Zeeland Vlissingse crisis Walcheren was een vreselijke bruine woestenij PvdA en PSR willen het CDA inwisselen voor een andere partij 1 4 Maandag 5 november 2007 PZC Portemonnee en gsm gestolen in horecazaak middelburg - In een horecabedrijf aan de Schuttershofstraat in Mid delburg is zondag tussen 3.00 en 4.00 uur de tas van een bezoekster gestolen. Zij vond de tas later, in het bedrijf, terug. De tas was echter flink ver nield. Haar telefoon en haar porte monnee, met daarin een aantal persoonlijke papieren en enkele tientallen euro's, waren weggeno men. Souburger van geld beroofd in Vlissingen vlissingen - Een 24-jarige fietser uit Oost-Souburg is zaterdagavond omstreeks kwart voor twaalf in de Vrouwestraat in Vlissingen be roofd van zijn geld. De fietser stapte in de genoemde straat af toen hij werd aangespro ken door twee mannen. Vervol gens is hij door een van hen be dreigd met een scherp voorwerp terwijl de ander zijn portemonnee afpakte en er enkele tientallen eu ro's uit haalde. Het tweetal ging er vandoor richting Walstraat. WD is bereid om tot nieuwe Vlissingse coalitie toe te treden. door Emile Calon VLISSINGEN - De fracties van PvdA en PSR (Partij Souburg Ritthem) willen samen verder regeren in Vlissingen. Het CDA mag van hen echter niet langer meedoen. Het heeft zich een onbetrouwbare coalitiegenoot getoond door donderdag, zonder overleg vooraf, tegen het college van PvdA, PSR en CDA te stem men, aldus fractievoorzitter L. Wa terman (PSR). Om die reden is het CDA vanavond ook niet welkom bij het coalitieoverleg over de be groting voor volgend jaar. PvdA en PSR hopen dat WD, SP of LPV bereid zijn toe te treden tot de nieuwe coalitie. SP gaat de ver antwoordelijkheid niet uit de weg, zegt T. de Roos. Maar ze moet er niet aan denken om tot een coali tie van PvdA en PSR toe te treden. Bouw voetbalmuseum begint op later tijdstip middelburg - Het slaan van de eer ste paal voor het voetbalmuseum in Middelburg is vertraagd. Op 13 november zou die paal de grond ingaan. Omdat de bouwaanvraag nog niet is ingediend, is er volgens directeur J. Kouwer vertraging op getreden. Hij weet nog niet wan neer de eerste paal de grond in gaat. Hij rekent er nog wel op dat het museum in het voorjaar van 2009 opengaat. Middelburger opgepakt voor mishandeling middelburg - Politie Zeeland on derzoekt een mishandeling die za terdag tussen 17.30 en 19 uur plaats had in een woning aan de Opaal in Middelburg. Daar werd een 18-jarige vrouw uit Capelle a/d IJssel door een even- oude Middelburger meerdere ke ren gestompt, geslagen en bij de keel gepakt. De oorzaak van de mishandeling ligt in de relationele sfeer. De 18-jarige Middelburger is gistermiddag om 13 uur aangehou den en in verzekering gesteld. Met name omdat de PvdA volgens haar de hoofdschuldige is voor de grote problemen. Ze noemt het zeer arrogant dat de PvdA geen le ring trekt uit de politieke crisis en gewoon op de oude voet verder wenst te gaan. De LPV is niet bereid toe te treden tot het nieuwe college als wegge stemde wethouders terugkeren. Wat de PSR betreft is dat geen pro bleem. Die fractie vindt dat T. Croné namens de PSR weer mag reageren. Ook bestaat er binnen de PSR geen enkel bezwaar tegen de terugkeer van E. Walraven (PvdA) als wethouder. Wat de PSR betreft mogen er geen wethouders worden benoemd die in het recente of iets verdere verle den te maken hebben gehad met het Scheldeterrein. Daarmee blok- De Partij Souburg Ritthem is te gen de terugkeer van wethou ders die zich hebben bemoeid met de aankoop of het opknap pen van het Scheldeterrein. Avond van club computergebruikers 's-GRAVENPOLDER - De Zeeuwse af deling van HCC (landelijke vereni ging van computergebruikers) komt morgen