Binnenland PZC Paar stikte door fout gemonteerde afVoerpijp SMS WIN! Zaterdag 3 november verschijnt deel 10! Onderzoek naar schooladviezen Al zestig j'aar veilig naar de overkant 6 Woensdag 31 oktober 2007 pzc Knip de bon uit de zaterdagkrant, vul hem in en haal "Het ros Bazhaar" voor 1 euro in huis. rijen - Een onjuist gemonteerde af voerpijp voor rookgassen van de HR-combiketel is de oorzaak van de koolmonoxidevergiftiging waar door een echtpaar uit Rijen maan dagmiddag om het leven kwam. Dat maakte de burgemeester gister avond bekend. Onderzoek door de politie en de onafhankelijke onder zoeksinstelling Kiwa Gastee toon de aan dat de afvoerpijp niet vol gens de voorschriften was aange bracht. Onder leiding van de offi cier van justitie onderzoekt de poli tie of er sprake is van verwijtbare nalatigheid. Agenten troffen het paar maandagmiddag in een nieuw appartement dood aan. Gisteravond werden nog vier ande re combiketels aangetroffen waar van de afvoerpijp verkeerd was ge monteerd. den haag - Eén op de tien basis schoolleerlingen krijgt een te laag advies voor het voortgezet onder wijs. Met name de prestaties van kinde ren van laagopgeleide ouders wor den te laag ingeschat. Dat blijkt uit een onderzoek van de Onderwij sinspectie. In het rapport staat dat allochtone leerlingen niet vaker een lager ad vies krijgen voor het voortgezet on derwijs dan autochtone leerlingen. De te lage schooladviezen treffen, aldus de Onderwijsinspectie, niet zozeer de kinderen van allochtone komaf, maar wel de kinderen van laagopgeleide ouders. Beantwoord de volgende vraag en maak kans op een wooncheque t.w.v. 250 euro! Wie bepaalt meestal de inrichting in een woning? A: de man B: de vrouw SMS uw antwoord als volgt naar het nummer 2002: Eerst het woord ACTIEWONEN en dan uw antwoord (A of B). Dus: ACTIEWONEN spatie A of B naar het nummer 2002. Bijvoorbeeld: ACTIEWONEN A of ACTIEWONEN B kijk voor de spelregels en meer info over wonen en tuinen op www.pzc.nl/wonen. n.b. de prijs is een irischeque die besteedbaar is bij ruim 60 landelijke winkelketens. (Kosten 0,40 p.o.b. Max.1 retour. Inzendingen dienen uiterlijk 7 november 2007 om 24.00 uur bij PZC binnen te zijn) WeGeNeR dagbladen Dierenpartij komt met eigen 'Gore'-film den haag - De Partij voor de Die ren (PvdD) komt met een correc tie op de met een Oscar bekroon de documentaire van Al Gore, An Inconvenient Truth. „Want Gore was een ding vergeten: de uitstoot van broeikasgas door de veehoude rij", zegt Niko Koffeman, 'beden ker' van de PvdD. De film zal 'be gin december' in première gaan. pagina 10 en 11: krabben aan de macht VVD tegen AWBZ-zorg voor illegalen den haag - De WD vindt dat ille galen in Nederland geen aan spraak mogen maken op de Alge mene Wet Bijzondere Ziektekos ten (AWBZ). De Kamerfractie stelt dit na een uitspraak van de rechtbank in Amsterdam, die on langs een ernstig zieke illegaal AW BZ-zorg heeft toegewezen. De WD vreest dat de uitspraak een precedent schept. Eurlings wil Segway toelaten op de weg den haag - Verkeersminister Ca- miel Eurlings wil de Segway-step toelaten op fietspaden en rijbanen. Hij verwacht dat de elektronisch aangedreven tweewieler vanaf me dio 2009 de weg op kan. Gehandi capten mogen de Segway van Eur lings straks ook op de stoep gebrui ken. De Europese Commissie moet nog wel instemmen met het voornemen, zo heeft de minister geschreven aan de Tweede Kamer. Geen Fries gesproken op Fries waterschap leeuwarden - Het waterschap Wetterskip Fryslan is een Friese or ganisatie, maar het personeel van het callcenter verstaat geen Fries: de telefooncentrale is in Alphen aan de Rijn gevestigd. Een inwo ner van het Friese dorpje Itens maakte zich zo boos, dat hij een Friestalige brief heeft gestuurd naar het Wetterskip. Hij wil in het Fries te woord worden gestaan. De Jager zet afschaffen aangiftediskette door den haag - Staatssecretaris De Ja ger (Financiën) zet de afschaffing van de diskette voor belastingaan gifte door. Volgens hem zijn gebruikers van de diskette eerder al geïnformeerd en zijn er bij de fiscus vrijwel geen klachten binnengekomen. Het aan tal aangiften per diskette daalt de laatste jaren. De Nationale Om budsman vindt dat de afschaffing te abrupt is en velen dupeert. Grote schoonmaak treft zeldzame libelle wageningen - De Vlinderstichting heeft gisteren aangifte gedaan we gens de onjuiste schoonmaak van een park bij de Reeuwijkse plas sen. Het reinigen van waterpartij en daar treft de groene glazenma ker, een beschermde libellensoort. Tijdens de schoonmaak zijn afgelo pen maand onder meer krabben- scheervegetaties verwijderd, waar van de groene glazenmaker leeft. I breda - Breda stond gisteren stil bij zestig jaar verkeers- kinderen er veilig konden oversteken. Ballonnen en een brigadiers. Op de school De Zandberg werd de hele door de scholieren gevormde erehaag voor de briga- oversteekplaats volgezet met brigadiers zodat de 600 diers maakten de festiviteiten compleet. foto anp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 6