PZC 13 Mortiere krijgt eeil politiebureau Gemeente wil geen oordeel vellen over nieuw plan Marina Veere -CHEREN 21 17 Zeeuwse oesters gedrenkt in een Bloody Mary Graffitispuiter (16) opgepakt Crematorium in Goes wordt klein Bed Breakfast Keltische mystiek in 't Klooster van Rilland Maandag 5 november 2007 Persoonlijke vetes deden PvdA Zeeland de das om Tip? redwalch@pzc.nl Verkeerspolitie verhuist van Kruiningen naar wijk Middelburg. door Emile Calon MIDDELBURG - De verkeerspolitie verhuist van Kruiningen naar Mid delburg. Het nieuwe bureau van deze groep wordt gebouwd op het bedrijvengedeelte van de wijk Mor tiere. Korpschef F. Goudswaard hoopt dat het in de eerste helft van 2009 in gebruik kan worden genomen. Mogelijk komt bij dat bureau ook een wijksteunpunt zodat de bewo ners van de nieuwe Middelburgse wijk daar overdag heen kunnen om bijvoorbeeld een aangifte te doen. Naast die wijkpost komen bij het bureau van de verkeerspolitie ook nog tal van andere voorzieningen. Zowel vergaderruimtes als kamers waar de recherche getuigen en slachtoffers van misdrijven kan on dervragen. Daarnaast ook een ruimte waar de politie aspiranten kan beëdigen en andere feestelijkheden kan hou den. Die beëdigingen vinden nu plaats in het Middelburgse stad huis. Sinds het beheer van dat mo numentale gebouw in handen is gegeven van de Roosevelt Aca demy moet de politie telkens 'dik betalen' voor het gebruik. Ook is het volgens Goudswaard de bedoe ling bij het nieuwe bureau van de verkeerspolitie wat opslagruimte te creëren. Onder andere voor al het archiefmateriaal. De politie heeft het oog laten val len op een perceel direct ten Mogelijk komt bij het nieuwe bureau ook een wijksteunpunt zodat de bewoners daar overdag heen kunnen om bijvoorbeeld een aangifte te doen. noordoosten van de grote rotonde bij Mortiere. Vanaf die stek kun nen de medewerkers van de ver keerspolitie straks snel op de A58 en bij de Westerscheldetunnel zijn. Hun huidige kantoor ligt wat dat betreft veel ongunstiger, mid den in een woonwijk in Kruinin gen. Volgens Goudswaard is de wat excentrische ligging van dat kantoor zelfs reden voor agenten om af te zien van een baan bij die verkeerspolitie. Het ligt ook in de bedoeling om de energie voor het nieuwe kan toor zoveel als mogelijk uit de na tuur te halen zonder het milieu te belasten. Onder andere door warmtekrachtkoppeling en het ge bruik van vele zonnepanelen. Een architect is momenteel al be zig schetsen te maken voor het ver zamelgebouw. Goudswaard hoopt dat de bouw in 2008 kan begin nen zodat het in de eerste helft van 2009 in gebruik kan worden genomen. Naast de verkeerspolitie wordt het oude schoolgebouw in Kruiningen ook gebruikt door agenten van het team Reimerswaal/Kapelle. Voor hen komt er een nieuw kantoor in Kruiningen. Waar is nog niet be kend. VLISSINGEN - Zo vroeg op de dag was het even der combinatie van smaken geserveerd tijdens reidde daar met voedsel uit de tijd van van wennen, maar smaken deed het wel die Zeeuwse de Dag van de Kunstuitleen in de Kunstruimte de- Michiel de Ruyter zijn eigentijdse gerechten. Dat oester gedrenkt in een bloedrode Bloody Mary. Willem3 in Vlissingen. Kunst in de Keuken was deed hij terwijl dichter Dalstar op zijn eigen wij- Zaterdag, vroeg in de middag, werd deze bijzon- daar het centrale thema. Chef-kok Tim Sinke be- ze het publiek vermaakte. foto Ruben Oreel middelburg - De politie heeft za terdag in alle vroegte een zestienja rige Middelburger aangehouden op verdenking van het aanbrengen van graffiti. Omstreeks 5.30 uur zagen agenten op de Lange Delft de jongen lo pen. Hij trok hun aandacht door zijn opvallende kleding en een rug tas. Bij navraag bleek hij spuitbus sen bij zich te hebben. Op het politiebureau bekende hij dat hij die bewuste nacht verschil lende tags had aangebracht in de binnenstad. door Selma Osman DOMBURG - Zolang de nieuwe toe komstvisie voor de stad Veere nog volop in discussie is, buigt de ge meente Veere zich niet over bouw plannen voor Marina Veere. Het dagelijks gemeentebestuur zegt in een afwijzingsbrief geen oordeel te willen geven over een nieuw ont werp, ingediend door de advocaat van de familie Vroom. 1\vee zonen van de in juli overle den initiatiefneemster Ferry Vroom zetten het idealisme van hun moeder voort met een nieuw plan. Dit keer gemaakt door de Middelburgse architect lohan de Koning. Zij willen de jachthaven uitbreiden met vijftien ligplaatsen en de bestaande gebouwen vervan gen door een winkel en een restau rant met verhoogd terras. Verder voorziet het plan in twee dienst woningen voor de jachthaven en het watersportbedrijf De Koning schetste een langgerekt gebouw met glas en zwartgeschil- derd hout zoals bij boerenschuren. De woningen zouden hoog moe ten worden, als tegenhanger van de Campveerse Toren. De familie Vroom voert al meer dan twintig jaar een strijd om op de locatie van Marina Veere te mo gen bouwen. Tot nu toe kon geen enkel ontwerp op instemming re kenen. Daarover loopt nog een rechtszaak tegen de gemeente Veere. door Lilian Dominicus GOES - Het crematorium dat vol gend jaar naar bedrijvenpark De Poel II in Goes komt, wordt klein schalig van opzet. Op een opper vlakte van een kleine duizend vier kante meter komen twee koffieka mers, een aula en een kleinere fa miliekamer. Het is onderdeel van de strategie die de Stichting Begraafplaatsen en Crematoria uit Best toepast. „Zo kunnen we zorgen voor een landelijke dekking", legt voorzitter G. Swinkels van stichting Cremato rium Goes uit. „Door klein te blij ven hebben we een beperkte bezet ting. Het betekent dat als we een dag geen crematie hebben, er ook geen personeel aanwezig is. Die kunnen we dan ook inzetten op een van de andere vestigingen. Daarmee blijven de kosten laag." Goes wordt het derde cremato rium van Zeeland. Er zit er sinds zeventien jaar een in Terneuzen. De gemeente Middelburg heeft de andere, al sinds 1978. De komst van het crematorium heeft moge lijk wel gevolgen voor Middelburg. De verwachting is dat het aantal crematies van mensen uit Noord en Zuid-Beveland en Schou- wen-Duiveland afneemt. Tip? redactie@pzc.nl De Terneuzenaar keek zondag morgen raar op toen hij in een ca fé in zijn woonplaats werd aan gesproken door enkele agenten. Tijdens een bezoek aan het toilet was hij in slaap gevallen. Het personeel had ondertussen afge sloten en was naar huis gegaan. Anderhalfuur later werd een barmedewerkster gewekt door de alarmcentrale en keerde met agenten terug naar de kroeg. Daar zat de jongeman, die in middels netjes had doorgetrok ken en de wc had verlaten, aan een tafeltje. Nietsvermoedend keek de nog halfslapende cafébe zoeker de agenten aan en zei: „Wel netjes deze mogelijkheid van Bed Breakfast..."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 13