Zeeland Werk kering Het was wel een beetje spannend voor werk sierteelt Lemkes geridderd CDA niet welkom in nieuw college Gewond door klap en botsing 14 Maandag 5 november 2007 PZC Paal voetbalmuseum later de grond in MIDDELBURG - Het slaan van de eer ste paal voor het voetbalmuseum in Middelburg is vertraagd. Op 13 november zou die paal de grond ingaan. Omdat de bouwaan- vraag nog niet is ingediend, is er volgens directeur J. Kouwer vertra ging opgetreden. Hij weet nog niet wanneer die paal wel de grond ingaat. Hij re kent er nog wel op dat het mu seum in het voorjaar van 2009 opengaat. Colijnsplaat zwaait burgemeester uit COLIJNSPLAAT - Colijnsplaat heeft zaterdag op ludieke wijze afscheid genomen van burgemeester Cees van Liere van Noord-Beveland. Hij treedt per 1 januari vervroegd uit. Het organisatieteam onder leiding van Pim Schenkelaars en Irma Bo- lijn had een dagvullend program ma in elkaar gedraaid. De 'nietsvermoedende' Van Liere werd rondgereden door het dorp. In de haven is een kade naar de burgemeester vernoemd. Auto's opengebroken in Scharendijke SCHARENDIJKE - In Scharendijke werden gisteren drie auto's open gebroken. Uit een auto op de Brou- wersdam werd een tas, een bril en een onbekend geldbedrag gesto len. Ook werd een van de banden lekgestoken. Ook uit twee auto's aan de Haven Kloosternol werden goederen gestolen. Uit de ene auto een navigatiesysteem, een bril, cd's en kleding. Uit de andere ver dwenen drie tassen met kleding en een portemonnee. Landgoedweekend slot Moermond gezellig en laagdrempelig. door Melita Lanting renesse - „Hij schrikt van de ka no's in de slotgracht", weet een van de toeschouwers terwijl de Amerikaanse zeearend Queen pro beert weg te vliegen. Hij zit met beide poten stevig vast aan een paal dus echt ver komt het beest niet. Getergd zit hij daarna op de grond terwijl de toeschouwers hem nog maar weer eens in de ogen flitsen. „Zullen we hem te rugbrengen naar Amerika?" De roofvogels van Ruben van Maaren trekken zaterdag veel aan dacht tijdens het landgoedweek end op Slot Moermond in Renes se. Het is ook een spectaculair ge zicht. Neem Bolo, de woestijnbuizerd. Een machtig beest die wel een rondje wil vliegen voor een kip penpootje. Of de uil, die mag lan den op de arm van Marjolein. Ze staat er bij alsof ze het vaker heeft gedaan. „Ik ben al vaker geweest", zegt ze. „Maar het was wel een beetje spannend." De valk die een ronddraaiende loer moet pakken heeft er maar weinig zin in. Het beest vliegt flink wat rondjes voordat een eer ste aanval op de loer wordt ingezet en dan ineens gaat 'ie lekker op het gemak op het dak van een schuur zitten. „Ik heb al eens een half uur moeten draaien voor hij kwam", zegt Van Maaren. Marjolein heeft de uil op haar arm. En dan plotseling grijpt het dier pijlsnel de loer. „Goed zo", zegt Van Maaren. „Ik zoek een vrouw. Twee vrouwen mag ook. Gaat u daar maar op uw buik liggen met uw hoofd tussen uw armen." Twee vrouwen gaan wat lacherig op het kleedje liggen. „Daar lig je 'Ik heb al eens een halfuur moeten draaien voor hij kwam' dan op een picknickkleedje", zegt Van Maaren. „Laat ik zeggen dat jullie twee dode buffels zijn", klinkt het complimenteus en ver volgens wordt Rogier de gier er bij geroepen tot grote hilariteit van het publiek. Zal het beest pikken? Niet alleen de roofvogels zijn trek- foto Dirk-Jan Cjeltema kers zaterdagmiddag. Een kort ka notochtje, door een niet geheel fris ruikende slotgracht is onweer staanbaar voor veel kinderen en dus zie je vaders en moeders on handig, maar manmoedig wegped- delen met hun kroost in de boot. Het landgoedweekend is voor de negende keer gehouden bij slot Moermond