bijeen voor haar clubavond in Ons Dorpsleven in 's-Gravenpolder. Op het programma staat een le zing over Magix video de luxe 2008. Deze presentatie wordt ver zorgd door W. Meerbeek. De bij eenkomst begint om 20.00 uur, de toegang is gratis. Vijftien mille bijeen voor Palazzoli GOES - Zeeuwse bedrijven hebben zaterdag in fitnesscentrum Fitland in Goes 15.000 euro bij elkaar 'ge spind' voor de Stichting Palazzoli. Die organisatie exploiteert drie in loophuizen voor kankerpatiënten en hun naasten in Goes, Oost-Sou burg en Hulst. De sponsoractie was opgezet door een klein groepje vrijwilligers, maar de belangstelling bleek over weldigend. Maar liefst vijftig bedrij ven 'adopteerden' a 300 euro een fiets. keert deze partij de terugkeer van T. Verhage en H. de Haas (PvdA). M. Reinders (WD) herhaalde gis teren dat haar partij bereid is toe te treden tot een college mits er goede afspraken gemaakt kunnen worden. De WD heeft volgens haar in T. Meijers iemand die de capaciteiten heeft om als wethou der een goede bijdrage te leveren. Wat haar betreft kan er dan ook snel zaken worden gedaan. M. Geilenkirchen (CDA) was giste ren nog niet op de hoogte van de uitsluiting van zijn partij van het coalitieberaad en het nieuwe colle ge. De fractievoorzitter is van plan vanavond gewoon bij dat overleg aan te schuiven en te praten over de financiële toekomst van Vlissin gen. Hij benadrukt dat de coalitie nog steeds bestaat. Er moet wat hem betreft alleen gezocht wor den naar nieuwe wethouders. Het kan volgens hem niet zo zijn dat een aantal van de oude wethou ders terugkeert en doet alsof er niets is gebeurd. Jongeren uit Vlissingen hopen op nakomen belofte gemeente. door Emile Calon VLISSINGEN - Ook de Vlissingse ska ters volgen momenteel de politie ke perikelen op het stadhuis met grote interesse. Ze vragen zich enigszins bezorgd af of de toezeg gingen vanuit het stadhuis straks nog wel worden nagekomen nu het college van burgemeester en wethouders is gevallen. Ze hopen van wel want ze willen dolgraag een skatepark. Dat dat er komt is de skaters toegezegd van uit het stadhuis. In december wordt in het park Westduin een skatepleintje aangelegd van 16,5 bij 34,5 meter. Daar komen dan de verschillende haljpipes te staan en andere objecten waar ze zich op kunnen uitleven, zoals een zoge noemde quarterbox, een funbox en een flatbox. Al vijf jaar lang proberen ze de ge meente zover te krijgen dat er iets moois voor hen wordt aangelegd. Ze geven ook direct aan dat ze zelf ook het nodige willen bouwen of helpen aanleggen. Een metalen glijstang bijvoorbeeld zodat de skeelers daar ook iets van hun ga ding vinden. De Vlissingse skaters zijn nu voor al te vinden op het stadhuisplein. Niet om de plaatselijke politiek van dichtbij te volgen. Wel omdat ze op dat plein gewoon lekker kun nen skaten, vertellen Marijn Lam- pert en Robin de Winter. De beide jongens van negentien en zeventien jaar vertellen hoe ze daar samen met de jongens op de crossfietsen, 'de bmx'ers' lekker te keer kunnen gaan. Het is volgens hen met voorsprong de leukste ska- teplek van Vlissingen. Leuker dan de kleine skatepleintjes die her en der in de gemeente zijn aangelegd. Die parkjes bestaan meestal uit al leen een halfpipe. Dat is wel even leuk, zo vertellen de beide jon gens, maar dat wordt na verloop van tijd toch wel wat saai om steeds dezelfde bewegingen te ma ken. Wat dat betreft kan een gro ter skatepark in Park Westduin best iets worden. Volgens de beide jongens zijn al ve le generaties Vlissingse skaters en bmx'ers aan het proberen om in hun woonplaats een volwaardige skateplek te krijgen. Tot nu toe luk te dat niet. Marijn en Robin ver wachten dat dat nu wel lukt. „Als de politieke