m en over haar 'Eign Taole' Omroep eist frequentie Boom voor Beatrix vervangen Slechte zomer zwembaden Vernieuwing riolering in wijk Serlippens Z pzc Donderdag 1 november 2007 23 mentale locatie Axelse- straat in ere houden. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Op de plaats van de monumentale Beatrixboom bij de Burgemeester Huizingabank aan de Axelsestraat in Terneuzen wordt een nieuwe boom geplant. Burgemeester en wethouders ko men daarmee tegemoet aan de wens van onafhankelijk raadslid Pim Broekhuysen. De koningslinde werd in 1938 ge plant ter ere van de geboorte van koningin Beatrix. Er werd een fraai gietijzeren hek omheen ge zet. De linde vertoont nu echter op verschillende plaatsen zwam- aantastingen. Ook de buitenkant van de stam is op meerdere plaat sen aangetast, waardoor de kans op stambreuk toeneemt. De boom moet daarom gekapt worden, maar er komt een nieuwe koningslinde voor terug. Een exem plaar van 'een zekere omvang'. Daarmee wil de gemeente het mo numentale karakter van de locatie in ere houden. Om de nieuwe boom voor de toekomst zeker te stellen worden aanvullende maat regelen getroffen om een goede groeiplaats te garanderen. TERNEUZEN - De slechte zomer heeft de zwembaden in de ge meente Terneuzen heel wat in komsten gekost. In totaal werd er voor 79.000 euro minder aan toe gangskaartjes verkocht dan was ge raamd. In het Axelse zwembad werden 20.000 euro minder toegangsgel den geteld. In Koewacht, Sas van Gent en Zaamslag kwam er respec tievelijk 14.000, 26.000 en 19.000 euro minder binnen. Terneuzen wil monu- Dichteres Anne Sturm met haar boek M'n eign Taole/Mijn eigen Taal. foto Camile Schelstraete Ivo Focke uit Breskens wint NK kustvissen BRESKENS - Ivo Focke uit Breskens heeft het voorbije weekeinde aan de Afsluitdijk het Nederlands kam pioenschap kustvissen 2007 ge wonnen. De visser van hen gelsportvereniging De Krabbe uit Burgh-Haamstede deed dat met de vangst van zes vissen, die sa men 133 centimeter lang waren. 'Wijs weg naar Zeeuws-Vlaanderen' den haag - De SP vraagt minister Eurlings opnieuw om een betere aanduiding van Zeeuws-Vlaande- ren op wegwijzers in en buiten Zeeland. Als er eerder een aandui ding Zeeuws-Vlaanderen via Hulst staat, hoeven automobilisten niet om te rijden via de tunnel. Hoorzitting lokale omroep en Delta over frequentie tv-zender. door Raymond de Frel TERNEUZEN - De Stichting Omroep Terneuzen eist via het Commissa riaat van de Media dat Delta Kabel- comfort zo snel mogelijk een zend frequentie op het kabelnet geeft. De frequentie voor een lokale tele visiezender is vorig jaar al aange vraagd, maar nog steeds niet toege kend. Op dinsdag 20 november worden beide partijen gehoord door het Commissariaat op een zitting in Hilversum. „Wij hebben al in juni 2006 een kabelfrequentie aange vraagd, maar zitten sinds die tijd in de wachtkamer", zegt communi catie-adviseur Evelyn Goldstaub van Stichting Omroep Terneuzen. „Wij hebben wettelijk recht op de frequentie. Het Commissariaat heeft daarom al meerdere brieven aan Delta geschreven, maar er wordt niet gereageerd. Delta houdt ons aan het lijntje, maar heeft geen poot om op te staan." Delta gaf eerder aan dat de Stich ting Omroep Terneuzen met de Vlaamse grenszender AVS moet praten over een gezamenlijk ge bruik van een frequentie. De loka le omroep heeft daar echter geen trek in. Goldstaub: „Wij willen AVS hele maal niet van de kabel hebben, we willen gewoon een eigen zendfre quentie. Zodra we een zendmoge- lijkheid hebben, gaan we praten met productiemaatschappijen. Zo ook met de Zeeuws-Vlaamse Tele visie (ZVT), maar het is een mis verstand dat de ZVT onze gedood verfde partner is. Overigens begin nen we te vrezen voor schade claims van productiemaatschap pijen, waarmee we al in onderhan deling waren. Puur omdat Delta de zaak om onduidelijke redenen rekt." Delta Kabelcomfort kwam giste ren een belofte om op de kwestie te reageren niet na. Delta en de Stichting Omroep Terneuzen worden op 20 novem ber gehoord door het Commissa riaat van de Media over het verle nen van een zendfrequentie. terneuzen - In de Serlippenspol- der in Terneuzen beginnen maan dag 5 november omvangrijke riole ringswerkzaamheden. Het gaat om een deel van de Lorentzlaan, een deel van de Madame Curie- straat, de Huijgensstraat, de Van Swindenstraat en een deel van de Van der Waalstraat. In de eerste twee weken worden bomen en be plantingen gerooid in voorname lijk de Lorentzlaan. De riolering in de wijk wordt ver nieuwd en er wordt een extra riool aangelegd om het regenwater apart af te voeren. Hierop worden straatkolken aangesloten en ook zoveel mogelijk regenwaterafvoe ren van nabijgelegen woningen. Een aantal straten krijgt een ge heel nieuwe wegconstructie, ande re krijgen een asfalt deklaag en er zijn ook straten waar niets veran dert. Het werk duurt tot eind maart. M'N ticzf A MiJI* FlufcN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 47