Harde aanpak wegpiraat 'Spionage' schokt persdienst M LEZERS VOORDE Duizenden Mexicanen op de vlucht voor water 9 Falar português? Zie www.ebc.nl Bel 0164-265679 Zaterdag 3 november 2007 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 249e jaargang nr. 260 - los nummer 1,40, zaterdag 2,00 www.pzc.nl Kabinet: rijbewijs ook innemen na twee grove snelheidsovertredingen. den haag - Het kabinet broedt op plannen om ook grove snelheids overtredingen binnen de bebouw de kom hard aan te pakken. Auto mobilisten die twee keer betrapt worden op het rijden met een snel heid van 8o kilometer per uur of meer op plaatsen waar een maxi mumsnelheid van 50 kilometer geldt, zouden hun rijbewijs kun- DEN HAAG - Het ministerie van So ciale Zaken en Werkgelegenheid heeft sinds midden 2006 stelselma tig ingebroken in het besloten com putersysteem van de Geassocieer de Pers Diensten (GPD). Dat blijkt uit onderzoek van het persbureau. Daarbij zijn onder meer agenda's en artikelen bekeken die nog niet waren gepubliceerd. De GPD, die de meeste regionale kranten (ook de PZC) van kopij voorziet, ontdekte het misbruik gisteren. Er waren al eerder ver moedens, omdat gebleken was dat het ministerie de inhoud kende van artikelen die nog niet waren gepubliceerd, waaronder een por tret van minister Donner. De direc tie communicatie van Sociale Za ken ontkende echter in het compu tersysteem te hebben ingebroken. Directeur/hoofdredacteur Marcel van Lingen is geschokt door de ontdekking. „We voelen ons be spioneerd door de overheid. Dit is een regelrechte aantasting van de persvrijheid." Directeur communi catie S. Schrover van het ministe rie zei gisteravond dat hij nog niet kan reageren op de bevindingen. nen kwijtraken. Verkeersminister Camiel Eurlings zei gisteren dat hij met collega Ernst Hirsch Ballin van Justitie de mogelijkheden van zo'n snoeiharde aanpak onder zoekt. Er zitten nog wel juridische haken en ogen aan. Maar Eurlings ziet wel wat in zo'n beleid „dat zijn waarde in het buitenland heeft bewezen". Twee keer binnen vijf jaar betrapt worden met veel te veel alcohol achter de kiezen (1 promille ofwel vijf tot zeven gla zen), zal binnenkort automobilis ten, motorrijders of bromfietsers komen te staan op verlies van hun rijbewijs. Het voorstel van Eur lings en Hirsch Ballin, waarmee het kabinet gisteren akkoord ging, komt uit de koker van de Tweede Kamer. PvdA'er Aleid Wolfsen en WD'er Frans Weekers kwamen ermee omdat een plan voor een puntenrijbewijs van de vorige ver- De ministers Eurlings en Hirsch Ballin willen niet alleen het rijbe wijs afnemen van herhaalde drankrijders. Ook snelheidsdui vels worden aangepakt. keersminister Karla Peijs (de huidi ge commissaris van de Koningin in Zeeland) op te veel juridische bezwaren stuitte. Bij het puntenrij bewijs staat het rijbewijs op het spel als te veel verkeersovertredin gen worden begaan, van bumper- kleven tot te hard rijden. Volgens Eurlings is het puntenrijbewijs niet van de baan. Het aanpakken van alcohol in het verkeer door re cidivisten het rijbewijs af te pak ken ziet hij als eerste stap. Aanpak van snelheidsduivels kan daarop volgen. VILLAHERMOSA - Het zuiden van Mexico kampt sinds en kele dagen met een enorme watersnood. In de deelsta ten Tabasco en Chiapas staan grote gebieden geheel of gedeeltelijk onder water. Tot gistermiddag werd één do delijk slachtoffer gemeld, maar de vrees is dat er meer slachtoffers te betreuren