ook helpen?' Tholen gokt op de donderdag 2,5 miljoen voor baden 1 Dr IDE! DE RODE PILAREN DU IVELTfïNDS MEUBEL'HCJIS Veenmos-land Colijnsplaat genomineerd 8 pzc Donderdag 1 november 2007 23 l f 'fwwvjrvpx js Vanavond is het zover: zo'n twintig Thoolse winkeliers openen voor het eerst hun deuren op donderdagavond. Eén ding lijkt duidelijk: het wordt alles of niets voor de koopavond. door Rob Paardekam THOLEN - De Thoolse middenstan ders hielden hun koopavond sinds jaar en dag op vrijdag, maar die werd steeds vaker slecht bezocht. „Er moest echt iets veranderen", vindt Angelique Neele van de ju welier aan de Botermarkt. „Zeker de wat jongere winkeliers zien dat in. Ze zijn enthousiast om dingen te veranderen." Dat jeugdige enthousiasme heeft zelfs middenstanders die niet mee deden aan de vrijdagse koopavond over de streep getrokken om wel mee te doen op donderdag. „Er gaan zeker twintig winkels open", vertelt voorzitter Toine Klaassen van de ondernemersvereniging te vreden. „Op vrijdag waren dat er maar een stuk of tien." Neele is ervan overtuigd dat de ver plaatsing naar donderdag goed gaat uitpakken. Onder meer, om dat de concurrentie van Bergen op Zoom dan wordt vermeden. „In Hoogerheide zijn ze ook naar de donderdag gegaan en daar is het een groot succes", zegt ze. „Maar we moeten er wel met z'n allen de schouders onder zetten, want al leen naar een andere avond gaan en verder niets meer doen, gaat geen zoden aan de dijk zetten." De onderneemster ziet daarin ook een rol weggelegd voor de gemeen te of Castria. „Die zouden de leeg staande pandjes in de binnenstad moeten kopen en verhuren aan jonge ondernemers. Dan komen er wellicht weer eens wat winkel tjes bij, want een groenteboer of een modezaak voor jonge mensen zijn er niet meer. En het is voor startende ondernemers niet te doen om zo'n pand te kopen." Daarnaast leeft bij veel winkeliers de overtuiging dat iets moet wor den gedaan aan de sfeer. Mensen moeten het weer leuk en gezellig vinden om te komen winkelen. Volgens Klaassen wordt daar bin nen de ondernemersvereniging over nagedacht. Af en toe een leuk muziekgezelschap door de straten laten marcheren, zou volgens hem een idee kunnen zijn. Annemarie Simmens van Inema Mode is het daarmee eens. „Ie zag het tijdens het moonlight shoppen. Toen heb ben we als winkeliers aan de Boter markt voor livemuziek gezorgd. Dat sloeg aan." Toch vindt Marcel eens jongens bij die de nadruk op het geloof niet waarderen en weg gaan. De meesten hebben er juist heel veel aan." Volgende week deelt de stichting in en rondom Zeeuwse koffie shops flyers uit en geeft voorlich ting over softdrugs en verslaving. Het is dan de week van versla ving', een landelijke themaweek. „Wij hebben in dit geval specifiek voor softdrugs gekozen", zegt Wieringa. „Iedereen doet altijd maar alsof softdrugs niet schade lijk zijn. Wij willen komende week eens een ander geluid laten horen. Voor de schadelijke effec ten van alcohol en sigaretten word je wel gewaarschuwd, maar voor de gevaren van softdrugs is maar weinig aandacht." Week van verslaving De 'week van verslaving' is een initiatief van 13 christelijke or ganisaties voor verslavingszorg en is van 4 t/m 11 november. De acties richten zich op pre ventie, met als thema: „Dat doet mijn kind niet, toch?" Acties in Zeeland: 7 en 9 no vember Preventielessen Drugs op het Calvijn College in Krab- bendijke en de hele week flyer- acties over softdrugs van stich ting In De Vrijheid. Minister Rouvoet