Zeeland anderhalf jaar eerder klaar Crematorium Goes wordt kleinschalig IIDEURLOO Vlissingen veel geld kwijt aan wachtgeld Vocaal ensemble Octopus geeft concert in Nieuwe Kerk Zierikzee Actie Dorcas voor voedsel weer van start S pzc Maandag 5 november 2007 1 5 De Oosterscheldekering krijgt nieuwe voegen. foto Marijke Folkertsma Gebouw krijgt geen aparte ruimte voor opbaren overledene. door Lilian Dominicus goes - Het nieuwe crematorium in Goes wordt kleinschalig van op zet. Op een oppervlakte van een kleine duizend vierkante meter ko men twee koffiekamers, een aula en een kleinere familiekamer. Vol gend jaar moet de bouw begin nen. Kleinschaligheid is onderdeel van de strategie die de Stichting Be graafplaatsen en Crematoria uit Best toepast. „Zo kunnen we zor gen voor een landelijke dekking", legt voorzitter G. Swinkels van stichting Crematorium Goes uit. „Door klein te blijven hebben we een beperkte bezetting. Het bete kent dat als we een dag geen cre matie hebben, er ook geen perso neel aanwezig is. Die kunnen we dan ook inzetten op een van de an dere vestigingen. Daarmee blijven de kosten laag." De stichting heeft voor Goes geko zen, omdat de stad nog een 'grijze vlek' vormt tussen Bergen op Zoom en Middelburg. Swinkels: „De markt wordt ook steeds gro ter. Het aantal mensen dat zich laat cremeren stijgt enorm snel. In de negentiger jaren was het aantal crematies 45 procent ten opzichte van het aantal begrafenissen. In middels hebben we het in Neder land over een aandeel van 55 pro cent." Er komt geen speciale ka mer waar een overledene kan wor den opgebaard. „Er zijn in Goes al verscheidene uitvaartonderne mers waar dat kan. Maar voor wie dat wenst, maken we ergens ruim te." Goes krijgt het derde cremato rium in Zeeland. In Terneuzen en Middelburg staan ook crematoria. zierikzee - Vocaal ensemble Octo pus geeft op 10 november een con cert in de Nieuwe Kerk in Zierik zee. Het ensemble van acht se- mi-professionele zangers staat on der leiding van dirigent Noortje van der Welle en brengt koormu ziek uit alle tijden. Voor de pauze worden werken ge zongen van Felix Mendelsso- hn-Bartholdy. Onder meer een deel uit het oratorium Elias (Siehe der Hüter Israels) en het Hör mein bitten. De vaste organist van Octo pus - Rien Verbeek - speelt een Andantino van César Franck. Na de pauze krijgt het optreden het thema 'Magnificat', de lofzang van Maria van verschillende com ponisten zoals Buxtehude, Stanfard en de Nederlandse com ponist Andriessen. Het optreden tijdens de donateurs avond van de stichting Vrienden van de Nieuwe Kerk is min of meer toevallig tot stand gekomen. Het ensemble was in Zierikzee en bezocht de open orgeldag in het kader van het Buxtehude-festival. Aan het einde van de dag lieten ze even horen wat ze in huis hadden en dat resulteerde in het komende optreden. Het (openbare) concert begint om 20.00 uur. DE DEUR NAAR MOOI WONEN! Haringvlietplein 4, Zierikzee tel, +31 (0) 111 45 61 61 Kijk voor meer informatie op www.deurloomeubelen.nl Als bestuurders niet terugkeren, krijgen ze per maand 25 mille. door Emile Calon vlissingen - Voor de toekomstige wethouder van financiën van Vlis singen is het te hopen dat van de opgestapte bestuurders er velen snel een nieuwe en goedbetaalde baan vinden. Anders moet de ge meente per maand nog enkele tienduizenden euro's extra aan wachtgeld uitkeren. Nu gaat er al maandelijks ruim 18.000 euro naar de ex-wethou- ders De Haas, Van der Maden, Me- ijers en Walraven. Als daar Seijbel, Walrave, Verhage, Croné en burge meester Van Dok bijkomen, keert de gemeente de komende jaren per maand nog eens zo'n 25 mille uit aan de ex-bestuurders zonder dat de gemeenschap daar iets voor terugkrijgt. Walrave heeft vier jaar lang recht op een uitkering. Verhage drie jaar en Croné twee jaar. Als burgemeester Van Dok inder daad opstapt, zoals ze de afgelo pen dagen liet doorschemeren, krijgt ze vijf jaar lang per maand zo'n vijf mille. Ex-wethouder H. de Haas mag nog tot en met 14 september 2016 rekenen op een maandelijke uitke ring van 4393,76 euro, exclusief va kantiegeld en eindejaarsuitkering. Walraven krijgt dat bedrag nog tot 1 maart 2009, Van der Maden tot 8 mei 2009, Meijers tot 19 septem ber 2010. zierikzee - Dorcas houdt ook dit jaar weer een inzamelingsactie voor voedsel. Inwoners van Schou- wen-Duiveland worden gevraagd om op zaterdag 10 november houdbare levensmiddelen in te le veren. De voedselpakketten zijn bedoeld voor Oost-Europese lan den (Moldavië, Oekraïne, Servië, Albanië) en landen in Zuidelijk Afrika. Omdat niet alle producten uit de Nederlandse winkels in die landen welkom zijn, is in overleg met de douane is een lijst samengesteld. Het gaat om droge soep, droge kruidenmix, brinta, liga, theebis cuit, limonadesiroop, zonnebloem olie blikken met groenten, fruit of bonen, rijst, cacao, thee, suiker, macaroni, kaarsen, tandenborstels en tandpasta. De actie van de christelijke hulpor ganisatie wordt in heel Nederland gehouden. Inleverpunten zijn in Renesse, Serooskerke, Scharendij- ke, Burgh-Haamstede, Brouwersha ven, Zonnemaire, Dreischor, Noordgouwe, Kerkwerve, Ouwer- kerk, Nieuwerkerk, Oosterland en Zierikzee, meestal bij de plaatselij ke kerk of supermarkt tussen 9.00 en 13.00 uur. ■Fj| Meer informatie is verkrijgbaar via www.Dorcas.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 29