Buitenland Colombiaanse marine neemt 'Ontsnappingskoning naar Vught' drugsonderzeeërs in beslag Storm eist 6o levens in Caraïben 4WD 2WD Tienduizenden Somaliërs ontvluchten hoofdstad DE MITSUBISHI OUTLANDER. VANAF 29.999,-. Ruiters spelen slag uit Eerste Wereldoorlog na PZC Donderdag 1 november 2007 7 BEERSHEBA - Honderden Australische en Eerste Wereldoorlog nagespeeld. Negentig jaar heba. De Slag bij Beersheba is een van de laatste Nieuw-Zeelandse ruiters zijn in de Negev-woes- geleden versloegen de Australische en veldslagen waarbij ruiters een doorslaggevende tijn in Israël bijeen om de Slag bij Beersheba te Nieuw-Zeelandse cavaleristen de Turken en vero- rol hebben gespeeld. herdenken. In de woestijn werd deze slag uit de verden zo de belangrijke waterbronnen bij Beers- foto Jim Hollander/EPA Dominicaanse Republiek is het zwaarst getroffen. BONAO - De tropische storm Noel die deze week over de Domini caanse Republiek, Haïti, Cuba en Jamaica raasde heeft; aan zeker zes tig mensen het leven gekost. Het zwaarst getroffen werd de Do minicaanse Republiek. Daar vielen 41 doden en ontvluchtten meer dan vijftigduizend mensen hun huizen. Zo'n duizend gedetineer den moesten worden geëvacueerd uit een ondergelopen gevangenis in de buurt van de hoofdstad San to Domingo. Alleen al in het overstroomde plaatsje Bonao werden tweehon derd huizen verwoest. Mensen ver telden te hebben gezien hoe inwo ners probeerden hun kinderen te redden, maar moesten kiezen welk kind ze aan het kolkende wa ter prijsgaven. Tientallen afgelegen gemeenschappen waren door het slechte weer, gebrek aan helikop ters en kapotte bruggen en wegen nauwelijks bereikbaar. Zeker' één plaats in de provincie San Cristo bal verdween volledig onder wa ter. In Haïti vielen achttien doden en in Jamaica kwam één persoon om het leven door de storm. Zelfbouwvaartuigen vermoedelijk werk van FARC-rebellen. BOGOTA - De Colombiaanse mari ne heeft twee zelfgebouwde onder zeeërs in beslag genomen, die wa ren bedoeld om drugs mee te smokkelen. Dat heeft de marine gisteren be- MOGADISHU - Door het opgelaaide geweld in Mogadishu zijn tiendui zenden mensen de Somalische hoofdstad de afgelopen dagen ont vlucht. Het gaat mogelijk om 90.000 vluchtelingen, zo hebben interna tionale hulporganisaties gisteren gemeld. De organisaties spreken van een humanitaire catastrofe in het Afrikaanse land. Sinds eind vorige week zijn er weer zware gevechten tussen isla mitische rebellen en Somalische re geringstroepen die steun krijgen van Ethiopische eenheden. Zeker tien burgers zijn omgekomen door het geweld. Veel mensen die Mogadishu zijn ontvlucht, hebben een tekort aan voedsel en drinkwater en ze sla pen noodgedwongen in de open lucht. kendgemaakt. De onderzeeërs, ge maakt van glasvezel, werden aange troffen op een illegale scheepswerf in het moerasgebied rond Buena ventura, de grootste havenstad van Colombia aan de Pacifische kust. Een van de onderzeeërs - die vijf ton vracht kon vervoeren - was zeewaardig en is naar een nabijge legen marinebasis gebracht. De an dere onderzeeër, die voor 70 pro cent af was, is onklaar gemaakt. Volgens de marine zijn de onder zeeërs van de FARC, de grootste re bellenbeweging van het land. In augustus werd aan de Caribi sche kust ook al een zelfgebouwde onderzeeër aangetroffen. De Co lombiaanse strijdkrachten hebben sinds 2005 negen zelfgemaakte on derzeeërs gevonden. BRUSSEL - De Belgische ontsnap pingskoning Nordin Benallal, dins dagavond opgepakt in Den Haag, kan het best maar voorlopig in de extra beveiligde inrichting in Vught worden geplaatst. Dat vindt het Vlaamse politieke partij Vlaams Belang. Benallal ontvluchtte zondag op spectaculaire wijze de gevangenis in het Waalse Ittre. Dat was al de vierde keer dat hij ontsnapte uit Belgische hechtenis. Het Vlaams Belang zegt geen ver trouwen meer te hebben in de Bel gische gevangenissen en heeft daar om de Nederlandse ambassadeur in België om hulp gevraagd. De partij heeft zelfs al gebeld met Vught om te vragen of daar nog plek is. Benallal zou daar moeten zitten totdat er in België een gevangenis is die beter beveiligd is. „Ongetwijfeld zal onze minister van Justitie graag financieel tussen beide komen hiervoor", schrijft het Belang in de brief aan de Ne derlandse ambassadeur in Brussel Rudolf Bekink. De Mitsubishi Outlander blijft verrassen. Want vanaf vandaag is de auto ook leverbaar met een krachtige en zuinige 2.4- benzinemotor met 170 pk of een extra sterke 2.2-diesel met 155 pk. Bovendien kunt u nu ook kiezen voor 2WD-aandrijving. Met behoud van uitstraling en het onverzettelijke karakter van de ware SUV. Nu bij de Mitsubishi-dealer en op www.newoutlander.nl Lease vanaf 599,- p/mnd* O.b.v. 20.000 km/jr, 60 mnd, Full Operational Lease, excl. BTW, vervangend vervoer en brandstof via MKG-Bank. Raadpleeg voor aanvullende informatie uw Mitsubishi-dealer. Overige prijzen incl. BPM/BTW, excl. verwijderingsbijdrage 8 kosten rijklaarmaken, af Schiphol-Rijk. Afgebeelde modellen kunnen afwijken van de standaardspecificaties. Brandstofverbruik van 6,7 1/100 km tot 9,4 1 100 km, CO.-emissie 177 tot 225 g.'km. Elke nieuwe Mitsubishi personenauto wordt geleverd met 3 jaar Multigarantie/'Mitsubishi Assistance Package. Imp.: MMSN B.V., Schiphol-Rijk, (020) 405 68 00. Wijzigingen voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 7