Zeeland PZC Woningisolatie Sloegebied mager BEVELANDEN-THOLEN 33 21 27 Ex-vrijwilligers doen aangifte Kinderfilms Brandweer redt Weer extraatje minima Reimerswaal vrouw uit huis Vorstelijk ontbijten in pyjama op Het Stelleplankier Voetbalgek Brazilië dolblij met organisatie WK in 2014 Woensdag 31 oktober 2007 Stijging aantal doden in verkeer 2006 was kwestie van toeval Tip? redgoes@pzc.nl Bewoners Nieuwdorp vinden dat beloftes niet worden nagekomen. door Harmen van der Werf NIEUWDORP - Havenschap Zeeland Seaports en de provincie komen hun toezeggingen over de isolatie van woningen in Nieuwdorp niet na, stellen aanwonenden van de Havenweg in Nieuwdorp. Om hun kritiek kracht bij te zetten hebben ze een bezwaarschrift ingediend te gen de milieuvergunning voor het nieuwe containerbedrijf Sea Invest in Vlissingen-Oost. Rond het Sloegebied moeten in to taal 284 woningen tegen geluidhin der worden geïsoleerd. De meeste staan in Nieuwdorp en Borssele. Met het isolatieprogramma is an derhalf miljoen euro gemoeid. De bedoeling is het project in 2008 uit te voeren. De maatregelen zijn no dig in verband met de verruiming van de geluidscontour voor bedrij ven in het Sloegebied. Zonder de verruiming zou de bedrijvigheid in Vlissingen-Oost niet meer kun nen toenemen. De verruiming van de geluidscon tour stuitte in Nieuwdorp vrijwel niet op bezwaren. De inwoners le ven al zoveel jaren met het haven en industriegebied naast de deur. Veel mensen uit het dorp werken er ook. L. Traas, woordvoerder na mens bewoners van de Havenweg, betreurt het achteraf dat indertijd niet harder aan de bel is getrokken over het oprekken van de geluids- grenzen van het Sloegebied. „Maar het toen gepresenteerde isolatie programma voor de huizen zag er Bewoners van Nieuwdorp heb- ben kritiek op uitvoering van het isolatieprogramma. De provincie stelt dat zij met havenschap Zee land Seaports al soepel is. ook goed uit. Alles kon, niets was te veel. Er was geen reden om be zwaar te maken." Nu puntje bij paaltje komt, valt het tegen. „Het is allemaal zo war rig. De één krijgt wel dakisolatie, de ander niet. De daken van slaap kamers worden geïsoleerd, maar van overlopen niet. Alsof je altijd met een dichte deur in je slaapka mer slaapt." A. Scherbeijn die het project voor de provincie doet, begrijpt de kri tiek niet. „Wij voeren het maatre gelenpakket uit waar de mensen eerder tevreden over waren. We doen zelfs meer dan waartoe we wettelijk verplicht zijn. Zo moet houtwerk wettelijk in grondverf worden opgeleverd. Wij laten het afschilderen, omdat er veel oudere mensen wonen." Aanwonenden van de Havenweg hebben, om een daad te stellen, een bezwaar ingediend over de komst van overslagbedrijf Sea In- vest. Bewoner Traas: „We moeten wat om ons geluid te laten horen, en dat doen we nu dus gezamen lijk met zo'n tien huishoudens." Veel kans op succes lijkt de actie niet te hebben. Scherbeijn: „We zijn al soepel en we werken altijd nog met overheidsgeld." door Harmen van der Werf HEINKENSZAND - Drie voormalige vrijwilligers van de schaapskudde in Heinkenszand doen vandaag bij de politie aangifte tegen stichting Zeeuwse Schaapskudde vanwege 'verwaarlozing van schapen en het onthouden van medische verzor ging aan schapen'. Ilse Martins uit Ovezande, één van de drie ex-vrijwilligers, benadrukt dat zij niet tot deze stap zijn geko men na herhaald verzoek van de Partij voor de Dieren om naar de politie te stappen. Uitlatingen van stichtingsvoorzitter Jaap Gelok op een gisteren gehouden persbijeen komst waren de druppel die de emmer deed overlopen. „We zijn