Sport PZC I 35 Overgang is binnen 17 uur rond Kuifje terug in Spanje B PZC 1| girls women 36 37 Zaterdag 3 november verschijnt deel 10! Wouters neemt de honneurs waar Kevin de Pagter wil niet zielig gevonden worden Donderdag 1 november 2007 Hoe kom je aan kaartjes voor de Olympische Spelen? Tip? sport@pzc.nl PSV laat Koeman gaan; met een onwillige trainer is niet te werken. door Frans van den Nieuwenhof EINDHOVEN - Halverwege de beker wedstrijd tussen FC Eindhoven en HFC Haarlem liep Jan Reker dins dagavond ineens de tribune af Hij verliet het stadion voor spoedover leg met trainer Ronald Koeman, die hem telefonisch meedeelde dat hij met Valencia een contract voor 2,5 jaar was overeengekomen, Re ker haastte zich vervolgens naar Motel Van der Valk om zich met manager Stan Valckx te buigen over de trainersvacature bij PSV. Koeman kreeg zijn zin, waarna gis terochtend om negen uur de on derhandelingen begonnen over de voorwaarden waaronder de coach mocht vertrekken, PSV bedong een forse afkoopsom bij Valencia en zal in augustus 2008 een oefenwedstrijd spelen in de Spaanse stad. Om half twee lichtten Reker en Valckx de spelers van PSV in. Zo kwam er binnen zeventien uur een einde aan het dienstverband tussen Koeman en PSV. Reker wilde Koeman niet tegen houden, omdat hij de wetten van het voetbal kent. Met een onwilli ge trainer is niet te werken en voor Koeman is Valencia natuur lijk een prachtige club. Hij kan er naar schatting drie keer zoveel ver dienen als bij PSV. De contacten tussen Koeman en Valencia zijn minder vers dan mis schien lijkt. Eind augustus, rond de loting van de Champions Lea gue, was er in Monaco al contact tussen de trainer en voorzitter So- ler van de Spaanse club. Toen al waren er bij Valencia twijfels over de toekomst van de zittende trai ner Quique Sanchez Flores. Afgelo pen zondagnacht, na de 3-0-neder- Ronald Koeman (links) werd landskampioen met PSV, maar kreeg niet altijd de steun van de clubleiding, foto ANP laag bij Sevilla, werd Flores ontsla gen. Dinsdagmiddag, nadat hij de training van PSV had geleid, reed Koeman naar Amsterdam waar hij een ontmoeting had met tech nisch manager Miguel Angel Ruiz, Voor Koeman is de huidige gang van zaken niet ongewoon. Hij diende nog nooit een trainerscon tract uit. Hij verliet Vitesse om naar Ajax te kunnen. Daar nam hij ontslag na een conflict met tech nisch directeur Louis van Gaal (die nog eerder vertrok) en een slecht resultaat in de Uefa Cup bij Auxer- re. Bij Benfica zegde Koeman op, toen PSV hem wilde als opvolger van Guus Hiddink. PSV betaalde daarvoor een forse afkoopsom en moest Koemans eis inwilligen dat Tonny Bruins Slot mee naar Eind hoven kwam. Bij PSV was Koeman succesvol, maar niet onomstreden. Hij Vero na Ronald Koeman tekent bij Va- lencia een contract voor 2,5 seizoen. De overgang van de trainer was binnen zeventien uur rond. verde vorig seizoen de landstitel, staat met PSV ook nu bovenaan, haalde de tweede ronde van de Champions League, maar commu niceerde vaak moeizaam. Eind vo rig seizoen leidde dat tot een crisis na de uitwedstrijd tegen FC Utrecht. Interim-voorzitter Frits Schuitema wilde Koeman toen niet de garantie geven dat hij ook dit seizoen trainer zou zijn. Koe man had zich al neergelegd bij zijn ontslag, maar omdat PSV alsnog landskampioen werd, mocht hij blijven. Koeman was als voetballer geliefd in Zuid-Europees land. door Henk van den Boom Barcelona - Als voetballer was hij niet alleen geliefd bij de fans van Barcelona, ook andere clubs keken met respect en soms