in Renesse en het heeft zich ontwikkeld tot gezellige, laagdrempelige familiedagen met een roofvogelshow, tochtjes met de paardentram, knutselen en wandeltochten langs de slotlaan en op de omliggende terreinen. Her en der hangen informatieve papiertjes met teksten over de na tuur. Ook het slot zelf was (deels) te be kijken, en daar waren nog twee stands ingericht met kerst- en bloemversieringen en sieraden. Geluidshinder door nieuwe voegen straks stukken minder. door Melita Lanting NEELTJE JANS - Kedeng, kedeng, kedeng. Het is het monotone ge luid van een auto die over de stormvloedkering rijdt, maar dat hoort binnenkort tot het verleden. Over een paar weken zal het eerste stukje vernieuwde weg - over de Roompot - in gebruik worden ge nomen. Dan zal het geluid ter plek ke gereduceerd worden. „Ja, tot het geluid wat je ook hoort bij een normale voegovergang in de snel weg", zegt E. van de Ketterij van Rijkswaterstaat. Al anderhalf jaar is een deel van de stormvloedkering afgezet voor het autoverkeer. Werken aan de voegovergangen, staat op een groot bord te lezen. Maar het ziet er zo stilletjes uit al die maanden. Er staan weliswaar bouwketen, je ziet wel eens mensen lopen of werkauto's rijden maar het lijkt als of er helemaal niets gebeurt. Tot vorige week ineens de asfaltmachi- nes verschenen. „Half december is het eerste stuk helemaal klaar en gaan we aan de Oosterscheldekant beginnen. Het zal nu ook een stuk sneller gaan. De aannemer verwacht voor de zo mer 2009 helemaal klaar te zijn. Dat is anderhalfjaar eerder dan ge pland." Het is een heel ingewikkeld en in novatief werk, vertelt Van de Kette rij. Het uitdenken hoe de klus aan gepakt moest worden, heeft veel tijd gevraagd. „En de aannemer heeft er voor gekozen om niet in de wintermaanden te beginnen. Hij is pas in april 2007 aan de slag gegaan." Al die tijd stond de wegaf- zetting er al wel. „We hebben uit gerekend dat de snelheidsbeper king voor de automobilist 23 secon den scheelt en voor vrachtwagens negen seconden", zegt Van de Ket- Het werk aan de Oosterschelde- kering loopt voor op schema. De aannemer verwacht voor de zo mer 2009 klaar te zijn met de aanpassingen aan de weg. terij. „Bovendien kost het heel veel geld om die afzetting weg te halen en weer te plaatsen. We zijn gaan rekenen en weghalen kwam neer op enkele tonnen." Toen de Oosterscheldekering is ge bouwd, zijn de techneuten er van uit gegaan dat er voldoende spe ling tussen de pijlers moest zitten om bewegingen tijdens een grote superstorm op te kunnen vangen. „Dan praat je over een storm met windkracht 9 of harder die 36 uur achter elkaar aanhoudt", zegt Van de Ketterij. Tussen de pijlers zat een ruimte van meer dan veertig centimeter. Over die gaten is des tijds een ingenieuze constructie ge bouwd met stalen balken en bewe gende delen. Invloed van weer en zout hebben de voegovergangen tot een roestige bende gemaakt en daarom moesten ze vervangen worden. Inmiddels zijn de inzich ten van Rijkswaterstaat ook veran derd. Er wordt iets meer risico ge nomen op de kans op schade. „Met de nieuwe voegen is statis tisch gezien de kans eens in de 333 jaar dat de kering beweegt of ver zakt, zodat er schade ontstaat. Als die superstorm volgende week komt, hebben we pech." De nieu we voegen zijn een stuk smaller en worden gevuld met een rubbe ren strip. Daarvoor zijn de pijlers aan beide kanten breder gemaakt door er als het ware beton aan 'vast te plakken'. Oosterscheldekering De Oosterscheldekering is op gebouwd uit losse delen, de pijlers. Deze delen zijn met voegover gangen aan elkaar gezet. - De Oosterschelde heeft 70 voegovergangen die nu stuk voor stuk vervangen