de stempel post in de Hoekzak in Oostburg, ze zijn dan halverwege. Van enige vermoeidheid is nog totaal geen sprake. De aanwezige mensen van het Rode Kruis kijken werkloos toe. Binnen gaat de snert er goed in. Even verpozen en dan gaat het met gezwinde spoed via Zuidzan- de en Retranchement naar Knok ke. Ondertussen wordt in de burger zaal van het gemeentehuis in Oost- foto Wim Kooyman burg de Canadese ambassadeur Jim Wall door burgemeester Jaap Sala hartelijk ontvangen. Een groep leerlingen van het Zwincolle ge in Oostburg en van de interna tionale school in Brunssum lopen samen de tocht vanaf Oostburg (18 km). De Oostburgse leerlingen hebben 500 euro ingezameld voor War Child. Bij de Hickmanbrug in Retranchement volgt 's middags een laatste korte herdenking. Jongeren aangehouden na vechtpartij in Hulst hulst - Na de twee vechtpartijen dinsdag en woensdag in Hulst zijn een 16-jarige Terneuzenaar en drie 16-jarige inwoners van Hulst aange houden. Dinsdagmiddag werd bij een vechtpartij op de Churchill- weg een 15-jarige inwoner van Hulst in het gezicht getrapt. Woensdagmiddag werd hij in zijn been gestoken waardoor hij een wond opliep die gehecht moest worden. Het onderzoek is nog niet afgerond. Politiecontrole rondom koffieshops Terneuzen terneuzen - Bij politiecontroles rondom de koffieshops Check point en Miami in Terneuzen zijn vrijdagavond negentien bekeurin gen uitgeschreven. Het ging voor namelijk om wildplassen en fout parkeren. Vrijdagavond controleer de de politie ook op alcohol in het verkeer in Terneuzen en omge ving. Er werden in totaal 173 blaast- esten afgenomen. Slechts één be stuurder zat met te veel alcohol op achter het stuur. Auto in de sloot in IJzendijke ijzendijke - Zaterdagmorgen rond 09.30 uur werd in een sloot langs de Watervlietseweg een onbeheer de personenauto aangetroffen. Uit navraag bleek dat een 51-jarige vrouw uit Breskens de bestuurster was geweest. Ze had eerder over de Watervlietseweg gereden toen ze in de rechterberm raakte. Na een stuurcorrectie belandde haar auto aan de linkerzijde van de weg in de sloot. De 51-jarige vrouw kon zelf uit haar auto komen en heeft aangebeld bij een woning. Herdenking Oost-lndië Monument Terneuzen terneuzen - Met het plaatsen van nieuwe chrysanten, mooie toespra ken en het hijsen van de fonkel nieuwe stichtingsvlag werd zater dag wederom stilgestaan bij de dood van 35 Zeeuws-Vlaamse mili tairen die bij de Indië-missie het le ven lieten. Docent geschiedenis van scholengemeenschap De Rede uit Terneuzen, Evert Jan van de Kerkhove, vertelde een verhaal over de geschiedenis van Neder lands Oost-lndië en Nieuw-Gui- Man krijgt klap in gezicht in Hulst hulst - In de Overdamstraat in Hulst is een 32-jarige man uit de gemeente Hulst zaterdagavond door een voor hem onbekende man in het gezicht geslagen. Hij zag dat deze onbekende een ruit van een horecabedrijf insloeg en vroeg waarom hij dit deed. Di rect werd hij door de man in het gezicht geslagen. Daarbij liep hij letsel op, net naast zijn oog. De on bekende bleek een 29-jarige man uit de gemeente Hulst te zijn. Hij werd aangehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 31