Vlissingen staakt sanering Loverboy bijna drie jaar cel in Vrijspraak voor weggejaagde Goesenaar HEREN OPGELET De winter komt eraan, en wij zorgen tiat Alle winterjassen: 40% KORTING 50% KORTING 25% KORTING 2e Va PRIJS* 2e Va PRIJS* 2 voor €79,- Schoon schip in Sluiskil W PZC Donderdag 1 november 2007 25 Klachten over stank in huizen Commandoweg leidt tot actie gemeente. door Emile Calon VLISSINGEN - Na aanhoudende klachten over stank is de gemeen te Vlissingen gistermiddag gestopt met het saneren van de bodem on der de speeltuin Oude Stad. Het wegpompen van grondwater al daar zorgt al weken voor een zeer hinderlijke stank bij de bewoners van woningen aan de Commando- weg. Ze beschrijven de stank als 'vreselijk' en 'onhoudbaar', het heeft volgens hen nog het meeste weg van de geur van rotte eieren. De stank komt volgens hen al we ken uit alles wat in verbinding staat met het riool zoals toiletpot, douche en gootsteen. Volgens M. Jongejan van de ge meente is gistermiddag besloten om het pompen voorlopig te sta ken. De afgelopen tijd was dat pompen al teruggebracht tot een zeer laag niveau. Ook werden ze stilgezet als er erge klachten wa ren. Daarnaast zijn er de afgelopen weken ook andere oplossingen ge zocht. Bijvoorbeeld het opgepomp te water extra mengen of omlei den via andere routes. Nu al die maatregelen niet helpen gaat de ge meente overleggen met de eigena ren van de woningen. Ambtena ren van de gemeente denken na melijk dat de ontluchting van de woningen niet echt optimaal is. Mogelijk is daar de oplossing te vinden voor de overlast, zo hoopt Jongejan. Waar nu de speeltuin Oude Stad is, stond vroeger een gasfabriek. De bodem is vervuild en moet ge saneerd worden. Volgens Jongejan Volgens de gemeente treedt de eerste maanden van een sane ring vaker stankoverlast op. De ervaring in Goes en Zierikzee leert dat die daarna afneemt. moet er waarschijnlijk nog vele ja ren gepompt worden om alle ver vuiling daar uit de bodem te ha len. De ervaring elders leert dat met na me tijdens de eerste maanden van dat pompen er stankoverlast op treedt. Jongejan wijst daarbij naar soortgelijke projecten in onder an dere Goes en Zierikzee. Daar was in het begin ook een geweldige stankoverlast die na verloop van tijd verdween. Ze hoopt dat zoiets in Vlissingen ook plaats zal heb ben. De stankoverlast is voor de LPV ook aanleiding om aan de gemeen te te vragen in actie te komen. Rechtbank veroordeelt Goesenaar voor misbruik van meisjes. door Emile Calon MIDDELBURG - Woedend reageerde een 31-jarige Goesenaar gisteren richting rechercheurs van de ze denpolitie. Dankzij hun inzet werd hij gistermiddag door de Middelburgse rechtbank veroor deeld tot een celstraf van 33 maan den. Twee weken geleden was drie jaar tegen hem geëist. Volgens die agenten is die man al tien jaar actief als loverboy. Giste ren werd hij veroordeeld voor het misbruiken van twee meisjes. De rechtbank stelde dat de Goesenaar met zijn 'koude en doortrapte ma nier van werken' de beide meisjes de zeggenschap over hun eigen le ven en lichaam heeft ontnomen. Ook heeft hij hun 'toch al wankele vertrouwen en hun gevoel van waardigheid en eigenwaarde ern stig beschadigd'. Hij dwong hen namelijk te wer ken in de prostitutie. Toen een van hen niet meer kon, sloeg en drogeerde hij haar zelfs zodat ze met haar lichaam toch maar geld voor hem bleef verdienen. De an dere jonge vrouw moest hij niet met geweld en drugs tot prostitu tie dwingen. Zij bleef, volgens de rechtbank te gen beter weten in, geloven dat ze samen iets zouden opbouwen. Zij heeft volgens de rechters niet on der ogen willen zien dat zij van meet af aan feitelijk bedrogen werd. Twee Goese medestanders (19 en 20 jaar) van de loverboy werden veroordeeld tot gevangenisstraffen gelijk aan het voorarrest, voorwaar delijke celstraffen en werkstraffen van 60 en 120 uur. De hoofddader liet direct weten dat hij in hoger beroep gaat. MIDDELBURG - De Middelburgse rechtbank sprak gisteren een ex-in- woner van Goes vrij van stalken van jeugdige buurtbewoners. Twee weken geleden trok het Openbaar Ministerie ook al de aanklacht te gen hem in van seksueel misbruik van twee kinderen van zes en ze ven jaar. De man woont al geruime tijd niet meer in de Goese Polder. Hij is verhuisd naar een stad in Noord-Holland. Buurtbewoners hebben hem namelijk uit zijn Goe se woning verjaagd omdat ze dach ten dat de 38-jarige man een actie ve pedofiel was. Volgens zijn advo caat is hij alleen maar onhandig in het leggen van contacten. er klaar voor bent..! Gehele Spyker collectie: Tommy Hilfiger Jeans: Alle Lange broeken: Alle McGregor overhemden: Diverse kleuren Lamswollen v-hals truien: Voor ExtraCard houders die van deze actie gebruik maken ligt Alle een passend cadeau klaar! k g McGregor Overhemden: waar eën^aat'^t'PPP™f] i Diverse kleuren de duurste van de twee artikelen LamSWOllen V-halS trillen: Gaastra McGregor Tommy Hilfiger van Santen van Santen MAC River Woods Napapijri New Zealand Aeronautics North Sails Vanguard Markt 73 Middelburg a.s. zondag koopzondag Langstraat 11-13 Zoutelande elke zondag geopend SLUISKIL - Rijkswaterstaat heeft gisterochtend een grote visserskotter weggetrokken uit het Zij kanaal B bij Sluiskil. „Het is het grootste sloopschip van de 22 exem plaren die we in de Kanaalzone willen verwijde ren", zei G. Woudenberg van Rijkswaterstaat. De aanwezigheid van het schip zorgde al geruime tijd voor overlast in de nabije omgeving. Boven dien vormde het schip een potentieel risico voor het milieu. De kotter is door een sleepboot naar een sloop bedrijf in Gent gebracht. Ook in Terneuzen wordt binnen veertien dagen een schip verwijderd. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 27