hun inspirerende zeeheld n van traditionele kostuumstuk Een ongegeneerd soepzootje TOT 70% KORTINC! www.wintersporTbeurs-zeelancl.iil PZC Donderdag 1 november 2007 I 31 Het werk Aan Zee laat goed het verstilde beeld zien dat typerend is voor de schilderijen van Koos van Keulen. len met Olga, een schilderij waar in een vrouw volledig dreigt op te gaan in haar omgeving. Ook Ans Markus weet aandacht af te dwingen. In het Muzeeum prij ken twee werken van haar hand, waarin zowel kracht als kwetsbaar heid tot uiting komen. Sigrid is een olieverf op doek van haar dochter, verscholen achter een wit masker met windsels om de ar men en met de schimmige contou ren van donkere grimassen op de achtergrond. Daarnaast een zelf portret waarin Markus zich als pierrot met narrenkap manifes- 'Dit is toch geen porno? Dit is gewoon een mooi portret van een bloot kind' teert. Kwetsbaarheid en melancho lie voeren hierin de boventoon. Voorbeelden van bijna fotografi sche weergaven levert Annemarie Busschers met een portret van zichzelf en met Portret Josefien van een mollige baby. Wie de trap beklimt, wordt als vanzelf het leven van die grijze vrouw in een schilderij van Peter Hartwig (Tweede Kopje) ingetrok- .- ft TBiM Kubistisch Meisjeskopje van Leo Gestel. ken. De sfeer die Hartwig hierin creëert, weeft direct een levensver haal rond deze Kniertje, wier zee held niet meer zal terugkeren. Een van de wanden op de boven verdieping is ingericht met kleine vrouwenportretten. De levensloop van jong naar oud wordt hier ge markeerd door het Meisjesportret van Kiki Lamers aan het begin en de gerimpelde oude vrouw van Raymond Huisman (In de keuken „Dit is toch geen pornografie? Dit is gewoon een mooi portret van een bloot kind", zegt Weber in een reactie op het feit dat Lamers in Frankrijk is veroordeeld omdat de kunstenares zich met haar werk zou hebben schuldig ge maakt aan 'zedelijk bederf van minderjarigen'. Hilarische blikvanger in deze por- trettenwand is een werk van Ken- ne Grégoire. Hij introduceert twee potsierlijke dames op een wijze die zijn affiniteit met Commedia dell'Arte verraadt. De tentoonstel ling omvat werk van veel meer kunstenaars onder wie: Lucebert, Leo Gestel en Michael Ryan. Als tegenhanger voor alle vrouwen aan de wal en de wand begint morgen in de Scheldezaal van het Muzeeum ook de expositie De Rugter Inspireert. De conservator nodigde daarvoor hedendaagse kunstenaars uit zich te laten inspi reren door het portret van Michiel de Ruyter. Hier is werk te zien van Nick Oudshoorn, Bram Herens, Vyacheslav Mikhailov, Har de Jongh, Leentje Linders, Jack Staller en Arne Zuidhoek. Deze expositie biedt schilderijen, grafisch werk en illustraties. Vrouwen aan de Wal, Pakhuis Mu zeeum, t/m 24 febr., De Ruyter Inspi reert, Scheldezaal Muzeeum, t/m 27 jan., ma. t/m vrij. 10.00 - 17.00 uur, za., zon. en feestdagen 13.00 -17.00 uur. Officiële opening Vrouwen aan de Wal, vrij. 16 nov., 16.00 uur door Karla Peijs, Commissaris van de Ko ningin en C. Maas, honorary vice chairman ING. Slagwerkers treden op in Scheldetheater TERNEUZEN - Slagwerkschool Rond- omtrom uit Roosendaal verzorgt zondag (14.30 uur) een optreden* in het Scheldetheater in Terneu- zen. Leerlingen van Rondomtrom, uit zowel Zeeland als West-Bra bant, treden in wisselende samen stellingen op. Het programma biedt een overzicht van het djem- bé-repertoire van de slagwerk- school, die dit jaar haar 12,5-jarig