Plannen Den Berg gaan door ruins Vrijspraak voormalig Goesenaar Kloetings bedrijf is terecht verzegeld Goese loverboy moet 33 maanden gevangenis in voor vrouwenhandel Bevelander onschuldig Oude Middelburgse spoorbrug toch naar Goes B PZC Donderdag 1 november 2007 25 Ondanks financiële problemen bij stichting Zuidwester. door Willem van Dam GOES - De nieuwbouwplannen voor Huize den Berg in Goes lo pen geen gevaar door de grote fi nanciële problemen waarin de 'moederorganisatie' stichting Zuid wester verkeert. Een woordvoer ster van de de stichting heeft dat gisteren gezegd. Huize den Berg verhuist over ruim een jaar vanuit de 's-Heer Hendrikskinderenstraat naar Goes-West. De stichting Zuidwester (vestigin gen in Zeeland, Zuid-Holland en Brabant; ïooo cliënten, 2000 mede werkers) heeft 2006 afgesloten met een verlies van 14,6 miljoen euro. Dat komt onder meer, door dat is verzuimd om een aantal in komsten waarop de organisatie recht had, binnen te halen. Boven dien, zo schrijft de stichting in een persbericht, is er te veel geld uitge geven. Ook liepen de kosten op door een te grote personeelsforma tie en een te hoog ziekteverzuim. Interim-voorzitter L. Kenter van de raad van bestuur heeft aange kondigd dat er 'stevige maatrege len' nodig zijn om Zuidwester weer gezond te maken. De stichting biedt in Zeeland zorg aan ongeveer 120 verstandelijk ge handicapten. Ze exploiteert in Zee land niet alleen Huize den Berg, ze heeft ook nog een aantal wonin gen in Middelburg. In totaal wer ken er in Zeeland zo'n 330 perso neelsleden voor Zuidwester. Vol gens de woordvoerster is niet dui delijk of de financiële perikelen voor hen gevolgen zullen hebben. Daarover ontstaat in de loop van De zorginstelling Zuidwester leed vorig jaar een verlies van ruim 14 miljoen euro; deson danks lopen nieuwbouwplannen voor Den Berg geen gevaar. december meer duidelijkheid. Volgens de instelling is 'de conti nuïteit van de organisatie tot nu toe niet in gevaar', omdat stichting De Open Ankh (een werkverband waarvan de Zuidwester deel uit maakt) financieel bijspringt. De Nederlandse Zorgautoriteit is inmiddels ook om geld gevraagd. Bij de Zuidwester werd dit jaar een tijdelijke vacaturestop van kracht. Mede daardoor kan het ver lies over het -lopende jaar waar schijnlijk 'beperkt' worden. De problemen leidden vorig jaar al tot het vertrek van de raad van bestuur. De raad van toezicht is in middels ook opgestapt. Uit Goes weggejaagde inwoner niet schuldig aan misbruik. MIDDELBURG - De Middelburgse rechtbank sprak gisteren een ex-in- woner van Goes vrij van stalken van jeugdige buurtbewoners. Twee weken geleden trok het Openbaar Ministerie ook al de aanklacht te gen hem in van seksueel misbruik van twee kinderen van zes en ze ven jaar. De man woont al geruime tijd niet meer in de Goese Polder. Hij is verhuisd naar een stad in Noord-Holland. Buurtbewoners hebben hem namelijk uit zijn Goe se woning verjaagd omdat ze dach ten dat de 38-jarige man een actie ve pedofiel was. Advocaat F. van Baarlen stelde veertien dagen geleden al dat de man alleen maar onhandig is in het leggen van contacten. Deson danks eiste de officier van justitie toen wel een werkstraf van 90 uur omdat hij twee pubers zou heb ben gestalkt. Daar heeft de recht bank geen bewijs voor gevonden. MIDDELBURG - Een inwoner van een Zuid-Bevelands dorp is giste ren door de rechtbank vrijgespro ken van misbruik van een meisje. Zij kwam als oppaskind vaak bij hem en zijn vrouw logeren. In de aanklacht stond dat hij haar