Zierikzee klaar voor topontmoeting Ook Engeland wil WK voetbal Duitse politie op dopingjacht Hoe kom je aan kaartjes voor Olympische Spelen? Zierikzee wacht al ruim 29 jaar Puntendeling bij poolbiljarters The Roadhouse Roadies W PZC Donderdag 1 november 2007 j 37 Wesley Quist hoopt dat zijn ploeg revanche neemt op Vlissingen. door Bas Koel zierikzee - Voor de voetballers van Zierikzee staat zondag de top per in de derde klasse tegen Vlis singen op de agenda. Zierikzee-middenvelder Wesley Quist (21) is er helemaal klaar voor. „Vorig seizoen speelde ik te gen Vlissingen een matige wed strijd. Daarom ben ik nu extra ge motiveerd om een goed resultaat neer te zetten." Het seizoen is goed begonnen voor Zierikzee. Afgelopen weekein de werd tegen Walcheren de eer ste periodetitel gepakt en na acht wedstrijden staan ze met 22 pun ten bovenaan. Quist: „Het gaat bo ven verwachting goed. Een perio detitel was ons doel en die hebben we al mooi binnen. We hebben na de wedstrijd tegen Walcheren een feestje gevierd." Ondanks de goede start wil de middenvelder uit Zierikzee nog niet spreken over het kampioen schap. „We zijn goed begonnen, spelen goed voetbal en knokken er met zijn allen voor. We bekijken Wesley Quist: 'Als we twee toppers winnen slaan we een gat van zeven punten.' het voorlopig nog van wedstrijd tot wedstrijd. De komende twee weken spelen we tegen concurren ten om de titel. Op dit moment denken we nog niet aan het kam pioenschap." De komende twee wedstrijden van Zierikzee kunnen wel eens cruciaal zijn voor de titelstrijd. De ploeg van trainer Marco Groene- veld neemt het zondag thuis op te gen nummer twee Vlissingen en de week daarna gaan de Schou- wenaren op bezoek bij Roosen daal, de nummer drie van dit mo ment. Quist: „We gaan twee heel span nende wedstrijd tegemoet. Als we die allebei winnen slaan we een gat van zeven punten. Dan zet je een goede stap naar de titel, maar eigenlijk zijn we momenteel al leen nog maar bezig met de wed strijd tegen Vlissingen." Wesley Quist denkt dat Zierikzee in de topper niet onder hoeft te doen voor Vlissingen. „Ik denk dat we aan elkaar gewaagd zijn. Vlis singen heeft individueel veel kwali teit, maar dat hebben wij met Mat hijs Hage en Benjamin Verwest ook." Het feit dat wij allemaal voor el kaar knokken en een echt team zijn, zou de doorslag kunnen ge ven. Een punt moet zeker moge lijk zijn, maar misschien zit er zelfs nog wel meer in." Bij Zierikzee is in ieder geval ieder een klaar voor de ontmoeting met de Walcherenaren. Quist: „Ieder een is fit. Op de trainingen wordt al veel gesproken over de wed strijd. Het is toch een soort der by." „Ik denk niet dat de trainer voor Wesley Quist. de wedstrijd veel moeite hoeft te doen om ons op scherp te zetten. Vorig seizoen hebben we van Vlis- foto Marijke Folkertsma singen verloren, dus iedereen is extra gemotiveerd om een goed re sultaat neer te zetten." Inval bij doktoren en in kliniek universiteit van Freiburg. freiburg - De Duitse politie heeft woensdagochtend een inval ge daan in de universiteitskliniek van Freiburg en de woningen van de artsen Lothar Heinrich en Andreas Schmid. De doktoren worden ervan beschuldigd meerde re wielrenners te hebben voorzien van doping. De kliniek van Freiburg was jaren lang gelieerd aan de Duitse wieler ploeg T-Mobile en voorganger Team Telekom. De kliniek werd al enige tijd in ver band gebracht met dopingpraktij- ken in de jaren negentig bij de wie- lerformatie, waardoor de inval niet onverwacht is. „We hebben hier re kening mee gehouden", stelde een woordvoerder van de kliniek. „We verlenen onze volledige medewer king en zijn benieuwd naar de uit komsten van het onderzoek." De politieactie zou ook te maken hebben met uitlatingen van de Duitse coureur Patrik Sinkewitz, die dit jaar werd betrapt op dope gebruik. Tegenover de dopingcom- missie van de Duitse wielerbond zou hij hebben verteld dat T-Mobi- le-wielrenners in 2006 eigen gepre pareerd bloed bij zichzelf hebben ingespoten. Mede op basis van die verklaring is de Duitse justitie een uitgebreid onderzoek begonnen dat zich voor al richt op de twee artsen Hein rich en Schmid, die nauw betrok ken waren bij de wielerploeg. Het duo was reeds door de universi teitskliniek geschorst. De laatste (en enige) thuisoverwinning van Zierikzee op Vlissingen dateert van 1978. Toen won de Schouwse ploeg met 2-0. Zondag treffen de teams elkaar voor de elfde keer in Zierikzee. Voor trainer Marco Groeneveld is het een jubileumduel. Seizoen Uitslag Doelpuntenmakers Rutger Kooman 1-0; Mervin Niemantsver- driet 