College Vlissingen valt Marianne Thieme mag meelopen met schapen fKTIEWEEKEND IN VEERE 43 Zie advertentie elders in deze krant Zeeland ummZSKÊÊÊÊIËWi m 15C HET WEER: Bewolkt Bankieren op internet gevaarlijk Hingis stopt na positieve dopingtest Vrijdag 2 november 2007 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 249e jaargang nr. 259 - los nummer 1,40, zaterdag 2,00 www.pzc.ni Wethouder Tineke Verhage verlaat het Vlissingse stadhuis nadat zij en de andere leden van het college door de raad zijn weggestuurd, foto Lex de Meester Ook burgemeester Van Dok beraadt zich op haar positie. door Miriam van den Broek en Nadia Berkelder vlissingen - Het doek is gevallen voor het Vlissingse college van B en W. De crisis rond het Schelde- kwartier heeft ertoe geleid dat de gemeenteraad gisteravond met zes tien tegen twaalf stemmen het ver trouwen in burgemeester en wet houders heeft opgezegd. In de motie van wantrouwen wordt gesteld dat het college geen vertrouwen heeft in de raadsle den, dat een groot gedeelte van de raad geen vertrouwen heeft in de capaciteiten van het college, dat het college geen moeite doet om de verstandhouding met het perso neel te herstellen en dat het colle ge hierdoor geen vertrouwen meer heeft van de ambtenaren. Het initiatief voor de motie kwam van de SP en GroenLinks. Zij kre gen steun van de WD, de Lokale Partij Vlissingen, de Christenunie, de POV en G. Eckhardt van de Par tij Souburg Ritthem. De doorslag werd gegeven door het CDA, die daarmee haar eigen wethouder, C. Seijbel, naar huis stuurde. Seijbel was overigens gisteren niet bij de raadsvergadering aanwezig. Zij zit in het buitenland. „Laat ik zeggen dat ik blij ben dat het raadsvoorstel over het Schelde- kwartier is aangenomen. Daar ge loofden we ook in", zei wethouder T. Verhage, direct nadat de beslis sing duidelijk was geworden. „Het is jammer dat de raad op deze wij ze gereageerd heeft. Ik had het ac ceptabel gevonden als de raad ge wacht had op het Integis-rapport. Dat het CDA de motie gesteund heeft, is heel teleurstellend. Dat had ik niet verwacht. Je mag toch Vlissings college struikelt over het dossier Scheldekwartier. Het CDA steunt een motie van wan trouwen van de oppositie en stemt de eigen wethouder weg. verwachten dat je het vertrouwen hebt van je coalitiegenoten." Burgemeester A. van Dok zei met een na de stemming dat de burge meester niet weggestuurd is, om dat die niet door de raad is geko zen. „Maar het ligt voor de hand dat ik opstap. Ik was een onder deel van het college. Dus het heeft zeker gevolgen voor mijn positie. Ik ga nu eerst overleggen met de Commissaris van de Koningin en de minister van Binnenlandse Za ken." Het college is met ingang van gisteravond demissionair. De wethouders blijven aan om lopen de zaken af te ronden tot er een nieuw college is gevormd. katern Zeeland: raad wil sturen heinkenszand - Het bestuur van stichting Zeeuwse Schaapskudde probeert de crisis in te dammen die is ontstaan door de kritiek van ex-vrijwilligers en de Partij voor de Dieren (PvdD) op de behande ling van schapen. Een delegatie van de PvdD, met fractievoorzitter in de Tweede Ka mer Marianne Thieme, is gisteren uitgenodigd mee te lopen met de kudde. Ook heeft het bestuur voor gesteld met de PvdD een onafhan kelijk deskundige in de arm te ne men om de toestand van de kud de te beoordelen. R. Ossewaarde, die eerder deze week namens de Zeeuwse PvdD aan de bel trok, rea geerde niet afwijzend, maar. „Het is belangrijker dat het bestuur met de ex-vrijwilligers praat." Tot nu (MORGEN EN OVERMORGEN) WINTERSPORTBEURS ZATERDAG 17 en ZONDAG 18 NOV TOT 70% KORTING! www.wintersportbeurs-zeeland.nl toe is dat niet gebeurd. Stichtings voorzitter J. Gelok: „De deur staat bij mij altijd open, maar wij wil len de emotie eraf halen en hopen dat te bereiken door met een objec tief orgaan als de PvdD in overleg te treden." EN Zeeland: 2, 3, 25 t/m 31; Binnen land: 4 t/m 6; Buitenland: 7 t/m 9; Meningen: 10 en 11; Auto: 15; Weer: 22; Strips: 23; Cultuur: 35; Beurs: 38; Economie" 39; Sport: 41 t/m 45; Televisie: 46 en 47. Trein rijdt 's ochtends slechts tot Middelburg middelburg - Tussen Vlissingen en Middelburg rijden vanochtend tussen zeven uur en half negen geen treinen. NS Reizigers heeft hiertoe besloten, omdat treinen op de Zeeuwse lijn langzamer moeten rijden na de spoorwerken van vorige week. De nieuwe spoor- beddingen moeten nog worden in gereden. Om ervoor te zorgen dat reizigers in de ochtendspits toch een goede aansluiting hebben in Roosendaal, is de treindienst tus sen Vlissingen en Middelburg ge schrapt. Dit levert zeven minuten op. Tussen Middelburg en Vlissin gen rijden bussen. Rijkste Zeeuwen staan niet graag in Quote goes - Piet Vroon uit Breskens voert opnieuw de ranglijst van rijk ste Zeeuwen aan in het maand blad Quote. Volgens Quote is het vermogen van de 77-jarige reder in een jaar tijd toegenomen van 291 tot 600 miljoen euro. Vroon noemt de hele lijst 'flauwekul': „Die waarde komt er pas uit wan neer je het bedrijf liquideert. Dus wat moet je er dan nu mee?" An dere rijke Zeeuwen zijn fritesfabri- kant Kees Meijer uit Goes en loop Doeleman, baas in ruste van Zee- landia in Zierikzee. pagina 2 en 3: 'schijnvertoning' Drankrijder raakt sneller rijbewijs kwijt den haag - Het kabinet stemt van daag waarschijnlijk in met een har dere aanpak van drankrijders. Au tomobilisten die voor de tweede keer dronken achter het stuur wor den betrapt (meer dan 1 promille alcohol) moeten meteen hun rijbe wijs inleveren. De maatregel veran dert niets aan de straffen die rech ters aan hardleerse autorijders kun nen opleggen. pagina 5: twee keer rijden met slok op: rijbewijs kwijt Wegsturen Vlissings college maakt problemen alleen maar groter reageer op www.pzc.nl Martin Jol moet Ronald Koeman opvolgen bij PSV oneens 43% aantal reacties: 218 Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231 1 1 8 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 1