onze delijk zou hebben betast. T\vee weken geleden vroeg de offi cier van justitie reeds om vrij spraak omdat er volgens hem geen overtuigend bewijs was voor de strafbare feiten. De rechtbank kwam ook tot die conclusie. MIDDELBURG - De voetgangersbrug die vroeger naast het station in Middelburg stond, gaat toch naar Goes. De Rijksdienst voor Archeologie, Cul tuurlandschap en Monumenten (RACM) is ak koord met de verhuizing van de brug naar het ter rein van de Stoomtrein Goes-Borsele (SGB). Het Middelburgse college van B en W legt het plan in januari voor aan de gemeenteraad. Die moet de definitieve beslissing nemen. De Stichting Vrien den van Middelburg, die zich altijd heeft verzet tegen de verhuizing, onderschrijft het advies van de rijksdienst niet. foto Ruben Oreel Tegels, sanitair en sauna's www.bruinsbruist.nl 0113-214049 - De Poel 2 Ondernemer Teunis van Nes vangt bot bij Raad van State. door Jan van Ommen DEN HAAG - De gemeente Goes mocht de radiateurenhandel van Teunis van Nes aan het Westeinde in Kloetinge sluiten en verzegelen. De stelt de Raad van State. De gemeente Goes verzegelde ruim twee weken geleden het be drijfsterrein van Van Nes, omdat hij al jaren de verhuizing van zijn bedrijf uitstelt en traineert. Eerder dit jaar gaf de gemeente Van Nes tot 23 september 2007 de tijd om het terrein aan de Westeinde 23 te ontruimen. Van Nes zit daar al ja ren zonder vergunning. Van Nes wilde meewerken maar zei dat hij pas op 15 oktober kon verhuizen omdat nog niet alles klaar was op zijn nieuwe terrein op Westeinde 5 en 7. De gemeente besloot daar op het bedrijfsterrein op nummer 23 te verzegelen. De gemeente Goes was het uitstel zat. Daarop stapte Van Nes naar de Raad van State. Hij wilde de verze geling verbreken om bij zijn han delsvoorraad te kunnen. In de uit spraak van gisteren bevestigt de Raad van State dat Goes terecht heeft verzegeld. Als Van Nes wil verhuizen kan hij een plan bij de gemeente indienen. door Emile Calon Rechtbank veroordeelt Goesenaar voor misbruik van meisjes. MIDDELBURG - Woedend reageerde een 31-jarige Goesenaar gisteren richting rechercheurs van de ze denpolitie. Dankzij hun inzet werd hij gistermiddag door de Middelburgse rechtbank veroor deeld tot een celstraf van 33 maan den. Twee weken geleden was drie jaar tegen hem geëist. Volgens die agenten is die man al tien jaar actief als loverboy. Giste ren werd hij veroordeeld voor het misbruiken van twee meisjes. De rechtbank stelde dat de Goesenaar met zijn 'koude en doortrapte ma nier van werken' de beide meisjes de zeggenschap over hun eigen le ven en lichaam heeft ontnomen. Ook heeft hij hun 'toch al wankele vertrouwen en hun gevoel van waardigheid en eigenwaarde ern stig beschadigd'. Een Goese loverboy dwong een slachtoffer door middel van ge weld en drugs om door te gaan met prostitutie en op die manier geld voor hem te verdienen. Hij dwong hen namelijk te wer ken in de prostitutie. Toen een van hen niet meer kon, sloeg en drogeerde hij haar zelfs zodat ze geld voor hem bleef verdienen. De andere jonge vrouw hoefde hij niet met geweld en drugs tot pros titutie dwingen. Zij bleef, volgens de rechtbank tegen beter weten in, geloven dat ze samen iets zouden opbouwen. Zij heeft volgens de rechters niet onder ogen willen zien dat zij van meet af aan feite lijk bedrogen werd. Twee Goese medestanders (19 en 20) van de loverboy werden ver oordeeld tot gevangenisstraffen ge lijk aan het voorarrest, voorwaarde-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 61