Zeeland PZCI21 Toch schade door heien bij Spuiplein déDRVKKERY ZEEUWS-VLAANDEREN 27 Becif) HOU HART Rijkswaterstaat maakt schoon schip bij Sluiskil Klas van toen Donderdag 1 november 2007 Leerkrachten in touw voor scholenproject tegen discriminatie Maatregelen kunnen prestaties Zeeuwse brandweer verbeteren Tip? redtern@pzc.nl Bressiaanders voelen zich gedupeerd door haastige aannemer. door René Hoonhorst BRESKENS - Een aantal bewoners van Haven Westzijde, Spuiplein en Grote Kade claimt grote schade door heiwerkzaamheden op het Spuiplein in Breskens. De werk zaamheden zijn vorige week twee keer stilgelegd na klachten van be woners. Maar dinsdag is elders op het plein nogmaals geheid, waar bij 'schandalige overlast' ontstond doordat de heipalen op een onder grondse kademuur stootten. De heistellingen zijn gisteren door het Terneuzense aannemingsbe drijf Bliek Vos verwijderd. Maar voor bewoners is de maat vol. Zij kondigen aan niet alleen schade vergoeding te eisen voor de nu zichtbare scheuren, maar claimen ook alvast eventuele vervolgscha de. Anja Waebeke en Aimé Lange- raert van de Haven Westzijde wij zen op tal van nieuwe en groter ge worden oude scheuren in binnen- en buitenmuren. Voegen zal bij een aantal plekken niet genoeg zijn, weet Langeraert al zeker. Wae beke vreest vooral vervolgschade. „Wat gebeurt er als er opnieuw Buurtbewoners zijn helemaal van slag door heiwerkzaamheden bij het Spuiplein in Breskens. Er zijn onder meer scheuren in muren ontstaan door het heien. wordt geheid? Of als er nog maan den bouwverkeer af en aan rijdt?" Geheid wordt er niet meer, meldt directeur H. Berkelaar van het aan nemingsbedrijf Voor het aanbren gen van één funderingspaal moet een speciale techniek worden ge vonden. De kleine dertig andere palen die nog de grond in moeten, gaan door boring. Het vinden van een boorstelling kan overigens acht weken duren, maar Berkelaar hoopt tijdverlies te beperken. Hij stelt dat het aannemingsbedrijf op verantwoorde wijze heeft gewerkt. Dat er een kademuur onder de grond zat, was Bliek Vos niet be kend. Hij heeft gehoord dat de ge meente het wel wist, maar het on derzoekje dat Sluis liet uitvoeren leverde geen heiverbod op. De ge meente heeft het werk niet stilge legd, omdat dat alleen kan bij acuut instortingsgevaar, meldde een woordvoerster gisteren. Berke laar liet op zijn beurt weten dat de aannemer voortdurend heeft over legd met de verzekeraar over de te volgen werkwijze. Tot gisteren wa ren er volgens hem slechts enkele schademeldingen binnengeko men. Diverse buren van Haven Westzijde, Spuiplein, Grote Kade en zelfs Koningin Emmastraat ver zekeren dat het daar niet bij blijft. Ze vrezen toch grotere schade. Jen ny Heijboer voelt ook lichamelijke en geestelijke schade. Ze kreeg tij dens het heien last van haar hart en raakte over haar toeren door het schudden van het hele huis. WNJC Kijk voor meer informatie op de verpakking of op www.becel.nl door Raymond de Frel SLUISKIL - Eindelijk, eindelijk, verzuchtte jurist Gerius van Woudenberg van Rijkswaterstaat gisterochtend. Met heel veel pijn en moeite was het gelukt om dat te bereiken wat hij voor ogen had: schoon schip maken. Rond elf uur trok een sleepboot een grote visserskotter weg uit het Zijkanaal B bij Sluiskil. „Het is het grootste sloopschip van de 22 exemplaren die we in de Kanaalzo ne willen verwijderen. Het is pas de vijfde in de reeks, maar het gaf een gevoel van opluchting toen deze kot ter de grens passeerde. Deze zeekotter was van een Duitse eigenaar, die hem ruim vierenhalf jaar geleden il legaal afmeerde. Het heeft ruim vier maanden gekost om de verwijdering van deze kotter in kannen en krui ken te krijgen", vertelde Van Woudenberg. De aanwezig heid van het schip zorgde al geruime tijd voor overlast in de nabije omgeving. Bovendien vormde het schip een potentieel risico voor het milieu. De kotter is door een sleepboot naar een sloopbedrijf in Gent gebracht. Bin nen twee weken wordt het laatste sloopschip uit de jachthaven van Sas van Gent gehaald. Ook in Terneuzen wordt binnen veertien dagen nog een schip verwijderd. Van Woudenberg: „In het Zijkanaal B liggen er nog veer tien, waarvan een aantal illegaal wordt bewoond. Op één van de schepen zouden volgens ooggetuigen zelfs drugsactiviteiten plaatsvinden. We gaan in overleg met de gemeente Terneuzen hoe we hiermee het beste kun nen omgaan." foto Camile Schelstraete Markt 51 Middelburg T 0118 886 886 www.dnikkerijmiddelburg.nl TERNEUZEN - In het kader van de actie 'Nederland leest' komt Okke van der Maas van het Schoolmu seum vandaag in de bibliotheek in Terneuzen vertellen over de klas van vroeger. Hij doet dit aan de hand van voorwerpen die hij mee neemt. De toegang kost inclusief koffie en thee 2,50 euro. vanavond vanaf 17.30 uur Brasseriemenu met witlofsoep, peen en juun of preiprol en bolusijs 15,00 en 12,50 (vegetarisch) Reserveren? belon8-886866 za 3 nov. 11.15 uur Wim Hofman en Martha Heesen interview door Jan Smeekens 15.00-16.30 uur Miquela, fado's zo 4 nov. 13.00-17.00 uur Koopzondag met om 15.00 uur Kjoek op zondag met Robin Raven Week van het Zeeuwse Boek t/m 10 nov. met gratis bij aankoop van 15,00 aan boeken: De Smaak van Zeeland, Tineke Sluijter

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 45