problemen op het stadhuis tenminste niet voor pro blemen zorgen", vragen ze zich be zorgd af Ze hopen van niet want volgens hen staat dat skatepark he lemaal los van de plannen die de gemeente Vlissingen heeft met het Scheldeterrein. Hoewel. Diep in hun hart vinden ze dat de Vlissingse skaters en bmx'ers niet weggestopt moeten worden in een parkje dat ver weg is van alles en vanaf de openbare weg niet eens te zien is. Het liefst zouden ze net als bijvoorbeeld in Brussel, midden in de stad een mooi skatepark hebben. Daar in de Belgische hoofdstad is het Ursulinenplein ruim een jaar geleden compleet omgebouwd tot een 'vette skateplaza met bow'. Wat hen betreft kan de helling- baan op het voormalige Scheldeter rein in Vlissingen ook omge bouwd worden tot een fantas tische skateplek. De beide Vlissingers worden hele maal enthousiast bij het idee. Ze zien zich daar al skaten in het zicht van tal van belangstellenden die even langskomen om te zien welke kunsten ze vertonen. Een centraal skatepark in Park Westduin voor alle Vlissingse skaters Aangekomen bij dat idee vinden ze het skatepark dat de gemeente hen beloofd heeft toch net iets minder. Vooral ook omdat dat park in Westduin uit het zicht van de voorbijgangers komt. Alleen de plaatselijke kenners zullen daar ko men kijken. Niet een toevallig pas serende vader met zijn zoontje van acht. Ze beseffen ook dat ze nu met de gemeente moeten praten over ver lichting. Want als daar in park Westduin geen verlichting komt zal het skatepark 's winters nauwe lijks gebruikt worden. Dat is vol gens hen te gevaarlijk. Dan kun nen ze immers niet zien waar ze moeten springen, waar ze zich pre cies moeten afzetten om een mooie stunt te maken. En zullen de skaters 's avonds weer te vin den zijn op het plein bij het stad huis. Expositie over verleden, heden en toekomst van bolwerken Middelburg. door Emile Calon MIDDELBURG - De foto's uit een oude Life van het overstroomde Walcheren trekken veel belangstel lenden. Twee Middelburgse vrou wen wijzen elkaar de illustraties en vertellen maar weer eens hoe vreselijk de inundatie van Walche ren was. „Je kan het nu niet meer voorstellen maar al het groen was verdwenen. Walcheren was een vreselijke bruine woestenij", zegt Irene de Smet tegen haar metge zel. Die knikt en vertelt dat ze in de zomer van 1946 op vakantie ging naar familie in Woensdrecht en hoe verbaasd ze was dat ze daar door de groene bossen kon lopen. Vrijwilligster Annemarie Adriaan- se kijkt tevreden toe. Ze ziet dat het werk van haar en al die andere vrijwilligers niet voor niets is ge weest. Ze glundert helemaal als een andere Middelburgse haar aan schiet en een zakdoekje laat zien uit 1947 ter herinnering van de spe ciale boomplantdag van dat jaar. Het is een zakdoekje van haar broer, vertelt ze nog. Die mocht destijds een boom planten op de Middelburgse bolwerken. Zelf was ze toen met haar vier jaar te jong om qok in actie te komen. In de Seismolen in Middelburg was zaterdag de tentoonstelling '60 jaar bolwerken; verleden, he den en toekomst' te zien. Die ten toonstelling liet zien hoe de bol werken er ooit hebben uitgezien na de inundatie toen alle bomen kapot waren door het zoute water. Maar ook hoe ze weer opknapten na de grote boomplantdag in 1947. Maar ook aan de toekomst is ge dacht. Want ook wordt verteld Tentoonstelling laat zien hoe bolwerken eruit zagen na verwoestende werking zout hoe de bolwerken er uit gaan zien na de renovatie die enkele maan den terug nog voor de nodige op hef zorgde. Aanstaande woensdag en zaterdag is de expositie ook nog te zien. Vrijwilligers aan het werk bij de Seismolen op de Middelburgse bolwerken. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 14