spreekt in Den Haag met jongeren over hun drugs- en alcoholgebruik. www.weekvanverslaving.nl Haal veel meer uit uw visolie met i-Omega Man Omega voor Mannen helpt ook bij het behoud van een normale prostaat i-Omega Man bevat een specifieke mix van Omega-3 vetzuren voor mannen van 40 jaar en ouder. Dit gezondheidsproduct is goed voor de cholesterol, het geheugen en concentratievermogen en soepele gewrichten. Maar deze man nen-omega gaat nog een stapje verder. Door toevoe ging van ontvette vlaszaadjes helpt deze visolie ook bi) het behoud van een normale prostaat. De lignanen in a vlaszaadjes worden door uw lichaam omgezet in en- terolacton en enterodiol Dit zijn fyto-oestrogenen die IW goed zijn voor de prostaat. i-Omega Man is dus een veelomvattend gezondheidsproduct voor mannen die een uitgebreide inwendige verzorging op prijs stellen. Verpakking a 30 softgels 14,95 NU €13,95 Verpakking a 90 softgels 36,95 NU 29,95 Verkrijgbaar bij I\W Drogisterij Kruiderij Middelburg-Goês-Vlissingen www.derodepilaren.nl Wilgenstraat 1 Oosterland Tel. 0111-641213 //-J\ j Ton Loef, Marcel van Tienen, Annemarie Slimmens en Angelique Neele - ondernemers aan de Botermarkt - hopen op betere tijden, foto Ronald den Dekker van Tienen van de dierenwinkel dat er ook grenzen zijn. „Hoe leuk en gezellig het ook is, ik ga niet in een berenpak lopen." Volgens hem is de koopavond achteruit ge gaan toen supers elke avond open mochten gaan. „Voordien was ook de Ciooo alleen op vrijdagavond open", zegt hij. „Van die drukte profiteerden wij mee. Ik betwijfel of het tij nog te keren is, maar als we het niet proberen, lukt het ze ker niet." Ook uitbater Ton Loef van de slijterij is sceptisch. Hij gaat mee naar de donderdag, omdat bijna iedereen het doet, maar ei genlijk ziet hij de toekomst van de koopavond somber in. „Zeker in stadjes als Tholen is het een beetje een achterhaald fenomeen", vindt hij. „Ik zie dit als een laatste po ging. Als het niet werkt, is het ein de van de koopavond nabij." Neele wil het niet horen. „Dit wordt een succes. Ik weet het zeker." tholen - Burgemeester en wethou ders van Tholen trekken in 2009 en 2010 in totaal 2,5 miljoen euro uit voor de zwembaden in de ge meente. Voor het geld daadwerke lijk wordt besteed, komt er vol gend jaar eerst een onderzoek naar de huidige staat van de twee buitenbaden. De liefde voor de twee bassins is wel eens anders geweest. In 2004 stelde het college resoluut dat De Spetter in Tholen-stad moest slui ten wegens bezuinigingen. Het geld dat hiermee werd uitge spaard, kon gebruikt worden voor een opknapbeurt van zwembad Haestinge. De bevolking kwam in opstand. Met succes. Het bad bleef open. De insteek van de gemeente is nu dat er twee zwembaden blijven. Of dat behoud is van de huidige baden of eventueel nieuwbouw, is nog niet duidelijk. Het onderzoek moet dat uitwijzen. De 2,5 miljoen euro is een voorlopige raming. Nieuwe Burg 39 Middelburg 0118-616638 colijnsplaat - De ontwikkeling van veenmos-rietland in de weste lijke kuup (inlaag) bij Colijnsplaat is genomineerd voor de Nationaal Groenfonds Natuurprijs. Rinus de Regt die als boer het natuurpro ject heeft vormgegeven, reageerde gisteren blij verrast: „Het is altijd leuk ais ze aan je denken." Op het veenmos-rietland liepen voorheen 600 a 1000 schapen en lammeren. De winnaar van de natuurprijs wordt 29 november bekendge maakt op de manifestatie Samen voor Natuur in Velp.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 59