door Gelok weggezet als ongeloof waardig. Dat beeld klopt absoluut niet met de werkelijkheid. Het be stuur heeft nooit op onze opmer kingen gereageerd." Herder Koen Pille heeft een ande re werkwijze dan zijn voorgangers, erkent Martins. „Hij werkt als een schapenboer, maar de schaapskud de - waarvoor onder meer Natuur monumenten subsidie geeft - is niet te vergelijken met een veesta pel waaraan een landbouwer geld wil verdienen." pag 23: Herder werkt professioneel ZEEUWSE SEEGEMBI Tip? redactie@pzc.nl De eeuwige kinderfilms beu, be sloot het Vlissingse gezin Alles is Liefde (Alle Leeftijden) te gaan zien. Een film met alles: roman tiek voor mamma, humor voor pappa en Sinterklaas voor de zwaargelovige kleuter. De film begint. Een voice-over spreekt: „Sinterklaas bestaat niet." Het gezin schrikt zich een hoedje. De voice-over gooit er nog een schepje bovenop en ont kracht en passant de mythes dat je sterk wordt van spinazie en dat pappa's de sterksten zijn van de hele wereld. Verwarring alom. Pappa pakt co la, popcorn en zijn kleuterzoon op en beent weg. Het werd toch maar weer een kinderfilm. GOES - De brandweer heeft gister nacht een vrouw uit een branden de woning aan de Adenauerstede in Goes gehaald. Er woedde een op zich niet zo gro te brand in de keuken, maar door de enorme rookontwikkeling kon de vrouw, die zich op de eerste ver dieping bevond, niet meer naar be neden. De brandweer haalde haar daarom met de ladder uit de wo ning. Het brandje werd daarna met één straal hoge druk binnen enkele minuten geblust. Raad gaat mee met voorstel PvdA, maar vindt 125 euro te veel. door Luc Oggel KRUININGEN - Minima in de ge meente Reimerswaal krijgen ook dit jaar weer een eindejaarsuitke ring van de gemeente. Een meer derheid in de raad heeft gistera vond met dat voorstel van de PvdA ingestemd. Alleen de WD was tegen, de fractie vindt de uit kering inkomenspolitiek. De fracties van SGP en Christen- Unie noemden het voorstel popu listisch, maar gingen onder voor waarden toch akkoord. SGP'er H. Knuist gaf aan in het vervolg wat eerder op de hoogte gesteld te willen worden. „Anders gaan we toch een keer nee zeggen." Hij sprak van een 'sympathiek gebaar', maar vroeg zich tegelijkertijd af of de gemeente het geld wel kan mis sen. „De begroting is geen rozen geur en maneschijn." A. lumelet (CU) gaf aan het extraa tje eigenlijk alleen ten goede te wil len laten komen aan mensen die 'echt met de vingers tussen de deur zitten'. PvdA'er D. Louwrink stelde de raad voor om 125 euro per gezin uit te keren, maar dat vonden de meeste fracties iets te veel van het goede. Daarom is besloten om, net als vorig jaar, too euro te schenken aan gezinnen en 50 euro aan al leenstaanden. Louwrink kon zich niet vinden in de term 'populis tisch'. „Het gaat ons er alleen maar om dat een bepaalde groep niet wordt vergeten." COLIJNSPLAAT - Chocoladebroodjes, krentenbol len, ontbijtkoek en een hardgekookt eitje. Op Het Stelleplankier in Colijnsplaat werd gisteroch tend een vorstelijk ontbijt geserveerd. De basis school is één van de 2000 scholen die deze week meedoen aan het Nationaal Schoolontbijt. Dat heeft tot doel het belang van een goede eerste maaltijd onder de aandacht te brengen. Lokale bakkers stellen de lekkernijen beschikbaar. In Co lijnsplaat was dat De Bakkerij Wim en Francien. Het Stelleplankier maakte er een extra feest van door alle leerlingen te vragen in hun pyjama te komen. Ook makkelijk voor ouders die zich 's ochtends vaak moeten haasten: zo uit bed naar school! foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 57