bestaan viert en samenwerkt met de Zeeuwse Muziekschool. Voorstelling Oostburg uitgesteld tot mei 2008 OOSTBURG - De voorstelling Vuile huichelaar, die op 7 november zou worden opgevoerd in het Ledel- theater in Oostburg, is verplaatst naar 14 mei 2008. Reden voor het uitstel is dat de productie nog niet gereed is. Het impresariaat wilde de voorstel ling in Oostburg aanvankelijk hele maal laten vervallen, maar gezien de belangstelling voor de produc tie is toch besloten deze te ver plaatsen naar volgend jaar. Middelburgs orgel klinkt weer in Haarlem HAARLEM - Het theaterorgel dat sinds begin jaren tachtig in de Concert- en Gehoorzaal in Middel burg heeft gestaan, heeft een nieuw leven gekregen in het Kun- kels Draaiorgel Museum in Haar lem. Het is daar inmiddels opge bouwd en weer bespeelbaar. Zater dag wordt het in gebruik genomen met een concert. Het orgel is oor spronkelijk, in de jaren dertig, ge bouwd voor de Majestic Cinema in de Engelse stad Rochester. Band Outsmarted trekt de stekker eruit GOES - Outsmarted, een van de ta lentvolste Zeeuwse bands, stopt er mee. Na het vertrek van drummer Sjoerd Bin zagen de andere twee (Martijn Doolaard en Jeroen Au- dier) het niet zitten om met een andere drummer verder te gaan. Outsmarted won onder meer Hooikoorts en de Freedom Music Award. Het trio bracht in mei van dit jaar het goed ontvangen album Yellow era uit. Doolaard is al bezig een nieuwe band te vormen, waar bij ook Bin weer is betrokken. verloren onschuld. Tragiek, gevan gen in indrukwekkende, bijna visionaire beelden, waaronder de lange, ononderbroken rijder dwars door de menigte van duizenden soldaten op het strand. Wright laveert met Atonement tus sen een adequate en een geïnspi reerde navertelling. Niet alle toe spelingen van McEwan hebben daarbij hun weg naar de film ge vonden. Wright is sterk in sfeer, beeld en sprekende details, maar het maakt soms ook een wat ge construeerde indruk en het blijft, als het gaat om inleving in de hoofdpersonen, tamelijk afstande lijk. De beperkingen van het tradi tionele kostuumstuk heeft Wright echter ruimschoots weten te door breken. James McAvoy in Atonement. foto CPD De atletische Jet Li uit Hongkong stond in de futuristische actiefilm The One (2000) al eens tegenover Jason Statham, de Britse B-acteur die zich toelegt op het spelen van ruwe smerissen en boeven. Verge leken met het onnavolgbare The One is Rogue Assassin een wonder van begrijpelijkheid. Vergeleken met de meeste andere films is Rogue Assassin echter een ongege neerd soepzootje. Statham speelt een gekwelde agent die zijn collega en beste vriend kwijtraakt door toedoen van de mysterieuze Chinese huur moordenaar Rogue. In de rol van Rogue speelt Jet Li op zijn beurt Ja panse en Chinese misdaadbendes tegen elkaar uit in San Francisco. De onbehouwen smeris en de stoï cijnse Aziaat draaien om elkaar ROGUE ASSASSIN Regie: Philip G. Atwell. Met: Jet Li, Jason Statham, Devon Aoki. Te zien in Vlissingen. door Fritz de Jong heen, totdat de filmmakers een vol strekt idiote plotwending uit de hoge hoed toveren. Voordat het zover is zien en horen we veel en luidruchtig geknok en geknal. Li heeft in het verleden be slist spannender staaltjes vecht kunst vertoond. Bovendien heeft videoclipregisseur Philip Atwell Li's spaarzame martial arts-choreo-^ grafieën grondig verpest met een hysterische montage.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 33