Tekort aan dieselolie dreigt Alleen bij SieMatic: uw Individueel Design keuken SIEMENS Belangstelling voor creatieve vrijetijdsbesteding Hoge Raad wil klusjesman weduwe horen PZC Donderdag 1 november 2007 5 UTRECHT - Bezoekers van KreaDoe bekijken informa tie over hobby en kunstzinnige vrijetijdsbesteding. De beurs wordt jaarlijks gehouden in de Jaarbeurshal len in Utrecht. In de bijna twee decennia van het be staan, mag de beurs in 2007 op een steeds ruimere belangstelling rekenen, aangezien veel mensen toch een zinvolle en creatieve invulling voor hun toene mende vrije tijd zoeken. Er worden diverse demon straties en workshops gegeven. Deelnemers krijgen daarbij onder meer voorlichting over het gebruik van materialen. foto David van Dam/GPD Tussenhandelaren worden niet meer bevoorraad. rotterdam - Oliehandelaren en tankstations in Nederland en Bel gië moeten momenteel alle zeilen bijzetten om aan diesel te komen. Volgens ingewijden staan diverse grote oliedepots zoals in Roer mond, Venlo, Wageningen, Cuijk en Geertruidenberg al droog. Tussenhandelaren worden niet meer bevoorraad en proberen nu op eigen kracht met tankauto's die sel te halen in Rotterdam of Ant werpen. Tankstations staan nog niet droog, „maar het moet niet te lang meer deventer - De Hoge Raad wil de klusjesman nader aan de tand voe len over zijn mogelijke betrokken heid in de Deventer moordzaak. De Hoge Raad heeft hiertoe beslo ten na twee ex-medewerkers van de Deventer begraafplaats te heb ben gehoord. Dat heeft de actuali teitenrubriek Reporter bekendge maakt. De Hoge Raad heeft de twee medewerkers gehoord in het kader van het herzieningsverzoek. Ze hebben verklaard dat de klusje man met hen over de moord op de weduwe Wittenberg zou heb ben gesproken daags nadat zij in september 1999 was gedood. De moord was toen nog niet ontdekt. Ook zou De long de twee mede werkers hebben verteld dat de we duwe met messteken om het leven was gebracht. Dat zou duiden op daderkennis. Voor de moord zit fis caal-jurist Ernst Louwes een straf van twaalf jaar uit. duren want tankstations hebben doorgaans hooguit voor drie, vier dagen voorraad", aldus Pieter Peet- ers, directeur van de Van der Sluijs- groep in Geertruidenberg, de grootste onafhankelijke oliehandel van Nederland. Volgens oliehandelaar Frans van Rijswick in Roermond zijn de pro blemen ontstaan toen twee grote raffinaderijen in Nederland en Bel gië gelijktijdig in onderhoud gin gen en een derde ook nog eens productieproblemen kreeg. Doordat er onderhoud wordt ge- pleegd aan productieinstallaties zijn de voorraden dieselolie in Nederland geslonken. Hande laren vrezen een tekort. Daardoor viel er productiecapaci teit weg die de overige raffinaderij en, met name in Pernis en Antwer pen, niet kunnen opvangen. „Er liggen in Rotterdam zeker zes tig schepen al een week klaar om geladen te worden, maar er is niet voldoende productie en er zijn al lerlei laadproblemen. Schepen worden van de ene naar de andere locatie gestuurd", weet Van Rijs- wijck. Peeters zegt dat er nog geen reden voor paniek is, maar dat de situa tie wel zeer nijpend is. „De hele cirkel van productie en bevoorra ding sluit zo nauw, dat er eigenlijk nergens iets mis mag gaan. Daar komt bij dat de grote tradinghou- ses in de havengebieden zelf ook zo weinig mogelijk voorraad aan leggen, omdat ze wachten op bete re tijden." Van der Sluijs-directeur Peeters hoopt dat de productie van diesel olie binnen een week weer nor maal is. Veel langer moet het niet duren, want het duurt ook nog eens r8 tot 28 uur voordat de diesel vanuit Rotterdam met schepen in Gronin gen en Limburg is. Peeters: „Er wordt momenteel heel wat heen en weer gereden met tankauto's door Nederland en België. Ieder een probeert nog ergens diesel te bemachtigen. Want we moeten per se voorkomen dat de transport sector in de Benelux stil komt te liggen." 