met angst naar de blondgekuifde Groninger. In 1992 schoot hij op Wembley te gen Sampdoria met een legendari sche vrije trap Barcelona naar het kampioenschap in de Europa Cup t, de latere Champions League. Wordt het Mestalla-stadion in Va lencia de opstap voor Barcelona's Camp Nou? In Barcelona klinkt de naam van Tintin (Kuifje) nog al tijd als het weer eens wat slechter gaat met de club. Maar voorlopig zal Koeman eerst iets zuidelijker moeten bewijzen dat hij een toe komst heeft in de Primera Divi sion. En dit keer niet binnen de lij nen, maar op het bankje. Bij de club die met ijzeren hand wordt geregeerd door voorzitter Juan Soler doen de trainers het niet gauw goed. Koeman wordt de vijfde coach onder zijn regime, en hij was niet de eerste keus. Na de weigering van de Italiaan Fabio Ca- pello en de Portugees José Mourin- ho kwam Soler uiteindelijk bij PSV terecht. Maandag werd Koemans voorgan ger, Quique Sanchez Flores, voor Spaanse voetbalkenners verras send snel aan de kant gezet na de 3-0-nederlaag tegen Sevilla. Valen cia staat in de nationale competitie op de vierde plaats en in de Cham pions League heeft de ploeg een schamele drie punten uit drie wed strijden kunnen vergaren. In Barcelona speelde Koeman als assistent-trainer onder de vleugels van Louis van Gaal een rol op de achtergrond. Vanaf maandag is Koeman eigen baas bij een echte Spaanse ploeg. Een droom die hij nooit onder stoelen of banken heeft gestoken, ook al ging het dan meestal om Barcelona. Spaar ze alle 12! f Knip de bon uit de zaterdagkrant, vul hem in en haal "Het ros Bazhaar" voor 1 euro in huis. WEAR o protest oroxy o o'neill o bench mt 140 t/m 42 Nflln. Segeersstraat 39 MIDDELBURG eindhoven - Jan Wouters neemt bij PSV voorlopig de taken over van de naar Valencia vertrekkende trainer Ronald Koeman. Hij wordt geassisteerd door Anton Janssen, die coach was van Jong PSV. PSV gaat na het plotse vertrek van Koeman op zoek naar een nieuwe trainer, een zoektocht die direc teur Reker zo snel mogelijk wil hebben afgerond. De kans dat er volgende week tegen Fenerbahi;e al een nieuwe coach is aangesteld, acht hij klein. Reker: „Ik zou er zelf ook niet op zo'n korte termijn instappen. Over twaalf dagen is er een rustige pe riode met interlands. Het zou mooi zijn als we dan een nieuwe trainer kunnen presenteren." Reker wilde nog niet ingaan op na men. Wel gaf hij aan dat het moge lijk is dat PSV tracht een coach te contracteren die nu nog in dienst is bij een andere club. „We willen iemand met zoveel mogelijk inter nationale ervaring." Real Madrid wast Valencia de oren Valencia - Voor Ronald Koeman wacht een pittige klus bij Valencia. Zijn nieuwe club verloor gisteren op eigen veld met liefst 5-1 van Real Madrid. Voor de koploper in de Spaanse Primera Division scoorde Ruud van Nistelrooij twee keer. Na de 3-0-nederlaag bij Sevilla werd het opnieuw een dramati sche avond voor Valencia. Bij rust leidde Real al met 4-0. Real bleef koploper met 25 punten uit tien duels. Vijf Nederlanders in wegwedstrijd Spelen aicle - Nederland mag volgend jaar bij de Olympische Spelen in de wegrace voor mannen met het maximum aantal van vijf renners starten. Dat heeft de internationa le wielrenunie UCI gisteren be kendgemaakt. Nederland behoort tot de zeven toplanden die met vijf wegrenners naar Peking mo gen afreizen. Verder zijn dat Bel gië, Italië, Spanje, Duitsland, Rus land en de Verenigde Staten. Nederland heeft twee deelnemers aan de individuele tijdrit.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 37