moeten worden. De nieuwe overgangen gaan on geveer twintig jaar mee. Naast de voegovergangen gaat Rijkswaterstaat gelijktijdig de asfaltlaag helemaal vervangen. Ook de reling aan de Ooster scheldekant van de kering wordt vernieuwd. ZIERIKZEE - Een 22-jarige inwoner van Zierikzee werd zaterdagavond op het Havenpark in zijn woon plaats door een bekende zonder re den in het gezicht geslagen en raak te hierbij gewond aan zijn mond. De 22-jarige pakte daarop zijn fiets en reed weg van zijn belager. Toen hij zag dat deze hem achterna kwam, reed de fietser vanuit het plantsoen de rijbaan op en botste daar tegen een auto, bestuurd door een 24-jarige plaatsgenoot. De 22-jarige viel over de motorkap en liep enkele kneuzingen op. De auto en fiets raakten beschadigd. Inwoner Ellemeet kreeg onderscheiding ook voor werk in Afrika. ZIERIKZEE - Hans Lemkes uit Elle meet is benoemd tot ridder in de orde van Oranje Nassau. Lemkes heeft de onderscheiding gekregen voor zijn verdiensten voor de sier teelt. Dertig jaar was hij eigenaar en directeur van Koninklijke tuin bouwbedrijf Lemkes in Bleiswijk. Hij heeft diverse bestuursfuncties vervuld bij onder meer het Blo menbureau Holland, de stichting onderwijs Sierteelt en vijftien jaar heeft hij zich ingezet voor de be langenvereniging van Nederlandse groothandelaren in bloemen en planten. Daarnaast was Lemkes be trokken bij de ontwikkeling van een online handelssysteem. Lem kes was naast zijn werk ook maat schappelijk betrokken. Hij heeft functies vervuld bij de stichting Wycliff bijbelvertalers en heeft als adviseur lokale agrariërs gesteund in Ethiopië. Lemkes heeft zijn onderscheiding gekregen tijden een besloten bij eenkomst op paleis Het Loo. Hans Lemkes door Emile Calon VLISSINGEN - De fracties van PvdA en PSR (Partij Souburg Ritthem) willen samen verder regeren in Vlissingen. Het CDA mag van hen echter niet langer meedoen. Het heeft zich een onbetrouwbare coa litiegenoot getoond door donder dag, zonder overleg vooraf, tegen het college van PvdA, PSR en CDA te stemmen, aldus fractievoorzit ter L. Waterman (PSR). Om die reden is het CDA van avond ook niet welkom bij het coa- litieoverleg over de begroting voor volgend jaar. PvdA en PSR hopen dar WD, SP of LPV bereid zijn toe te treden tot de nieuwe coali tie. SP gaat haar verantwoordelijk heid niet uit de weg, zegt T. de Roos. Maar ze moet er niet aan denken om tot een coalitie van Pv dA en PSR toe te treden. Met na me omdat de PvdA volgens haar de hoofdschuldige is voor de grote problemen. Ze noemt het zeer ar rogant dat de PvdA geen lering trekt uit de politieke crisis en ge woon op de oude voet verder wenst te gaan. De LPV is niet be reid toe te treden tot het nieuwe college als weggestemde wethou ders terugkeren. Wat de PSR betreft is dat geen pro bleem. Die fractie vindt dat T. Croné namens de PSR weer mag reageren. Ook bestaat er binnen de PSR geen enkel bezwaar tegen de terugkeer van E. Walraven (PvdA) als wethouder. M. Reinders (WD) herhaalde gisteren dat haar partij bereid is toe te treden tot een colle ge mits er goede afspraken ge maakt kunnen worden. M. Geilenkirchen (CDA) was giste ren nog niet op de hoogte van de uitsluiting van zijn partij voor het coalitieberaad en het nieuwe colle ge. Hij is van plan vanavond ge woon bij dat overleg aan te schui ven en te praten over de financiële toekomst van Vlissingen. De Partij Souburg Ritthem ziet een nieuwe samenwerking met de PvdA in Vlissingen wel zit ten. Het CDA wordt buitenspel gezet. WERKKLEDING www.werkkledingtotaal.nl Kromme Elleboog 8 Zierikzee T. 0111-450751 F. 0111-450752

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 28