vallen, omdat reddingswerkers tientallen dorpen nog niet hebben bereikt. Volgens schattingen zijn huizen van minstens 700.000 Mexica nen geheel of gedeeltelijk onder water verdwenen. foto Jaime Avalos/EPA Rumoer over boek van dominee die atheïst is MIDDELBURG - De Middelburgse predikant Klaas Hendrikse zorgt voor rumoer binnen de Protestant se Kerk. Volgende week verschijnt zijn boek Geloven in een God die niet bestaat, waarin hij uitlegt waar om hij overtuigd atheïst is. Boven dien hekelt hij de kerk als insti tuut, dat weigert te moderniseren en zich zo vervreemdt van de sa menleving. Landelijk voorzitter G. de Fijter heeft eerder al laten blij ken Hendrikse liever kwijt dan rijk te zijn, maar dat is een zaak van de plaatselijke kerkelijke be stuursorganen. Daar probeert men de discussie nu toe te spitsen op de zaken die Hendrikse aan de or de stelt en niet op diens persoon. pagina 3: commentaar pagina 42-43: 'bestaan van God is his torisch misverstand' 'Laat twee Vlissingse wethouders terugkeren' VLiSSlNGEN - Twee wethouders die donderdag door de Vlissingse raad zijn weggestuurd, mogen zo terug in een nieuw college, vindt de Par tij Souburg-Ritthem: de eigen wet houder T. Croné en E. Walrave (PvdA). „Met de WD erbij heb ben we een meerderheid." De frac tie vindt dat de PvdA (grootste par tij) het voortouw moet nemen bij de collegevorming. „Zonder het CDA, die hebben zich weinig colle giaal gedragen." De (voormalige) oppositie wil dat de PvdA uit het college blijft. „Het zijn PvdA-wet- houders die er een zootje van heb ben gemaakt", aldus de SP. zie verder pagina 2 en 3 Rosenmöller: verbod op snoepreclame DEN HAAG - Snoepreclame gericht op kinderen onder de twaalf jaar moet worden verboden. Winkels moeten de jeugd verleiden tot het kopen van gezonde producten; on gezonde producten liggen nu te veel op ooghoogte. Dat bepleit Paul Rosenmöller, voorzitter van het Convenant Overgewicht, in de strijd tegen vetzucht. pagina 42: zes vragen aan Jan Kooren Massaal protest tegen president van Georgië 15° HET WEER: «O Bewolkt Waar is het gevaar <13 Faillissementsuitverkoop Autodealer Bergen op Zoom - Vandaag (zaterdag 3 nov.) en morgen (zondag 4 nov.) vindt er in opdracht van een grote dealergroep een faillissementsuitver koop plaats aan de Kastanjelaan in Bergen op Zoom. Méér dan 100 kwaliteitsoccasions worden éénmalig tegen bodemprijzen aangeboden. De overwegend jonge dealeroccasions zijn voorzien van een onderhoudshistorie en Nationale AutoPas, ook B0VAG garantie is mogelijk. De inzetprijzen zijn fors lager dan de geldende marktprijzen en zelfs inruil is mogelijk. De auto's zijn te bezichtigen in de hal achter het TAM0IL tankstation aan de Kastanjelaan 157 in Bergen op Zoom. Zaterdag (10:00-17:00) en zondag (11:00- 17:001 mKESIEE Verbod op snoepreclame maakt niets uit reageer op www.pzc.nl UW Wegsturen Vlissings college maakt problemen alleen maar groter 135% oneens 65% aantal reacties: 327 EN Zeeland: 2, 3, 29 t/m 43; Binne- land: 4 t/m 7; 9 t/m 11; Meningen: 12Economie: 16 en 17; Buitenge bied: 19 t/m 21; Cultuur: 44; Sport: 47 t/m 53; Bijlagen: Spec trum ën Prisma met daarin Televi sie: v26 t/m v29. Sliedrecht Leeghwaterstraat 69 open 10.00 -17.30 www.loods5.nl Cel 0900-23556637 Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231 I I I I 711688 555547 Pak uw voordeel met de feestdagenspecial in het Prisma katern.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 1