Geen andere locatie zorgcomplex 'Zwembad Kloosterzande langer open' ruins Fietsbond boos op provincie Smullen van chocovlokken Z pzc Donderdag 1 november 2007 25 Actievoerders kunnen politiek niet op andere gedachten brengen. door Eugène Verstraeten terneuzen - Het woonzorgcen trum in Philippine komt definitief aan de westzijde van het Spuikom- park. Een gloedvol betoog van in woner Dolf de Bock en raadslid Ronald Noët (WD) kon de leden van commissie Omgeving gistera vond niet op andere gedachten brengen. Onder applaus van medestanders op de publieke tribune wees De Bock er nog maar eens op dat vol gens een door hem gehouden en quête de meeste inwoners van Phi lippine tegen de locatie in het Spui- kompark zouden zijn. Het Spa- mix-terrein is volgens hem een veel betere plek. Noët wees B en W er op dat de voormalige ge meente Sas van Gent destijds al een streep door het Spuikompark zette. Dat besluit moet nu geres pecteerd worden, vond hij. Het raadslid wees ook op de histori sche betekenis, de natuurwaarden en de recreatieve functie van het park. Noët betoogde ook dat de ge meenteraad nooit goed over de lo catie heeft kunnen praten en dat er nooit een serieus onderzoek is geweest naar andere mogelijke lo caties. Die opmerkingen werden door wethouder Frank vari Hulle bestreden. Woordvoerder Willy van Limmen van de KBO Philippine en inwo- De overgrote meerderheid van de commissie vindt dat er nu maar eens spijkers met koppen moeten worden geslagen om het woonzorgcomplex te realiseren. ner Bert de Smet zetten grote vraagtekens bij de enquête van De Bock. „Ik ben actief lid van ver schillende verenigingen en daar hoor ik heel andere geluiden", al dus De Smet. „Alle ouderen wil len de locatie in het Spuikom park", wist Van Limmen. Ook PvdA-raadslid Co Doorns zei twijfels te hebben over de objecti viteit van de handtekeningenactie die door De Bock is gehouden. Hij wierp tegen dat het met de recrea tieve functie wel meevalt. „Je ziet er bijna nooit wandelaars en de speeltuigen zijn weggehaald om dat de jeugd er geen gebruik van maakte." Wethouder van Hulle be nadrukte dat wel degelijke andere locaties in Philippine zijn onder zocht. De plussen en de minnen zijn volgens hem tegen elkaar afge wogen en daar is de locatie Spui kompark uitgekomen. Hij waar schuwde de commissieleden voor de gevolgen van een eventuele stel- lingname voor een andere plaats. „Als we nu naar een andere locatie gaan, denk ik dat het voor het wo- zoco in Philippine einde oefening is." Maar er komt geen andere loca tie. Raadsfracties zijn voor langere openingstijden. door Harold de Puysseleijr HULST - De gemeenteraad van Hulst is het er unaniem over eens dat het openluchtzwembad in Kloosterzande volgend seizoen lan ger moet worden opengesteld. Het voortouw hiervoor werd eer der genomen door de fractie van het CDA. Die wilde weten wat de kosten waren om het bad geduren de een maand één uur extra open te stellen. Ook vroeg de partij om de kosten om het bad zowel in het voor- als in het naseizoen twee we ken extra open te stellen. Volgens het college van burgemees ter en wethouders bedragen de to tale kosten van dat wensenpakket twaalfduizend euro. Het bad een maand lang dagelijks een uur lan ger openhouden, kost zo'n twee mille. CDA'er Jos van Eek pleitte er gezien het antwoord van het col lege voor om de ruimere openstel ling met ingang van volgend jaar door te laten gaan. Hij kreeg de steun van de SP, Groot Hulst, Groot Hontenisse, Algemeen Be- pw Het openluchtzwembad van Kloosterzande moet langer open blijven. Dat vinden de fracties in de Hulster gemeenteraad, zo bleek gisteravond. lang Hulst, Progressief Hulst, de PvdA en de WD. Luciën Reijns benadrukte namens deze laatste fractie wel dat bij de ruimere openstelling geen conces sie mag worden gedaan aan de vei ligheid van de jeugd die van het bad gebruikmaakt. Wethouder Toon Maas probeerde de raadsfracties in de adviescom missie Samenleving gisteravond nog wat af te remmen. Volgens hem is het nog niet zo heel simpel om het besluit uit te voeren. Bij verlenging van de openingsuren met een uur ontstaan er onder meer problemen met de huidige vaste gebruikers. Bovendien, voer de Maas verder nog aan, is er in het verleden al een keer een experi ment gehouden om het zwembad 's avonds een uur langer open te houden. Die proefis toen mislukt. De raadsfracties lieten zich door die uitleg niet op andere gedach ten brengen. Fietsersbond Zeeland haalt uit naar provincie over fietsvoetveer. door Raymond de Frel BRESKENS - De Fietsersbond Zee land heeft geen goed woord over voor de klantgerichtheid van de provincie Zeeland bij het fiets-voetveer tussen Vlissingen en Breskens. Volgens de belangenbe hartigers is de service voor fietsers bij het veer bedroevend. Aanleiding voor die uitlatingen zijn het frequente uitvallen van de fastferries. Zo vaart vervoersmaat schappij Veolia ook de komende weken maar met één boot, vanwe ge een defect aan het tweede vaar tuig. „Een gedeputeerde (Van Heu- kelom, red) die na ruim drie jaar aanloopproblemen aankondigt dat hij onderzoek gaat doen naar het al dan niet aanschaffen van een re serveboot blinkt naar onze me ning niet uit in daadkracht", laat zij in een persbericht weten. De bond vindt het overigens niet inte ressant wat de oorzaken van de voortdurende vertragingen zijn en wie daarvoor verantwoordelijk heid draagt. „De gedupeerde fiet ser heeft in deze geen vervoersal- ternatief, aangezien er geen fiets- bussen door Zeeland rijden." sanitair door Harold de Puysseleijr HULST - De ruim driehonderd leerlingen van basis school Sint Willibrordus in Hulst smulden giste rochtend van bruin brood, rozijnenbrood en wit brood, belegd met gezonde smeerkaas of lever pastei. Maar de boterhammetjes werden zeker ook rijke lijk bedekt met chocoladevlokken. Lekker met een glas (choco)melk of appelsap erbij. De oudste leerlingen zaten gezellig samen met de al lerkleinsten in gemengde groepjes aan tafel. Zo als dat ook in het gezin gebeurt, hielpen de grote re kinderen de kleintjes bij het ontbijt. Zo'n uitge breid en luxe ontbijt is voor de kinderen natuur lijk geen dagelijkse kost. De Willibrordusschool was een van de tweedui zend basisscholen in het hele land die dezer da gen meedoen aan het Nationaal Schoolontbijt. Dat initiatief is bedoeld om te stimuleren dat kin deren goed ontbijten. Niet alle kinderen doen dat, terwijl het ontbijt een onmisbare maaltijd is om de dag goed te beginnen. Het Nationaal Schoolontbijt steunt jaarlijks ook een goed doel. Dit jaar is dat de Johan Cruyff Foundation. Die steunt sportprojecten voor kinde ren met en zonder handicap in Nederland en daarbuiten. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 49