Sarkozy verdubbelt zijn salaris Luide roep om direct Nederlands toezicht op 'corrupt' eiland Bonaire Het Net wp^"nd BenZeker Dode en veel gewonden bij gasexplosie in voorstad Parijs Ontsnapte Belg gepakt na overval Marine VS helpt gekaapt schip nabij Somalië De allergoedkoopste lening van Nederland? Probeer gewoon 8 Woensdag 31 oktober 2007 PZC Franse president brengt verkiezingsleus nu zelf in praktijk. parijs - Het salaris van de Franse president Nicolas Sarkozy wordt meer dan verdubbeld en gaat van 8300 euro bruto naar 20.000 euro. „Meer werken om meer geld te ver dienen", was de slogan waarmee Sarkozy dit voorjaar de presidents verkiezingen won. Zelf geeft hij in beide gevallen het goede voorbeeld. Volgens vriend en vijand is hij een stuk actiever dan zijn voorganger Jacques Chi rac en daarvan plukt hij vanaf vol gend jaar ook de vruchten. Jean-Frangois Copé, de voorzitter van Sarkozy's partij UMP, bevestig de gisteren dat Sarkozy maande lijks 20.000 euro bruto gaat verdie nen. De partij heeft de absolute meer derheid in de Franse Tweede Ka mer. De maatregel is volgens Copé mede bedoeld om het salaris van het staatshoofd in overeenstem ming te brengen met dat van bui tenlandse leiders. Jan-Peter Balken ende verdient ruim 14.000 euro per maand, George W. Bush bijna 30.000 en Vladimir Poetin net geen 5000. kralendijk - Corruptie, nepotis me en financieel wanbeheer op Bonaire zijn volledig uit de hand gelopen. Het Antilliaanse eiland moet daarom onder direct bestuur lijk toezicht van Nederland ko men. Dit stelt de Stichting Goed Bestuur Bonaire. De stichting, een initiatief van ver ontruste burgers, bood een delega tie van Nederlandse fractieleiders die een werkbezoek brengen aan de Antillen en Aruba, een zwart boek aan. De Nederlandse politici schrikken van wat zij er aantref fen. „Als het de Antillen niet lukt op tijd orde op zaken te stellen, moet er direct toezicht komen door Den Haag," reageert WD-lei- der Mark Rutte. Op 15 december 2008 worden Bonaire, Saba en Sint Eustatius bijzondere gemeen ten van Nederland. Curasao en Sint Maarten krijgen dan een auto nome status binnen het Konink rijk. Openlijke zelfverrijking op Bo naire is één van de zaken die in het zwartboek aan de orde komen. Spil in het web is Ramonsito Booi, lid van de eilandsraad en adviseur van het Bestuurscollege op Bonai re. Geruchten over corruptie ach tervolgen Booi al jaren. Nederland zou pas kunnen ingrijpen wan neer Bonaire een Nederlandse ge meente is. PARIJS - In het centrum van de Parijse voorstad sen raakten gewond, maakten de autoriteiten be- zaamheden. De brandweer was met 150 man ter Bondy is gisteren een gasleiding geëxplodeerd en kend. De gasleiding ontplofte toen deze werd ge- plaatse en was uren bezig om de brand te blus- brand uitgebroken. Er viel een dode en 42 men- raakt door een graafmachine tijdens wegwerk- sen. foto Alan Clauzes/EPA den haag - De in België op specta culaire wijze ontsnapte crimineel Nordin Benallal is gistermiddag op gepakt in Den Haag na een gewa pende overval aan de Pletterijkade. Hij en een andere verdachte wer den later aangehouden op de Binckhorstlaan. Pas op het politie bureau bleek dat het om Benallal ging. Bij de overval zou zijn ge schoten. Benallal ontsnapte zon dag uit de gevangenis van Itter in Wallonië. Het was al de vierde keer dat de Belg wist te ontkomen. nairobi - Een torpedobootjager van de Amerikaanse marine is gis teren een Noord-Koreaans vracht schip dat voor de Somalische kust door piraten was gekaapt te hulp geschoten. Dankzij de Amerikaan se hulp wist de bemanning van het schip de piraten te overmeeste ren. Dat heeft een woordvoerster van de Amerikaanse marine be kendgemaakt. Een helikopter van de USS James E. Williams vloog naar het gekaapte schip nadat over de radio een tip was binnengeko men. Boven het schip eiste de heli kopter per radio dat de piraten hun wapens neerlegden. Vervol gens wist de bemanning van het schip de kapers te overmeesteren en de macht aan boord weer in ei gen hand te krijgen. 1\vee piraten werden gedood, vijf zijn gevangen genomen. De marinewoordvoer ster zei dat piraterij een plaag is in de Somalische wateren. BenZeker.nl vergelijkt en helpt u op weg! Internet

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 8