'Baarmoederhalskanker lijkt uit te bannen' MSTERDAM - Baarmoederhalskan ker kan in de toekomst door mid del van vaccinatie praktisch wor den uitgebannen. Dit blijkt uit we tenschappelijk onderzoek, dat de ze week op een congres van de Eu ropean Society of Gynaecological Oncology (ESGO) in Berlijn werd gepresenteerd. Oncologische gynaecologen noe men de resultaten 'buitengewoon veelbelovend'. Paus aanvaardt ontslag bisschop Muskens breda - Paus Benedictus XVI heeft gisteren het ontslag aanvaard van bisschop Tiny Muskens van Breda. Hans van den Hende, die vorig jaar tot hulpbisschop met recht van opvolging (coadjutor) werd be noemd, is Muskens met onmiddel lijke ingang opgevolgd. Muskens (71) werd in juli 1994 tot bisschop van Breda benoemd. Hij was de negende leider van het bisdom. Rijken nog rijker volgens Quote 500 amsterdam - Dit jaar zijn de rij ken weer rijker zijn geworden. Quote presenteerde zijn nieuwe Quote 500. De familie Brennink- meijer (C&A) voert wederom de lijst aan met een geschat vermo gen van 18,5 miljard euro. Bij el kaar opgeteld zijn de Qdijstleden goed voor ruim 136,6 miljard euro, tegen 121,5 miljard euro vorig jaar. Het gemiddelde vermogen is 273,3 miljoen euro. Binnenkort nummer of datum als domeinnaam arnhem - Vanaf eind januari 2008 is het mogelijk om een telefoon nummer, geboortedatum of wille keurige cijferreeks te registreren als .nl-domeinnaam. Naast nume rieke domeinen wordt het ook mo gelijk om koppeltekens en cijfers te combineren. Dat heeft SIDN, dat .nl-domeinnamen registreert en uitgeeft, gisteren bekendge maakt. Proef om leven voor leefbaarder platteland den haag - Om het leven op het platteland prettiger te maken, wil het CDA in Noord- en Zuid-Ne derland een proef met mobiele voorzieningen voor het uitlenen van boeken en dvd's, met een pin automaat en de mogelijkheid om medicijnen af te halen. De proef is een navolging van het project met de biblioservicebus dat in delen van Zeeland goed is aangeslagen. 'Brandveiligheid studentenhuis slecht' utrecht - Het is slecht gesteld met de brandveiligheid van studenten kamers. Dat concludeert de Lande lijke Studenten Vakbond in een onderzoek. Een derde van de stu denten blijkt geen blusmateriaal in huis te hebben en slechts een op de vijf studenten zegt te weten hoe je blusapparaten moet gebrui ken. Bij vier op de tien studenten is er geen vrije vluchtweg in huis. Als wij bij SieMatic uw keuken ontwerpen houden we overal rekening mee. Met de stijl van uw huis en uw manier van leven. Maar ook met uw leng te, uw gezinsleden en zelfs met uw huisdieren. Zo bent u zeker van de meest doordacht ontworpen keuken binnen uw budget: Individueel Design van SieMatic. Lees er alles over in het grote SieMatic Keuken- ideeënboek, Cadeau in onze showroom. Van harte welkom. GOES Plieger (ook voor sanitair) Nansenbaan 15 Tel. 0113-246464 www.plieger.nl MIDDELBURG SieMatic Middelburg Grenadierweg 17a (naast de Baderie) Tel. 0118-629522 www.siematicmlddelburg.nl TERNEUZEN BouwCenter L0GUS - De Hoop Kennedylaan 32 Tel. 0115-680612 www.logus-dehoop.nl wij advisieren:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 5