1-1,1-2 en 1-3; Wesley Goud 2-3; Mervin Niemantsverdriet 2-4; Mathijs Hage 3-4 (strafschop). Renato Dijkstra 0-1 en 0-2; Patrick Roggeband 1 -2; Jeroen Roelse 1 -3; Lionel Lord 1 -4. Mourad Boughmari 0-1; Jacques Blijlevens 0-2 (strafschop); Pascal Caumartin 0-3. Ronald Jongelings 0-1 Erwin Nelissen 1 -0; Rob Post 1-1 en 1 -2; Geert Bouwman 1 -3; Peter van de Zwan 2-3; Renato Dijkstra 2-4. Eric Aerden 0-1Gerrie Eikenhout 0-2. Ron van Dam 0-1; Marcel van Grunsven 1-1 en 2-1John Livramènto 2-2. Marcel van Grunsven 1-0; Kees Verkaart 2-0. Arnold Vercauteren 1-0; Patrick Dewitte 1-1. Henk 'Katje' Kokëlaar 0-1onbekend 1 -1 Frans 'Pik'Verhulst 1-2; Henk Kokelaar 1-3; Frans Verhulst 1 -4,1 -5 en 1 -6. Landen staan in de rij voor organisatie van titelstrijd in 2018. londen - De organisatie van het WK voetbal in 2018 is in trek. Gis teren maakte de Engelse voetbal bond (FA) bekend een gooi te doen naar de organisatie van de mondiale titelstrijd in dat jaar. De FA faalde bij het binnenhalen van het WK in 2006. Nu de we reldvoetbalbond Fifa besloten heeft het rotatiesysteem van conti- middelburc - De poolbiljarters van The Roadhouse Roadies kwa men in de regionale tweede klasse in eigen huis een puntendeling overeen met Lucky 013 uit Tilburg. Dat de ploegen aan elkaar waren gewaagd, lag in de lijn der ver wachting. Vorig seizoen gaven zij nenten bij de verdeling van het evenement te verlaten, durft Enge land het opnieuw aan zich kandi daat te stellen. Het tand organiseer de in 1966 ook al eens de mondia le titelstrijd. De KNVB onderzoekt momenteel de haalbaarheid om het WK in 2018 naar België, Nederland en Luxemburg te halen. Dinsdag ga ven Australië en Japan al aan se rieuze interesse in het evenement te hebben. Het WK voetbal in 2010 vindt plaats in Zuid-Afrika en de Fifa wees de strijd om de we elkaar in de eindstand ook al niks toe en werden ze respectievelijk vijfde en vierde. Man van de match werd Fokke Osterthun van de thuisploeg hij maakte een 0-4-achterstand goed tegen Sieuwkee Mok en won met 5-4- reldtitel in 2014 dinsdag aan Brazi lië toe. In 20ti maakt de wereld voetbalbond de gastheer van het WK in 2018 bekend. De kandidatuur van de FA wordt volledig gesteund door de Britse re gering. „Het WK voetbal is het grootste teamgebeuren op sportge bied ter wereld. Het wordt een har de strijd, net als het binnenhalen van de Olympische Spelen in 2012. Dat heeft Londen gewonnen. Ik ben er zeker van dat we kunnen winnen", verklaarde de Britse sportminister Gerry Sutcliffe. Roadhouse Roadies-Lucky 013 4-4: 8-ball: Marco Verrips-Mitch de Man 4-2; David Hughes-Dennis de Laat 3-4; Dennis van Belzen-Sieuwkee Mok 3-4. 9-ball: Fokke Osterthun-Sieuwkee Mok 5-4; Robbin Jobse-Dennis de Laat 5-0; Raoul Wijs-Mitch de Man 2-5. Alleen ATP mag in Nederland tickets voor Peking verkopen. den haag - Chinezen kunnen pas weer na 5 november kaartjes be stellen voor de Olympische Spelen in Peking. In Nederland gaat de verkoop gewoon door. Er is voor ons maar één manier om in Nederland aan kaartjes voor Peking te komen: via de site www.atp.nl/0s2008. Het in sport- reizen gespecialiseerde bureau ATP is als officiële partner van NOCNSF de enige die in Neder land kaartjes voor Peking mag ver kopen. Sinds de start van de verkoop afge lopen maandag hebben ai enkele honderden Nederlanders zich ge meld bij het bureau. Omdat het grootste gedeelte van de kaarten gereserveerd is voor de Chinese be volking, zal het voor sommige on derdelen lastig worden kaarten te krijgen. „Vooral de openings- en sluitingsceremonie worden een probleem", zegt Jeroen van Hest van ATP. De openingsceremonie op 8 augustus is wat betreft het voor de Chinezen gereserveerde deel al uitverkocht Gelukkig voor de Oranjefans zijn er genoeg spor ten waar weinig belangstelling voor is. Zo zijn er voor het hockey nog meer dan genoeg kaartjes ver krijgbaar. En ook nog voor een spotprijs, 3,5 euro. Hetzelfde geldt voor het roeien. Voor disciplines die ook bij de Chi nezen populair zijn (zwemmen, at letiek, turnen, tafeltennis, badmin ton) kunnen de prijzen oplopen tot boven de honderd euro. ATP denkt zo'n vierduizend kaartjes aan de man te kunnen brengen. Er wordt gerekend op de komst van zo'n tienduizend Nederlanders. Seizoen Club Duels 07/08 Zierikzee 8 06/07 SSV'65 26 05/06 Breskens 22 04/05 Goes 21 03/04 Goes 22 Totaal 99 PZC Rolant Quist bron Rudy Boogert foto Willem Mieras Doelsaldo Zierikzee 12 Vlissingen 27 100e duel Marco Groeneveld Winst Vlissingen Winst Zierikzee Gelijkspel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 39